Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Odszedł Nasz Dyrektor   -   26/11/2004
Nagle i niespodziewanie odszedł od nas w wieku 60 lat Drogi Dyrektor Ś. P. Bruno Chrabąszcz. Był autorytetem moralnym, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży i działaczem samorządowym. Na stałe związany z ziemią szczucińską – urodził się w 1944 roku w Borkach, małej miejscowości na Powiślu Dąbrowskim w gminie Szczucin.

Ogloszenie
>

Po studiach w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu wrócił w rodzinne strony. W 1969 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel w dzisiejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, potem przez wiele lat sprawował funkcję zastępcy dyrektora, a od 1991 roku był szefem tej placówki. Od 1998 roku pełnił funkcję radnego gminy. Żywo interesował się sprawami społeczności lokalnej, z którą związany był od najmłodszych lat. Był przede wszystkim nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, której wpajał zasady uczciwości i praworządności i dla której był opiekunem i prawdziwym przyjacielem. Całe swoje życie zawodowe związał ze Szczucinem. W zawodzie nauczycielskim przepracował 35 lat.
Dał się poznać jako przykładny gospodarz, któremu nie brakowało pomysłów na rozwój placówki, którą zarządzał. To On z wielką determinacją dążył do rozbudowy szkoły i poprawy warunków kształcenia. Tylko na przestrzeni ostatnich kilku lat udało mu się nadbudować szkołę i pokryć nową elewacją. Zagospodarował plac wokół szkoły i umiejętnie połączył zagospodarowanie tego terenu z koncepcją uporządkowania zabytkowego parku, sąsiadującego ze szkołą. Przeprowadził w szkole wiele zmian i miał kolejne plany. Wielokrotnie był za swoją pracę wynagradzany, m.in. złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Życie doświadczało go wiele razy. Przedwczesna śmierć żony sprawiła, ze samotnie wychowywał czwórkę dzieci, którym oddał się bez reszty. Był z nich dumny, cieszył się ich sukcesami. Dał im swoją ojcowską miłość, wykształcenie i przykład jak mają postępować we własnym życiu. Doczekał się trojga wnucząt. Z radością przyjął fakt, że jeden z wnuków otrzymał jego imię.

Dziś wspominamy Go jako człowieka niezwykłego, wrażliwego na problemy innych ludzi, zawsze śpieszącego z pomocą. Będzie nam go brakowało...... W imieniu Zarządu Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej składamy szczere i serdeczne kondolencje i łączymy się w smutku z pogrążoną w bólu Rodziną.

Krzysztof Kaczmarski – Starosta Powiatu Dąbrowskiego
Kazimierz Tęczar – Wicestarosta Dąbrowski


Msza święta żałobna odbędzie się w dniu 27 listopada o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym w Szczucinie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 16)Dodaj komentarz
(26-11-2004) wielki zal :
czy to tata magdy chabaszcz ze szczucina?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) wychowanek :
wyrazy głębokiego współczucia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) uczeń :
Dlaczego ludzie którzy na pierwsze miejsce stawiaja dobro szkoły, gminy muszą odejść tak nieoczekiwanie? pozostawiając pustke po sobie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) koleżanka :
Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) przyjaciele :
Dlaczego tak szybko odszedłeś? Jeszcze mieliśmy tyle wspólnych planów! Bruno - pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze! Dzieciom - Renacie, Tomkowi, Jarkowi i Andrzejowi składamy wyrazy współczucia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) dawny uczeń :
Rozłąka jest Naszym losem Spotkanie Naszą nadzieją

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) Ryszard :
Miałem okazję kilkakrotnie z Tobą się spotkać. Niech Ci Bóg da wieczny odpoczynek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2004) dawny uczeń ,,Jacek" :
Widywałem cię co dzień,wsłuchiwałem się w twoje jakże głębokie wypowiedzi choćby na akademiach, tyle planów,tyle mażeń, tyle dobra było w tobie. Dzięki tobie zacząłem i pewnie skończyłem szkołę."Śmierć kończy wszystko i otwiera drogę do wszystkiego"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-11-2004) Konrad K. :
kazde odejscie jest tragedia, budzi bunt, odbiera nadzieje, szczegolnie bardzo boli gdy dotyka nas niespodziewanie. slowa czasem sa ubogie, nie sa wstanie objac tej koszmarnej i niezrozumialej rzeczywistosci.Jestem dumny bo znalelem P. Brunona, i zawsze byl dla mnie wielkim i niedoscignionym autorytetem, nauczycielem, wychowawca. Mialem szczescie poznac go takze prywatnie, zaluje bardzo ze odszedl.Ale bedzie zawsze ..w pamieci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2004) M.K. :
Serdecznie dziękuję przedstawicielom Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatura w Tarnowie, Dyrektorom i nauczycielom szkół powiatu dąbrowskiego , powiatu tarnowskiego oraz naszej gminy, władzom samorządowym, młodzieży za wzięcie udziału w pogrzebie Naszego Dyrektora Ś.P. Brunona Chrabąszcza i za składane kondolencje. Monika Kosińska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2004) uczestnik pogrzebu :
Dawno nie widziałem takich tłumów ludzi na pogrzebie - zasłużył na to Swoim Życiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-11-2004) E. :
Był wspaniałym człowiekiem, nauczycielem ,dyrektorem ,radnym,mieszkaańcem Borek ,żegnamy cię w bólu i smutku. Uczniowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) Marta - dawna uczennica :
Bardzo wielki żal po stracie takiego Człowieka, nie mogę w to uwierzyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) absolwenci :
Pozostawił Pan Rodzinę w bólu i żalu, ale fakt jak wielu przyszło Panu towarzyszyć w Ostatniej Drodze pamiętając o Pańskiej pracy z pewnością pomoże Rodzinie przetrwać ten bardzo trudny okres żałoby. My nie zapomnimy Pana nigdy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2004) Mariusz :
Odszedł Wielki Człowiek, który dla wielu był wzorem postępowania. Wyrazy głebokiego współczucia dla Rodziny. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2005) Monika :
niech trudy i troski zaqowocuja wiecznym szczęściem....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947