Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Międzynarodowy sukces studentów chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie    -   17/5/2012
Wieści z PWSZ
W dniach 25 – 28 kwietnia 2012 roku w Mediolanie odbyła się Konferencja „European Chemistry Thematic Network” (ECTN). W związku z udziałem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w pracach tej Sieci, tarnowską uczelnię podczas konferencji reprezentowali dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ oraz Ewa Zuziak i Krystian Węgiel - członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chemików „OZON”. Gospodarzem konferencji był Uniwersytet w Mediolanie (Universita degli Studi di Milano).

Ogloszenie

W ramach Konferencji oprócz sesji wykładowych odbył się pokaz chemiczny, w którym swoje zaskakujące eksperymenty przestawili studenci z pięciu krajów: Niemiec, Portugalii, Norwegii, Grecji i Polski. Studenci kierunku chemia Ewa Zuziak i Krystian Węgiel reprezentowali nie tylko SKN „Ozon” i tarnowską PWSZ ale również nasz kraj, gdyż byli jedynymi uczestnikami z Polski.

Studenci PWSZ w Tarnowie zaprezentowali pokaz składający się z dziewięciu doświadczeń: „5 barw w jednym roztworze”, „magiczna kartka”, „aluminiowy płomień”, „suchy lód i wskaźniki”, „świecąca spirala”, „intensywne światło”, „fajerwerki zapalane wodą” i „wielka piana”.

Wszystkie przeprowadzone doświadczenia wypadły pomyślnie i zostały nagrodzone wyróżnieniem! Wśród opinii zebranych podkreślano szczególnie profesjonalne podejście do wystąpienia oraz bardzo dobrze przygotowaną prezentację tłumaczącą efekty przedstawianych doświadczeń.

Gratulujemy!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl