Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W sprawie reformy emerytalnej...    -   16/5/2012
Solidarność przed Sejmem
W piątek, 11 maja, siłami Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Ruchu Palikota Sejm przegłosował powszechnie krytykowaną i „ekspresowo” przygotowaną reformę emerytalną, wydłużającą wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat. Reformę, w sprawie której referendum domagało się – bezskutecznie – 2 mln obywateli. Głosowaniu towarzyszyły żenujące skandale – delegacja NSZZ Solidarność, pomimo spełnienia wymogów formalnych, nie została wpuszczona do Sejmu (decyzją marszałka Sejmu Ewy Kopacz). Z kolei podczas przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, znany z bezgranicznego chamstwa polityczny chuligan Janusz Palikot krzyczał „zadzwoń do brata” i oskarżał go o wysłanie brata na śmierć. Gdy budynek Sejmu otoczyli związkowcy z „Solidarności”, uniemożliwiając parlamentarzystom jego opuszczenie, agresywny,, pozbawiony elementarnych zasad kultury, poseł PO Stefan Niesiołowski, jak na „damskiego boksera” przystało, dokonał słownej i fizycznej napaści, rzucając się na próbującą mu zadać pytanie dziennikarkę Ewę Stankiewicz i wyrywając jej kamerę - przy cynicznej obojętności swoich kolegów i „mundurowych”... Przed Sejmem obecni byli także związkowcy z Tarnowa. O reformie emerytalnej, sytuacji gospodarczej i politycznej Polski i bezideowości ekipy rządzącej – z Henrykiem Łabędziem (Zarząd Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność” - rozmawia Mirosław Poświatowski.

Ogloszenie

Rozmawiamy o problemach emerytalnych, demograficznych, o braku polityki prorodzinnej – i oczywiści o chybionej reformie emerytalnej wprowadzonej i przegłosowanej przez PO, mimo iż przeprowadzenia referendum w tej sprawie domagało się 2 miliony obywateli. -Jak powiedział pan Rostowski, w tej reformie chodzi tylko o to, by polski emeryt na emeryturze przebywał jak najkrócej, ze względu na zapaść finansów - mówi H. Łabędź.
Rozmawiamy o tym, co w miniony piątek stało się pod Sejmem, o propozycjach emerytalnych „Solidarności”, które jakoś nie przebiły się do ogólnopolskich mediów i o tym, jak ci, którzy niegdyś walczyli o wolną Polskę, dziś stoją po drugiej stronie barykady, występując przeciwko wolności słowa i polskim obywatelom. O Wałęsie, o „łamistrajku”, czyli lansowanej dziś pani Krzywonos, o rządach PO jako partii „ludzi bezideowych”, o odwracaniu uwagi przez rządzących od istotnych dla nas spraw, za pomocą kreowanych skandali. Rozmawiamy o nie zdefiniowanej „racji stanu”, braku merytorycznej dyskusji o przyszłości Polski, jej miejscu w UE, o zapaści polityki zagranicznej prawie 40-milionowego kraju, który nie jest poważnie traktowany.
Rozmawiamy także o micie „zielonej wyspy”: ”lepiej nam być dotkniętymi kryzysem Grekami, u których sprzedaż samochodów w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o 20 procent, lepiej nam być dotkniętymi kryzysem Hiszpanami, którzy zarabiają trzy razy więcej, niż żyć na tej naszej „zielonej wyspie” - mówi H. Łabędź. -Ci, którzy mówią o wzroście gospodarczym, sami najchętniej by z tej „wyspy” uciekli.

Odnośnie dalszym planów „S”, H. Łabędź stwierdza, powołując się na słowa przewodniczącego Solidarności: ”my nie chcemy niepokojów społecznych dla samych niepokojów. Jeśli dziś prezydent zwraca się do nas z apelem, żebyśmy na czas Euro 2012 dali sobie spokój z naszymi postulatami, to trzeba przypomnieć, że Solidarność zwracała się z prośbą o przesunięcie reformy emerytalnej na jesień, wówczas wszystkie te strajki i niepokoje byśmy przesunęli. A tak, to kiedy mamy protestować? To nie jest prezydent wszystkich Polaków, ale prezydent jednej formacji – Platformy Obywatelskiej - konkluduje Henryk Łabędź.

Posłuchaj rozmowy z Henrykiem Łabędziem z NSZZ Solidarność :M. Poświatowski

Na zdjęciu: niewielka grupka protestujących z naszego regionu w happeningu „żebra” na emeryturę. Napis na kartce: „Wierzyłem Donaldowi i spotkała mnie zasłużona kara!!!”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(16-05-2012) zółc :
Głosna krowa ,zawsze mało mleka daje.Solidarnosc chyba jest bez szans na powazne traktowanie jesli bedzie organizowała takie protesty jak piatkowy. Ani on nie był pokojowy ,ani nie był bojowy.Był podrazniajacy i nie powazny .To jest bez sensu zaczynac blokade ,zeby ja po kilku godzinach odwoałc ,bo trzeba wracac do domu!Powagi i konsekwencji.Od protestu do Oporu.Ale nie od swieta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2012) tarnowianin :
Gnidy związkowe za pieniąze zakładów pracy, które doprowadzają do upadłości robią sobie wycieczki i pikniki w stolicy, a poświatowski jak zwykle "obiektywnie" relacjonuje takie wydarzenia. Jak jak kocham Polske...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2012) też tarnowianin :
No tak, o przyczynę protestów Solidarności wypadałoby się zapytać jeszcze Stefana Niesiołowskiego, tyle że on rzuca się na dziennikarzy i wyrywa im kamery. Zarejestrowana w ten sposób "wypowiedź" parlamentarzysty i zadane przez dziennikarza pytanie byłoby "prowokacją" ze strony pytającego. Jak ja kocham Polskę...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl