To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Maj - miesiącem kontroli ciśnienia tętniczego    -   15/5/2012
Cała Polska leczy nadciśnienie
Maj to miesiąc kontroli ciśnienia tętniczego realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Cała Polska leczy nadciśnienie”, która potrwa do końca bieżącego roku. W dniach od 11 do 17 maja obchodzimy Narodowy Tydzień Pomiaru Ciśnienia, w związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców do mierzenia ciśnienia. Bezpłatny pomiary ciśnienia można będzie wykonać w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie w dniu 17 maja (czwartek) 2012 r. od godz. 8.00 - 17.00 (gabinet zabiegowy na I piętrze).

Ogloszenie

Nadciśnienie to problem, który może dotknąć każdego. Brak wiedzy i świadomości na temat nadciśnienia sprawia, że staje się ono coraz bardziej powszechne i dotyka coraz młodsze osoby. 30 procent spośród 11 mln dorosłych Polaków mających problem z nadciśnieniem nie wie o tym i się nie leczy. Tymczasem choroba może skrócić życie nawet o 16 lat. Nasilaniu się dolegliwości sprzyja zła dieta, brak aktywności fizycznej czy stosowanie używek.
Z najnowszych danych wynika, że skuteczność leczenia nadciśnienia w Polsce uległa poprawie, a nasz kraj przoduje w Europie pod względem skuteczności leczenia nadciśnienia. Nadal jednak około 36 procent chorych na nadciśnienie jest źle leczonych, a 9 procent mimo rozpoznania choroby w ogóle się nie leczy. Nadciśnienie może być sprawcą wielu groźnych powikłań, ze względu na to, że przez długi czas przebiega bezobjawowo, natomiast w momencie wykrycia w organizmie mogą wystąpić nieodwracalne zmiany. Jednym z nich jest udar mózgu, należący do najczęstszych przyczyn śmierci u osób powyżej 40. roku życia. Co rocznie w Polsce 60 - 70 tys. osób przechodzi udar mózgu, a 30 tys. z nich umiera.

Tarnowski samorząd od wielu lat realizuje program „Wczesne wykrywanie i profilaktyka chorób sercowo – naczyniowych (miażdżycy, choroby nadciśnieniowej, choroby niedokrwiennej serca oraz cukrzycy”, w ramach którego oceniane są czynniki ryzyka wystąpienia chorób krążenia, w tym ciśnienie krwi, waga ciała oraz styl życia, a także prowadzone są badania krwi pozwalające na wczesne wykrywanie wyszczególnionych powyżej schorzeń. W latach 2010 - 2011 do udziału w programie zgłosiło się 790 osób, z czego do badań poszerzonych zakwalifikowano niemal 54 procent pacjentów. Stwierdzono, że do najczęściej występujących czynników ryzyka chorób krążenia w badanej populacji należy niska aktywność fizyczna, nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz związana z tym nadwaga i otyłość, a także podwyższone wartości cholesterolu, nadciśnienie tętnicze i nikotynizm. Określono stopień zagrożenia chorobami krążenia, stwierdzając u niemal 48 procent badanych zagrożenie wystąpieniem choroby niedokrwiennej serca, u 25 procent badanych podwyższone wartości cholesterolu, u 9 procent podwyższone wartości ciśnienia krwi, a także rozpoznano chorobę cukrzycową u 3,5 procent objętych badaniami. Do dalszego leczenia w poradni kardiologicznej skierowano 20 procent pacjentów, a do poradni diabetologicznej 3,5 procent.

W dniach od 11 do 17 maja obchodzimy Narodowy Tydzień Pomiaru Ciśnienia, w związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców do mierzenia ciśnienia. Bezpłatny pomiary ciśnienia można będzie wykonać w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie w dniu 17 maja (czwartek) 2012 r. od godz. 8.00 - 17.00 (gabinet zabiegowy na I piętrze).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, August 19, 2022 20:54:19
IP     : 34.236.192.4
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html