To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W sobotę bezpłatne badania w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie    -   24/5/2012
Tydzień Walki z Rakiem
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie organizuje w najbliższą sobotę, 26 maja badania w ramach trwającego Tygodnia Walki z Rakiem. Bezpłatne badania przesiewowe skierowane są do pacjentów miasta i regionu tarnowskiego i obejmą badania skóry oraz mammografię. Rozpoczynający się 25 maja Tydzień Walki z Rakiem ma na celu zwrócenie uwagi ogromny problem jakim są nowotwory – jest to bowiem drugi pod względem częstotliwości powód umieralności w Europie.

Ogloszenie
>

W sobotę, 26 maja pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów ze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, którzy przeprowadzą badanie skóry w kierunku wczesnego wykrycia nowotworów złośliwych: czerniaka i raka oraz stanów przednowotworowych. Poprzednia akcja – przeprowadzona w kwietniu br. w ramach dnia Walki z Czerniakiem – cieszyła się dużym zainteresowaniem, stąd jej powtórzenie. Lekarze-specjaliści ze szpitala im. św. Łukasza prowadzić będą również przesiewowe badania mammograficzne pacjentek. Obejmą one kobiety w wieku od 40 do 49 lat oraz po 70 roku życia, które nie miały mammografii w okresie krótszym niż 2 lata. Wszystkie badania przeprowadzone zostaną w sobotę 26 maja 2012 r. w godzinach od 10.00 do 12.00. Osoby zainteresowane mogą się rejestrować pod numerem telefonu: 14 631 58 59.

W Polsce, tylko na nowotwory złośliwe, zapada co roku ponad 120.000 osób, z czego umiera ponad 80.000. Wśród nich jest około 1.200 dzieci, z których przeżywa około 2/3. Z badań Instytutu Karolinska, przyznającego nagrody w dziedzinie fizjologii i medycyny, wynika że w Europie najczęściej na choroby nowotworowe umierają obywatele Polski, Rumunii, Słowacji i Estonii. W dodatku Polsce przybywa coraz więcej zachorowań na choroby nowotworowe, około 3% rocznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, August 17, 2022 14:13:08
IP     : 44.200.30.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html