Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Harcmistrz M.Bryndal nie żyje   -   23/11/2004
Harcmistrz Rzeczypospolitej Marian Bryndal zmarł 20 listopada 2004 r., odszedł na wieczną wartę. W latach 1992-1993 pełnił funkcję Komendanta Hufca ZHP w Tarnowie. Ustąpił z tej funkcji, gdy już zdrowie nie pozwalało. Druh Bryndal urodził się w lipcu 1930 r., całe życie związany był rodzinnie i zawodowo z Tarnowem.

Ogloszenie
>

Uczestniczył w pierwszych powojennych obozach hufca tarnowskiego i kursach szkoleniowych. W 1947 r. ukończył kurs drużynowych w Szczawnicy gdzie otrzymał stopień drużynowego.

Mimo formalnego rozwiązania drużyn harcerskich w latach 1950-1956 druh Bryndal nie zawiesił działalności. Kontynuował ją wraz z przyjaciółmi z 1 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego, działającej przy III LO. Uczestniczył później w reaktywowaniu drużyny w listopadzie 1956 r. i tarnowskiego harcerstwa podczas pamiętnej zbiórki w Sali Lustrzanej. W maju 1958 r. otrzymał stopień przewodnika oraz został mianowany drużynowym 1 TDH im. Zawiszy Czarnego.

Pod koniec lat 70. minionego wieku założył Krąg Instruktorski "Harcerska Brać", potrafił skupić wokół siebie rzesze młodzieży. Miał jedno ulubione miejsce - obozowisko w Barcicach, gdzie dobrze się czuł, gdzie wracał i które starał się chronić dla przyszłych harcerskich pokoleń. - Odszedł człowiek dobry i spolegliwy, instruktor harcerski, harcerz - wychowawca. Przez młodzież kochany za przyjaźń i oddanie, przez instruktorów ceniony za wiedzę, dobroć i prawy charakter. Cześć jego pamięci! - żegnają go w tarnowskim Hufcu ZHP.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947