To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Tarnowie rusza pionierski system diagnozy kardiologicznej na odległość    -   16/5/2012
Diagnoza na odległość
Porozumienie w sprawie teletransmisji danych zostało zawarte pomiędzy szefami samorządów – miasta i powiatu oraz dyrekcją szpitala im. Szczeklika i Pogotowia Ratunkowego. Mowa o realizacji pionierskiego w Małopolsce systemu diagnozy kardiologicznej na odległość. Celem jest skrócenie czasu interwencji medycznej w przypadkach ostrych zespołów wieńcowych. Teletransmisja danych będzie się odbywać tuż po przybyciu karetki pogotowia, jeszcze w domu pacjenta, pomiędzy zespołami ratownictwa medycznego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie a Pracownią Hemodynamiki Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. System ma być gotowy za około trzy miesiące – informuje tarnowski magistrat.

Ogloszenie

-Istotą telemedycznej sieci jest przekaz badań EKG z defibrylatora w ambulansie pogotowia do stacji odbiorczej w szpitalu, co umożliwia natychmiastową diagnostykę stanu pacjenta w miejscu zdarzenia przez lekarza dyżurującego w szpitalu oraz podjęcie decyzji odnośnie dalszego postępowania z pacjentem. Szczególnie jest to istotne w sytuacji, gdy większość zespołów ratowniczych to zespoły podstawowe (czyli bez obecności lekarza w karetce). Transmisja danych do szpitala pozwala lekarzowi określić prawdopodobieństwo ostrego incydentu wieńcowego lub stanu zagrożenia życia, zlecić ratownikom podanie odpowiednich leków oraz zadecydować o szybkim przyjęciu na oddział kardiologii do leczenia inwazyjnego – mówi dyrektor Szpitala Szczeklika Marcin Kuta.
Dodajmy, że Tarnów i jego okolice są pierwszym regionem w Małopolsce objętym systemem telemedycznej sieci ratunkowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, August 17, 2022 13:01:47
IP     : 44.200.30.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html