Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTYek stra FILM   -   02/12/2004
Kolejna projekcja w Kinie Marzenie w ramach cyklu "CZWARTYek stra FILM". Tym razem Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 9 grudnia o godz. 18.00 na jednorazową projekcję filmu „Dziewczyna z perłą” - ubiegłoroczny fabularny debiut kinowy znanego dokumentalisty Petera Webbera. Znakomity wizualnie film w ciągu roku obsypany został nagrodami i wyróżnieniami. Mamy dwa podwójne zaproszenia dla inTARnautów.

Ogloszenie

- W ramach cyklu staramy się zaprezentować filmy, które nie były prezentowane jeszcze w naszym mieście, a na które należy zwrócić uwagę. Tak jest i tym razem - podkreśla Anna Grygiel z TCK.

„Dziewczyna z perłą” to film zbudowany na emocjach, tych ujawnionych przez bohaterów i tych głęboko skrywanych. Film jest adaptacją powieści Tracy Chevalier w której autorka osnuwa fabułę wokół tajemnicy obrazu „Dziewczyna z kolczykiem z perły” Johannesa Vermeera van Delft, nazywanego również „holenderską Giocondą”. To jeden z najwspanialszych obrazów holenderskiego „złotego wieku” i jednocześnie jeden z najbardziej tajemniczych. Nic nie wiadomo o dziewczynie z portretu, kim była? A jej tajemnica fascynuje do dzisiaj, i jak mówi autorka powieści pytanie Co Vermeer zrobił tej dziewczynie, że jest jednocześnie smutna i wesoła? stało się inspiracją do napisania przez nią powieści. Natomiast reżyser filmu twierdzi iż, „...chcieliśmy nakręcić ten film, ponieważ jest to wspaniała, przesiąknięta tajemnicą, romantyczna historia, rozgrywająca się w XVII wieku, ale zrozumiała dla wszystkich”. Twórcom w pełni udało się osiągnąć wszystko to co zainspirowało ich do jego stworzenia. Swój sukces film zawdzięcza także znakomicie dobranym odtwórcom głównych ról w których występują: Colin Firth (Dziennik Bridget Jones”) jako Vermmer, Scarlett Johansson („Między słowami”)jako Griet I TOM Wilkinson („Za drzwiami sypialni”) jako van Ruijven.
Najlepiej o filmie świadczą opinie które ukazały się w światowej prasie:
„....Wspaniały debiut (...) Reżyser zakomponował każdy kadr, jak obraz z dbałością o kolor, oswietlenie, ustawienie kamery i fakturę..”
„...Dziewczyna z perłą mogłaby być filmem niemym a i tak, byłaby osiągnięciem niezwykłym...”
O artyźmie tego filmu świadczą również liczne nagrody i nominacje do nagród na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych.
Brązowa Żaba na Festiwalu Camerimage 2003, Nagroda za najlepsze zdjęcia na MFF w Wenecji, Nagroda za najlepsze zdjęcia na MFF w San Sebastian, 3 nominacje do Oscara; za najlepsze zdjęcia, scenografię i kostiumy, 2 nominacje do Złotego Globu, 10 nominacji do nagrody BEFTA.

TCK zaprasza na czwartkową projekcję wszystkich zainteresowanych, jednocześnie przypominając, że można zapisać się do Klubu Filmowego TCK (zapisy prowadzi TCK - Rynek 5 – wpisowe 20,- zł).
Karta członka Klubu, upoważnia do zakupu biletu na projekcje cyklu „CZWARTY ek stra FILM” w kasie kina „Marzenie” z 50% zniżką.

Dwoje inTARnautów będzie mogło z zaproszonymi przez siebie osobami udać się do kina "Marzenie". Wystarczy, że przyślą nam tytuł chociaż jednego serialu fabularnego, którego twórcą był P.Webber. Od takich bowiem form swoją przygodę z fabułą rozpoczynał ten reżyser. Odpowiedzi nadsyłać należy pod adres redakcja@intarnet.pl do godziny 16.00 we wtorek 7 grudnia. Pocztę zatytułować (w temacie wiadomości) należy CZWARTYek stra FILM a maila podpisać. Nazwiska wylosowanych zwycięzców podamy 7 grudnia wieczorem on-line. Zapraszamy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947