Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Na półmetku Rady Miejskiej   -   27/11/2004
O dorobku i błędach tarnowskiego samorządu na półmetku kolejnej jego kadencji będą dyskutować lokalni politycy i działacze społeczni 8 grudnia o godzinie 18.00 w Sali Lustrzanej. Odbędzie się wówczas debata zatytułowana "Na półmetku Rady Miejskiej". Do inicjatywy spotkań podsumowujących kolejne lata pracy tarnowskiego samorządu, zapoczątkowanej rok temu przez stowarzyszenie KOLIBER dołączył w tym roku nasz portal. Wstęp na debatę jest oczywiście wolny. A my już od dziś czekamy na Wasze pytania pod adresem tarnowskich radnych i Prezydenta Miasta !

Ogloszenie

Debatę, jak przed rokiem rozpoczną krótkie wystąpienia przedstawicieli wszystkich ugrupowań zasiadających w tarnowskiej Radzie Miasta oraz wystąpienie Prezydenta Bienia. Każdy z uczestników ma dokonać ogólnego podsumowania 2 lat pracy samorządu i ocenić obecny stan spraw Miasta. Następnie zaplanowaliśmy około godzinną dyskusję między radnymi a Zarządem Miasta (w debacie uczestniczyć będą też wiceprezydenci). Do późniejszej części dyskusji zaprosiliśmy również reprezentantów ugrupowań politycznych nie zasiadających obecnie w Radzie Miasta a także tarnowskich parlamentarzystów.
Całość debaty poprowadzą Michał Szanduła (KoLiber) oraz Piotr Dziża (inTARnet.pl).

Liczymy na to, że debacie przysłuchiwać się będą licznie mieszkańcy Tarnowa.
Podczas debaty będziecie mogli zadać pytanie tarnowskim politykom na karteczce, którą odbiorą od was organizatorzy. Na wasze pytania czekamy zresztą już teraz ! Możecie nadsyłać swoje pytania pod adresem radnych i prezydentów na adres: redakcja@intarnet.pl. Wasze pytania wykorzystamy podczas debaty, a odpowiedzi, których (np. z powodu braku czasu) nie uda się usłyszeć 8 grudnia w Sali Lustrzanej postaramy się uzyskać u adresatów i zamieścić w portalu kilka dni po debacie.
ZAPRASZAMY !!!

na zdjęciu fragment ubiegłorocznej debaty "Po roku w Radzie Miejskiej".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(28-11-2004) Agnieszka :
Chciałabym spytać, czy budynek dworca kolejowego w Tarnowie głównym zostanie wyremontowany? Chodzi mi o elewację, tynki. Szkoda tego pięknego, zabytkowego gmachu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) M :
Ja mam pytanie: co z odwołaniem pana Ciesielczyka? Komu z radnych "zmiękła rura". Jak długo ten pan, wieczny malkontent, będzie jeszcze kompromitował nasze miasto i dezorganizował pracę rady?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) M.Wietrzyk :
A ja mam pytanie. Czy ktoś słucha w ogóle wypowiedzi radnego Ciesielczyka, czy tylko mechanicznie wykrzywia usta i mówi "eeee znów ten Ciesielczyk. Szkoda go słuchać". Może jednak ma coś ciekawego do powiedzenia? Może ktoś by sprawdził rzetelność wypowiedzi tego pana. Obawiam się jednak, że brakuje odważnych dziennikarzy aby zagłębiać się w to o czym mówi Ciesielczyk. Nie interesują mnie prywatne rozgrywki między radnym Ciesielczykiem a prezydentem Bieniem, warto jednak przyglądnąć się bliżej temu o co idzie spór. Pytanie tylko, czy ktoś się na to zdecyduje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) kosynier :
Temat pod uwagę- selektywna zbiórka odpadów, recykling oraz sprawa wysypisk śmieci.Sprawa omawiana na Radzie Miasta, skąd wyliczenie kosztu uruchomienia w wysokości 17,5 mln zł utworzenia zakłądu odzysku i jak to się ma w stosunku do podobnego rozwiązania w Toruńskim oraz opracowań ,które sa omawiane w internecie? Co wspólnego z realizacją ma Pan :Jeleń, Bazuła oraz Bień...Dlaczego nie została rozpatrzona oferta Pana Garlickiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2004) ZZ :
A ja chciałem zapytać kto wydał zgode na wybudowanie muru przy al Jana Pawła II i zrobienie getta z Zielonego?może by tak jeszcze przepustki wprowadzić dla mieszkanców byłoby bezpieczniej.IDIOCI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2004) MG :
Czasem próbuję słuchać Ciesielczyka, ale jest to trudne. Panie M.Wietrzyk mnie bardziej interesuje co ten pan zrobił dla Tarnowa, jakie ma sukcesy, gdzie pracuje, jak mieszka, jak wygląda jego rodzina bo te rzeczy świadczą jakim jest człowiekiem i czy można mu ufać. Ciekawym czy pan potrawi odpowiedzieć na te pytania? Krytykować potrafi każdy Polak i jeszcze brać za to pieniądze (czyt. diety) ale zrobić coś pożytecznego dla kraju to już z tym jest znacznie gorzej. Już teraz można przewidzieć że na spotkaniu będzie totalna krytyka obecnego Zarządu miasta przez Ciesielczyka, Rojka, Łabnę czyli ludzi którzy też niewiele zrobili dla Tarnowa ale lubią się popisywać przed publiką. Przecież panowie ci mogą swoje żale wylewać na posiedzeniach Rady. Takie spotkanie powinno być dla młodzieży i ich problemów a adresatem powinien być Zarząd i cała Rada (łącznie z opozycją). Władze powinny rozliczyć się ile wybudowano lub wyremontowano boisk, hal sportowych, ile przyznano stypendiów, jakie stworzono warunki do nauki i zabawy, dlaczego zamiast placu zabaw przy ul. Lelewela buduje sie następne bloki i kto ma w tym interes itp. Natomiast młodzież nie powinna byc wykorzystywana do rozgrywek pomiędzy skłóconymi stronami, tak jak to miało miejsce rok temu. Panowie politycy młodzież uczy się też od was i niestety czasem kręci głową z politowaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2004) M.Wietrzyk :
Takie prawo opozycji aby krytykować tych którzy mają władzę. Czy to coś złego? Myśle że raczej nie - napewno pozwala spojrzeć ze wszystkich stron na to co dzieje się w mieście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2004) Vere :
Z tego wynika, ze Tarnów tylko pod rzadami Bienia rozkwitł. Wszyscy oprocz Bienia uzurpuja sobie prawa do tego, ze cos zrobili dla tego miasta. Swoja droga wrzucanie Ciesielczyka i bylych viceprezydentów, ktorzy jakby nie patzrec mieli w kilku kwestiach pozytywny wplyw na miasto to chyba stanowcza przesada. PS MG dobrze, ze Ty nie Dyrektor Biura komunikacji UMT, bo pomyslalbym, ze to oficjalne stanowisko władz miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Witch :
Systematycznie i niestety skutecznie obecna "władza" niszczy kiedyś dobrze funkcjonujace w Tarnowie szkolnictwo. Jak długo ma jeszcze trwac ten proceder? Ile w skali roku kosztuje miasto FAKTYCZNE utrzymanie władz miasta, a ile szkolnictwa? Po co, w tak małym miescie, jakim jest Tarnów aż 3 wiceprezydentów? Czy to tez w ramach oszczędności?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947