To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Stowarzyszenie poprowadzi punkt opieki nad osobami nietrzeźwymi    -   03/4/2012
Zamiast Izby Wytrzeźwień
Kontrowersje dotyczące likwidacji Izby Wytrzeźwień były już przez nas szeroko opisywane. Obecnie tarnowski magistrat informuje, iż zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, zmiany w opiece nad osobami nietrzeźwymi, wchodzą w życie od kwietnia. W myśl porozumienia, opieką nad osobami nietrzeźwymi zajmie się Stowarzyszenie „Ponad Barierami”. Podmiot ten został wyłoniony w drodze otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasta Tarnowa w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Ogloszenie

Jak czytamy w otrzymanym komunikacie, stowarzyszenie ma doświadczenie w zakresie pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Jego prezes, psycholog kliniczny Maciej Noga podkreśla rolę terapii w procesie wychodzenia z choroby alkoholowej. -W prowadzonym przeze mnie punkcie duży nacisk kładziony będzie właśnie na pomoc, zarówno choremu jak i jego bliskim, w tym zakresie – mówi.

Przypomnijmy, w grudniu ub. roku miasto podpisało list intencyjny z tarnowską policją, w sprawie przyjmowania do wytrzeźwienia w areszcie osób, które pod wpływem alkoholu popełniły przestępstwa na terenie miasta, natomiast osoby wymagające opieki, znajdą ją w placówce, którą poprowadzi stowarzyszenie „Ponad Barierami”. W wydzielonych pomieszczeniach budynku przy ul. Tuchowskiej będzie mieć do dyspozycji sześć łóżek dla chorych. Pobyt w punkcie opieki nad osobami nietrzeźwymi będzie bezpłatny.

Nowe zasady postępowania z osobami nietrzeźwymi zatrzymanymi na terenie Tarnowa zaczynają obowiązywać od 1 kwietnia. Jak informowaliśmy, zmiana dotychczasowego systemu jest konieczna. Poprzedni model, funkcjonujący od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku jest już przeżytkiem i wymaga dostosowania do obowiązujących standardów postępowania wobec osób z chorobą alkoholową i wyzwań współczesności. Przemawiają za tym również względy ekonomiczne. Na prowadzenie punktu opieki nad osobami nietrzeźwymi została w budżecie na 2012 rok zabezpieczona kwota w wysokości 540.000 zł. Dla porównania, koszt działalności Izby Wytrzeźwień w 2011 roku wyniósł około 1,4 miliona złotych. Tzw. „ściągalność” opłat za pobyt w Izbie wynosiła zaledwie dwadzieścia kilka procent – czytamy w komunikacie magistratu.

Z redakcyjnej strony że o wątpliwościach związanych z postępowaniem z osobami nietrzeźwymi po likwidacji izby wytrzeźwień pisaliśmy w artykułach: „Izba wytrzeźwień do likwidacji” (14 grudnia 2010), „W oparach kłamstw?” (18 stycznia 2012), „Co po Izbie Wytrzeźwień?” (1 lutego) oraz „W sprawie Izby Wytrzeźwień” (1 marca).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 06:11:54
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html