To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Finał "dyngusowego żartu"   -   27/11/2004
Głośna wiosną sprawa "dyngusowego żartu" w Łukanowicach zakończyła się umorzeniem postępowania przez prokuraturę, która wystąpiła wówczas przeciwko dwójce mężczyzn, podejrzewając ich o spowodowanie poważnych obrażeń ciała u nastolatki zmoczonej przez nich w wodzie przy brzegu Dunajca. Wnioski, do których doszła prokuratura nie pokrywają się z ocenami i oskarżeniami, które posypały się po Wielkanocy w mediach, również ogólnopolskich.

Ogloszenie
>

12 kwietnia 2004 (w lany poniedziałek) Stanisława, wracając w towarzystwie swojej siostry do domu, spotkała w pobliżu mostu w Łukanowicach znanych sobie młodych mężczyzn - Karola i Marcina. Żartowali między sobą i w pewnym momencie pochwycili nastolatkę i zaciągnęli na brzeg Dunajca. Nie protestowała specjalnie traktując całe zdarzenie w kategorii dyngusowej zabawy. Nie miała im też za złe, kiedy wrzucili ją do płytkiej wody przy brzegu. Wstała bez przeszkód i zaczęli się wspólnie ochlapywać.

Po krótkiej zabawie ze znajomymi 20-latkami postanowiła wracać szybko do domu; była przemoczona i trochę zziębnięta. W pewnym momencie zaczęła biec, potknęła się na kamienistej drodze, upadła na głowę i straciła przytomność. W poważnym stanie szesnastolatka trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. W szpitalu przebywała do końca kwietnia.

Zeznania świadków, wyjaśnienia 20-latków i samej poszkodowanej zasadniczo pokrywają się. I nie było kłopotu z odtworzeniem wiarygodnego przebiegu zdarzenia. Podejrzani (Karol J. i Marcin M.) przyznali się do wrzucenia dziewczyny do wody, ale twierdzili, że nie mieli złych zamiarów. Ne zastosowano wobec nich aresztu tymczasowego. Dla prokuratury najważniejsza była opinia biegłego lekarza, pomocna w zakwalifikowaniu czynu 20-latków z Łukanowic. Ekspertyza medyczna odpowiedzieć miała m.in. na pytanie, czy nastolatka straciła przytomność na skutek urazu po wrzuceniu do rzeki.

- Z opinii biegłych wynika, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między wrzuceniem do rzeki a odniesionymi przez dziewczynę obrażeniami. Tępego urazu głowy, wstrząśnienia mózgu i złamania kości ręki doznała w następstwie potknięcia i upadku na drodze. Nie ma podstaw, aby wiązać utratę przytomności z kąpielą w Dunajcu. Kąpiel nie spowodowała też obrażeń ciała, była natomiast przyczyną wychłodzenia organizmu - tłumaczy Bożena Owsiak, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Prokuratura, po przeanalizowaniu wszystkich okoliczności i opinii rzeczoznawców, postanowiła umorzyć postępowanie i odstąpić od "ścigania z urzędu".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 23:15:32
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html