InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

Błażej Krawczyk i Jędrzej Hycnar Mistrzami Polski    -   24/5/2012
Sukces naszych brydżystów
Błażej Krawczyk i Jędrzej Hycnar wywalczyli w Szamotułach k. Poznania Mistrzostwo Polski Par Młodzików w brydżu sportowym. Byli faworytami i nie zawiedli wygrywając w świetnym stylu z prawie 4-ro procentową przewagą. Jako jedyni przekroczyli barierę 70% co w turniejach brydżowych zdarza się niezwykle rzadko. To jednak nie wszystkie sukcesy...

Ogloszenie

Błażej Krawczyk i Jędrzej Hycnar Mistrzami Polski
W turnieju drużynowym drużyna MPEC Tarnów występująca w składzie Błażej Krawczyk, Jędrzej Hycnar, Piotr Wzorek i Wojciech Krawczyk zdobyła brązowy medal, a MPEC 2 (Anna Litwora, Witold Petryszyn, Jan Gąsienica i gościnnie Domnika Ocylok z Jockera Oświęcim) chociaż długo prowadził w turnieju to jednak ostatecznie zajął niezłe 5-te miejsce na 40 startujących zespołów z całej Polski. W Klasyfikacji Klubowej MPEC Tarnów uplasował się na 2-gim miejscu ulegając tylko znacznie liczniejszej reprezentacji Krakowa. W Klasyfikacji Szkół z kolei dobrze wypadły tarnowskie gimnazja. Gimnazjum nr 2 zajęło 5-te, a Gimnazjum nr 11 sklasyfikowano na 6-stej pozycji.

Warto przypomnieć dotychczasowe osiągnięcia najmłodszych MPECów. Najbardziej utytułowany Błażej Krawczyk zdobył już cztery medale złote, jeden srebrny i dwa krążki brązowe. Jędrzej Hycnar trzy złote i dwa brązowe. Obaj od przyszłego roku przechodzą do bardziej wymagającej juniorskiej kategorii U-20. Najmłodszy Wojciech Krawczyk ma przed sobą jeszcze dwa lata występów w kategorii U-15 a wywalczył już dwa medale; złoty i brązowy. Zawodnicy z Tarnowa należą do najlepiej zapowiadających się brydżystów w Polsce, i już teraz pomimo młodego wieku są w kręgu zainteresowań selekcjonera Kadry Narodowej U-20.

Już niedługo bo w dn. 6-9.06.2012 r. w nieodległym Tęgoborzu odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej do lat 19. Przed rokiem MPEC Tarnów tryumfował praktycznie we wszystkich konkurencjach. W tym roku poza turniejami mikstów, par open i teamów organizatorzy przewidują dodatkowo rywalizację par dziewcząt. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja zakończy się równie wielkim sukcesem jak ubiegłoroczna.

Awans juniorów MPEC II Tarnów do III Małopolskiej Ligi
Młodzi gracze MPEC Tarnów (Błażej Krawczyk, Jędrzej Hycnar, Michał Krysa, Krzysztof Cetera, Jakub Rokita i Waldemar Guła) odnieśli także doniosły sukces w dorosłej lidze wygrywając Tarnowską Ligę Okręgową o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Biznesu - National Luis Univeristy i tym samym wywalczyli awans do III dywizji rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013. W 16-sto zespołowej lidze obok MPEC II Tarnów wystąpią jeszcze trzy inne drużyny z Tarnowa w tym pierwsza młodzieżowa drużyna MPEC I, Control Process i Solidarność.

KZ

Na zdjęciu: Błażej Krawczyk
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32