Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rosyjski Acron wezwał do sprzedaży akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie    -   19/5/2012
Rosjanie chcą przejąć Azoty
”Rosyjski Acron wezwał do sprzedaży akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie. Chce w ten sposób zdobyć większościowy pakiet i decydujący wpływ na polską firmę. Ponieważ akcje Tarnowa posiadają m.in. towarzystwa emerytalne, od Rosjan zależałaby też zasobność emeryckich portfeli” - poinformował portal niezależna.pl.

Ogloszenie
>

Jak czytamy, holdingiem Acron rządzi Wiaczesław Kantor, którego majątek szacuje się na 600 mln dolarów. W. Kantor w latach 90-tych zamieszany w liczne afery prywatyzacyjne sowieckich przedsiębiorstw; miał on także mieć związek z nakłonieniem Kremla do rozprawy z właścicielem Jukosu Michaiłem Chodorkowskim, którego zesłano do kolonii karnej. ”Obecnie Acron ma ponad 760 tys. akcji polskiej fabryki, ale za pośrednictwem Norica Holding wezwał do sprzedaży ponad 40 mln akcji po 36 zł za każdą, co dałoby mu decydujący głos na walnym zgromadzeniu tarnowskich Azotów.” - czytamy.

Więcej na ten temat pod adresem: http://niezalezna.pl/28601-rosjanie-chca-przejac-azoty
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(20-05-2012) Pipen :
Nie rozumiem dlaczego nadal istnieje ta mania prywatyzowania wszystkiego. Jak coś jest państwowe i dobrze prosperuje, to niech nadal będzie państwowe. W Chinach są i państwowe i prywatne zakłady i wszystkie prosperują dobrze. U nas politycy powciskali wszystkim kity, że jak coś jest państwowe to źle funkcjonuje. Za komuny źle było, bo właśnie nie dopuszczano prywatnych fabryk, a powinny konkurować z państwowymi. Gdyby tak było, to Polska gospodarka dziś byłaby potężna. Teraz za to wszystko będzie prywatne, będą nas mieć za murzynów. Jak jest z zachodnimi koncernami? Mają najlepsze wyniki w Polsce, Fiat, Opel. A kasa idzie potem na zachód. Tyle samo będziemy mieć jak wszystko sprywatyzujemy. Wszędzie musi być zachowana równowaga.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2012) dlatego :
bo trzeba skądś wziąć na podwyżki które wydarli chamsko z gardła związkowcy, a budżet nie jest z gumy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2012) eradycator :
nakłonił Kreml do rozprawy z Chodorkowskim - jednym słowem akcje Tarnowskich Azotów trafiły w ręce rosyjskich antysemitów ..... To musi być naprawdę straszne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2012) eradycator :
ale spokojnie - jak donosi gazeta wyborcza Kantor jest obywatelem Izraela. Na obchodach 60. rocznicy wyzwolenia nazistowskiego w Oświęcimiu obozu Kantor nie znalazł się przypadkowo. Oprócz biznesu zajmuje się od lat upamiętnianiem Holocaustu i promowaniem tolerancji. Jest prezesem Europejskiego Kongresu Żydów. Zna się świetnie z byłym prezydentem Polski Aleksandrem Kwaśniewskim - zasiadają razem w zarządzie założonej przez biznesmena Europejskiej Fundacji Tolerancji i Pojednania. Poznałem go na początku 2005 r., pomógł organizować forum w Krakowie z okazji rocznicy wyzwolenia Auschwitz - mówi "Gazecie" prezydent Kwaśniewski. - Pomógł też przekonać Władimira Putina, który był wtedy na nas obrażony, do przyjazdu na obchody, - wspomina Kwaśniewski. To głównie za to Kantor w październiku 2005 prezydent odznaczył biznesmena Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP. Oficjalnie order został przyznany za wybitne zasługi w rozwijaniu stosunków polsko-żydowskich. Czy Kantor radził się byłego prezydenta w sprawie Tarnowa? -Pytał mnie czy w Polsce jest dobry klimat dla inwestycji zagranicznych, zwłaszcza rosyjskich. Odpowiedziałem, że wierzę, że oferta zostanie rozpatrzona merytorycznie - mówi Kwaśniewski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2012) do wszystkich powyżej :
Zastanówcie się, co piszecie. Skarb państwa ma teraz tyle do gadania, ile ma akcji Azotów. A to razem z PZU jest niecałe 40%, reszta jest w rękach funduszy i indywidualnych akcjonariuszy. Oczywiste jest, że skarb nie sprzeda swoich akcji po cenie zaoferowanej przez Rosjan, bo straciłby twarz politycznie i strategicznie, a poza tym gdzie znajdzie takie frukty dla swoich kumpli? Przecież jasne jest, że jakby Acron przejął pakiet większościowy, to zarząd leci na twarz w trybie natychmiastowym. Pozostaje więc ponad 60% nad którym skarb nie panuje i tylko od funduszy i indywidualnych akcjonariuszy zależy, czy sprzedadzą akcje. Cena nie jest zbyt wysoka, ale i tak przebitka jest świetna. Może być różnie bo pobożne życzenia, zaklinanie rzeczywistości i czarny PR zderzają się z brutalnymi finansami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2012) eradycator :
Niewidzialna Ręka Rynku jest częścią tego samego ciała co Niewidzialna Morda Rządu albowiem koordynacja działań ekonomicznych nie może być przypisana żadnej organizacji społeczno-politycznej, grupie osób ani jednostce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2012) kris :
ruski i żyd !!!! i takiemu bez obaw można przekazać dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, to musi być P.O. myśli ( nie ) rządu !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2012) mpepe :
Biedny Prezydent Mościcki chyba się teraz przewraca w grobie Mościce w rękach Rusków ręce opadają... przecież ta firma znosi złote jaja po co w czyjeś ręce oddawać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2012) zółc :
Jesli to byłby taki dobry deal to olek grad chyba by to juz skonsumował z kolegami.Azoty musza byc społka nomenklaturowa bo by juz dawno ,niewidzialna reka rynku ja dosiegneła.Byc moze przychodza mocniejsi od lokalnej nomenklaturki , i nawet peowiaczki musza ustapic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-05-2012) cc do zółci :
a ja założę się z Tobą , że nic z tego nie wyjdzie :-) Domyślasz się dlaczego ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl