Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Protest przed Sejmem przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego (film)    -   10/5/2012
Praca aż do śmierci...
11 maja posłowie głosować będą nad rządowym projektem podniesienia wieku emerytalnego. Tego samego dnia pod Sejmem odbędzie się ogólnopolska manifestacja NSZZ Solidarność. Przypomnijmy – że według niezależnych ekspertów podniesienie wieku emerytalnego nie przyniesie spodziewanych korzyści. Pod (odrzuconym przez PO-PSL) wnioskiem o przeprowadzenie referendum w tej sprawie, podpisało się prawie 2 mln. Polaków, zaś przytłaczająca większość obywateli RP jest przeciwna przymusowej pracy do 67 roku życia. Zdaniem „S” po wprowadzeniu w życie planów rządu, emerytury dożyje tylko co trzeci mężczyzna (dziś niemal co drugi umiera przed 65 rokiem życia) i co piąta kobieta. Po drugie – i tak nie będzie pracy dla sześćdziesięciolatków – żyć będą w biedzie, albo na zasiłkach. Poza tym podwyższenie wieku da tylko pozorne oszczędności dla budżetu państwa i nie wywoła wzrostu gospodarczego, nie zwiększy miejsc pracy ani liczby osób płacących składki. Z uwag na fatalny stan służby zdrowia, schorowane starsze osoby przejdą na renty socjalne. Kolejnym argumentem są negatywne skutki demograficzne – opóźnianie przez kobiety decyzji o urodzeniu pierwszego dziecka, zrywanie naturalnych więzi rodzinnych (brak opieki ze strony dłużej pracujących nad osobami starszymi) – i wreszcie: brak miejsc pracy dla młodych i odbieranie im szans awansu zawodowego. 

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, że rząd PO chce od 2013 roku stopniowo zrównywać i podwyższać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, co zdaniem premiera Donalda Tuska ma „uratować budżet przed bankructwem” oraz uchronić nas „od biedy na emeryturze”. Zdaniem niezależnych ekspertów (popartym konkretnymi, dostępnymi w sieci wyliczeniami) - stwierdzenia te nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, zaś reforma ta przyniesie o wiele więcej strat, niż potencjalnych nawet „korzyści”. Choć nie ulega wątpliwości, że cały system wymaga poważnej reformy, ale uwzględniającej także politykę prorodzinną – to jednak proponowane rozwiązania przyniosą skutki odwrotne od oczekiwanych i nie uratują bankrutującego systemu emerytalnego, potencjalnie skazującego na głodową śmierć i utratę dorobku życia miliony Polaków („odwrócona hipoteka”) - czemu sprzyja właśnie antyrodzinna polityka rządu i tykająca „bomba demograficzna”. Szerzej na ten temat i na temat zalegalizowanego złodziejstwa, jakim jest obecny system emerytalny, pisałem w artykule „Zawalcz o swoją przyszłość”.

W związku z propozycjami Platformy Obywatelskiej, NSZZ Solidarność prowadziła akcję zbierania podpisów pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w tej sprawie. Zebrano prawie dwa miliony podpisów. Jednak siłami koalicji rządzącej (PO i PSL) nie dopuszczono do przeprowadzenia referendum (180 posłów było za referendum, 233 przeciw, 42 wstrzymało się od głosu) – spośród tarnowskich parlamentarzystów odpowiedzialność za to ponoszą: Urszula Augustyn, Aleksander Grad, Robert Wardzała (PO) i Andrzej Sztorc (PSL). Jako że 79 procent dorosłych Polaków jest przeciwnych podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat, a 86 proc. nie popiera podwyższenia wieku emerytalnego kobiet do 67 lat (CBOS) – pamiętajmy o tym przy wyborczej urnie podczas kolejnych wyborów. Pamiętajmy również, że ci, którzy mają usta pełne frazesów dotyczących demokracji – jednocześnie gwałcą ją, nie pozwalając wypowiedzieć się milionom obywateli w tak istotnej dla nich sprawie.

Warto dodać, że „Solidarność” we wtorek podczas pikiety przed kancelarią premiera przekazała własne projekty ustaw dotyczące zmian w ustawie o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz w ustawie o agencjach pracy tymczasowej. Zgodnie z nim składkami na ZUS objęte zostałyby umowy o dzieło i umowy zlecenia, co zapobiegłoby lawinowemu narastaniu problemu „umów śmieciowych”, które powodują, iż wielu Polaków pozostać może bez emerytury lub z emeryturą na poziomie poniżej minimum egzystencji.
11 maja, w dniu głosowania nad rządowymi propozycjami, pod Sejmem odbędzie się ogólnopolska manifestacja „Solidarności”. Zachęcamy do zapoznania się z jej przebiegiem za pośrednictwem wiarygodnych, niezależnych mediów (np. niezalezna.pl), a z pominięciem manipulujących i fałszujących rzeczywistość TVN 24, Polsat i TVP (patrz relacje z 11 listopada).
Informacja dla osób wyjeżdżających z terenu Tarnowa na manifestację do Warszawy w dniu 11 maja br. (piątek) - zbiórka o godzinie 4.00 pod Hotelem Tarnovia.
Zobacz spot Solidarności: „Stop 67”Plakat: jeden z przykładów cenzury stosowanej przez Platformę Obywatelską. Miejska spółka (mająca w dodatku problemy finansowe) w rządzonej przez PO Warszawie odmówiła powieszenia tego rodzaju plakatów, ponieważ mogą one „naruszać dobra osobiste” posłów. My chętnie dobra te „naruszamy” - poprzez zaprezentowanie wizerunków parlamentarzystów sprzeniewierzających się woli wyborców w kwestii podnoszenia wieku emerytalnego. Okazuje się, że Polacy byli „dość dojrzali”, by głosować za przystąpieniem do UE, natomiast nie są dojrzali, by decydować o tym, co ma się dziać z ich pieniędzmi i jak ma wyglądać ich emerytalna przyszłość, czyli słynna, przymusowa „umowa społeczna”, której nikt z nimi nie zawierał i która ma ulec kolejnej, niekorzystnej dla nich i dla polskiego państwa „reformie”. Słowem: „praca aż do śmierci” – ta zaś jest coraz bliżej, a to z kolei dzięki zmianom w służbie zdrowia, okrzykniętym już przez publicystów „narodowym programem eutanazji”...

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 40)Dodaj komentarz
(10-05-2012) Nie :
Im już nie wierzę !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) Do U Augustyn :
Jak Pani będzie głosowała ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) Do A. Grada :
Jak Pan będzie głosował ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) Do R. Wardzały :
Jak Pan będzie głosował ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) Do A Sztorca :
Jak Pan będzie głosował ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) imadło :
Ucieszony coś posmutniał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) zółc :
kiedys w takich sporach przydatne były taczki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) emer :
Zebrane opinie z internetu - a może bytak zrobić Posłowie z PO ; Dr n.med.P.Nalepa –Dziennik Polski z 6.XI.2010r str.C-9 pisze ‘’Jedną z najstarszych chorób zakaźnych towarzyszących ludzkości od tysięcy lat jest gruźlica. …zakażenie prątkiem nie jest równoznaczne z zachorowaniem na gruźlicę …6-8% pacjentów zachoruje w okresie zmniejszonej odporności organizmu …w Polsce chorują na gruźlicę najczęściej osoby po 60.roku życia, które zostały zarażone prątkiem w latach 50, kiedy były jeszcze dziećmi lub młodymi ludźmi.’’ Panie Premierze., Panie Kosiniak-K, – tym ludziom fundujecie pracę do 67 lat – Mężczyźni i Kobiety 4/ Tyle się pisze o tych młodych emerytach. Niech Pan Góra sporządzi tabelę, w której ujmie emerytów w kilku grupach ; a/policja,straż,wojsko b/nauczyciele , c/górnicy d/pozostali . Wtedy okaże się ,ilu jest tych - pozostałych. – okaże się wtedy jaki jest średni wiek emerytów w poszczególnych grupach. -Niemcy podnoszą wiek do 67 lat od 2012r /decyzja podjęta 5 lat temu i rozłożona na 12 lat/ Są tam alternatywy; 35 lat/staż pracy i wiek /63 lata - emerytura obniżona o 0,3% za każdy miesiąc, 45 lat pracy/65 lat emerytura specjalna. I jeszcze- Finlandia -63, Francja 60-62, Belgia 62 ,Czechy-64 –i chyba wszędzie emerytura po określonej liczbie lat pracy. Tam się da - u nas geniusze nie mogą nic wymyślić MOŻNA alternatywnie zadziałać ; np. wiek 62 lata - staż pracy minimum 40 lat / oZUSowanych/ , wiek – 61 lat - staż pracy – 41 lat , wiek 60 lat – staż pracy - 42 lata. Kto nie ma tylu lat pracy – pracuje do 65/67 lat. Proste i skuteczne - i byłaby zapewne zgoda Związków Zawodowych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) bezradnyprawnik :
oj Pani Augustyn i Panu Wardzale dajcie spokoj - oni sa od usmiechania sie w TV, na zdjeciach, na plakatach ... myslicie ze to takie latwe ??? eh nikczemnicy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) antygalicjanin :
..jeśli firma odmówi zatrudnienia gdy będę miał powyżej 60 lat.. trzeba będzie zaskarżyć taką decyzję i albo firma albo państwo muszą mi to rekompensować w wysokości średniej krajowej. A jeśli chodzi o posłów to po przekroczeniu 67 lat - powinien być przepis nakazujący przejście na emeryturę - bo już za stary do rządzenia!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) J :
Nie wierze zadnej z 460 osob. Po co ich tam jest tyle? Po 2 osoby z wojewodztwa ,albo dac im najnizsza krajowa, ciekawe czy by dalej chcieli byc poslankami i poslami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) J :
Nie wierze zadnej z 460 osob. Po co ich tam jest tyle? Po 2 osoby z wojewodztwa ,albo dac im najnizsza krajowa, ciekawe czy by dalej chcieli byc poslankami i poslami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) myślący :
Macie cudną Platformę . Ja ich ngdy nie popierałem i nie mam wyrzutów sumienia .Z każdym dniem żyje się trudniej ale PO tego nie widzi . Teraz wszyscy uciekają do Palikota , a czym on się różni od PO ? Myślę że młodzi zrozumieją tylko będzie jak zwykle zapóźno .Ciekawe czym jeszcze PO dokopie biedniejszym ? A napewno to zrobi bo do końca kadencji daleko . Wybirajcie ich dalej tylko nie płaczcie .Czy ten Naród zmądrzeje ? Czy znów będzie zapóźno ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) Dżet :
A niby dlaczego mam wierzyć panom Rojkowi, Wojtkiewiczowi, Kaczyńskiemu, Dudzie Niezależnym, MP itd, itd. Przecież politykom nie chodzi o prawdę, tylko o to, kto wygra następne wybory. Stawianie namiotów, autobusy, emblematy, banery.......kosztują. Tylko naiwni wierzą, że to w imie wyższych celów. A gdzie jest bezinteresowny, niezależny pan Śniadek? Nawet jak moja żona robi mi super kolacje i myje plecy, to wiem, że nie jest to całkiem bezinteresowne.............:). A czy przypadkiem w WSZ któryś Kaczyński nie obiecywał autostradę do Tarnowa w 2 lata??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2012) to był marcinkiewicz :
to był Marcinkiewicz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) kolo :
Kilku facecików chce zbić kapitał polityczny...i tyle! Nieroby związkowe i propisowskie trutnie! A Poświatowski wielki niby zwolennik wolnego rynku i UPR wpisijee się w tem cyrk na kółkach. wynika z tego,iż jest zwykłym socjalistą!...a właściwie nie...bo socjalizm przybrał u nas niestety postać oszołomstwa spod sztandaru pis i pisopodobnych. Proponuje więc nie pracować wprowadzić same wolne weekendy i luz. Kto nan nas urobi...nieważne. I tak będzie fajnie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) zółc :
Niektorzy tu pisza jakby mieli dziadkow -kogutkowych w obozach koncentracyjnych,niekoniecznie faszystowskich.Mozna akceptowac ze dziadek "słonca Peru "był w wehrmachcie, no bo moze siła wcielony.Ale realizacja hasła z bramy obozowej w Aushwitzu to juz chyba gruba przesada.Czemu mamy budowac dobrobyt aryjczyków,.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) pracoholik :
Poświatowski tak chetnie sie podpiera jakimis badaniami jak to ludzie krótko zyją...A czemu nie poszukał badań które jednoznacznie pokazują, że ludzię którzy osiagają wiek emerytalny za cholere nie chcą odejść z pracy ? Ludzie dobrze wiedzą, że jak ida na emeryture to z nudów zaczynaja chorowaćm umierac... Popatrzcie ilu jest emerytów którzy wciąz pracują... A propos protestów, kto płaci tym ludziom którzy zamiast pracować maja piknik w centrum Warszawy. Nie maja prawa uzywać znaku "S", to co teraz robią to profanacja, słuzy jedynie do walki politycznej przede wszystkim jako zaplecze PiS-u....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) zółc do powyzej :
Mysl pozytywnie.PO nie kradnie.Emeryci maja emeryture,sa zdrowi i jezdza na wakcje do Grecji albo na rybki do Norwegiii nie maj czasu sie nudzic tym bardziej umierac.Ja wiem ze ty jako bolszewik takie uciechy bys zarezerwował tylko dla klasy panujacej a nie dla ludu pracujacego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) zawiedziony kolejny raz :
Ludzie myście realnie !!! Kto zatrudni osobę po 60-tce. Więc będzie za grosze egzekwował bo to nie będzie godne życie emeryta ,który przez lata płacił podatek aby utrzymać Posłów .Ciekawe czy PO im wtedy pomoże? Teraz jak ktoś nie zgadza się z rządem to ,,propisowskie trutnie" Nie zgadzam się z PO bo trudno zaakceptować to co robi, że przed wyborami głosili co innego, oszukali wyborców oszukali młodzież. .Ale nigdy nie nazwał bym PO ,,trutniami" jak Kolo -mimo że bardzo zawiedli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) zgodny :
Włącz program 3 i posłuchaj debaty sejmowej na temat emerytury . Może posłuchasz poziomu dyskusji PO . Wstyd jak zachowuje się Premier i posłowie PO. Może przejżycie na oczy .Rząd ma obowiązek dbać o ludzi a o kogo dba? Zgadzam się z ,, zawiedzionym." Ocknijcie się ludzie wreszcie .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) bachu :
Dalej więc głosujcie na pana Grada, panią Augustyn, pana Wardzałę, dzięki któremu będziecie mogli pogadać za darmo z prawnikiem, bo nie będzie was stać aby mu zapłacić. Dajecie się nabrać na PR-owskie sztuczki, to macie. Na zdrowie, oby do 67 roku życia! (potem możecie umrzeć aby państwa nie narażać na wypłatę emerytury)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) do zawiedzionego :
człowieku oczywiście, że nie da się nazwać tak PO. Trutnie to pszczółki rodzaju męskiego(sic!!), które w ulu się obijają w przciwieństwie do robotnic!!! Tak ludzie ocknijcie się wreszcie. SOCJALIZM UMARŁ, zbankrutował!!! Populizm nie wytrzymuje konkurencji z rzeczywistością! Pobudka!!!! Nie tylko dla was, dla nas jako kraju. Pobudka dla całej Europy!!! Teoria Państwa dobrobytu bankrutuje. Tak, tak...nie ma nic za darmo. Trzeba więcej i dłużej pracować i ani ten rząd ani inny nawet najbardzie pisowsko-socjalistyczny tego nie zmieni...nie zmienią tego żadne strategie Lizbońskie i inne wynalazki. No chyba, że znowu będzie rewolucja październikowa i Jarosław nasz nowy Lenin udowodni, że można ...po czym pięknie zbankrutuje i powie, że to wina Tuska...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) do powyzej :
A na kogo trzeba wiecej i dłuzej pracowac?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) niezależny ekspert. :
To bardzo wyważony i mądry artyk. spełniający wszelkie kryteria warsztatu dziennikarskiego!!!buhaaa. MP -strasznie z tobą źle. Corac gorzej i pomyśl tak do 67...masakra. nie???Ale spoks nie martw się bo- Jako niezależny ekspert napiszę każdą nawet najbardzie durną opinię, którą oczywiście będzie można znależć w jedynie obiektywnych tzw. niezależnych mediach. moje ostanie badania wskazują na to, iż jestem w stanie przeprowadzić dowód, iż ci którzy żyją dłużej w rzeczywistości żyją krócej...Udowadniam również na przykładzie społeczności Salt Lake, iż demokracja bezpośrednia jest jedynym skutecznym sposobem udowadniania racji - otóż jako społeczność rzeczonego Salt ....przeprowadziliśmy referendum w którym przegłosowaliśmy, że dekalog jest nieważny (80 procent za) oraz, że woda nie jest mokra tylko sucha!!! genialne nie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) do zgodny :
Słuchałem . Żenada .Wystąpienie Palikota jak zawsze aby zrobić zadymę .Wybiórcze cytaty Pana Tuska , dały możliwość rzetelnej odpowiedzi opozycji ( SLD P iS) . Przytoczono Pan u Tuskowi i Pan Komorowskiemu co na ten temat mówili przed wyborami . No cóż kampaniie trzeba było wygrać a Lud wierzył to ma .Posłanka z SLD pięknie podsumowała wystąpienie Pana Tuska .Ja na jego miejscu nie czuł bym się najlepiej no cóż miała rację , nie można nikogo obrażać .Prawem opozycji jest bronić ludu a Pan Premier nawet do pikietującyh nie wyszedł. Oj jak tak wyglądają obrady Sejmu to wstyd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) Olo :
Chyba wypada posłów głosujących za pracą do śmierci jakoś godnie przywitać. Dobrze by było powołać powitalne komitety i podziękować "dobrodziejom naszym" za troskę. Mam nadzieję że wybrańcom narodu ludziska godnie podziękują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) odp. do zgody :
Pan prezes dzielnie walczył o mikrofon, a jak go dostał to mówił jedynie frazesy (niegodziwości Tuska). Dlaczego nie zaproponował rozwiązania alternatywne?? Zapomiałeś/aś że wcześniej premier Tusk cytował Kaczyńskich. Jaki ma sens taka wymiana zdań? Jeżeli PiS ma lepsze rozwiązania to niech ujawni. Wychodzenie do pałajońcej grupki najemników nienawiścią byłoby bez sensu. Jakie morale było tej grupki mozna sie było przekonać oglądając, jak chętnie słuchali czołowej postaci rezimu komunistycznego w postaci Millera. Czy prawdziwa Solidarnosć o to walczyła z PZPR i sowietami?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) odp olo :
Tak naprawdę to wszyscy pracujemy do śmierci bez wzgledu na emeryturę. W momencie jak przestajemy pracować nasza psychika powoduje, że organizm szybko umiera. Dopóki jest ruch, jest życie, brak zajęcia powoduje załamanie i przyspieszone umieranie. Dlatego starzy ludzie bronią się przed odejściem na emeryturę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) do powyzej :
Praca to nie jedyne zajecie dla emerytow.Ogrodeczek,wedeczka majoweczka,podroze zagraniczne,jakies uzywki.Praca chyba tylko dla tych ktorzy nie potrafia nic innego wymyslec,albo siedza w budzetowce i sa biurwami.To czegos takiego nawet po smierci zal opuszczac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) Adrian P. :
Ja nie chcę emerytury od Tuska. Niech mnie tylko Tusk nie okrada z części mojej wypłaty. Niby zarabiam 4100, ale na rękę dostaje tylko 2400. Ja się pytam: co Tusk robi z moimi 1700 zł? I dlaczego muszę oddawać ponad 40% zarobionych uczciwe pieniędzy? A na tym się przecież nie kończy. Idę na zakupy i płace VAT itd. itp. Kiedyś muszę policzyć wszystkie daniny, które płacę Tuskowi. Na oko wychodzi mi z 60% moich dochodów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) stanczyk krzysztof :
DOKŁADNIE!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) cc :
PO przegięła. Już widzę wśród znajomych niechęć tych do PO , którzy głosowali przeciw PiS. Być może Tusk i cała reszta ma nadzieję, że do wyborów ludzie zapomną, a to Palikot coś urobi, a to Niesiołowski zadymi..... Mam przeczucie , że tym razem Tusk się przeliczy. Najbardziej jednak bym chciał aby PSL nie zdobył głosów uprawniających do zasiadania w ławach sejmowych... ale jak znam życię zawsze się pewnie jakoś wkręcą...niestety...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) obywatel :
Nie mogę zrozumieć jednego. Zarówno komentatorzy, dziennikarze jak i wielu ludzi powtarzają za PO, że jest to ustawa O PRACY DO 67 roku życia. NIE! ustawa dotyczy przecież jedynie późniejszego pobierania należnych świadczeń. Przecież jak na dłoni widać, że ci u góry przesuwają wiek uprawniajacy, a ci na dole likwidują resztki miejsc pracy. Więc wielka prośba, nazywajmy rzeczy po imieniu. Popatrzcie ile miejsc pracy zlikwidowali urzędasy miejscy, ile zakładów padło a ile powstało, jakie i ile propozycji pracy jest w kolejnym beztroskim urzędzie. że za 40 lat będą miejsca pracy? Kto je stworzy? dla kogo? Druga sprawa to bezmyślne gadanie , że "reforma" dotyczy jedynie młodych. Kolejne kłamstwo. Najbardziej, i to bolesnie dotknie ludzi około 50-tki, którzy an dodatek rózne wyrzeczenia ponoszą od lat. Jak mieli się odnaleźć w "nowej rzeczywistości", skoro co parę lat zmieniano zasady, co znaleźli nową pracę to za chwilę go rozwiazywano, znów w imię przyszłości. Tak, starsi będą masowo uciekać na świadczenia, renty itp, ale to nie przeraza rządzących, gdyż za to potem mniej wydadzą na emerytury. Może dzięki temu, mimo kryzysu demograficznego, uda się ocalić pensje, emerytury i nagrody dla urzędasów, polityków i finansistów. Szkoda gadać!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) joker :
Wybraliscie waszych Panow to i czas zostac ich niewolnikami. Przyglupy glosujace na sitwe poskomunistow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2012) do joker :
Gdyby takich wpisów jak twój było mniej, może ludzie nie daliby się tak podzielić. A efekt dzisiejszych rządów to efekt podzielenia Polaków, bo mało kto głosował z sympatii, a te wybory polegały na strachu i głosowania nie na tamtego. I tak będzie tym razem. I mam nadzieje, że wybory wygra PiS i nie zniesie wieku emerytalnego. Może wtedy wszyscy przejrzą na oczy, że nie ma Polski PO i PiS, ale jest Polska schlachty i poddaństwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2012) Nie wierzę :
Nie da się gorzej traktować ludzi jak to robi PO .Uwierzcie dla nich nie liczy się nikt .Tylko kasa dla kumpli za nie dokończony stadion ,za nie zrobione drogi autostrady ale ważne żeby dać swoim nagrody .Tylko za co ? W żadnym kraju za nie wykonaną pracę nie daje się nagród . Wybierajcie dalej PO niech się dorobią a wy na nich pracujcie do 67 lat. Gdyby tak PiS dawało sobie nagrody to by ich media i PO zjadło . A naród dalej głupi .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2012) do Nie wierzę :
A co robił Lipiec? I jakoś media o tym nie trąbią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2012) do Nie wierzę :
Kto wysłał Polskie wojska do afganistanu? W dupie mam was wszystkich jesteście tyle samo warci co zwolennicy PO. Prawdziwi Polacy nie kibucją żadnej partii. Taka prawda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-05-2012) cc :
bo prawdziwi polacy kibicują Toruniowi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl