Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dzień przed katastrofą kolejową w Szczekocinach na nastawni w Starzynach popełniono podobny błąd    -   22/3/2012
M. Wojtkiewicz o bezpieczeństwie na kolei
Odpowiadając na pytanie posła Michała Wojtkiewicza minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak przyznał w Sejmie, że dzień przed katastrofą kolejową w Szczekocinach na nastawni w Starzynach również skierowano pociąg na niewłaściwy tor. Niestety, nie wyciągnięto z tego incydentu żadnych wniosków. –To obnaża brak procedur bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – uważa poseł Wojtkiewicz.

Ogloszenie

Poseł Wojtkiewicz od pracowników PKP dowiedział się, że w dniu poprzedzającym dramatyczne wydarzenia w Szczekocinach na tym samym odcinku i na tej samej nastawni również doszło do podobnej nieprawidłowości. Dlatego podczas posiedzenia Sejmu w dniu 15 marca zapytał ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej dlaczego nie wyciągnięto z tego od razu kategorycznych i ostrych wniosków? Pytał też, kto jest odpowiedzialny za odbiór urządzeń sterowniczych na tym odcinku?
Minister Sławomir Nowak przyznał, że dzień przed tragedią w Starzynach zdarzył się incydent skierowania pociągu w kierunku Psar, a nie Częstochowy. –Rzeczywiście, według badania Państwowej Komisji badania Wypadków Kolejowych do takiego incydentu miało tam dojść – stwierdził minister. –Sprawa jest badana przez komisję i proponuję w związku z tym, żebyśmy poczekali na wyjaśnienia Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. Oczywiście jeśli doszło do takiego błędu, do tego incydentu to jest to niewybaczalny błąd i konsekwencje będą wyciągnięte bardzo surowe. Wiem, że chociażby drużyna z pociągu, który w ten sposób został skierowany, a potem cofany, została już zawieszona i wszyscy inni będą pociągnięci do odpowiedzialności.

Według posła Wojtkiewicza całe zamieszanie pokazuje, jak rządzący naszym krajem nie panują nad sytuacją i nie są w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa również jeśli idzie o podróżowanie pociągami. –Obnażamy jest brak procedur bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – uważa parlamentarzysta. –Ze zdarzenia ze skierowaniem pociągu do Psar, a nie do Częstochowy powinno się natychmiast wyciągnąć wnioski. Wówczas być może nie doszłoby do tak olbrzymiej katastrofy w Szczekocinach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(23-03-2012) dużurny ruchu :
Dobrze, że poseł Wojtkiewicz umie czerpać osobiste korzyści polityczne z informacji, które stały się "publiczną tajemnicą". A gdzież był poseł Wojtkiewicz wcześniej? Nie znał anormalnej sytuacji na kolei, że teraz jest tak mocno zdziwiony i wini wszystkich na około? Powagi i rzetelności Panie pośle. Tak właśnie dzieje się od dziesiątek lat - również było tak wtedy, kiedy Pana Formacja polityczna była u władzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2012) ok :
czemu wojtkiewicz wypowiada sie pozno po faktach? co to zmienia....?tak bylo w sprawie likwidacji szkół,przedszkoli, czy tej katastrofy..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl