To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wbrew postulatom posła Sztorca, radnych SP i stanowisku zarządu PIS. Starosta Kras i radni PSL poza swoimi partiami ?    -   30/5/2012
Tuchowski szpital sprzedany
Na nic się zdały głośne protesty prominentnych polityków PSL i Solidarnej Polski oraz uchwała zarządu okręgowego PIS (który starał się zdyscyplinować związanego z PIS starostę). Większość radnych powiatowych (głosami radnych PO i PSL) poparła wniosek złożony przez starostę tarnowskiego Mieczysława Krasa i szpital w Tuchowie został bez przetargu sprzedany. Decyzję tę wsparli pracownicy placówki, którzy obecni byli we wtorek w sali posiedzeń Rady Powiatu i manifestowali przed budynkiem Starostwa. Według nich to jedyna szansa na normalne i sprawne funkcjonowanie szpitala, w który od kilku lat zainwestowali już kilka milionów złotych. Przypominali oni, że leczenie w szpitalu nadal będzie prowadzone na dotychczasowych (bezpłatnych) zasadach, jak w placówkach publicznych.

Ogloszenie
>

Trudne chwile przeżywał na sali posiedzeń Starostwa poseł Michał Wojtkiewicz (PiS), który 10 lat temu, jeszcze jako starosta tarnowski inicjował proces przejmowania kontroli nad tuchowskim szpitalem przez jego pracowników. Teraz stanął na stanowisku wyrażonym przez zarząd okręgowy swej partii, który "wyklucza oddawanie pełnej kontroli nad szpitalami spółkom handlowym nastawionym z natury na zysk, gdyż jest to niezgodne z naszą filozofią myślenia o służbie zdrowia".
W nadesłanym do naszej redakcji liście zatytułowanym "O czyj interes tu chodzi?" a odnoszącym się do sprawy sprzedaży i prywatyzacji szpitala, poseł Wojtkiewicz stwierdza, że decyzja Rady Powiatu oznacza iż "samorząd stracił wpływ na zabezpieczenie opieki zdrowotnej mieszkańców południowej części powiatu. Sprzedając szpital powiat pozbawił się tego prawa i obowiązku. Czy to jest zgodne z prawem? Prywatyzacja, polegająca na całkowitym przekazaniu majątku szpitali podmiotom niepublicznym, może rodzić zagrożenia w postaci braku dostępu do podstawowych świadczeń zdrowotnych w sytuacji zmiany profilu oferowanych usług medycznych np. na te lepiej płatne lub całkowicie odpłatne, czy też w razie upadłości prywatnej placówki."
Z tak postawioną tezą nie zgadza się obecny starosta Mieczysław Kras i pracownicy Centrum Zdrowia Tuchów, według których takich zagrożeń w tym konkretnym przypadku nie ma a operacja sprzedaży budynku ma pomóc w jeszcze sprawniejszym zarządzaniu placówką, która nadal nastawiona będzie przede wszystkim na leczenie mieszkańców tego rejonu powiatu.

Czy radni PSL i Mieczysław Kras, którzy swoją środową decyzją przeciwstawili się postulatom zgłaszanym przez ich rodzime środowiska polityczne, odejdą teraz lub zostaną usunięci ze swoich partii? Odpowiedź na to pytanie przyniosą najbliższe dni.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, August 19, 2022 20:14:33
IP     : 34.236.192.4
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html