Pracownicy Urzędu na podium w Dyktandzie Ortograficznym    -   17/4/2012
O Złote Pióro...
Ekipa tarnowskiego magistratu zajęła drugie miejsce w ortograficznych zmaganiach, które odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Mowa o XIII edycji Dyktanda Ortograficznego „O Złote Pióro” oraz IV Tarnowskim Turnieju Ortograficznym o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa – poinformował magistrat.

>

W dyktandzie wzięli udział pracownicy Wydziału Edukacji – Danuta Ciszek i Bartłomiej Bieniasz. Pierwsze miejsce na podium wywalczyła drużyna Starostwa Powiatowego, na czele której stanął wicestarosta Mirosław Banach. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Startujący w Turnieju przedstawiali szerokie spektrum zawodowe; warto wymienić policjantów, strażników miejskich, pielęgniarki, a nawet debiutujących w słownych zmaganiach przedstawicieli tarnowskiej palestry.

Z najwyższym uznaniem jury spotkał się ułożony przez drużynę Urzędu Miasta Tarnowa w ramach jednej z konkurencji wiersz promujący ortograficzną poprawność i ostrzegający przed językowymi błędami. Dla tych, którzy zechcą zweryfikować swe umiejętności, przytaczamy go poniżej.