Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   IV Festiwal VITAE VALOR   -   29/11/2004
Już za kilka dni w Tarnowie rusza nawiększa impreza filmowa roku. Jedyna taka w Polsce i jedna zniewielu w Europie i na świecie ! Mowa o IV Festiwalu Filmowym VITAE VALOR. Pierwsza edycja Festiwalu nominowana była m.in. do prestiżowej ogólnopolskiej nagrody "Paszporty Polityki". W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć w ciągu siedmiu festiwalowych dni 25 polskich i zagranicznych filmów fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych. Festiwalowi będzie towarzyszyć wiele imprez dodatkowych - spotkań z twórcami, wystaw, widowisk teatralnych i koncertów. Początek Festiwalu 10 grudnia.

Ogloszenie

Vitae Valor czyli „Wartość Życia”. To hasło klucz, otwierające przed nami świat ludzkiej egzystencji opartej na fundamentach moralnych i etycznych, duchowych i metafizycznych. Taka też jest główna idea IV FESTIWALU FILMOWEGO „VITAE VALOR”, który tradycyjnie już odbywać się będzie w tarnowskim Kinie „Marzenie” w dniach 10 - 16 grudnia br. Po raz drugi już głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie- Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa”, któremu przewodzi Ks. Artur Ważny.

Dwie pierwsze edycje Festiwalu przygotowało Oratorium Św. Filipa Neri, działające przy tarnowskiej Kongregacji Księży Filipinów. Od narodzin imprezie patronuje Biskup Tarnowski Wiktor Skworc. W tym roku dodatkowy patronat objęli: Starosta Tarnowski Michał Wojtkiewicz i Prezydent Mieczysław Bień.
Pomysłodawcą Festiwalu i od początku jego dyrektorem artystycznym jest znany tarnowski filmoznawca i animator kultury Jerzy Świtek, którego od dwóch lat wspierają szef „Tratwy” ks. Artur Ważny oraz poeta i dziennikarz Ryszard Zaprzałka, który jest dyrektorem organizacyjnym imprezy.
To jedyny taki Festiwal w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Po czterech latach to największa impreza w Tarnowie. Niezwykle oryginalna formuła i bardzo wysoki poziom artystyczny imprezy przyniosły jego organizatorom m.in. nominacje do prestiżowej ogólnopolskiej nagrody tygodnika „Polityka” – Paszporty Polityki. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć w ciągu siedmiu festiwalowych dni 25 filmów polskich i zagranicznych: fabularnych, krótkometrażowych i dokumentalnych.
Tradycyjnie już Festiwalowi będzie towarzyszyć szereg imprez dodatkowych. Novum Festiwalowym będą imprezy odbywające się poza główną salą festiwalową w Kinie „Marzenie”. W tarnowskim teatrze odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Na skrzydłach po drabinie” prezentacja nowego, piątego już, tomiku wierszy tarnowskiego poety i dziennikarza Ryszarda Smagacza, którą oprawi znany tarnowski zespół GOS.PEL. Natomiast w Tarnowie - Mościcach w siedzibie Teatru Nie Teraz odbędzie się przygotowany przez tę kompanię aktorską spektakl teatralny „Liczba Aniołów”. Oprócz tego w Kinie „Marzenie” odbędzie się wernisaż dwóch wystaw: malarskiej i fotograficznej połączonych z aukcją, z której dochód zostanie przeznaczony na nowo powstały w okolicach Tarnowa ośrodek „Cencalo” dla uwikłanych w uzależnienia.

Na Festiwalu Vitae Valor, pomimo, iż nie jest konkursem, przyznawane są nagrody twórcom filmowym, których twórczość w sposób szczególny prezentowana jest podczas kolejnych jego edycji. W tym roku nagrodę Vitae Valor - Tarnów 2004 za całokształt twórczości w dziedzinie krótkiego metrażu odbierze Kazimierz Karabasz. Nowością tegorocznej edycji imprezy będzie wręczona po raz pierwszy NAGRODA MŁODYCH "Semen 2004” im. Roberta Gucwy, której towarzyszyć będzie koncert zespołu Monk.

Podobnie jak w zeszłym roku, ceny karnetów na wszystkie filmy tj. na 15 projekcji (oprócz seansów szkolnych) na koncert Roberta Kasprzyckiego: 45 zł. Ceny biletów: 7 zł normalny i 5 zł ulgowy.

W imieniu organizatorów IV Festiwalu Vitae Valor serdecznie zapraszamy na grudniowe święto Kina w Tarnowie. Jednocześnie informujemy, że na stronach naszego portalu codziennie ukazywać się będą obszerne relacje z Festiwalu zatytułowane „Vitae Valor na festiwalowej tratwie”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947