To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   26 marca: Świerczkowiacy w CSM    -   23/3/2012
Koncert ETNO-WIOSNA
Przypominamy: Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert ETNO - WIOSNA w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, który odbędzie się 26 marca o godz. 18:00. W repertuarze: wiązanka melodii i przyśpiewek z Powiśla Dąbrowskiego, suita pieśni i tańców krakowiaków wschodnich pt."Cyście nom tu radzi", suita pieśni i tańców Lachów Sądeckich pt. Ej, te nasze Sządecoki", suita pieśni i tańców rzeszowskich, suita pieśni i tańców ziemi łowickiej. W koncercie udział wezmą także Mali Świerczkowiacy, prezentując Krakowiaka oraz zabawy dziecięce „na łące”, pochodzące z regionu krakowskiego. Koncert będzie prezentacją najbardziej żywiołowych programów, mających walory edukacyjne i będących przykładem pieczołowitej pracy na rzecz pielęgnowania i utrzymywania tradycji. Cena biletu 10 zł.

Ogloszenie
>

Świerczkowiacy to jedyny w Tarnowie, a równocześnie jeden z najlepszych w województwie zespół, który chce swymi pokazami rozpowszechniać i kultywować folklor i tradycje naszego regionu i kraju. Grupa sięga do autentycznej kultury narodowej, wciąż zadziwiając i promując tradycję. Jej świetny poziom potwierdzają liczne nagrody przyznawane przez polskich jak i zagranicznych jurorów. Koncert Świerczkowiaków będzie również okazją do zaprezentowania repertuaru przed ekspertami Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Udana weryfikacja pozwoli uzyskać kolejną licencję organizacji zrzeszającej najlepsze zespoły świata. Przynależność do CIOFF, jaką Zespół się cieszy od blisko 40 lat, pozwala Świerczkowiakom reprezentować Polskę na międzynarodowych festiwalach folkloru. 

Twórcy koncertu: Wiesława Hazuka - choreografia, 
Beata Hazuka - Skoropad - choreografia ZPiT Mali Świerczkowiacy,
Andrzej Radzik - kierownictwo muzyczne,
Marta Cichoń - chórmistrz, 
Jerzy Bardel - akompaniator, 
Anna Bandyk - kostiumy, 
Katarzyna Kokoszka - kierownik Zespołu. 

Partnerem Strategicznym koncertu są Azoty Tarnów
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 10:33:28
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html