To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnovia już myśli o stuleciu   -   29/11/2004
Sympatyczna uroczystość odbyła się w piątek wieczorem w restauracji "Pasaż". W tym roku mija 95 lat od chwili powstania MKS Tarnovia, jednego z najstarszych klubów sportowych nie tylko w regionie, ale i w Polsce. Władze i sympatycy klubu postanowili raz jeszcze uhonorować ten jubileusz i oficjalnie rozpocząć przygotowania do przypadajacej w roku 2009 setnej rocznicy pojawienia się "Tarnovii" w mieście. Uroczystości towarzyszyła promocja książki "Z tarczą i na tarczy. 95 lat...", której autorem jest Piotr Filip a także inauguracja inicjatywy tzw. "Klubu 100".

Ogloszenie

"Klub 100" to próba przeniesienia i zaszczepienia na gruncie tarnowskim inicjatywy działaczy, zaprzyjaźnionej z Tarnovią - Cracovii, której przedstawiciel Marek Miarczyński (na zdjęciu w rozmowie z prezesem RN Z.Kupcem) zaszczycił zresztą obecnością uroczystość i bankiet w "Pasażu". Chodzi o zebranie wokół klubu grupy ludzi, którzy mogliby np. co miesiąc przekazywać na działalność klubową kwotę minimum 100 złotych.
Nikt na sali nie ukrywał bowiem, że pieniądze, a w zasadzie ich nieustanny brak jest główną przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu klubu. "Tarnovia" ma jednak bogate plany. Mówili o nich w czasie spotkania Zbigniew Kupiec - prezes Rady Nadzorczej Klubu, Jan Oleksy - prezes zarządu i Hanna Gajda - członek zarządu. Ambitnym zadaniem, jakie stawia sobie zarząd klubu już na rok przyszły jest m.in. wymiana stolarki okiennej i ogrzewania w klubowej hali.

Nie brakuje dziś zarówno chętnych do uprawiania sportu w klubie, jak i sukcesów. Gwiazdą świecącą najjaśniejszym blaskiem jest oczywiscie Tomasz Oleksy, mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata we wspinaczce sportowej, zresztą najbardziej utytułowany zawodnik w całej 95-letniej historii klubu.
Poniżej oczekiwań kibiców grają jednak reprezentanci najstarszej sekcji w klubie - sekcji piłkarskiej, którzy od lat nie potrafią wrócić do upragnionej III ligi. Awans do ekstraklasy, czyli powtórzenie wydarzenia z roku 1948, zdaje się być poza zasięgiem klubu w możliwej do przewidzenia przyszłości w ogóle.
- Ale ... Cracovia przeżywała podobne trudności jeszcze 2 lata temu. A tydzień temu ... zajęła jedną z czołowych lokat w tabeli na półmetku sezonu ekstraklasy - przypominał przedstawiciel tego krakowskiego klubu a potem przedstawiciel MOZPN.

W uroczystości wzięli udział lokalni samorządowcy, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, znany działacz związkowy i sportowy - Stanisław Kogut a także m.in. przybyły wprost z Ukrainy europarlamentarzysta z ramienia PiS - Adam Bielan. Przybyli też reprezentanci innych klubów, zaprzyjażnionych z "Tovią". Nie brakło szerokiego grona działaczy klubowych, w tym postaci dla klubu historycznych, jak były prezes klubu i były prezydent Miasta - Mieczysław Strzelecki oraz rzesz sympatyków "Tarnovii"- obecnych i potencjalnych sponsorów. To właśnie liczna obecność w Pasażu Tertila tych wszystkich ludzi każe nam z optymizmem patrzeć na przyszłość klubu - mówili zgodnie obaj prezesi: Oleksy i Kupiec.
Pierwszą "jaskółką" lepszych finansowo czasów i być może sporego powodzenia sponsorskiej inicjatywy "Klub 100", która ma przeprowadzić klub do okrągłej, setnej rocznicy istnienia, był koszyk wypełniony przez uczestników banknotami o wysokich nominałach. W koszu znalazły się wolne datki, które składali goście uroczystego bankietu, otrzymując egzemplarz okolicznościowej publikacji "Z tarczą i na tarczy", której autorem jest tarnowski dziennikarz i działacz kulturalny, a także zapalony sportowiec- brydżysta Piotr Filip.
Pieniądze zebrane podczas bankietu przydadzą się podczas dokończenia remontu pryszniców w klubie, z których korzysta trenująca tutaj młodzież.

Podczas spotkania zainteresowanie jego uczestników wzbudzał - centralnie ustawiony - odnowiony niedawno staraniem J.Sztylera historyczny ryngraf klubu z roku 1949, a w zasadzie tajemnicza data "1919", która tam widnieje. Otóż, jak się okazuje, działacze i sympatycy "Tarnovii" w roku 1949 odwoływali się do początku w pełni instytucjonalnej historii klubu, a ta rozpoczęła się tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W owym 1919 roku ... (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, July 21, 2024 14:41:43
IP     : 3.236.112.70
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html