Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   14/5/2012
Wyrzucił przez okno psa
Miniony tydzień zwyczajowo przyniósł szereg przestępstw narkotykowych, zdarzeń drogowych i kradzieży. I tak np. udało się zatrzymać sprawcę kradzieży... szkolnej bramki. Do niecodziennego zdarzenia doszło natomiast 8 maja w Tarnowie, gdy 31-letni mężczyzna podczas awantury rodzinnej uśmiercił psa rasy amstaff wyrzucając go przez okno swojego mieszkania na dziesiątym piętrze...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Do kradzieży z włamaniem doszło na ul. Monopolowej w Tarnowie. Sprawcy dostali się do pomieszczenia biurowego jednej z firm i ukradli radioodbiornik. W wyniku policyjnych działań osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu zostały ustalone. 39 i 38-latek, bez stałego miejsca zamieszkania oraz 33-letni tarnowianin zostali zatrzymani. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyznę, który ukradł szkolną bramkę. Mieszkaniec Błonia został zatrzymany kiedy usiłował sprzedać skradzione mienie. Do kradzieży doszło 10 maja w nocy. 23-latek ściągnął z zawiasów stalową bramkę prowadzącą do zespołu szkół przy ul. Kwiatkowskiego w Tarnowie- Mościcach, a ponieważ był nietrzeźwy, postanowił, że zabierze ją rano. Skradzione mienie ukrył w krzakach pobliskiego parku. Wczesnym rankiem pojawił się ponownie w miejscu gdzie pozostawił łup, z którym udał się do punktu skupu złomu. Właśnie tam został zatrzymany przez policjantów. Karany w przeszłości za przestępstwa przeciwko mieniu usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
W nocy z piątku na sobotę w jednym ze sklepów przy ul. Braci Saków w Tarnowie doszło do włamania. Zniknęło kilkaset paczek papierosów, o łącznej wartości około 7 tysięcy złotych. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Za kółkiem
Do kontroli drogowej w miejscowości Demblin zatrzymany został 55-letni mieszkaniec tejże miejscowości, który poruszał się na rowerze po drodze publicznej. Badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,2 promila w organizmie.
9 maja tuż po 15:00 w Tarnowie kierujący ciągnikiem siodłowym mieszkaniec miejscowości Paszczyna jadąc ul. Kwiatkowskiego w kierunku ul. Czystej, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu z przeciwka fordem focus mieszkańcowi Łętowic, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący samochodem osobowym wraz z pasażerami – 36-letnią kobietą i dwójką dzieci w wieku 9 i 3,5 lat trafili do szpitala. Po wykonaniu niezbędnych badań dorośli zostali zwolnieni, dzieci z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostały na obserwacji. Badania kierujących wykazały, że byli trzeźwi.
Nietrzeźwy za to był rowerzysta zatrzymany 9 maja w Łęgu Tarnowskim przez policjantów z posterunku policji w Radłowie 43-letni mieszkaniec Bobrownik Wielkich miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.
W sobotę przed południem w Tarnowie, kierująca oplem vectrą skręcając z ul. Narutowicza w ul. Tuchowską, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku rowerzyście. W wyniku potrącenia 17-latek doznał złamania obojczyka. Trafił do szpitala, w którym pozostał na dalsze leczenia. Obydwoje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Narkotyki
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych usłyszał 29-letni tarnowianin zatrzymany w Tarnowie przez policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód. W samochodzie, w którym podróżował policjanci ujawnili ponad 79 gramów amfetaminy i 43 gramy marihuany. Mężczyzna przewoził narkotyki w saszetce. Zabezpieczone środki starczyły by do sporządzenia kilkuset pojedynczych porcji. Ich wartość czarnorynkowa to ponad 3,6 tysiąca złotych. Karany w przeszłości m.in. za posiadanie narkotyków mężczyzna został doprowadzony do nadzorującej dochodzenie Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Objęty został policyjnym dozorem oraz poręczeniem majątkowym.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali na ul. Klikowskiej w Tarnowie 23-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawniono porcję marihuany. Podczas przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili kolejne 28 gramów narkotyków, łącznie zabezpieczyli ponad 29 gramów suszu marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Różne
8 maja policjanci z KP Tarnów-Centrum zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podczas awantury rodzinnej uśmiercił psa rasy amstaff wyrzucając go przez okno swojego mieszkania na dziesiątym piętrze. Mężczyzna odpowie z art. 35 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, zgodnie z którym grozi mu grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2. W chwili zdarzenia sprawca był nietrzeźwy, miał 2,5 promila w organizmie.
Jak informowaliśmy obszerniej w osobnej wiadomości, w sobotę 12 maja tarnowscy funkcjonariusze biorący udział w zajęciach dla najmłodszych słuchaczy, w ramach Tarnowskiej Akademii Umiejętności, m.in. odpowiadali na pytania jak wygląda ich praca dziś, a jak wyglądała w przeszłości oraz co zrobić żeby zostać policjantem. Na wszystkie dzieci, które wraz z rodzicami tego dnia odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie, czekały liczne atrakcje, m.in. wykład dotyczący pracy i historii Polskiej Policji, pokaz tresury psów policyjnych, pokazy policyjnego sprzętu – radiowozów, wyposażenia tarnowskich antyterrorystów i techników kryminalistyki.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum odnaleźli 10 maja w nocy 14-latka, którego zaginięcie dzień wcześniej zgłosiła jego rodzina. Chłopak, mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości nie pojawił się w szkole w Tarnowie, do której uczęszcza. Nie powrócił także po planowanych zajęciach do domu. Zaniepokojeni rodzice zgłosili jego zaginięcie policji. Rysopis chłopca został rozesłany jednostkom policji. Przed pierwszą w nocy jedna z patrolujących ulice Tarnowa policyjna załoga zauważyła na ul. Romanowicza chłopaka przypominającego rysopisem zaginionego 14-latka. Przebywał w towarzystwie kolegi. Cały i zdrowy został przekazany rodzicom.
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 62-letniego tarnowianina, u którego ujawnili nielegalny alkohol. W pomieszczeniu piwnicznym należącym do mężczyzny zabezpieczono 13,5 litra, nie posiadającego polskich znaków skarbowych akcyzy trunku, a także oraz pól kilograma nielegalnego tytoniu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli też 2 sztuki amunicji kal. 7,62mm, na którą 62-latek nie miał stosownego pozwolenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947