Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zjazd Katolickiej Polski – jaka przyszłość nasze Ojczyzny? (filmy)    -   11/5/2012
Błękitna Polska
20 kwietnia, podczas zjazdu Katolickiej Polski w auli Uniwersytety im. Kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie został powołany do istnienia ruch społeczny "Błękitna Polska ". Zapraszamy Państwa do obejrzenia wygłoszonych wówczas prelekcji, przygotowanych przez TV Polonitas - Telewizję Stowarzyszenia Fides et Ratio w Krakowie. Są one interesującym głosem dotyczącym ekonomicznej i geopolitycznej sytuacji Polski, euroregionów i separatystycznych tendencji pojawiających się również w naszym kraju, czy np. miejsca wiary katolickiej w naszym życiu i przestrzeni publicznej. Dotyczą również jednego z podstawowych dla nas problemów – braku definicji polskiej racji stanu, która dla rządzących wydaje się w ogóle nie istnieć. Z uwagi na interesującą tematykę zdecydowaliśmy się zamieścić te materiały filmowe na naszym portalu.

Ogloszenie

O ruchu „Błękitna Polska”
”Widzimy, że każdy upływający dzień pogłębia gospodarczą, społeczną i polityczną zapaść państwa polskiego. Zamach stanu dokonany przy tzw. okrągłym stole po raz kolejny zniewolił Polaków. Wszystkie partie obecne dziś w parlamencie - tworzące koalicję rządową, jak i pozostające w opozycji - sięgają swoimi korzeniami, są stronami i gwarantami spisku, do którego doszło w Magdalence. Mają identyczny program dla Polski: ma być ona wasalem dla zagranicznych potęg, rynkiem zbytu i rezerwuarem taniej siły roboczej dla światowych korporacji. Temu służy samobójcze trwanie w strukturach Unii Europejskiej, łamanie ducha narodu, ograbienie z majątku i kpiny z polskiej racji stanu.

Jesteśmy tymi, którzy wierzą, że pomimo wielu przegranych bitew, Polaków stać na ostateczne zwycięstwo, na obronę niepodległego bytu państwowego. Wiele warunków musi jednak zostać spełnionych, by nasza walka była skuteczna. Przede wszystkim musi ponieść nas umiłowanie ojczyzny, a nasz trud ma być bezinteresowną służbą. Ona wymaga od nas "gorących serc, ale chłodnych głów". Tylko wtedy unikniemy pułapek zastawionych przez jawnych wrogów i fałszywych przyjaciół. 

Na tej trudnej drodze nauczycielką naszą na zawsze pozostaje święta wiara katolicka. My wiemy, że "katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu". Dziś świadkami jesteśmy bezpardonowej walki z Kościołem katolickim i depozytem jego wiary. Ci, którzy ją prowadzą, są równocześnie wrogami Polski. Rzucamy im swoje rękawice!

Zmierzamy ku Polsce niepodległej, ale i Wielkiej. Oprócz silnego ducha, potrzebujemy do tego prężnej gospodarki. Ostatnie dwadzieścia lat zweryfikowały kłamstwa o zbawiennym wpływie obcego kapitału. Jeśli sami sobie nie pomożemy, nikt nie zrobi tego za nas. Dlatego konieczne jest pobudzenie polskiej przedsiębiorczości i ochrona własnego rynku. Zdajemy sobie sprawę, że kapitał Polaków jest mocno ograniczony. Polska racja stanu i uwarunkowania ekonomiczne wymagają, by w strategicznych gałęziach gospodarki to państwo podjęło trud inwestycyjny i właścicielski. W latach tzw. transformacji ustrojowej skutecznie wmówiono nam, że to, co wspólne, jest złe, że należy to sprzedać bądź zniszczyć. Dziś, by przetrwać jako naród i państwo, musimy odrzucić te kłamliwe dogmaty. Nie ma to nic wspólnego z powrotem do gospodarki socjalistycznej. Państwo na każdym kroku musi umożliwiać i ułatwiać rozwój prywatnej, polskiej przedsiębiorczości. Czynić to będzie mogło wyłącznie wówczas, gdy wyzwoli się spod dyktatu przepisów unijnych. 

Silna duchem i zamożna Polska - to Polska bezpieczna, to gwarancja spokojnego codziennego życia i braku zagrożenia zewnętrznego, to Polska tak wychowująca nowe pokolenia, by były odpowiedzialnymi gospodarzami tej ziemi. 

Ku takiej Wielkiej Polsce zmierzamy.”

http://www.blekitnapolska.com/
Zapraszamy również na: http://www.fides-et-ratio.pl. Materiały wideo zamieszczamy w porozumieniu ze Stanisławem Papieżem z Fides et Ratio.
Rozmowa z Krzysztofem Zagozdą, przewodniczącym Komitetu „Błękitna Polska”: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4377/integracja-patriotow

Krzysztof Zagozda - o celach, zasadach  i kierunkach ruchu Błękitna PolskaProf. Anna Razny - o kryzysie myślenia o Polsce i przemilczanych kierunkach geopolitycznychMirosław Orzechowski - analiza sytuacji politycznej PolskiRyszard Opara ( Nowy Ekran) - refleksje o ekonomicznej sytuacji PolskiO emisję pieniądza przez Narodowy Bank Polski - Jacek RossakiewiczO programie społeczno -politycznym propozycje dla Ruchu Błękitna Polska - Gertruda SzumskaPrzeciw euro-regionom, Powiatom i tendencjom separatystycznym - Radosław Kamiński

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 34)Dodaj komentarz
(11-05-2012) moherowy hipis :
Agenci bezpieki i sieroty po LPR tworzą nową siłę polityczną?. Nie idźcie tą drogą, koledzy, nie idźcie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2012) do powyzej :
Postaraj sie o towarzystwo gumowego sobowtora palikota.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) eradycator :
którym wymachiwał trzymając go w dłoni - "Adamie Goldberg"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) TARNOWIANIN :
ABY W POLSCE BYLO LEPIEJ TO NIE TYLKO NALEZY SIE UWOLIC SPOD DYKTATU UNII ALE TEZ SPAD DYKAKTU WATYKANU I KLERU. BO TO JEST CHORE ZE RZAD NIE LICZY SIE Z LUDZMI , NIE PODNOSI PENSJI, WYDLUZA WIEK EMERYTALNY, ZABIERA PRZYWILEJE A JEDNOCZESNIE W DYSKUSJI Z KLEREM ULEGA ICH WARUNKOM. TO JEST CHORE ZE MIMO ZE KOSCIOL Z NAWIAZKA ODZYSKAL MAJATKI ZA POSREDNOICTWEM NIEKONSTYTUCYJNEGO TWORU JAKIM BYLKA KOMISJA MAJTKOWA TO TERAZ KOSCIOL ZADA 1 % PODATKU W ZAMAIN ZA FUNDUSZ KOSCIELNY. TO JEST CZYSTE ZDZIERSTWO. DOKAD TAK MAOZNA??? TO HANBA. DOSC TEGO. NIC SIE NIE NALEZY!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) zółc do powyzej :
Owszem kapusi ubekow i zboczencow trzeba pogonic z koscioła.Ale zrownanie Watykanu i brukseli jest zbyt daleko idace.Majatki odzyskał nie tylko koscioł,bo dostały go mniejszosci narodowe, i nomenklatura partyjna.Jesli owsiak moze miec procent to,koscioł katolicki tez moze , a nawet powinien miec.Madrosc dziejowa nakazywał by dbac o koscioł,tym bardziej jesli kosztuje to tylko 1 procent.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) TARNOWIANIN :
MADROSWC DZIEJOWA WSKAZUJE ZEBY RAZ NA ZWSZE PRZESTAC PODLIZYWAC SIE KOSCIOLOWI. WYSTARCZY WLASNIE SIEGNAC PAMIECIA I PRZYPOMNIEC SOBIE Z HISTORII INKWIZYCJE, WYPRAWY KRZYZOWE, PRZESLADOWANIA ZA TO ZE KTOS ODWAZYL SIE TWIERDZIC ZE ZIEMIA KRAZY WOKOL SLONCA A NIE ODWROTNIE. WYSTARCZY PRZYPOMIENIEC SOBIE KOLONIZACJE I EWENGALIZACJE NA SILE I CO? A W HISTORII POLSKI NAWET ZA KOMUNY CZY KOSCIOLOWI BYLO ZLE? ZWYKLY SZARY CZLOWIEK NIOCZEGO W URZEDZIE NIE ZALATWIL A KSIADZ? BUDOWANO PLEBANIE I KOSCIOLY, JAKIM CUDWEM SKORO TAK BYLO ZLE I BYL PRZESLADOWANY. WYSTARCZY SIAGNAC DO STARYCH KSIAZEK TELEFONICZNYCH, WE WSI PRZEWAZNIE BYLO 3-5 TELEFONOW. KTO JE MIAL? SOLTYS, SZKOLA, OSRODEK ZDROWIA I ...... KSIADZ!!! ZWYKLY CZLOWIEK NIE DOCZEKAL SIE NAWET PRZEZ 20 LAT NA TELEFON. PRZYKLADOW MOZNA MNOZYC. CO ZWYKLEMU CZLOWIEKOWI DAJE KONKORDAT ALBO USTAWA O STSUNKU PANSTWA DO KOSCIOLOLA? NIC!!! DAJE ALE SAMEMU KLEROWI PRZYWILEJE,. DAJE TO ZE PANSTWO NIE MOZE OBCIAWC JAKICHKOLWIEK PRZYWILEJOW KOSCIOLOWI BEZ ZGODY WATYKANU I BISKOPOW!!! PODAC PRZYKLAD? PROSZE JESLI SZUKA SIE OSZCZEDNOSCI W OSWIACIE I MINISTERWO WPROWADZA NOWE RAMOWE PLANY NAUCZANIA TO ZMNIEJSZY NP ILOSC HISTORII, BOLOGII CZY FIZYKI DO 1 GODZ TYGODNIOWO A RELIGIII? NIE MOZE I POZOSTANIE CIAGLE 2 GODZ BO MINISTWERWO NIE MOZE TEGO ZROBIC BEZ ZGODY WATYKANU BO WIAZE JE KONKORDAT I USTAWA O STAUNKUI PANSTWA DO KOSCILA? CZY PODAWAC WIECEJ PRZYKLADOW UZALEZNIENIA? CZY TO JEST NORMALNE? A CO W ZAMAIN, NIC!!! ZADNEJ ODPOWIEDZOALNOSCI KATE3CHETOW ZA EKSCESY W SZKOLE. CZY TO NORMALNE? A MIALO BYC LEPIEJ DZIEKI RELIGII. W SWIETLE POWYZSZEGO ZROWNANIE BRUKSELII I WATYKANU JEST JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU, BA POWIEDZIALBYM ZE WIECEJ SAMODZIELNOSCI MAMY W PRZYPADKU BRUKSELII I SUWERENNOSWCI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) tarnowianin :
aha i jeszcze jedno, Owsiak przekazuje ten 1 % na nratowanie i leczenie dzieci chyba w 90% to co dostanie a kosciol? ile? Wystarczy wejsc na ucziwe sprawozdania caritasu i widac ze na wszystko co niby robi caritas tpo dostaje pieniadze z NFZ, PFRONu, UG, UM, starostw. Przyklad? Prosze bardzo niedawno urzad miasta tarnowa oglosil wyniki konkursu na dozywianie bezdomnych. Wygral je caritas i dostal na 1 dozywianego kwote okolo 4,50 dziennie na 1 daniowy goracy posilek dziennie. Wiec zastanowmy sie mocno zanim powiemy ze kosciol dozywia. Na wszystko co robi to dostaje kase. Ale w sprawozdaniach nigdzie nie znalazlem informacji ile kosciol dolozyl do czegokolwiek z wlasnego majatku. NIGDZIE!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) zółc do powyzej :
Trzeba zadbac o to zeby z władz koscielnych usunac pedofili i ubekow.Ale walka z kosciołem jest jak probowanie zawracania rzek lub sadzenie gruszek na biegunie.To pomysły tych ktorzy skupili sie tylko na doczesnej stronie koscioła.A mądre pomysły to nie były.Jak sie skonczyły pewno wszyscy wiedza.Owsiak to wyjatkowo bezczelny typ bo krytykuje i kpi z katolikow i społeczenstwa katolickiego, a to własnie z od nich zbiera pieniadze.Jesli nie lubi tego społeczenstwa ,to niech zbiera na przykład tylko z tych co wierza w ufo albo hare krishna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) TARNOWIANIN :
OWSIAK ROZLICZA SIE Z KAZDEJ ZLOTOWKI. W PRZYPADKU KOSCIOLA TRUDNO ZNALEZC TAKIOE ROZLICZENIA. GDY ZAPYTALEM NP KURIE O BUDZET, NIE DOSTALEM NIGDY ODPOWIEDZI. WIEC CO TAM JESTB UKRYWANE? I DLACZEGO? TO JEST DOPIERO KPINA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) zółc :
owsiak działa doraznie i doczesnie,po to tez zatrudnia członkow rodziny we władzach jego fundacji.Zyje mu sie całkiem dobrze z tych zbiorek.Nie uwazam za rozliczenie banerow i bilboardow reklamowych o tym ile to orkiestra zebrała i ile wydała .Owsiak nie jest neutralny swiatopogladowo bo atakuje koscioł i kreuje alternatywne religie,przy okazji jego akcji charytatywnej za ktora on sam sobie liczy.Koscioł nie jest społka gieldowa .I przez to niepublikuje danych o dochodach. Dochody koscioła nietworza jego wiarygodnosci ,nie budujemy zaufania do koscioła w oparciu o jego posiadanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) poetz :
Można lubić jednych bądź drugich. Jeżeli KK pokazywałby swoje operacje finansowe i dochody to zamknąłby buźki części przeciwnikom. Bez tego mamy obraz grubych biskupów w super furach śmiejących się z całego społeczeństwa. Niech choć raz w historii KK dostosuje się do realiów i tak jak kościoły w Ameryce Północnej i zachodniej Europie wyłoży karty na stół.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) zółc :
Koscioł to nie instytucja finansowa,ktora przez stan finansow przyciaga wiernych .Tak moze robic bank, amway ,albo sekta ktora utozsamia wyznawana wiare z powodzeniem na ziemi.Za wystawny tryb zycia biskupow ,odpowiadaja oni sami i wierni ktorzy daja datki. I raczej nic nam do tego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) tarnowianin :
Dlatego ze kosciol wiele ukrywa a tryb ich zycia nie ma nic wspolnego z ewangelia i tym co glosza niby to skutecznie juz mnie i wiele inyych do siebie zniecheca. I mam nadzieje wierze w madrosc ludzi ze nie dadxza sie tak dalej oszukiwac. Nie trzeba byc instytucja finansowa albo spolka gieldowa zeby ujawniavc swoje finanse. Bo dlaczegoz to kiedy ludzie ida po jakąs pomoc np. po tą zywnosciowa pomoc z banku zywnosci ktorą niewiadomo czemu zawiaduje kosciol, to musza pokkazac w jakiej sa sytuacji i udowodnic ze im sie to nalezy. Wiec kiedy kosciol zada od wiernych łozenia na kosciol, ba malo tego strsszy wiernych nowo wymyslonym przykazaniem koscielnym ze brak lozenia na kosciol to grzech. A zatem jesli kosciol oczekuje łozzenia to powinien tez przed tymio wiernymi sie rozliczyc i pokazac na co to zostalo przeznaczone oraz jaki jest stan posuiadania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2012) zółc :
musisz zastanowic z jakiej pozycji piszesz. albo jestes czescia kosciola albo nia nie jestes.Nie masz przymusu nalezec do koscioła ,tak samo jak do ormo lub sld.to znaczy ze tez nie mozesz przymuszac kogokolwiek do rozliczania sie ,albo do zmainy ewangeli lub dekalogu tylko z tego wzgledu ze tak ci sie pomyslało.To nie orkiestra owsiaka .Ujawnienie finasow koscioła nie nakarmi ani biednych ani nie zbawi niewierzacych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) TARNOWIANIN :
ALE NAKARMIC BIEDNYCH MOZE POMOC FAKT JESLI PANSTWO PRZESTANIE FINANSOWAC KOSCIOL. BUDZET PANSTWA Z LAKKA LICZAC KOSZTUJE TO OD 5-10 MLD ROCZNIE W ZALEZNOSCI CO LICZYC. A TO NIEBAGATELNA KWOTA. WIEC Z KTOREJKOLWIEK STRONY PATRZEC TO KOSCIOL MA OBOWIAZEK SIE ROZLICZYC ZE SWOICH FINSOW BO DOSTAJE TEZ MOJE PODATNIKA PIENIADZE!!!! SKORO MOJE PODATKI IDA NA KOSCIOL TO Zadam jawnosci. A PATRZAC OD STRONY CZLONKA KOSCIOLA TYM BARDZIEJ . POPROSTU GDY MI SIE MOWI I NAKLANIA ABYM Dal kolejna ofiare to ja chce wiedziec czym moja wspolnota dysponuje i jakie sa faktyczne potrzeby oraz na co sa wydatkowane. inaczej czuje sie nabijany w butelke i oszukiwany. A zatem jesli kosciol nie chce ujawnic budzetu to niech nie wyciaga reki po zlotowke z budzetu panstwa ani nie oczekuje d wiernych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) MAFIOSO :
Myślę, że pani prof. A.Raźny, formułując „garść refleksji” o istotnych zmianach i powrocie do chrześcijaństwa w Rosji, powinna jednak szerzej wyjaśnić, co miała na myśli mówiąc: „..Myślę, że dlatego tak Putin jest znienawidzony, że jest właśnie bardzo błogosławiony przez prawosławnych i przez patriarchę Cyryla” (…), i dalej mówiąc, o tak nieprawdopodobnym powrocie „do chrześcijaństwa, stąd taka walka z Putinem, walka z Rosją”. Zwłaszcza, że jak zauważyła dalej, to również Ziuganow - k o m u n i s t a - poprze obronę wartości chrześcijańskich (?!?). Z kolei internauta tarnowianin (TARNOWIANIN), miast rozwodzić się od szczegółu (ok. 1,5 mld. wydatków na kościół, naukę religii) do ogółu (o lata świetlne, setki razy większy budżet państwa)”, może postąpi odwrotnie, i zechce podzielić się swoją wiedzą o tym, co „Donald” robi z 60-cio procentowym haraczem od naszych zarobków i wydatków (patrz też: wpis internauty Adrian P., pod felietonem „Praca aż do śmierci...”).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) TARNOWIANIN DO POWYŻEJ :
OD KILKU WIEKOW PRAWDZIWE JEST I AKTUALNE TO CO NAPISAL POETA" KSIADZ WINI Pana a Pan ksiedza a nam prostym zewszad nedza". Pamietam jak kilka lat temu opowiadał jeden z lewicowych ministrow a mianowicie Owczesny biskup Glodz zwraca sie do niego "Panie ministrze moze spotkalibysmy sie na jakims snaidaniu..." A ja pytam po co? A no po to zeby zalawtwic swoje prywatne sprawy. Przypomnijmy ze wtedy kosciol oficjalnie nie sympatyzowal z ta lewica i lewica musiala przekupywac go roznymi przywilejami aby poparl wejscie do UE, mimo ze obecnie kosciol jest jednym z najwiekszych benificjentow pomocy. A wracajac do sprawy to jak jest obecnie? Tez kosciol w osobie Rydzyka, Michalika itp glosi jak to jest przesladowany a po cichu zalatwia swoje przywileje smiejac sie z nas pospolstwa. Bo z ktora grupa rzad rozmawia tak jak z kosciolem pytajac na co sie zgADZAJA? Biskupi mowia my nie zgadzamy sie na 0,3 % podatku tylko na 1 i rzad pewnie ustapi. Ktora grupa moze lizcyc na takie ustepstwa? Zadna, rzad ogranicza kolejne przywileje i nie pyta nie idzie na zaxden kompromis. a W PRZYPADKU KOSCIOLA ZA CO TE 0,3? SKORO FUNDUSZ KOSCIELNY BYL ZA ZABRANE MAJTKI A MAJATKI ODZYSKAL Z NAWIAZKA PRZY POMOCY PRZEKRETOW kOMISJI MAJATKOWEJ. jaka konkluzja? co do tego Tuska i 60%. Mowi sie ze pies psu ucha nie ugryzie!!! Tak jest i teraz ze kosciol z rzadem sie dogaduja za naszymi plecami a nas idiotow sie smieja jak nas na szaro robia i jedni i drudzy wykorzystują!!! A oni nawzajem sa sobie potrzebni do wzajemnego popierania, utrzymywania sie przy wladzy i dojenia z budzetu. Poprostu zaczynam miec juz dosc !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) zółc :
Ludzie ogarnieci goraczka złota ,poszukiwali go na alasce albo w kaliforni Niektorzy wypłukiwali go z powietrza.Są rowniez tacy co szukaja go tam gdzie go znalezc najtrudniej.Ja rozumiem ze o finansach najlepiej mowic z rostowskim lub balcerowiczem ,moze nawet z goldmanem sachsem bo to specjalisci.Ale koscioł?moze lepiej pocierac lampe alladyna niz kierowac swa goraczke złta wobec koscioła.jesli zaczniesz winic koscioł za nedze ,to mozesz obwiniac praktycznie o wszystko.Tak sie rodza spiskowe teorie i uprzedzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) TARNOWIANIN :
TO SĄ FAKTY ŻE W TYCH KRAJACH GDZIE KOSCIOL PRZESTAŁ JUZ DAWNO MIEC TAKIE WPLYWY JAK W POLSCE TO ZYJE SIE LUDZIOM ZNACZNIE LEPIEJ. GDYBY TE 10 MLD ZL KTORE Z BUDZETU POSREDNIO LUB BEZPOSREDNIO IDA NA KOSCIOL POZOSTAŁY NA INNE CELE TO... MOZNA POMARZYC CO MOZNA ZA TAKA KASE ZROBIC

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) zółc :
By zyło sie lepiej to haslo twojego premiera jak mniemam.Jemu na pewno zyje sie lepiej tylko pytanie czyim kosztem.W iranie czy w afganistanie Koscioł nie ma duzych wpływow.a czy ludziom zyje sie lepiej?Zaryzykuje twierdzenie ze wiekszy wpływ na sytuacje w Polsce maja nasi sasiedzi niz koscioł.Mysle ze koscioł dla ciebie to taki dyzurny chłopiec do bicia,łatwy bo bezbronny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) TARNOWIANIN DO zółć :
BARDZO DOBRY PRZYKLAD PRZYTOCZYŁEŚ. TAK WŁAŚNIE W AFGANISTANIE I W IRANIE TAMTEJSZY "KOSCIOŁ" TZN TAMTEJSZA RELIGIA MA DOMINUJACY WPLYW NA PANSTWO I JEST TAK JAK JEST. A JA MIALEM NA MYSLI KRAJE ZACHODNIE GDZIE RELIGIA I KOSCIOL NIE MAJA WPLYWOW NA PANSTWO I SA W ZNACZNIE LEPSZEJ SYTUACJI EKONOMICZNEJ I GOSPODARCZEJ. KOSCIOL TO NIE MOJ DYZURNY CHLOPIEC DO BICIA TYLKO MARZY MI SIE ZEBY TEN KOSCIOL NIE BYL PAZERNY A WROCIL DO KORZENI I DAL PRZYKLAD SAM TEGO CO GLOSI. BO JAK CZESTO KSIEZA CZYTAJA" PREDZEJ WIELBLAD PRZEJDZIE PRZEZ UCHO IGIELNE NIZ BOGATY WEJDZIE DO KROLESTWA NIEBIESKIEGO..." A JAK JEST Z SAMYM KOSCIOLEM? PO CO I DLA KOGO GROMADZI TAKIE BOGACTWA? PO CO KOSCIOLOWI TYLE ZIEMI, BUDYNKOW, NA CO IDA PIENIADZE Z WYNAJMU SKORO NA CALA DZIALANOSCI WYCIAGA SIE REKE PO KASE OD LUDZI WIERNYCH ORAZ PO PIENIADZE Z BUDZETU. A NA CO IDZIE TEN MAJATEK KOSCIOLA? TA PAZERNOSC MNIE PRZERAZA ODPYCHA I GORSZY. NIE MOGE ZROZUMIEC CO WSPOLNEGO Z EWANGELIA MA POSTAWA KOSCIOLA TZN JEJ HIERARCHOW.?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) zółc :
Well.........kazdy komunista i kazdy fundamentalista podpisałby sie pod twoimi marzeniami.Koscioł jest jeden.Zwalczany tak zaciekle przez ciebie jak i przez twoich sojusznikow w iranie i afganistanie.Był kraj w ktorym religii wogole nie było. Dobrobytu tez tam nie było .Za to zostały sieroty po tym systemie co wierza ze jak koscioł nie bedzie miał nic albo bedzie w katakumbach to bedzie rowno i sprawiedliwie.To czysty bolszewizm.Jakby zachod przegrał wojne ,to nawet protestantyzm by im nie pomogł.Twoj byt okresla swiadomosc To niebezpieczne.NSDAP w ten sposob rekrutowało członkow i sympatykow.Ty juz znalazłes winnego.Nie patrz na majatek. a słuchaj ewangelli.Musisz zakceptowac ze sa bogatsi i biedniejsi, madrzejsi i głupsi. wierni i nie wierni.Zrozumienie przyjdzie z czasem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) TARNOWIANIN do żółc :
Widać że juz Ci zrobiono takie pranie mozgu że juz nic do Ciebie niewiele do Ciebie dociera.Nie jestem zadnym sojuszinkiem kogos w Afganistanie lub Iranie. Napisalem wlasnie wczesniej wyraznie ze to ze są to panstwa wyznaniowe to jest tak tam a nie inaczej czyli zle!!! I nie chialbym aby takie panstwo wyznaiowe z jakaolwiek religa powstało u nas!!! Panstwo powinno byc neutral;ne. Koscioly powoinny miec swobode dzialania ale nie miec przywilejow!!! I nie powinny byc ponad prawem panstwowym. A panstwo nie powinno miec rąk zwiazanych jakims konkordatem ktory nikomu poza hierachia nie sluzy!!! Kosciol powinien byc uczciwy a rozne dziwne przywileje obnazyly te ucziwosc, Przyklady? peosze bardzo- dzialnosc Komisji Majatkowej w ktorej w polowie zasiadali przedstawiciele kosciola, sprowadzanie samochodow na niby dzialanosc charytatywna i zele religijne,,, Czxy podawac wiecej przykladow? Nie byloby tego gdzy nie dziwne prezywileje. Skoro panstwo stac na FUNDOWANIE KOMUS PRZYWILEJOW TO POWINNY ONE BYC MADRZE SKIEROWANE DO RODZIN ZEBY NA POLITYKE PRORODZINNA BO JESLI NIE BEDZIE MADREJ POLITYKI PRORODZINNEJ TO ZA KILKANASCIE LAT BEDZIEMY POLACY STANOWIC CO NAJWYZEJ NAJWIEKSZA MNIEJSZOSC NARODOWA WE WLASNYM KRAJU. DZISIAJ PNASTWO FUNDUJE PRZYWILEJE NIE TYM CO NAZLEZY. MNIE NIE BYT OKRESLA SWIADOMOSC ALE TO CO WIDZE , CZYTAM OBSERWUJE ANALIZUJE,,, MAM SWOJ ROZUM I POTRAFIE WYCIAGAC WNIOSKI. EWANGELIE TEZ SLUCHAM I CZYTAM I ONA MOWI CALKIEM COS INNEGO NIZ DAJĄ NAM PRZYKLAD CHIERACHOWIE TEGO KOSCIOLA,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) paetz :
Gott mit Uns. Wiemy jakie państwo ( małe we Włoszech) poparło III Rzesze. Jak juz przy NSDAP jesteśmy. Z Bogiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) zółc do powyzej :
Nie wiem co San Marino ta mała republika we Włoszech ma wspolnego z niechcecia do koscioła katolickiego?To chyba wirus bartoszewskiego kaze przypisywac katolikom wszystkie mozliwe zbrodnie łacznie z przywleczeniem kataru do ludow eskimoskich.Pewno okaze sie ze pod stalingradem zamiast niemcow ,walczyły dywizje papieskie, a polacy sami zorganizowali obozy zagłady dla Zydow.Erika steinbach tez uwaza ze to nie wporzadku ze Niemcy przegrali 2 wojna swiatowa , a wy chłopaki nie mozecie sie pogodzic z tym ze bez koscioła nie da sie zachowac tozsamosci.To co ja wam poradzic moge?Jesli niszczenie eucharystii wam nie pomaga,jak otoczenie katolikow jest dla was jak swiatłowstret. to moze eutanazja wam pomoze? W imie Boze Bog pomoze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) Tarnowianin :
Widać że Tobie już nic nie pomoże bo zadne argumenty do Ciebie nie docierają. Jak to Kaczynski powiedział? ... Poprostu nie dasz sobie wmowic ze biale jest białe a czarne jest czarne....I jeszcze jedno nikt z nas nie walczy z kosciolem tylko z pazernoscia jego funkcjonariuszy, z ich hipokryzją oraz nie naleznymi przywilejami. Znałem wielu kilku ksiezy prawdziwych z powołania. Ale tacy czesto są sa wysyłąni do odległych parafii i kariery w kosciele nie robia, Moze dziekli nim jeszcze tyle ludzi chodzi do kosciola. Ale szkoda ze takich ksiezy jest mniejszosc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2012) zółc do tarnowianina :
Mao tse tung tez mysłał ze zaoszczedzi duzo ziarna jak wybije wroble.I co to przyniosło kazdy wie.On tez szukał oszczednosci .Bolszewickie oszczednosci takie własnie sa. A to zaoszczedzmy na kosciele , a to zaoszczedzmy na elicie.Koscioł trzeba uwolnic od ubekow i zboczencow .Tak samo jak i panstwo polskie.To prezydent panstwa polskiego przerwał ingres arcykapusia Wielgusa.Co jest dowodem ze Koscioł katolicki nie jest uprzywieljowany. Nie bede wspominał o morderstwach ksiezy. za PRLu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) e :
Regina Regni Poloniae, ora pro nobis. Regina Regni Poloniae, ora pro nobis. Regina Regni Poloniae, ora pro nobis.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) do powyzej :
PRO PUBLICO BONO!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) do żólc :
Powinienes jeszcze wspomiec o zbrodniach popelnionych w przeszlosci przez Kosciol, mam na mysli inkwizycje, wojny krzyzowe , stosy itp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) zółc do powyzej :
Myslisz ze globalne ocieplenie tez wywołal koscioł?Albo to ze komunizm sie nie udał?A myslisz tez ze watykan z NASA zabraniaja nam kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi i trzymaja złapane ufoludki tam gdzie kiedys Katarzy sie modlili?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) do do żółć :
Pisząc kościół oskarżasz cały kościół, również osoby, które całe swoje życie poświęciły służbie innym. Jeżeli oskarżasz kogoś o zbrodnie to oskarżaj konkretnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) ok DO POWYZEJ :
MASZ RACJE NIE MIALEM NA MYSLI KOSCIOLA JAKO SPOLECZNOSCI WSPOLNOTY LECZ HIERARCHOW OCZYWISCIE KTORZY TYM WSZYSTKIM KIEROWALI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2012) zółc do powyzej :
Tworca kodu da vinci i nergal sa chyba bardziej miłosierni i wyrozumiali dla Koscioła niz ty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947