Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mit "pancernej brzozy" ostatecznie podważony - wnioski prof. Biniendy potwierdzają polscy naukowcy zebrani na UJ    -   24/5/2012
Brzoza nie mogła spowodować tej katastrofy !
Naukowcy zebrani wczoraj na Uniwersytecie Jagiellońskim, po zapoznaniu się z ekspertyzą prof. Wiesława Biniendy z Uniwersytetu w Akron Ohio USA, dotyczącą technicznych aspektów katastrofy smoleńskiej Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r., wykluczyli możliwość spowodowania katastrofy pod Smoleńskiem przez brzozę. Wydaje się, że w ten sposób ostatecznie podważona została gówna teza raportów MAK i raportu tzw. komisji Millera, że to właśnie ta drzewna przeszkoda była przyczyną odłamania skrzydła Tupolewa i - w efekcie - tragicznego upadku samolotu z obecnymi na pokładzie prezydentem RP i jego małżonką oraz resztą delegacji z udziałem generalicji i najwybitniejszych przedstawicieli życia państwowego i społecznego Polski. Czy po tym oświadczeniu, rządzący zdecydują się nareszcie wznowić prace nad wyjaśnieniem przyczyn największej tragedii narodowej po 1945 roku i uwiarygodnić te prace obecnością osób, które podważyły dotychczasowe "ustalenia" komisji Millera ?

Ogloszenie
>

Poniżej przytaczamy w całości komunikat otrzymany z Zespołu Parlamentarnego ds. Badania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10.04.2010, w którym zasiada m.in. poseł Michał Wojtkiewicz:

"W dn. 23 maja 2012 r. w Krakowie przyjęte zostało poniższej treści stanowisko:
Naukowcy, doktoranci i studenci polskich wyższych uczelni technicznych zebrani na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniu 23 maja 2012 r., po zapoznaniu się z badaniami prof. Wiesława Biniendy z Uniwersytetu w Akron Ohio USA dotyczącymi technicznych aspektów katastrofy smoleńskiej Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. stwierdzają, że przesądzają one w sposób ostateczny, iż gdyby skrzydło samolotu uderzyło w brzozę, to z pewnością przecięłoby ją nie naruszając zdolności nawigacyjnych samolotu. Oznacza to, że katastrofa ta nie mogła zostać spowodowana na skutek ułamania skrzydła samolotu przez brzozę.
Stanowisko to potwierdzają obecni na spotkaniu:
Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki – Dyrektor Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej
Prof. dr hab. inż. Andrzej Michał Oleś – z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. dr hab. inż. Jacek Rońda – z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej
Prof. dr hab. Edward Malec – Dyrektor Instytutu Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. dr hab. inż. Piotr Witakowski – z Wydziału Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej"
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 36)Dodaj komentarz
(24-05-2012) TARNOWIANIN :
JA MAM WAZNĄ PROPOZYCJĘ NA OSTATECZNE POTWIERDZENIE TEZY TYCH NAUKOWCOW. JEST JESZCZE JEDEN TUPOLEW . PROPONUJĘ NIECH WSZYSCY CI NAUKOWCY RAZEM Z PANEM MACIEREWICZEM WSIADA DO NIEGO I PODCZAS LOTU UDERZA W BRZOZE, TAKĄ SAMĄ, JESLI MAJĄ RACJĘ TO SKRZYDLO NIE ODPADNIEM BEZPUECZNIE WYLĄDUJĄ I NIKT JUZ NIE PODWAZY ICH TEZY, A WIĘC? ODWAZĄ SIE DOWIESC ZE MAJĄ RACJĘ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) do TARNOWIANINA :
czy ty jesteś normalny ? Niech raczej ci "eksperci" z komisji Millera udowodnią i naukowo wytłumaczą ,że odpadniecie skrzydła po uderzeniu w brzozę z prędkości ok. 250 km/ h na wysokości 5 -6 metrów jest możliwe a potem jeszcze możliwe jest obrócenie się samolotu do góry nogami w powietrzu co poza przestrzenią i wysokością wymaga nagłego na zaledwie 150- 200 m przyspieszenia - zrywu o sile 10 G ! Zdajesz sobie sprawę jakie to przeciążenie ? I spowodowała je brzoza przy zwalnianiającym locie ????? Niedorzeczności raportu Millera łyknąłeś bezboleśnie, tak jak tego chcieli. A teraz żądaj odebrania tytułów tym wszystkim profesorom, którzy w te bzdury nie uwierzyli i buduja swoje teroie bo pewne chodzi mi o władzę. Bo przecież pan Miller , który był sędzią we własnej sprawie i jego "eksperci" choć bez żadnych naukowych dowodów i ekspertyz mylić się nie mogli. To profesorowie w Krakowie i ekspert NASA oraz redaktor naczelny prestiżowego lotniczego periodyku naukowego USA są niespełna rozumu. TY pozostałeś rozsądny, oni oszaleli To przecież jasne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) ej :
Tarnowianin to mądry człowiek. Mądrzejszy niż wszyscy ci profesorowie, doktorzy habilitowani czy eksperci NASA. On nie potrzebuje ani faktów, ani żadnych ekspertyz, ani żadnych obliczeń. On sobie wszystko sam wyrozumował. I sam na sobie wszystkie te wyrozumowania testuje. A jak nie testuje, to wie bez czytania. Właściwie to do tego rozumowania nawet rozumu nie potrzebuje używać. Jednym, śmiałym wpisem podważył wszystkie wyniki badań. Nie przeszkadza mu nawet ani oglądanie filmów na NG czy DC, czy yt, gdzie można zobaczyć jakie przecinki w lesie potrafi zrobić awionetka i jak wygląda badanie katastrof lotniczych na świecie, ani prawa fizyki, ani nic. Nawet wrak wciąż spoczywający u ruskich. On wie. Gdy rosyjski MAK mu powie, że jak skoczy w przepaść, to nic mu się nie stanie - on skoczy, Gdy mu się pokaże niszczenie wraku - on powtórzy, że np wywalanie łomem tego i owego ma jedynie na celu zabezpieczenie dowodów do łatwiejszego transportu. On złapanie na kłamstwie ludzi z rządu w sprawie choćby przygotowania obu wizyt nazwie pisowskim spiskiem. Brak sekcji zwłok w Polsce nazwie normalną procedurą. A gdy już w temacie zwłok wyjdą bzdury - uda że tego nie słyszy. Dla niego nawet telefonowanie z zabezpieczonych hasłem telefonów nieboszczyków będzie jedynie przyczynkiem do rozważań na temat życia pozagrobowego. On jest bardzo ze swego wyrozumowania zadowolony. Dlatego On usłyszy w nagraniach z kabiny pilotów to, czego w nich nie ma, na przekór faktom, ale zgodnie z tym, w co mu nakazano wierzyć lub co mu nakazano powtarzać. Itd. Jeżeli on kwalifikuje się do tego pierwszego przypadku - on będzie sądził, że to co zobaczył w TVN lub przeczytał w "Wyborczej" - to jego własne przemyślenia. W tym drugim przypadku ON jest cynicznym skur...synem. Nie wiem co jest gorsze - Polska w rękach głupców, czy w rękach łajdaków. Niestety, niezależnie od wyniku tej dywagacji, rezultat jest ten sam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) TARNOWIANIN :
A JAKIE KONKRETNIE MA OSIAGNIECIA TEN AMERYKANSKI EKSPERT? GDZIE MOZNA ZNALEZC DOWOD NA TO ZE MA JAKIES OSIAGNIECIA LICZACE SIE? A CO DO DOWODU? TO PRZECIEZ TU CHODZI O TO ZEBY KOLEJNE OSOBY NIE ZGINELY. MACIEREWICZ I CI NAUKOWCY TWIERDZA ZE W SAMOLOCIE SKRZYDLO NIE ODPADNIE I BEZPIECZNIE WYLADUJE PO UDERZENIU W BRZOZE WIEC NIECH WSIADA DO SAMOLOYU I UDOWODNIA RAZ NA ZAWSZE. I WTEDY KAZDY UWOERZY A ONI PRZECIEZ WYJDA CALO BO PRZECIEZ NAWET TEN SAMOLOOT ANTYTERRORYSCI MOGA WCZESNIE PRZEBADAC ABY NIE BYLO NIBY ZNOW JAKIEGOS WYBUCHU.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) tarnowianin :
przeciez ja mowie jeszcze raz, jestem niedowiarkiem ale jesli mi ktos jasno udowodni to potrafie sie przyznac do bledu. Zatem jaki problem jest aby Macierewicz wraz z tym amerykanskim naukowcem wsiadl do samolotu TU154, i scieli taka samo brzoze po czym przeciez bezpievcznie wyladują wg swych teorii. A ja wtedy przyznam im racje i mysle ze kazy niedowiarek przyzna im racje. A zatem dlaczego nie chca tego udowodnic? W czym jest problem? Przeciez ja sie nawet moge dorzucic do kosztow tego lotu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) Do Tarnowianina :
Przykro to pisać, ale jesteś klasycznym przykładem osobnika-leminga, któremu obecna wladza skutecznie wyprała mózg. Jeśli fakty przeczą oficjalnej propagandzie prorządowych telewizji to tym gorzej dla faktów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) biada wam nieszczęśnicy :
na niejednej brzozie zawisną kiedyś zdrajcy i ci którzy sprzeniewierzyli się etyce swojego zawodu, w którym dążenie do ustalenia prawdy o śmierci najwybitniejszych Polaków powinno być priorytetem a stało się czwartorzędne lub w ogóle nieważne w porównaniu z konfiturami obiecanymi przez władzę zainteresowaną w ukryciu prawdy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) zółc do tarnowianina :
Co spowodowało ze samolot był na wysokosci twojej ulubionej brzozy?Idac twoim tokiem rozumowania To WTC zawaliło sie od udezrenia samolotu, a nie od zamachu terrorystycznego.Czy ty bys sprawdził sam na sobie jak strzelał przybył lub blida do siebie?Bardzo ciekawa metoda badawcza.To cos na zasadzie ,zeby ci ktorzy domagaja sie wyjasnienia smierci S Pyjasa,mieli zrzucic sie z wysokosci ,i jakby nie przetrwali to by znaczyło ze Pyjas własnie tak zginał.Od upadku .Nie od zrzucenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) śmiech :
podpisał sie tarnowianin a jest lemingiem i myśli że ośmieszy mieszkańców Tarnowa swoją naiwnoscią, głupotą?? nie wiem jak to nazwać .Idąc tokiem jego rozumiewania niech wsiadzie do tupolewa i udowodni ze sie samolot sie rozpadnie po uderzeniu o brzozę...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2012) metoda sprzed wieków :
tarnowianin chce czegoś na kształt "próby wody", którą urządzali posądzonym o czary kobietom gównie purytanie i inni protestanci w wieku xvi - xviii. Jak sie utrzymają na wodzie znaczy się, że maja konszachty z diabłem i trzeba je spalić na stosie a jak utoną to Bóg będzie miał je w swojej opiece, bo przecież chodzi o życie wieczne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) Liber :
Oglądałam wywiad z p.Biniendą w TVN24. Nie odpowiadał na merytoryczne pytania zadane przez p. Rymanowskiego. Kluczył i podpierał się swoim kulturalnym wychowaniem, np. "ja bym nigdy tak nie powiedział do kogoś, bo jestem kulturalnym człowiekiem..." itp. Pominął całkowicie przytoczoną opinię, że polscy eksperci na złamanej brzozie znaleźli kawałki metalu z samolotu. Mimo to uważam, że w Polsce powinno się wznowić badania dot. przyczyn katastrofy i komisją poszerzoną o takich właśnie "ekspertów".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) Legalny Banita :
Jak mogli znaleźć cokolwiek na brzozie skoro jej nikt nie badał, a sama brzoza został wycięta przez Ruskich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) do Libera :
też oglądałem ten wywiad Rymanowskiego i odniosłem inne wrażenie bardzo rzeczowych rzetelnych i wyważonych wypowiedzi profesora. w trakcie kilku minut rozmowy można być złapanym na jakimś niepotrzebnym skrócie myślowym dlatego prof. Binienda ostrożnie formułuje w takim wywiadzie zdania. Na wszystkie twoje wątpliwości udzielił wyczerpującej odpowiedzi wieczorem , bo u Pospieszalskiego było 4 razy więcej czasu. o śladach metalu na brzozie wiemy dopiero z pobieżnego badania dokonanego we wrześniu 2012 r. ( katastrofa była 5 m-cy wcześniej i jakoś nikomu nie przyszło do głowy, aby dokonać takiego badania wcześniej ?). Gdyby jednak samolot faktycznie przeciął brzozę to oczywiste byłyby ślady metalu na odłamkach drzewa . o potencjalnym zniszczeniu przedniej krawędzi skrzydła mówił wiele razy profesor Binienda. Niemożliwe jest jednak zrobienie beczki przez samolot który poruszał się z taką prędkością i na takiej wysokości bo trzeba do tego siły i przeciążenia którego zderzenie z brzozą wywołać nie mogło . no i jeszcze te otwarte od środka blachy konstrukcji samolotu które przy normalnym zderzeniu z ziemią i bez wybuchu nie mogły się zdarzyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) Do do Liber :
Katastrofa nie była 5 m-cy wcześniej tylko w kwietniu 2010. Brzoza była jeszcze, gdy w pierwszą rocznicę katastrofy przybyły tam rodziny osób, które zginęły. Telewizja pokazywała pod brzozą modlące i palące znicze osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) Brzoza :
Proszę odstosunkujcie się...czy to moja wina, że tam rosłam?. Rosłam sobie spokojnie tyle lat czerpałam radość z życia, słońca, wiatru i nawet deszczu..Od 10 nienawidze mgły...Od 10 tego jestem bohaterką niewybrednych żartów, niezliczonych artykułów i programów publicystycznych. Pytam was czy to moja wina, że ten polski Tupolew wleciał we mnie? Czy to moja wina, że zamiast na lotnisku wylądował przed nim? Dajcie mi rosnąć w spokoju!!! Przestańcie organizować zloty pod moimi konarami.Nasyłać na mnie służby specjalne i pseudonaokowców. Odczepcie się!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) zołc do powyzej :
Sok z brzozy warto pić cały rok, gdyż niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie i urodę. Dzięki szybko przyswajalnym substancjom wzmacnia organizm i reguluję przemianę materii. Szczególnie jest polecany przy chorobach nerek, gdyż wspomaga ich pracę, wypłukuje z przewodu moczowego złogi, a tym samym zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych.Polecam.Moze pomoze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) TARNOWIANIN :
WIDAC ZE NIEKTORZY MAJA PROBLEMY Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM. JA NIE KAZE WSIADAC DO TUPOLEWA TYM KTORZY TWIERZA ZE UDERZENIE W BRZOZE BYLO JEDNYM Z CZYNNIKOW KATASTROFY, POWTARZAM JEDENYM Z WIELU ALE MOWIE ZEBY EKSPERYMENT Z BRZOZA WYKONALI CI KTORZY TWIERZDZA ZE SKRZYDLO NIE MOGLO ODPASC PO UDERZENIU W BRZOZE. JA NIE PRZEKRESLAM ZE MOZE MAJA RACJE. ALE UWIERZE I W PELNI ZACZNE POPIERAC GDY TO UDOWODNIA. NATOMIAST SKORO TAK TWIERDZA ZE MAJA RACJE TO NIE MAJA NIC DO STRACENIA BO SAMOLOT PRZETRWA EKSPERYMENT I RAZ NA ZAWSZE ZAMKNA TAKIM JAK JA USTA. BO TEZ PRZYZNAM SIE DO BLEDNEGO MYSLENIA. NATOMIAST NIE KAZE WYKONYWAC EKSPERMENTOW TYM KTORZY TWIERDZA ZE JEST TO NIEBEZPIECZNE BO NIKOGO NIE CHCE NARAZAC NA UTRATE ZYCIA. MACIEREWICZ SKORO JEST PTRZEKONANNY O SWEJ SLUSZNOSCI RACJI TO NIC MU NIOE GROZI W TRAKCIE EKSPERYMENTU. CZY TO WRESZCZIE JASNE?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) Do wrzeszczącego Tarnowianina :
Marna prowokacja. Eksperyment (zgodny z wymogami nauki) został już wykonany przez profesora Biniende. Widać, że nie masz pojęcia o czym on mówi w swojej prezentacji. Ponadto, profesor nie mówi jak było tylko jak nie było: wersja MAK i komisji Millera jest nieprawdziwa. Nie dziwię się jednak, że plujesz bo nie ma żadnej naukowej odpowiedzi na tezy profesora, a wyniki prac obu komisji opierają się na domysłach, a nie dowodach naukowych. W akcie desperacji sekcie pancernej brzozy pozostaje więc atak na człowieka, a nie dyskusja naukowa. ADRIAN P.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) Kasia :
Mam nadzieję , ze obecność profesora w Polsce zacheci polskich naukowców , aby balili raporty MAK-u i Millera. Ufam .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) zółc do tarnowianina :
Ciekawi mnie jak ty bys badał sprawe zatoniecia Kurska ,tak aby wykazac ze ta jednostka zatoneła w wyniku kolizji z niezidentyfikowanym okretem podwodnym zachodniej konstrukcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) TARNOWIANIN :
Doktor Binienda łagodzi stanowisko? "Możliwe, że popełniłem błąd" Doktor Wiesław Binienda, z którego ustaleń korzysta badający katastrofę smoleńską zespół Antoniego Macierewicza, jest gotów na dyskusję z ekspertami podważającymi prezentowane przez niego tezy. W rozmowie z TVP Info naukowiec nie wykluczył, że mógł popełnić błąd. Doktor Binienda zapewnił, że bardzo szanuje wszystkich ekspertów zajmujących się tematem katastrofy smoleńskiej. Dlatego jest gotów do dyskusji z nimi. Uważam, że powinniśmy wysłuchać wszystkich stron, usiąść przy wspólnym stole. Chyba to nie jest nic strasznego, jeśli są wątpliwości - stwierdził naukowiec z amerykańskiego Uniwersytetu w Akron. Wiesław Binienda, który twierdzi, że Tu-154M nie mógł stracić skrzydła po zderzeniu z brzozą przed lotniskiem w Smoleńsku, przyznaje, że błąd może leżeć po każdej ze stron, także jego. Możliwe, że oni (inni eksperci - red) zrobili błąd, możliwe, że ja zrobiłem błąd - przyznał. Jak dodał, nie da się tego wyjaśnić, dopóki nie dojdzie do spotkania wszystkich stron i merytorycznej rozmowy. Ja dopuszczam wszystkie rozwiązania, ja jestem naukowcem, nie politykiem. Biorę wszystkie opcje pod uwagę i dopiero po ich analizie dochodzę do prawidłowej konkluzji. Tymczasem politycy nie analizowali żadnych innych opcji oprócz błędu pilotów - argumentował naukowiec. Pytany o pewność co do prawdziwości własnych ustaleń odpowiedział, że dane wykorzystane do badań pochodzą z raportu MAK i raportu Millera, a także z podręcznika reperacji samolotu Tu-154M. Quiz: Co wiesz o katastrofie w Smoleńsku? To wydarzenie na długo zapadło Polakom w pamięć. W katastrofie samolotu Tu-154 w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego zona. Co wiesz o tej tragedii? Rozpocznij Quiz zobacz pozostałe quizy Co więcej, dr Binienda przekonywał, że posłużył się przetestowaną metodologią, wykorzystaną przy budowie silników samolotów boeing Dreamliner. W metodologii, którą użyłem, buduje się model matematyczny i za pomocą praw fizyki, które są w nim użyte, komputer przewiduje, co się dalej stanie. W tym wypadku model mówi, że to drzewo będzie ścięte, a uszkodzony samolot będzie mógł dalej lecieć. Metodologia, którą posłużyłem się podczas swoich badań, została przetestowana wielokrotnie - podkreślał. Ale zaraz stwierdził, że nigdy nie wyrażał stuprocentowej pewności co do prawdziwości swych tez. Ja tylko powiedziałem, że po zderzeniu z brzozą skrzydło nie ma prawa odpaść. Powiedziałem, że musiałoby się to stać ok. sekundę później, czyli ok. 70 metrów za brzozą, 26 metrów nad ziemią - wyjaśnił i dodał, że tak naprawdę on analizował tylko pewne fragmenty tej katastrofy. http://wiadomosci .dziennik.pl/wydarzenia/artyku ly/391590,doktor-wieslaw-binienda-o-swym-raporcie-dotyczacym-przyczyn-katastrofy-smolenskiej.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2012) zółc do tarnowianina :
Brawo.Ty wstepniaki do gazety wyborczej mozesz juz pisac a co za tym zmienic nicka na przykład na CZERSKI .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) INFO :
Binienda nie łagodzi stanowiska. Cały czas powtarza to samo. Tylko osoby korzystające wyłącznie z rządowych mediów i unikające z nim wywiadów mogą tak uważać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) ktos :
Brzoza mogła spowodować urwanie skrzydła, ale równie dobrze nie. Przypomina mi się lądowanie samolotu Air Europa z żołnierzami wracającymi (chyba) z Afganiustanu na lotnisku w Pyrzowicach gdzie skosili wszystkie światla podejścia. Samolot wylądował jeszcze przed pasem. Samolot był uszkodzony ale nie spadł na ziemie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) Dżet :
Żaden wymieniony profesor nie jest ekspertem od lotnictwa, więc dlaczego mam im wierzyć? Dla mnie jest tylko jedna prawda, samolot nie powinien wylecieć z Warszawy. Reszta może być przedmiotem badań, a też nie musi, bo te samoloty juz u nas nie latają. Dlaczego J. Kaczyński broni się wziąć odpowidzialność za współorganizowanie samobójczej pielgrzymki? Mnie jest przykro, że taki lot mógł sie odbyć jedynie w zacowanej intelektualnie Polsce. "Naukowcy zebrani" kto ich zebrał i po co, UJ ma instytut lotnictwa? Dlaczego "naukowcy" wtrącają się do polityki, gdzie poziom nauczania studentów siega dna (czy ktoś pamięta które UJ ma miejsce na świecie?)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) Tarnowianin :
A ja mam pytanie do żółći i innych. Mianowicie dla swietego spokoju jestem za tym, zeby został powałany mienanarodowy zespol komisja. Ale zalozmy ze ten zespol jkednak w zASADNICZEDJ CZESCI potwierdzi dotychczasowe bledy i przyczyny katastrofy. Zalozmy!!! Jesli tak by sie stalo to czy żółc , Binieda, Macierewicz, Kaczynski i inni pogodza sie z tymi weynikami? Czy dotad nie beda sie zgadzac i zaDAC NASTEPNYCH KOMISJI DOPOKI WYNIKI BADAN NIE BEDA TAKIE JAK OBECNIE GLOSZĄ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) zolc :
Jak informuje IMGW, rozległy wyż znad Skandynawii obejmuje swoim wpływem Europę centralną, Białoruś, zachodnią Ukrainę oraz Płw. Apeniński i Wyspy Brytyjskie. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu płytkich układów niskiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Z północnego wschodu nadal napływa chłodna, ale stosunkowo sucha masa powietrza kontynentalnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) TARNOWIANIN :
No coz? Brakuje rzeczowych argumentow , tak? wiec wtedy udajemy ,,,, no wiadomo kogo...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2012) OOSMAFI :
@Dżet, jeśli zacofana intelektualnie Polska Ci nie odpowiada, wsiadaj do najbliższego Jumbo Jet i śpiesz do swojej naturalnej ojczyzny. Tam Ci nie będzie przykro, a my damy sobie bez Ciebie radę… .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2012) Dżet :
Mnie tylko dziwi, że są intelektualnie zacofani profesorowie i biskupi i nie są eliminowani ze społeczeństwa, tylko wykorzystywani do celów politycznych. Stalin też twierdził, że poradzi sobie bez intelektualistów. OOSMAFI marzy o ustroju w którym nie trzeba się uczyć, tylko pozbywac się niezadowolonych. Naturalna ojczyzna to nie jest tam, gdzie się urodziło? Ja się tu urodziłem, więc.........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2012) chłop :
Wyzywacie się na wzajem. Karzecie jechać do Białorusi, Korei. Ale Polska to jeden kraj. Wy wszyscy jesteście narodem Polski, jednym narodem. A miejsce Polski nie jest na zachodzie, nie jest na Wschodzie, ale między Odrą, a Bugiem. Jeden jest naród Polski, wielu jednak takich, którzy chcą Polskę ciągnąć tu, bądź tam. My Polacy musimy twardo stąpać na naszych nogach. Nie dać się powiać w żadną stronę, ani wmówić kim mamy być. Jesteśmy narodem wywodzącym się od słowian zachodnich. W większości potomkami chłopów. Naszą wiarą katolicyzm. I tym jesteśmy. A tym kim nie jesteśmy nie będziemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2012) zółc :
Na tym forum ludzie podkradaj sobie NICKI.TO ubecka metoda podpisac cos czyims Nickiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2012) zolc :
poszukaj ubeków u siebie a nie na tym komentarzowisku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2012) OOSMAFI :
@Dżet, byłbyś wiarygodny, gdybyś wskazał, którzy to profesorowie i biskupi są intelektualnie zacofani. Być może masz na myśli większość profesorów zapraszanych przez TVN czy SUPERSTACJĘ i prezentujących tam swoje „naukowe walory”, którzy każdym słowem i gestem bronią wyłącznie interesów (politycznych i gospodarczych) swoich pobratymców. Ale nawet o nich nie powiedziałbym, że są „intelektualnie zacofani”. Nie zamierzam tłumaczyć jak bardzo, dla obywatela i jego Narodu, ważne jest wykształcenie. Obraziłeś moją uczelnię - Alma Mater (Matkę Karmicielkę) Jagiellonica i obecnie tam pracujących profesorów. Może nie wiesz, ale gro absolwentów informatyki UJ, ale także innych czołowych polskich uczelni, znajduje pracę w wyuczonym zawodzie w najlepszych światowych firmach. Widzę też, że nie doceniasz informatyki, jako także narzędzia do tworzenia matematycznych modeli oraz symulacji zjawisk i zdarzeń. Oczywiście w połączeniu z wiedzą o inżynierii materiałowej, mechanice itd. Naturalnie, że naukowcy nie powinni zajmować się polityką, ale cóż złego w tym, że zajmują się zagadnieniami „…dotyczącymi technicznych aspektów katastrofy…” (jak napisano w artykule). Czasem więc spotykają się, bo każdy rozumny człowiek dąży do poznania prawdy i nie pozwoli sobie na bezkrytyczne akceptowanie politycznego kitu i niedomówień. P.S. Ponoć można zostać obywatelem Stanów Zjednoczonych Ameryki, dzięki faktowi urodzenia się w samolocie lecącym ponad terytorium USA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2012) do powyżej :
Czas umierać jak dyplom UJ posiada już nawet takie coś jak OOSMAF Wyrazy współczucia dla normalnych absolwentów tej uczelni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-05-2012) do powyżej :
Jak czas, to czas ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl