To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Światełko w tunelu   -   01/12/2004
Miał być największym rynkiem hurtowym regionu i chlubą Tarnowa, a jest zaledwie lokalnym targowiskiem. Chodzi o Małopolski Rynek Hurtowy, który od lat nieustannie boryka się z potężnymi problemami finansowymi. Spółka zalegała Województwu Małopolskiemu, jednemu ze swych głównych udziałowców, prawie 330 tysięcy zł. To efekt pożyczki zaciągniętej przez MRH w grudniu 2002 r. Od poniedziałku tego długu już nie ma. Długa lista problemów zzmiejszyła sie o jeden punkt.

Ogloszenie
>

Podczas odbytej w poniedziałek sesji sejmiku województwa małopolskiego, radni województwa podjęli uchwałę o zamianie tej wierzytelności na akcje nowej emisji, o wartości 30 zł każda. W ten sposób województwo podwyższyło swoje udziały w spółce o blisko 11 tysięcy akcji, a spółka Małopolski Rynek Hurtowy faktycznie została oddłużona.

Jak dowiedzieliśmy się, podobną pomoc dla MRH zadeklarowali 31 marca pozostali udziałowcy: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy z siedzibą w Radomiu, który jest inwestorem branżowym dla Małopolskiego Rynku Hurtowego. - Dla MRH pojawiło się więc światełko w tunelu - twierdzą w Małopolskim Rynku Hurtowym.

Zdaniem Wiesława Zimowskiego, członka zarządu województwa małopolskiego, uchwała radnych pozwoli wyjść spółce na prostą. Wiesław Zimowski zaznacza także, że w przypadku przedstawienia konkretnych rozwiązań ze strony zarządu, spółka Małopolski Rynek Hurtowy może liczyć na pomoc władz wojewódzkich.

Tymczasem prezes MRH, Michał Świtalski, nie ukrywa, że podstawowym celem spółki w przyszłym roku jest wypracowanie zysku, ale to - jak zaznacza - nie będzie łatwe.

- Chcemy poprawić wynik finansowy i rozwinąć giełdę także dzięki funduszom unijnym - mówi Michał Świtalski. - Unia Europejska dysponuje specjalną pulą na rozwój rynków regionalnych.

Powołany 15 maja prezes niechętnie wypowiada się o swoich poprzednikach. Twierdzi, że do jego przybycia MRH działał w sposób "szczątkowy", nie wykorzystując swych możliwości.

Teraz na placu Małopolskiego Rynku Hurtowego handluje około czterdziestu sprzedawców. Są wśród nich zarówno rolnicy, jak i kupcy. To efekt przeniesienia w to miejsce giełdy rolno-towarowej z ulicy Cmentarnej. Warunki są na terenie MRH, zdaniem prezesa Świtalskiego, znacznie lepsze niż przy ulicy Cmentarnej. Poza tym, plany inwestycyjne przewidują wybudowanie pawilonu handlowego dla sprzedających, o powierzchni 1-1,5 tys. metrów kw. - Z infrastrukturą drogową też powinno być lepiej - zaznacza prezes.

Małopolski Rynek Hurtowy otrzymał od Województwa 30 tysięcy zł na modernizację drogi łączącej północne obejście miasta z ulicą Mościckiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 21:50:35
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html