To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przypnijcie też czerwone wstążki - apel FMS   -   29/11/2004
W środę 1 grudnia obchodzony będzie "Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS". W tym roku członkowie Stowarzyszenia "Federacja Młodych Socjaldemokratów" z Małopolski spotkają się w Tarnowie, gdzie na głównych ulicach miasta wręczać będą ulotki zwracające szczególną uwagę na problematykę związaną z AIDS. Akcja rozpocznie się w godzinach południowych na ulicach naszego miasta - informuje Jakub Kwaśny z tarnowskiego FMS.

Ogloszenie

Ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Walki z AIDS jest zwrócenie uwagi na narastający problem jakim niewątpliwie jest wzrost zakażeń wirusem HIV w Polsce i na świecie .
Jakub Kwaśny apeluje o włączenie się w akcję rzesz Tarnowian, argumentując :

Dla nas jako młodych socjaldemokratów jest to dzień tym ważniejszy iż przypomina nam o tak ważnych problemach jak tolerancja, kwestia dostępności środków antykoncepcyjnych, czy edukacji seksualnej w szkołach . W tym dniu szczególnie powinniśmy pamiętać iż problem AIDS nie jest, jak do tej pory wielu uważa, problemem tylko narkomanów i homoseksualistów. Niestety skala tego problemu narasta i obejmuję ona coraz szersze kręgi społeczeństwa. Tym bardziej powinno się uczulać społeczeństwo na problem , który w tej chwili dotyczy każdego z nas, gdyż tak naprawde nie wiadomo gdzie i kiedy możemy zetknąć się z osobą zarażoną wirusem HIV, dlatego też w naszym rozumieniu wiedza na temat AIDS i profilatyka powinna być stałym elementem edukacji młodzieży w szkołach.
Federacja Młodych Socjaldemokratów wielokrotnie w swoich założeniach ideowych, wewnętrznych dyskusjach zwraca uwagę na potrzebę dialogu, ale także edukacji. Gdyż tylko w ten sposób jesteśmy wstanie wyzbyć się wszelkiego rodzaju przejawów dyskryminacji i ksenofobicznych ataków na osoby zarażone wirusem HIV. Wielokrotnie osoby takie są wyrzucane z pracy, odrzucane przez społeczeństwo, pozostają sami sobie, nie są nikomu potrzebni. Uważamy, iż dobrze wyedukowane społeczeństwo, a przede wszystkim młodzież, dla których nie będzie już tematów tabu w tym zakresie, sprawią iż z biegiem lat wskaźniki ilości zakażeń będą maleć, a tolerancja nie będzie jedynie pustym sloganem. Popularyzacja tematyki związanej z zapobieganiem rozprzestrzenianiu sie wirusa HIV i uczulenie społeczeństwa na problem jaki niewątpliwie istnieje powinna być głównym punktem działalności każdej odpowiedzialnej organizacji. Dlatego też wraz z wieloma organizacjami wspierającymi akcje informacyjną dot. AIDS postanowiliśmy włączyć się w obchody Światowego Dnia walki z AIDS.
Uważamy, że każda młoda osoba przed inicjacją seksualną powinna być w pełni świadoma nie tylko przyjemności z niej wynikających ale przede wszystkim konsekwencji jakie ona za sobą niesie. Dlatego Federacja Młodych Socjaldemokratów opowiada się za wprowadzeniem odpowiedzialnego, a zarazem jasnego i pełnego programu nauczania wychowania seksualnego w szkołach, pokonaniem wstydu zwiazanego z nabywaniem środków antykoncepcyjnych przez osoby młode i poprawieniem dostępności do tychże środków. Niezależne badania choć stwierdzają , że nie ma środka w 100% zabezpieczającego przed zakażeniem wirusem HIV drogą płciową to jednakże " stałe używanie prezerwatyw dobrej jakości, przed końcem ich terminu ważności, zgodnie z instrukcją obsługi znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia" .

Należy zwrócić również uwagę na problemy związane z narkomanią, higieną nie tylko na tzw "ulicy" ale także w szpitalach i jednostkach ratowniczych. Pamiętajmy iż zwiększając świadomośc społeczeństwa , uczulając je na sprawy zwiażane z AIDS a także walcząc o tolerancje i poszanowanie innych , walczymy również w swojej sprawie. Naszym celem jest dążenie do sytuacji w której nikt nie będzie bał się przyznać, że jest chory na AIDS, bo przecież to leży również w naszym interesie , żeby pacjent wcześniej poiformował lekarza o swojej chorobie, żeby lekarze zwracali większą uwagę na to jakiego sprzętu używają no i wreszcie aby każdy z nas był świadomy, że każdy przypadkowy kontakt seksualny jest ryzykiem, aby wreszcie nikt nie wstydził się poinformować swojego partnera o swoim problemie.

Po 1. edukacja po 2. świadomośc seksualna po 3. tolerancja - to główne trzy idee przyświecające temu szczególnemu dniu. Pragnąłbym, aby w geście solidarności z osobami dotkniętymi tym problemem obok modnej ostatnio pomarańczowej wstążeczki pojawiły sie także wstążeczki koloru czerwonego symbolizujące "walkę z AIDS"
- kończy swój apel Jakub Kwaśny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 23:46:51
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html