Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  List otwarty tarnowskiego "KoLibra" w sprawie aborcji eugenicznych dokonywanych w tarnowskim Szpitalu im. E.Szczeklika    -   30/5/2012
W "Szczekliku" zabijają ?
Prezes tarnowskiego oddziału stowarzyszenia KoLiber, Piotr Gładysz poinformował tarnowskie media o wystosowaniu listu otwartego do dyrekcji tarnowskiego szpitala im. Edwarda Szczeklika. Według informacji uzyskanych przez tę organizację w tarnowskim Szpitalu od wielu miesięcy (a może lat ?) w tajemnicy przed opinią publiczną dokonywane są aborcje eugeniczne. KoLiber wzywa dyrektora Szpitala, Marcina Kutę, do potwierdzenia lub zaprzeczenia tym informacjom, a w przypadku odpowiedzi twierdzącej natychmiastowego zaprzestania tych praktyk. Gładysza oburza fakt, że ktoś mógłby wpaść na pomysł dokonywania zabójstw dzieci nienarodzonych w sercu najbardziej antyaborcyjnej diecezji w Polsce, w szpitalu, które nosi nazwisko ojca zmarłego niedawno Andrzeja Szczeklika - wielkiego przeciwnika aborcji, eugeniki i eutanazji, a to wszystko miałoby się dziać po cichu i przy milczącej postawie "wysoko postawionych" osób, które nie mogłyby nie wiedzieć o tych zabiegach. Zapraszamy do lektury listu "kolibrantów" oraz wysłuchania kilkuminutowej rozmowy z Piotrem Gładyszem.

Ogloszenie

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Gładyszem. Z prezesem tarnowskiego oddziału "KoLibra" rozmawia Piotr Dziża :W liście prezesa Tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber, adresowanym do dyrektora Marcina Kuty, czytamy :

Jak zapewne Pan wie każdy lekarz przed rozpoczęciem swej posługi składa tzw. Przysięgę Hipokratesa. W nawiązaniu do naszego poniższego apelu wstępem tego listu chcielibyśmy zacytować jej oryginalną wersję: „Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.”
Od początku bieżącego roku dochodzą do nas głosy, że na oddziale ginekologiczno-położniczym w placówce zarządzanej przez Pana stosuje się praktyki niespotykane do tej pory w naszym mieście. Otóż, z nieoficjalnych źródeł, tzn. od pracowników szpitala, którzy chcą pozostać anonimowi dowiedzieliśmy się, że w tzw. „Starym Szpitalu” od stycznia 2012 roku dokonywana jest aborcja eugeniczna, tzn. zabijanie nienarodzonych dzieci u których zachodzi prawdopodobieństwo występowania choroby lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.
Co ciekawe z informacji, które można wyczytać na oficjalnej stronie internetowej Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie wynika, że na oddziale ginekologiczno-położniczym wśród usług świadczonych przez szpital nie ma zapisu o dokonywaniu aborcji przez lekarzy.
Ponadto pikanterii do tej sytuacji dodaje fakt, że „Stary Szpital” nosi imię ojca śp. prof. Andrzeja Szczeklika – wybitnego polskiego lekarza i docenionego w całym świecie naukowca, a zarazem stanowczego i zdecydowanego przeciwnika sztucznego przerywania ciąży.
Zadziwiającym jest, że ośrodek, który powinien być ostoją i miejscem, które wyciąga pomocną dłoń do chorych, bezbronnych i poszkodowanych przez los istot, wykonuje w ich kierunku gest odwrotny od oczekiwanego i doprowadza do sytuacji, w której chory staje się ofiarą osób teoretycznie stojących na straży jego zdrowia.
W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do Pana o jak najszybsze skontrolowanie wyżej wymienionej sytuacji oraz apelujemy o zapewnienie niedopuszczenia do podobnych zdarzeń w Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Liczymy również na Pańską odpowiedź w tej sprawie.


Od redakcji
Wiele wskazuje na to, że informacje młodych społeczników z tarnowskiego "KoLibra" są prawdziwe a nawet, że zabójstw - dokonywanych "w majestacie prawa" na bezbronnych istotach ludzkich podejrzanych o nieuleczalną chorobę - od dawna dokonuje się w tarnowskim szpitalu Szczeklika, obrażając przy tym nazwisko swojego patrona i sprzeniewierzając się przysiędze Hipokratesa.
W pełni solidaryzujemy się z treścią listu otwartego do dyrektora Kuty, który wystosowali młodzi konserwatywni liberałowie.
Morderstwo, nawet jeśli przyzwala na nie prawo, nie przestaje być morderstwem !
Redakcja inTARnet.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 117)Dodaj komentarz
(30-05-2012) MP :
pan dyrektor Kuta i grono osób w to zamieszanych najwyraźniej wychodzi z założenia, że jeśli morderstwo bezbronnego człowieka jest zalegalizowane, to przestaje być morderstwem. I to robią ludzie, mający ratować życie. Co za ohyda. Jest jednak jeszcze jeden sędzia - Najwyższy, przed którym każdy będzie zdawał "sprawę" ze swych uczynków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) doktor Anna :
Najważniejszy jest kompromis , rozwiązaniem była by zapewne zmiana patrona

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) pytajnik :
Ciekawe co na to tarnowscy wyborcy pana dyrektora Kuty ? Powoli zaczynam rozumieć dlaczego tak komuś zależało aby sprawa nie wyszła na jaw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) realista :
czyżby nowy wymiar konkurencji w służbie zdrowia ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) Kasia :
Życie jest najwyższa wartoscią. W sytuacji zapaści demograficznej w naszej Ojczyźnie aborcja jest najwiekszą zbrodnią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) PYTANIE :
Mam pytanie czy Stowarzyszenie Koliber rownież z taką stanowczościa pomaga rodzicom ktorzy zdecydowali sie urodzic niepelnosprawne dziecko z poważnym usczerbkiem na zdrowiu lub z taka determinacją walczy z rządem o pomoc dla takich rodzin ? I każdy kto wyżej jest tak oburzony niech napisze co zrobil aby do takich rodzicow i nie tylko takich ale wogole rodzicow docierała wieksza pomoc od panstwa na wychowanie dzieci. ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) franek :
Ludzie ! Najwyzszy czas byscie zaklamancy pukneli sie w czolo wszak mamy XXI wiek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) matka :
robia cos co jest prawnie dozwolone!! wiec gdzie problem ? czy towarzystwo koliber w jakikolwiek sposob pomaga , albo zamierza pomagac dzieciom niepelnosprawnym?? ewentualnie rodzicom takiech dzieci??Pana gładysza zapraszam serdecznie do osrodka na ul .Romanowicza w ramach wolontariatu.Pożniej niech Pan Gładysz sie wypowie czy zarabiajac najnizsza krajowa , ktora wystarcza na oplaty i glodowe zycie , zdecydowal by sie na trud wychowania takiego dziecka?? Czy Pan gładysz wie jaka to mordęga i ile wyrzeczen niesie za soba wychowanie takiego dziecka ?? Czy Pan gładysz w koncu wie ile wynosi zasiłek pielegnacyjny ?to sa grosze ktore nie starczaja na nic .Usunąć czy urodzic?? , ta akuratnie decyzja powinna nalezec do rodziców takiego dziecka , a nie Gładysza .bo to oni beda do konca zycia zmagac sie z problemami.Niech Pan Gładysz zajmie się czyms pożytecznym,jak wspomnialam wolontariatem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) do matki :
To zależy jak kto traktuje ciąże. KoLiber wedle swojej deklaracji ideowej uważa, że życie zaczyną się od poczęcia. Więc powiedz mi matko, jeśli po urodzeniu zabiłby ktoś chore dziecko, żeby wyeliminować ten "ciężar" ze społeczeństwa to tez uważałabyś, że to jest ok ? Dla KoLibra morderstwo po urodzeniu niewiele różni się od morderstwa jeszcze w łonie matki, dlatego też Twoje argumenty nic nie zmienią. A dziecko takie można oddać do odpowiednich ośrodków lub po prostu do adopcji, a są ludzie, którzy takimi dziećmi się zajmują. Chyba, że rzeczywiście chcemy się bawić w selekcje, i to nawet nie naturalną(a często mówicie, że to nas odróżnia od zwierząt, że nie pozwalamy słabszym "odpadać") tylko siłową a to chyba jest jeszcze gorsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) PYTANIE :
"....Gładysza oburza fakt, że ktoś mógłby wpaść na pomysł dokonywania zabójstw dzieci nienarodzonych w sercu najbardziej antyaborcyjnej diecezji w Polsce,...." A co to ma do rzeczy? Czy my jestesmy panstwem swieckim czy wyznaniowym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) ?? :
czy idac za logika pana Gladysz to skoro mieszkam np na ulicy Lwowskiej powinienem czuc sie ukraincem, a jesli ostatni dom po lewej to glosowac na lewice?? co nazwa szpitala ma do rzeczy, a fakt ze ktos wyznaje jakas wiare do uslug swiadczonych? to jest normalny legalny w kraju zabieg? jak ktos sie z nim nie zgadza nie wykonuje, lekarze nikogo do niczego nie zmuszaja. lepiej zeby to kobiety probowaly same sie pozbyc plodow? czy my zyjemy w jakies afrykanskiej wiosce ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) Galina :
Wspaniałe fotografie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) www.agora.tarnow.pl :
Od dawna regularnie przeglądam tarnowskie portale internetowe. Zwłaszcza te, do których linki mamy na Agorze. Tak się złożyło, że od jakiegoś czasu nie wchodziłem na intarnet.pl Dzisiaj wszedłem i pożałowałem. Zaraz pod zdjęciem naszego nowego biskupa, zresztą mającego świetne referencje i "recenzje" zwykłych ludzi i zaczynającego swoją posługę w naprawdę doskonałej atmosferze, mamy zdjęcie TRUPA!!!! Bo jak inaczej nazwać małego człowieczka, który we krwi... ech, szkoda nawet pisać... Czy tym ludziom odpieprzyło dokumentnie? Tyle się mówi o epatowaniu przemocą, seksem, innym syfem, a Ci takie coś wrzucają człowiekowi, który odwiedza portal, żeby sobie poczytać lokalne wiadomości? Startując do rady miejskiej (nigdy więcej poruszałem temat zdjęć z gołymi babami leżących na wysokości 60 cm w kiosku przy Wałowej/Legionów, teraz poruszam ten temat, bo jak dla mnie to skandal. Zaraz piszę maila do kurii (przy okazji sprawdzę, czy się da), bo powinni zareagować, żeby nasz nowy Biskup nie występował na jednej stronie internetowej z jawnym objawem choroby psychicznej dziennikarzy.... Nie zapomnę dorzucić screenshota.... Człowiek przegląda portal informacyjny, czasami za mną stoi moje dziecko, a tutaj taka akcja!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) do www.agora.tarnow.pl :
Nie wiesz o czym piszesz ! Pokazanie prawdy o zabójstwie dziecka, które eufemistycznie nazywa się "zabiegiem" jest dla ciebie niedopuszczalnym epatowaniem przemocą ? A to jest właśnie ukazanie zbrodniczej przemocy, o której prawdy się unika ! Jeśli zrównujesz to z krwawą grą komputerową robioną dla rozrywki albo pornograficznym filmem to można się o ciebie tylko modlić. Dziękuję portalowi, że jeszcze broni honoru mediów i chrześcijan w Tarnowie nazywając zabójstwo zabójstwem bez ogródek i pokazuje to doprowadzając do szewskiej pasji wszystkich tych, którzy robią wszystko aby prawdę o aborcji zataić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) matka :
do komentujacego moj post. jesli sam urodzisz takie dziecko to wtedy porozmawiamy.ja mam 3 zdrowych i jedno chore dziecko ,nie pisz mi o pomocy panstwa bo jej po prostu nie ma i nie pisz o oddawaniu do osrodka , to nie jest bezpanski pies ktorego sie oddaje do azylu.ja wiem jedno gdybym 12 lat temu wiedziala ze dziecko ktore urodze bedzie chore to bym usunela je bez zastanowienia .odszedl ode mnie maz i zostawil z 4 dzieci zyje z jednej pensji i zasilku ,odwrocila sie ode mnie rodzina i pomaga mi tylko moja babcia 80 letnia kobieta .gdybys wiedzial ile pracy kosztuje wychowanie takiego dziecka i ile wyrzeczen nie pisalbys takich bzdur. troche biedy ci trzeba zebys zaczal patrzec na zycie przez pryzmat kogos kto musi zwiazac koniec z koncem a nie moralizowac nie znajac osobiscie tego problemu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=2811 :
.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) zarodowa logika :
a aborcje w szpitalu miejskim Zaroda nie oburzaja bo ich nie widać i nikt ich nie pokazuje. W takim razie aborterzy postępują fair bo ukrywają swoje morderstwa przed oglądem Zarodów i ich dzieci a dziennikarze portalu intarnet postępują "skandalicznie" bo pokazują co w szpitalu robią aborterzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) do PYTANIE :
zabójstwa eugeniczne aborcyjne wykonywane są w niewielu miejscach w kraju i dyrekcja po prostu może odmówić dokonywania tych morderstw w gumowych rękawiczkach u siebie. Dlatego oburzenie Gładysza jest jak najbardziej na miejscu. Swoją myśl o antyaborcyjności diecezji rozwija w wywiadzie ale fakt że po cichu ktoś zabija dzieci w Szczekliku oburza także mnie bo to poza innymi względami również policzek dla tarnowskiego Kościoła nas głęboko wierzących mieszkańców miasta regionu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) pytający :
do matka: Wiem jak trudno jest wychowywać dzieci niepełnosprawne. Piszesz, że gdybyś wiedziała wcześniej o chorobie swojego dziecka to byś usunęła ciąże. A czy gdybyś wiedziała, ze mąż Cię opuści i będzie Ci źle, to zabiłabyś pozostałe dzieci?... bzdura, prawda!? Zastanawiam kiedy dojdzie do sytuacji, że będziemy mogli zabić inną osobę bo nam się nie podoba... idźmy z postępem mamy wszak XXI wiek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) Legalny Banita :
Droga matko. Czy nie lepiej byłoby przeprowadzić na sobie eutanazję? Przecież życie jest takie cieżkie a rząd nam nie pomaga. Życie to mordęga, więc najlepiej żeby wszyscy sobie odebrali życie i nie byłoby już żadnych problemów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) Matka do matki :
nioe jesteś matką , nie wolno stosować tej nazwy dla tych co dały życie i zabijają - to jest twoja wina że masz takie dziecko to twoje geny spłodziły takiego dzieciaka - to siebie zabij i nie wydawaj na świat corych dzieci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) Mościczanin :
Czytam wszystkie komentarze, i nie znajduje słów żeby okreslić poziom tego co tu ludzie wypisujecie. Rynsztok chyba byłby odpowiedni. Sprowadziliście poziom tragedii jaka kobieta przechodzi w takim momencie do zera !!! Jesteście tacy mądrzy, inteligentni, szkoda tylko, że ani przez chwile nikt z was nie pomyslał o kobiecie która staje przed taka decyzją. Osobiście jestem ojcem cudownej córki, poród odbywał sie z ogromnymi problemami. I teraz pod wpływem tego artykułu próbuje sobie wyobrazić własnie taka sytuację. I szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobił, nie wspomne już o swojej zonie. Myśle, że mimo wszystko dziecko by sie urodziło... Zastanówcie sie czasem dwa razy co tak naprawde chcecie powiedziec, bo śmierzdi mi tu bardzo tanim populizmem i to z każdej strony... Pomyslcie czasem o czymś lub kimś troche dalej i głebiej niz czubek swojego nosa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) cd http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=2811 :
dziennikarze intarnet z jawnymi objawami choroby psychicznej,robota ludzi psychicznie niezrównoważonych,Stanisław Klimek, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej niezrównoważony psychicznie to tylko niektóre określenia użyte przez nauczyciela V LO w Tarnowie na http://www.agora.tarnow.pl/vie wtopic.php?t=2811. BRAWO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) wejss :
Gdybym miał pewność że moje dziewcko urodzi się chore i całe życie będzie kaleką, będzie cierpiało lub co najgorsze bedzie rośliną, to bez cienia wątpliwości zdecydował bym o usunięciu dziecka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) :) :
to co fundacja Koliber, pan Gładysz oraz jak widze duza liczba osob na tym forum, a co za tym idzie przypuszczam w miescie osob stara sie przeprowadzic, czyli zablokowac mozliwosc wykonania takiego zabiegu, ktory jest legalny i dobrowolny jest dopuszczalne oraz mozliwe. Sytuacja taka nazywa sie "sprzeciwem sumienia" i zarowno polskie oraz miedzynarodowe prawo, jak tez prawo medyczne zezwala na cos takiego. Nikt nie musi walczyc, ani wylamywac otwartych drzwi, nie trzeba krzyczec ani obrazac ludzi. Caly mechanizm jest prosty. Zostawiają panstwo swoje namiary na oddziale, w sytuacji kiedy zglasza sie kobieta ktora chce poddac sie takiemu zabiegowi zostaja panstwo poinformowani i pojawiacie sie z pisemny oswiadczeniem, ze zglaszanie sprzeciw sumienia ktory przekazujecie potwierdzony przez 2 swiadkow lub notarialnie lekarzowi. Od tej pory przejmujecie obowiazek zapewnienia opieki medycznej dziecku oraz oplacenia kosztow leczenia oraz rehabilitacji w zwiazku z brakiem zgody na wybrane postepowanie. Nie mowie ze nalezy placic z wlasnej kieszeni mozecie starac sie o finansowanie z nfz. Nie woolno wam tylko pozostawic dziecka bez opieki i pomocy. Sprawa prosta wiec do dziela. Nikt was nie powstrzyma wspaniali bojownicy :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) do :) :
racja ,popieram do boju kolibrowcy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) do Redakcji :
Czy Redakcja InTARnet zajmie stanowisko w sprawie wypowiedzi nauczyciela V LO na forum agory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) do Redakcji :
Czy Redakcja InTARnet zajmie stanowisko w sprawie wypowiedzi nauczyciela V LO na forum agory.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) Legalny Banita :
Proponuję wymordować wszystkie osoby w wieku powyżej 80 roku życia. Ich leczenie kosztuje budżet zbyt dużo. To niegodziwe aby dłużej utrzymywać tych staruchów. Po co mają męczyć siebie i nas, lepiej niech ktoś załatwi ten problem poprzez "dobrą śmierć".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) do wejss :
A skąd miałbyś taką pewność ? Kto udziela certyfikatu takiej "pewności" ? Czy niepewność co do tej "pewności" nie zjadałaby twojego trzeźwego sumienia przez resztę życia ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) any :
Jestem tym po prostu przerażony - musimy podjąć szczerą modlitwę , aby w tym ( do tej pory myślałem zacnym szpitalu) zaprzestano raz na zawsze zabijania dzieci nienarodzonych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) e :
Dawniej ludzie nie mieli pieniędzy, dzieci chodziły boso, nie było tak jak dzisiaj, że codziennie filet na obiad. I mieli ludzie po 5 dzieci w domu. Żyli w biedzie z jednej pensji. A dlaczego? Bo mieli dla siebie miłość A miłość to nie wygoda, ale troska o innego. Dziś czym tłumaczycie aborcję? "Dobrem" dziecka, które będzie miało ciężko? Biedą? Powinniście się wstydzić. A aborcja jest na zachodzie, tam gdzie ludzie żyją dostatnie. Nie widzicie do czego to wszystko zmierza? Do zepsucia tego świata. Ludziom będzie się wydawać, że ich bożkiem będzie wygoda. Wszystko w imię wygody, bo chyba nie w imię miłości do drugiego człowieka? Narzekacie, że życie jest ciężkie, zobaczcie jak jeszcze mieli ludzie 100 lat temu. W jakiej biedzie żyli. Bez leków, bez doktora, żywili się tym co sami uhodowali, albo zasadzili. A dzisiaj, wszystko byście chcieli, żeby pieniądze były, życie proste, najlepiej łatwa praca i ciągły odpoczynek. Kto was tak okłamał? Kto was okłamał, że to życie to raj? To życie to walka a nie raj!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) e :
Patrze na ten rysunek i mam łzy w oczach. Bóg daje życie. Bóg daje odpowiedzialność rodzicom. Bo ufa nam, że będzie dbać o to dziecko, że wychowamy je. Powierza je nam. A co niektórzy co robią? Zachowują się jak dorosłe rozkapryszone dzieci!!! Złe na cały świat, bo nie jest tak jak sobie to w głowach wymarzyli. Bóg przyszedł do nas i nie ofiarował sobie bogactw. Ale przyszedł żyć wśród nas w biedzie. Bo kochał ludzi. I Bóg płacze gdy widzi co się dzieje. Płacze, że jego dzieci od chodzą od niego. Płacze bo wie jaka jest kara i los tych, którzy odejdą od niego. Płacze, bo dzieci, którym ofiarował dar życia, odbierają inne jego dzieci. Słudzy szatana, których szatan oszukał i wmówił, że należy im się raj, wygoda, wszystko co jest na tym świecie. A wszystko co na tym świecie należy do Boga. My jesteśmy jedynie ludźmi. A kłamstwo tego smoka polega na zasłanianiu wam prawdy. Bo gdybyście znali prawdę, nikt by go nie posłuchał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) imadło :
Nie sądzę by pan Kuta przyzwolił na dokonywanie aborcji w szpitalu lub milcząco akceprował krwawe zabiegi. Jeśli tak było to biada jemu, za życia biada!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) Emes :
I pojawiła się odpowiedź ze strony Szpitala, która wyjaśnia całą sprawę- http://www.ssz.tar.pl/informac je/odpowiedz_list_otwarty.pdf Totalne przekłamanie i ohydna manipulacja ze strony Kolibra, pod którą podpisują się pseudo dziennikarze z intarnet.pl (zreszta nie pierwszy raz). Jak można w taki brudny sposób atakować bezpodstawnie miejsce, które stało się jednym z najlepszych ośrodków leczniczych w całej małopolsce. Zero szacunku dla pracy całego personelu i instytucji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) Emes :
http://www.ssz.tar.pl/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) Ewa :
Przeczytałam odpowiedź dyrekcji Szczeklika. w którym miejscu jest jakies przekłamanie w tym co mówi Koliber i Gładysz ? bo dyrektor kuta przyznaje wprost że aborcje eugeniczne są dokonywane w tym "najlepszym w małopolsce" szpitalu. Myślę, że nie zostawimy tego ot tak, trzeba się zebrać i modlić a przede wszystkim informować nieświadomych niczego pacjentów o tym co się tam po cichu dzieje i jak tam rozumieją swoją powinność jak "uzdrawiają" i leczą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) kropidło :
nie może być. tyle razy święcono te mury ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) do: kropidło :
widać ta woda swięcona była jakaś zanieczyszczona albo reka która trzymała kropidło była ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) mara :
Dyrektorze Kuta - jest Pan lekarzem obdarzonym rozumem przez Boga, skoro Bog dozwolił ludziom na czynienie cudów przyszywania dłoni, transfuzji, operacji na sercu - to zapewne Jego ręka prowadzi rozumnych ludzi, którzy m. in.dokonuja aborcji, niechaj Pan robi to co Panu rozum podpowiada, a szaleńcy zawsze będą szukali kogos do oplucia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=2811 :
aktualizacja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) do mara :
Milcz sługo szatana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) do Ewy i innych :
KOBIETO CZY WAS PORABAŁO KOMPLETNIE? CO MA ZROBIC KOBIETA KTORA JUZ MA TROJKE DZIECI I NAGLE DOWIADUJE SIE ZE CIAZA W KTOREJ JEST AKTUALNIE Z PEWNOSCIA DOPROWADZI DO JEJ SMIERCI? CZY MA ZDECYDOWAC SIE NA WLASNA SMIERC I OSIEROCENIE TYCH DZIECI? POWIEDZ CZY TAK UWAZASZ? CZY ZDECYDOWALABYS SIE WYCHOWYWAC OSIEROCONE JEJ DZIECI? TO JEST CHORE...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) I JESZCZE DO MARA :
BARDZO MĄDRY I INTELIGENTNY KOMENTARZ. MĄdry i wyważony. NA SZCZESCIE SĄ JESZCZE LUDZIE ZE ZDROWYM ROZSĄDKIEM W TEJ ... NASZEJ DIECEZJI...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) do ewy :
Już przestań kusić i jątrzyć, albo przynajmniej zmień imię. Tworze kuszenie nic nam dobrego nie dało, jego skutki odczuwamy do dzisiaj. Jesteś w wieku już po ... więc nie życzę ci abyś usiała podejmować tak trudne decyzje. Bogaty biednego nigdy nie zrozumie, więc daj spokój.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) do "do Ewy i innych" :
Oddalanie zagrożenia jednego życia (podkreślam: nie pewności, że nastąpi śmierć, tylko zagrożenia dla zdrowia ciężarnej) zaplanowaniem i realizacją zabójstwa innego życia jest barbarzyństwem. Barbarzyństwo "legalne" nadal pozostaje barbarzyństwem. We Francji nie rodzą się już praktycznie dzieci z zespołem Downa bynajmniej nie dlatego, że ich urodzenie zagraża życiu matki. Polskie statystyki też mówią o tym, że coraz więcej legalnych aborcji eugenicznych dotyczy tej jednej "nieuleczalnej" choroby. Lekarz nigdy nie ma pewności, że ciąża doprowadzi do śmierci matki, ma natomiast pewność, że zabieg aborcyjny doprowadzi do śmierci dziecka. Nie ma zatem wyboru między życiem a życiem ale między życiem a potencjalnym zagrożeniem życia, pogorszeniem zdrowia. I to nie życie matki stawiają "legalni" aborterzy wyżej niż życie dziecka, ale wyżej od kończonego przez nich życia stawiają oni potencjalne straty dla zdrowia kobiety. Nie ma w tym nic szlachetnego, to nadal pozostaje morderstwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) również do "do Ewy i innych" :
Twierdzisz, że nas "porąbało"? A tych, którzy mordują w imię dobra innych nie "porąbało"? To "zbawiciele" dla nas? Bo uratują nam życie? Mówisz ciągle o tym, życiu to odpowiedz co z naszą wiecznością? Czy dla tego życia mamy poświęcić swoją wieczność? Staniesz przed Bogiem i zapyta się dlaczego zabiłeś tego, którego Ci powierzyłem. A Ty co mu odpowiesz? Zabiłem tego niewinnego dla innych? I wtedy spojrzysz na tego, który podał ci te myśli a on odpowie. Widzisz Boże jak go oszukałem. On nie zasługuje na wieczność, ale na męki piekielne. Ja go nie zmusiłem do tego, on sam to uczynił. I za życie doczesne mamy potem w wieczność spędzić w wielkiej kaźni. Gdzie ludzie cierpią, bo utracili Boga, z ustawicznym wyrzutem sumienia, bo nigdy ten los już się nie zmieni. Z przenikającym duszę ogniem, w ciemności i duszności. W ciągłej obecności szatana w bluźnierstwach i przekleństwach, z mękami zmysłu grzechów za życia? Bo taki jest opis piekła św. Faustyny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) kolo :
Dziwię się ,że świetny dyrektor . poważany lekarz wdaje się w polemikę z jakimś Gładyszem. panie Dyrektorze proszę nie zniżać się do poziomu tego człowieka i tego portalu!!!! Ten list i ten artykuł napawa mnie tak ogromnym obrzydzeniem, że brakuje mi słów żeby to wyrazić! Okropieństwo. Redakcjo , chłopcze o nazwisku Gładysz pływajcie sobie sami w tym szambie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) Do Matki :
Podziwiam! Niestety Kolibry i inni moralizatorzy kończą swoją działalność na ustnych przykazaniach. Życie jest ciężkie do bólu i Matka zostaje w nim sama. Cierpią wszyscy. Ona i dzieci, które nie mogą pomóc, a widzą bezsilność swojej mamy. Tego się nie da opowiedzieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=2811 :
cd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) do http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=2811 :
Najciekawszą formą komentowania treści adresowanych do redakcji portalu intarnet i zwracania na uwagi na jej działanie jest zamieszczanie opinii na zupełnie innym forum w innym miejscu sieci. To ja też do pana Marcina Zaroda będę pisała tutaj. Żałuję głosu który kiedyś na niego oddałam bo wydawał się taki kulturalny i rozsądny .................

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) Redakcji, czy Zaród w ogóle do was piszał ? :
Bardzo dobry jest pomysł z tym pisaniem do Zaroda tutaj . ciekawe czy przed wysłaniem maila z interwencją do biskupa pan Zaród przesłał jakiegoś maila do redakcji/ nic o tym nie pisze w swoich śmieszno żałosnych postach dlatego ogólnie zapytuję. Redakcjo dostałaś takiego maila ? też jest ciekawe dlaczego pan Zaród nie zostawił śladu swojego oburzenia w komentarzach na intarnecie przecież zdjęcie zobaczył tutaj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) Zarodowe slownictwo :
Intarnet.pl zwariował?Czy tym ludziom odpieprzyło dokumentnie?żeby nasz nowy Biskup nie występował na jednej stronie internetowej z jawnym objawem choroby psychicznej dziennikarzy....Robota ludzi psychicznie niezrównoważonych.tezę o niezrównoważeniu psychicznym organizatorów podtrzymuję,Wniosek? Chyba im musiało rozum odjąć itd to tylko niektóre określenia użyte przez Marcina Zaróda nauczyciela j.angielskiego w V LO w Tarnowie jako komentarz do zdjęcia powyżej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) dodajmy :
dodajmy - ... jako komentarz do autentycznego zdjęcia ilustrującego treść artykułu (o treści pan Zaród nie wspomina ani słowem), który to komentarz napisany nie został na intarnecie i nie został skierowany do zainteresowanej redakcji . takie to obyczaje reprezentuje ten "pedagog" tak bardzo bojący się się o to że zdjęcie "legalnego zabiegu", podobnego jakiego dokonują w tarnowskim szpitalu "lekarze" źle będzie oddziaływać na jego dziecko, choć reakcja dziecka przede wszystkim zależy od reakcji rodzica do którego zwróci się dziecko. Widzimy gołym okiem jak pan Marcin Zaród dba o zasady dobrego wychowania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) pedagog :
Proszę nie używać określenia "pedagog" tylko zatrudniony w szkole-V LO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) Kmicic :
Nie na darmo aborcja jest nazwana siostrą eugeniki, przecież eugenika i caly ten zbrodniczy proceder wystosowali hitlerowcy, bo nie chcieli mieć słabych i chorych. Hipokrates się w grobie przewraca, wstyd i tyle. Morderstwo nazywać usługą. Morderce lekarzem. To ja proponuję złodzieja dzieł sztuki nazwać nazwać kolekcjonerem dzieł sztuki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) Pepe :
Ja osobiście uważam, że to zdjęcie jest bardzo potrzebne, by uświadomić ludziom, czym jest aborcja. Ciekawe czy ci wszyscy ludzie, zwolennicy aborcji chcieliby aby im tak wyrwać brzuch i głowę? To czyste barbarzyństwo. Uważam, podobnie jak any i Ewa, potrzeba modlitwy ale modlitwy również za tych co zbłądzili, by przejrzeli na oczy. Pan Kmicic bardzo ważną rzecz zauważył. Otóż to typowy język diabelski. Nazwać morderstwem usługę. Bo do tego to wszystko zmierza, by ludzi oszukać.I by ludziom wmówić kłamstwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) rrrrrrrrrrrr :
klechy ,jajo i plemnik to człowiek co ???hehheheh ale macie nasr.. w łbach ,poza tym ludzkiej chołoty jest na swiecie o wiele za dużo !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) lkol :
najbardziej mnie wkurza jak ulizany mlody człowiek (patrz Pan Gładysz) wymyślił sobie, że będzie zbawiał świat - masakra

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) Legalny Banita :
Chciałem zauważyć, że p. M Zaród zanim został dużym Zarodem również był kiedyś małym zarodkiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) zdziwiony :
Jedyne co może dziwić w tej sprawie to brak informacji iż dyrekcja szpitala im. Szczeklika wytoczy powództwo przeciwko "redakcji" tego portalu za pomówienia o dokonywanie zabójstw w ich placówce. W Polsce obowiązuje kodeks karny, który precyzuje co jest ,a co nie jest zabójstwem i żaden pismak nie ma prawa nadużywać tego określenia. Nie dziwi mnie natomiast akcja koliberków, bo cóż można wymyślić móżdżkiem jaki posiada Piotr Gładysz,a zaistnieć się chce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) też zdziwiona :
Ja też trochę się dziwię, ale z drugiej strony poniżać się do wysokości koliberka.. Można ale chyba tylko po to, aby wypiąć pewne części ciała na te głupoty, którymi nas niektórzy uraczają. Milczenie jest czasem bardziej wymowne od niejednej pyskówki. Gratuluje Dyrektorze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) Emes :
Mnie zastanawia fakt, dlaczego tak "obiektywny" portal nie postanowił dołączyć odpowiedzi Szpitala. Dobrze, że będzie proces, pewnie się nie portal nie uspokoi, ale niektórzy publicznie będą musieli przeprosić, co pewnie przyjdzie im bardzo trudno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) tez zaskoczony :
Redakcja tego portalu moze tez wytoczyc proces o znieslawienie nauczycielowi V LO w Tarnowie P.Marcinowi Zarodowi za okreslenia : Intarnet.pl zwariowal, czy tym ludziom odpieprzylo dokumentnie?,zeby nasz nowy biskup nie wystepował na jednej stronie internetowej z jawnym objawem choroby psychicznej dziennikarzy....robota ludzi psychicznie niezrownowazonych ,teze o niezrownowazeniu psychicznym organizatorow podtrzymuję,chyba im musiało rozum odjąc BEZ KOMENTARZA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) Jopek :
Aborcji nie można nazwać już morderstwem? Bo za nazwanie proces. No to ładną wolność mamy. Brawo! Za nie długo to samo będzie z eutanazją. To będzie usługa. Wojnę w Iraku i w Afganistanie, też za nie długo nazwą usługą. Usługą gwarantującą demokrację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) pytajacy obywatel :
Jopek a czy kara smierci jest morderstwem ?Tak to bywa ze pewne postepowania maja nazewnictwo "prawne".Dlaczego np.celibatu w KK nie nazywa sie postepowaniem przeciwko naturze ale juz cos przeciwko naturze to sie okresla zboczeniem zwlaszcza w twoim towarzystwie.Drobne wyjasnienie-eutanazja nigdy nie byla i nie bedzie morderstwem tylko wola osoby zainteresowanej eutanazja,to bardziej pasuje na samobojstwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Jopek :
Tak, tylko aborcji dokonuje się na nienarodzonym dziecku, które nie wyraża na to zgody. To tak jakby odebrać życie osobie w śpiączce. Rozumiem, że to prawnie nazywałoby się usługą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Jopek :
Zwyczajowo zabojstwem nazywa sie sytuacje okreslona w art. 148 par. 1, czyli: Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast morderstwem: § 2. Kto zabija człowieka: 1) ze szczególnym okrucieństwem, 2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem, 3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, 4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych, podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Jopek :
Czy aborcja nie podlega § 2 pkt 1) ze szczególnym okrucieństwem? Z tego co możemy zobaczyć na zdjęciu, aborcja jest okrutna. Gdyby nie patrzeć na to, że to jest człowiek nie narodzony i dokonać tego samego na człowieku narodzonym. Urwać mu brzuch i głowę, czy to nie byłoby morderstwo? Czy za tem różnica cała polega na tym, że ktoś człowiekiem narodzonym, bądź jeszcze nie narodzonym? I czy nie odbiera się prawa do życie własnie tym, którzy są nienarodzonym ludźmi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Jopek :
I czy również nie pasuje podpkt. 3) w wyniku motywacji ? Czy możecie udowodnić, że jest inaczej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Jopek :
W Polsce kara śmierci jest zabroniona. Przynajmniej na przestępcach, bo czy aborcja nie jest karą dla człowieka, przy czym dodać można dla człowiek, który nie mógł popełnić żadnego wykroczenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Jopek :
Zachęcam wszystkie osoby przeciwne aborcji do zabierania głosu na tym portalu w tym wątku. Nie patrzmy tylko na to wszystko, nie dajmy się przekrzyczeć garstce ludzi. Wyrażajmy swoje opinie, każda opinia przeciwko aborcji ma znaczenie i każda opinia sprawia, że nasz głos jest bardziej wyraźny. Są osoby, często młode, które dopiero poznają ten świat i nie pozwólmy, aby ktoś im wlewał stek głupot do głów, przeinaczając znaczenia słów. Żeby nie było tak, że za 50 lat synonimem słowa aborcja, eutanazja itp, było słowo usługa. Wspierajmy ich wszystkich swoimi słowami. Nie bójmy się wyrażać swojej opinii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Kmicic :
Oczywiście trzeba głośno nazywać rzeczy po imieniu jak to napisałem wcześniej, ciesze się że wielu zgadza się z nami przeciwnikami tej zbrodni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) do Kmicic :
Jak na gołąbka pokoju to nick wybrałeś prima sort.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Kmicic :
A kto o pokoju tu mówi, to jest wojna o prawdę i prawo każdego człowieka do życia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) do Kmicic :
Dziwny to przeciwnik zbrodni który prowadzi wojnę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) Kmicic :
Czasami i wojna sprawiedliwa jest potrzebna, lub wojna obronna . Walczymy by bronić życia, to wojna o człowieka a nie z człowiekiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) do Kmicic :
A o tego człowieka to walczysz z kim? Z koniem może?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) Kmicic :
Wiadomym jest, a moja poprzednia wypowiedź miała nieco inny kontekst. Nie bądźmy dziećmi, aby wszystko tłumaczyć. Łapanie za słówka nie ma sensu. Kto zna kontekst wypowiedzi to dobrze a kto nie to cóż. Poza tym dla mnie człowiek lekarz, który dopuszcza się tego procederu poza pewnymi szczególnymi wyjątkami zasługuje u mnie na pogardę, i to otwarcie przyznaję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) do Kmicic :
Uważaj historyku (a może histeryku),bo życie czasem płata ludziom niezwykłe psikusy, żebyś nie musiał odszczekiwać swoich wypowiedzi na temat pracy i moralności lekarzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) Kmicic :
Nie mam zamiaru do histerii mi daleko, co do moralności lekarzy pod tym względem i w tej kwestii to zdania nie zmienię, oczywiscie jest wielu uczciwych lekarzy i sam znam takich, ale jeśli chodzi o kwestie aborcji, to dla mnie jest to kwestia oczywista a lekarze się jej dopuszczający powinni być rzeźnikami a nie lekarzami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) do Kmicica i podbnych :
oto do czego prowadzi głeboka religijność, nie tolerującą innego widzenia świata: gdyby to medycyną zawładnęli Świadkwie Jehowy - zabronili by transfuzji krwi, gdyby Taoisci - zabroniliby przeszczepów: to wedle tych religii zbrodnie nie do odpuszczenia, pewnie sa i inne religie o innych etosach - dlaczegóż ich wyznawcy chcą sądzić takich jak dr Kuta wedle swej moralnej miary?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) Kmicic :
Kmicic no to nie wiem czy wiesz aborcji są wyznawcy innych religii również a właściwie to wszystkich, to nie tylko etos chrześcijan i na tym polu można dogadać się bezwarunkowo, poza tym jako chrześcijanin mam opinie taką jaką każdy chrześcijanin mieć powinien, a że nie każdy taką ma to już inna inszość. Poza tym inaczej rozumiem tolerancje akurat w tej kwestii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) Kmicic :
Chodzi oczywiscie ze przeciwnikami aborcji są też również wyznawcy innych religii np muzułmanie przeprszam bo nie dopisalem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) do "do Kmicica i podbnych" :
My nie jesteśmy jehowymi, ani teoistami, to jak mam ci odpowiedzieć na to pytanie? Poza tym ateista nie koniecznie nie jest regilijny, tylko może o tym nie wiedzieć. Może służyć bożkowi mamony, bożkowi rozpusty (ciągłe ćpanie, picie, cudzołożenie). Tak bardzo psioczycie na chrześcijan, ale gdyby nie nasza wiara to jakby ten świat wyglądał? Rzymianie organizujący igrzyska śmierci, Normanowie gwałcący i plądrujący, wierzący w boga wojny, Aztekowie łapiący okoliczne ludy i wyrywający im serca w ofierze, orgie w babilonie, ćpanie i pijaństwo? Orgie, cudzołożenie i zboczenia seksualne w grecji? Kanibalizm w Afryce? Tylko, że wiele z tych rzeczy wytępiono dawno dawno temu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) do powyżej :
Nie ćpaj już tego świństwa bo wypisujesz brednie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) do do powyżej :
Napisałem prawdę. Potrafisz udowodnić, że tak nie było?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) do powyżej :
To dorzuć do tej prawdy jeszcze krzyżowców którzy w drodze do Jerozolimy gwałcili wszystko co się ruszało ( dobrze że zegarów z kukułką jeszcze wtedy nie było) i rabujący co można było zrabować. Konkwistadorów którzy rabowali i gwałcili wszystko co napotkali na terenach Indian, a także chrześcijańskich kapłanów knujących spiski na wielu dworach monarszych i książęcych, że o księżach pedofilach już nie wspomnę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) do do powyżej :
Nie jestem idiotą. Ale widzę, że dla ciebie każdy człowiek to debil. Zadałem ci proste pytanie czy potrafisz udowodnić, że to co napisałem jest nie prawdą i nie udowodniłeś tego. Bo po prostu nie potrafisz. Próbujesz wybrnąć z tego rzucając oskarżenia przeciwko krzyżowcą itp. W przeciwieństwie do ciebie ja jestem człowiekiem honorowym i potrafię powiedzieć prawdę. Tak krzyżowcy rabowali, gwałcili, ale tylko ci co złamali zasady kościoła chrześcijańśkiego. Konkwistatorzy rabowali i gwałcili. Tak, ci którzy nie przestrzegali zasad. Księża pedofile, tak, ci którzy nie przestrzegają prawa. Ale jest różnica. Ponieważ ja mówię o tych, którzy złamali prawo kościoła chrześcijańskiego. Sprzeciwili się jemu. A Wikingowie, rzymianie, babilończycy, oni nie sprzeciwili się swojej wierze. Chciałbym abyś był osobą inteligentną, z którą można porozmawiać w sposób kulturalny, ale nie będę się ludził.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2012) powyższy koemntatorze :
chyba nie znasz historii i Naszej Religii. Toż Krzyżowcy etc. wszelkie zbrodnie popełniali własnie w imię Chrystusa i z Jego Imieniem na swych świetych [plugawych] ustach. Dodajmy: wiekszość zbrodni wojennych, i samych wojen wywołano własnie z pobudek religijnych. W imie Boże i na Jego chwałę. Niestety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2012) KArol :
Wbrew temu, co pisał/a mara (nomen omen), władza rozumu przy rozwiązywaniu powyższego problemu "aborcji eugenicznej" się kończy, co daje o sobie znać także w powyższych wypowiedziach, w których rozumna argumentacja miesza się z nierozumną impertynencją. Słusznie postąpił Prezes Kolibra, że wystosował list otwarty. Słusznie postąpił Dyrektor Szpitala im. Szczeklika, że na ten list otwarty otwarcie odpowiedział. Starły się w ten sposób dwie racje, szukając słuszności i dobra. Poszukiwanie to nie wykracza poza konserwatywny liberalizm, tyle, że waży się i wyznacza w tym przypadku granicę pomocy i ingerencji w ludzkie życie: w życie dziecka i w życie matki. Tu racje się kończą, a zaczyna się kwestia sumienia. Warto zapytać, czy sumienie ma pozostać koncepcją indywidualną, czy może jest już kategorią zbiorową i... demokratyczną? Jeśli jest zbiorową, to kolejne głosy niech potępiają aborcję, a jeśli jest to jednak kwestia osobista, to... warto pamiętać, że "Nieśmiertelność" (tytuł ostatniej książki prof. Andrzeja Szczeklika) nie jest ideą cielesną, ale duchową. Nikt, kto zabija, nie czyni tego bez szkody dla swojego życia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2012) do powyższy koemntatorze :
Widzę, że nie masz odwagi pisać prawdy, a jedynie chcesz przekrzyczeć swoją rację. Jeszcze raz ci piszę, ci krzyżowcy, którzy nie przestrzegali praw chrześcijańskich mordowali. A co z krzyżowcami, którzy chronili bezbronnych bez znaczenia czy byli to muzułmanie, żydzi czy chrześcijanie?(proszę samemu powtórzyć sobie historię) Ale ty widzisz tylko to co chcesz widzieć. Większość wojen wywołano z pobudek religijnych? Bzdura. Religia chrześcijańska nigdzie nie nakazuje wywoływać wojen. Niemcy mieli na pasach Got mit uns, ale przywódcy III rzeszy to byli neopoganie. Równie dobrze ty możesz wywołać wojnę, i powiedzieć, że to w imię wiary. Ale czy to czyniłoby cię chrześcijaninem? No chyba nie bardzo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2012) do powyżej :
Ale ci się bajdurzy, ty tak zawsze czy nażarłeś się blekotu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2012) do do powyżej :
Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to po co piszesz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2012) Kmicic :
Ja jestem tylko ciekaw że ten kto tak psioczy na tych krzyżowców,(choć wiadomym jest że byli różni) czy potrafi coś sensownego napisać, bo nie wiem czy wie ale wśród tych zohydzonych mu krzyżowców był również polski książę i mało brakowało by był drugi. Myślę że nawet nie wie o kogo chodzi, więc po co dyskusja. To tak jakbyśmy rozmawiali z twardym komuchem i mówił nam że Stalin był fajny gość, no pewnie tylko zależy dla kogo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) do Kmicic :
Jak na zawodowego historyka to się wysiliłeś że ho ho. Według Ciebie polski książe pojechał na wyprawę krzyżową odmawiać różaniec? Wojna to wojna i trzeba mieć wyjątkowo twardy charakter żeby z niej nie wyjść z wypatrzoną psyche. Nie uzżwaj więc argumentów w stylu "a u was biją murzynów", bo to historykowi z dyplomem nie uchodzi, chyba ze to dyplom za masło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) tarnowianka :
oj cos mi tu pachnie niezdroea konkurencja z "Łukaszem" !!! tamten szpital ma fatalną opinie /moim zdaniem słusznie/ ale chyba nie takimi metodami droga do pozyskania pacjentów - no rodzic na Nowym nie polecam!!!!!!!!!75RS

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2012) Tom23 :
Aborcja to ludobójstwo niewinnego człowieka, ktory nie może sie obronić!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2012) do powyżej :
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Ja uważam że pies jakby to zjadł to by się o własną budę zabił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2012) Kmicic :
Heheh trudno jest mi dyskutować, na ten temat z kimś który pisze to samo od jakiegoś czasu i unika konkretnych odpowiedzi, bo sie nie da. Ale mniejsza z tym. Choć ja się nie chwalę ze jestem historykiem, ale za tytuły dziekuję. Inna sprawa ze nie trzeba być matematykiem zeby wiedziec 2+2 =4. Hmm a może co niektórzy muszą. :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2012) do Kmicic :
Nie rżnij głupa, kiedys sam pisałes że jesteś magistrem historii. No ale teraz magistrem historii moze już być chyba każdy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) Kmicic :
Widać tak jak i ekspertem od krzyżowców i każdego innego tematu może być każdy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) do Kmicic :
Aleś się odgryzł. Ho ho! Żebyś się tylko nie posikał z samozadowolenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) Kmicic :
Od jakiegoś czasu moim celem nie jest odgryzanie się jak to nazywasz ale merytoryczna dyskusja, w którą nie każdy chce wchodzić, a to już nie mój problem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) do Kmicic :
Nie wiem co nazywasz " merytoryczną dyskusją"? Czyżby nią było twoje doktrynerskie stanowisko w sprawie aborcji zgodne z wytycznymi "Klubu Starych Kawalerów" zwanego hierarchią Kościoła Katolickiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) Kmicic :
Moje stanowisko jest zgodne z prawem naturalnym które jest starsze od hierarchii Kościoła a że Kościół ma takie samo, to mi wcale nie przeszkadza a wręcz przeciwnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) do Kmicic :
Jeśli jesteś takim zwolennikiem prawa naturalnego to zapewne jesteś przeciwnikiem bezżenności księży katolickich. Czy tak jest?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) Kmicic :
Nie mam zdania na temat celibatu, bo jak wiadomo nie zawsze obowiązywał, i nie ma to dla mnie większego znaczenia, gdyby dziś zdjęto celibat ani bym się tym nie ucieszył ani specjalnie zasmucił

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) do Kmicic :
No to jak jest z tym prawem naturalnym u ciebie? Czy to co uprawiasz to się przypadkiem nie nazywa relatywizm moralny?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Kmicic :
Normalnie a do relatywizmu mi daleko, bo nie mam w tym żadnego interesu, jeśli bym uprawiał relatywizm moralny to musieliby go uprawiać wszyscy ci którzy na prawo naturalne się powołują jeśli chodzi o aborcje a tak nie jest. A wracając do bezżenności księży, to każdy ksiądz który próbuje zawrzec malzenstwo chocby cywline zaciaga na sebie kare koscielną mocą samego prawa, chyba że jet zwolniony z celibatu przez St Apostolską. I to niech wystarczy w tym temaciebo celibat jest ale równe dobrze być go nie musi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) do Kmicic :
Celibat jest zaprzeczeniem prawa naturalnego i ty dobrze o tym wiesz, ale wijesz sie jak piskorz zeby tego wprost nie powiedziec, bo by wyszło szydło z worka ze wybiórczo traktujesz prawo którego jesteś podobno zwolennikiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Kmicic :
Nie należy porównywać celibatu który przed świeceniami świadomie i dobrowolnie przyrzekają diakoni od prawa do życia dla każdego człowieka bo tu napewno nie ma ani świadomości ani dobrowolności i tu dla mnie sprawa jest jasna. I to dla mnie nie jest żadna wybiórczość. Bo prawo naturalne gdybyś chciał wiedzieć realizuje się przy zachowaniu rozumu i wolnej woli człowieka, który to prawo realiuzje przez podejmowanie wyborów. Widać wiesz gdzie dzwonią ale nie wiesz w którym Kościele

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Kmicic :
"Prawo naturalne - natura prawa" Zachęcam to przeczytania i poszerzenie wiedzy jeśli oczywiści chcesz, to jedna z wielu publikacji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) jk :
Ludzie , czy juz nie najwyzszy czas żeby to zdjęcie zeszło z ekranu? czy te dzieci życzyłyby sobie żeby je tak wystawiać na pokaz? Czy o tym co się robi w szpitalach to dla was nowość? Chory zarodek zniszczyć, astaremu człowiekowi powiedziec " Panu/i to już nic nie pomoże". Jestem za zdjęciem tego "obrazka" z ekranu. Zal patrzeć .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) do Kmicic :
Ty Kmicic jesteś na bank klechą i dlatego wiesz w którym dzwonią kościele.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2012) Kmicic :
Heh zdecyduj się albo jestem historykiem albo klechą jak to nazywasz, choć uczciwie mówię że nie nie jestem i chyba już nie zostanę nic się na to nie zanosi no chyba że ten celibat zdejmą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2012) Paweł :
Życie jest darem Boga. Darem, który tylko Bóg może obdarzać. I Bóg w Swojej pokorze dał mężczyźnie i kobiecie zdolność współpracy z Nim w przekazywaniu życia. Jakikolwiek był Jego zamiar, nie wolno nam niszczyć ani ingerować w ten piękny Boży dar. Dlaczego dzisiaj ludzie boją się małego dziecka? Ponieważ chcą mieć łatwiejsze, bardziej komfortowe, wygodniejsze życie? Więcej wolności? Jak już wielokrotnie mówiłam w wielu miejscach, tym, co najbardziej niszczy pokój we współczesnym świecie, jest aborcja - ponieważ jeżeli matka może zabić swoje własne dziecko, co może powstrzymać ciebie i mnie od zabijania się nawzajem? Najbezpieczniejszym miejscem na świecie powinno być łono matki, gdzie dziecko jest najsłabsze i najbardziej bezradne, w pełni zaufania całkowicie zdane na matkę. I pamiętajcie, że Jezus powiedział: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40). Matka Teresa z Kalkuty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl