Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przypnijcie też czerwone wstążki - apel FMS   -   29/11/2004
W środę 1 grudnia obchodzony będzie "Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS". W tym roku członkowie Stowarzyszenia "Federacja Młodych Socjaldemokratów" z Małopolski spotkają się w Tarnowie, gdzie na głównych ulicach miasta wręczać będą ulotki zwracające szczególną uwagę na problematykę związaną z AIDS. Akcja rozpocznie się w godzinach południowych na ulicach naszego miasta - informuje Jakub Kwaśny z tarnowskiego FMS.

Ogloszenie

Ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Walki z AIDS jest zwrócenie uwagi na narastający problem jakim niewątpliwie jest wzrost zakażeń wirusem HIV w Polsce i na świecie .
Jakub Kwaśny apeluje o włączenie się w akcję rzesz Tarnowian, argumentując :

Dla nas jako młodych socjaldemokratów jest to dzień tym ważniejszy iż przypomina nam o tak ważnych problemach jak tolerancja, kwestia dostępności środków antykoncepcyjnych, czy edukacji seksualnej w szkołach . W tym dniu szczególnie powinniśmy pamiętać iż problem AIDS nie jest, jak do tej pory wielu uważa, problemem tylko narkomanów i homoseksualistów. Niestety skala tego problemu narasta i obejmuję ona coraz szersze kręgi społeczeństwa. Tym bardziej powinno się uczulać społeczeństwo na problem , który w tej chwili dotyczy każdego z nas, gdyż tak naprawde nie wiadomo gdzie i kiedy możemy zetknąć się z osobą zarażoną wirusem HIV, dlatego też w naszym rozumieniu wiedza na temat AIDS i profilatyka powinna być stałym elementem edukacji młodzieży w szkołach.
Federacja Młodych Socjaldemokratów wielokrotnie w swoich założeniach ideowych, wewnętrznych dyskusjach zwraca uwagę na potrzebę dialogu, ale także edukacji. Gdyż tylko w ten sposób jesteśmy wstanie wyzbyć się wszelkiego rodzaju przejawów dyskryminacji i ksenofobicznych ataków na osoby zarażone wirusem HIV. Wielokrotnie osoby takie są wyrzucane z pracy, odrzucane przez społeczeństwo, pozostają sami sobie, nie są nikomu potrzebni. Uważamy, iż dobrze wyedukowane społeczeństwo, a przede wszystkim młodzież, dla których nie będzie już tematów tabu w tym zakresie, sprawią iż z biegiem lat wskaźniki ilości zakażeń będą maleć, a tolerancja nie będzie jedynie pustym sloganem. Popularyzacja tematyki związanej z zapobieganiem rozprzestrzenianiu sie wirusa HIV i uczulenie społeczeństwa na problem jaki niewątpliwie istnieje powinna być głównym punktem działalności każdej odpowiedzialnej organizacji. Dlatego też wraz z wieloma organizacjami wspierającymi akcje informacyjną dot. AIDS postanowiliśmy włączyć się w obchody Światowego Dnia walki z AIDS.
Uważamy, że każda młoda osoba przed inicjacją seksualną powinna być w pełni świadoma nie tylko przyjemności z niej wynikających ale przede wszystkim konsekwencji jakie ona za sobą niesie. Dlatego Federacja Młodych Socjaldemokratów opowiada się za wprowadzeniem odpowiedzialnego, a zarazem jasnego i pełnego programu nauczania wychowania seksualnego w szkołach, pokonaniem wstydu zwiazanego z nabywaniem środków antykoncepcyjnych przez osoby młode i poprawieniem dostępności do tychże środków. Niezależne badania choć stwierdzają , że nie ma środka w 100% zabezpieczającego przed zakażeniem wirusem HIV drogą płciową to jednakże " stałe używanie prezerwatyw dobrej jakości, przed końcem ich terminu ważności, zgodnie z instrukcją obsługi znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia" .

Należy zwrócić również uwagę na problemy związane z narkomanią, higieną nie tylko na tzw "ulicy" ale także w szpitalach i jednostkach ratowniczych. Pamiętajmy iż zwiększając świadomośc społeczeństwa , uczulając je na sprawy zwiażane z AIDS a także walcząc o tolerancje i poszanowanie innych , walczymy również w swojej sprawie. Naszym celem jest dążenie do sytuacji w której nikt nie będzie bał się przyznać, że jest chory na AIDS, bo przecież to leży również w naszym interesie , żeby pacjent wcześniej poiformował lekarza o swojej chorobie, żeby lekarze zwracali większą uwagę na to jakiego sprzętu używają no i wreszcie aby każdy z nas był świadomy, że każdy przypadkowy kontakt seksualny jest ryzykiem, aby wreszcie nikt nie wstydził się poinformować swojego partnera o swoim problemie.

Po 1. edukacja po 2. świadomośc seksualna po 3. tolerancja - to główne trzy idee przyświecające temu szczególnemu dniu. Pragnąłbym, aby w geście solidarności z osobami dotkniętymi tym problemem obok modnej ostatnio pomarańczowej wstążeczki pojawiły sie także wstążeczki koloru czerwonego symbolizujące "walkę z AIDS"
- kończy swój apel Jakub Kwaśny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(29-11-2004) ??? :
"Prezerwatywa [...] znacznie zmniejsza ryzyko zakazenia" - jednym słowem promujecie cos co tylko zmniejsza ryzyko zakazenia. Co ktory ze "szczesliwcow" zarazi sie z tego powodu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) felczer :
Sam sobie przypnij wstazke SLDowska marionetko! Gest solidarnosci? Mogli sie nie puszczac z kimkolwiek i nie narkotyzowac. Reszta przypadkow jest znikoma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) a :
popieram sami sobie czerwona przypnijcie -wystarczy wiedziec z kim sie spi,a kondom nie potrzebny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) a :
Jakby Twoi rodzice kondoma uzyli to nie mial by tego dupstwa kto napisac ehhehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) Tomcio :
HEHE czerwona wstazeczka - ale pasuje do waszego koloru! :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) hoho :
no tak, teraz to juz przynajmniej wiadomo skąd ten czerwony kolor wstążek ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) czerwony :
SLD = AIDS = Dżuma XXI wieku?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) dialog TELE3 :
Robotnicy już zostali wychędożeni przez lewicę która teraz szuka nowego protletariatu wśród homoseksualistów i narkomanów. Na dodatek czerwony Kwaśny Jakub wyraźnie ma kłopoty seksualne skoro domaga się edukacji no i oczywiście tolerancji dla dewiacji i hołdów dla samounicestwień. Nie zapomina też o pieniądzach chcąc nas okraść na antykoncepty. Prezerwatywa dobrej jakości na głowie każdego FMS-owca? Zróbmy im tą przyjemność i kupmy im te czerwone kapturki! Niech ich zobaczą!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2004) P. W. :814352 
Na poczatek to p.czerwony... heh licz sie troszke ze slowami :> ja przynajmniej nie czuje sie chory na dżume, a z SLD sie jak najbardziej utożsamiam... takze porownanie nieco denne, bo ciezko tu uzyc innego slowa. Dalej idac, to wlasnie p.czerwony na prawde sprawil ze trace nadzieje na to, ze ktokolwiek potrafi jeszcze znalezc wspolny jezyk i zjednoczyc sie w slusznej sprawie... A co do reszty "Wielkich Moralistow" ... szczerze mowiac - żenada... W koncu Wy jestescie idealni :) Wam sie to nie przydarzy, a stosowanie prezerwatywy to grzech ? A do p.Felczara... co by tu wiele nie mowic ja bym raczej nikogo nie nazwal marionetka za to ze probuje cos zrobic w dobrej sprawie... I sadze ze ktos zakladajac czerwona wstazke nie okazuje tym swojej sympatii dla SLD :) (bo pewnie 1 grudnia SLD mialoby najwiecej sympatykow i to nie tylko w Polsce)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2004) Blondynka :
Jaka przypiąć sobie wstążeczke przeciw "czerwonej zarazie"? Jaka wstążęczkę noszą złosdzieje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2004) Rabin Weiss :
P.W. stosowanie prezerwatywy to grzech, ale prosze nie mieszac religii z polityka. Chcemy przeciez panstwa swieckiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2004) hm... :
Oto dowod jak wazne dla Federacji Mlodych Socjaldemokratow sa idee OFICJALNIE prezentowane powyzej: "Polowanie na kaczory" - to tytuł gry, którą można ściągnąć na telefon komórkowy ze strony internetowej mazowieckiej Federacji Młodych Socjaldemokratów - młodzieżówki SLD. Gra polega na zestrzeliwaniu kaczek latających warszawskimi ulicami. Kaczki, czy też kaczory, przesuwają się po kolorowym ekranie, w tle ukazuje się m.in. Pałac Kultury czy Starówka, a gracz ma patrzeć w celownik karabinu i... strzelać - przeczytaliśmy w komunikacie PAP. Na pytanie, czy kaczory należy kojarzyć z przywódcami PiS Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi szef mazowieckiej FMS Gołota stwierdził: "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam". Dodał też, że chodzi o drwinę i humorystyczne traktowanie przeciwników politycznych. Chociaż nam bracia Kaczyńscy ani bratami, ani swatami, czujemy się jakoś dziwnie nieswojo. Uczono nas, że dla zabawy nie celuje się z broni nigdy i do nikogo. Jakoś więc nieskoro nam do śmiechu... (z Dz.P.)"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2004) Jakub Kwaśny :
Dzień Walki z AIDS przebiegł jak najlepiej, spotkaliśmy się z życzliwościa i zaciekawieniem przechodniów. Liczymy, że ten dzień będzie jednym z wielu w których ta problematyka będzie podejmowana. Bo słowa typu "wystarczy wiedzieć z kim się śpi" to jest totalna ignorancja i niewiedza. Ale tego typu i innych wypowiedzi komentował nię będę ponieważ są poniżej wszelkiej krytyki. Pragnę zauważyć, że dzień ten jest zupełnie apolityczny a celem naszym było zwrócenie uwagi na problem który dotyka coraz szersze kręgi społeczeństwa a nie tylko jak zwykli ignoracko mówić Ci niedoinformowani - narkomanów i homoseksualistów. Dlatego Dzień Walki z AIDS uważam za udanie zakończony :) A co do Kaczorów , myśle fajna zabawa - z humorem i ciekawa. A przy okazji sposob na zdobycie funduszy dla działalności społecznej. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947