To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja przestrzega- uwaga na złodziei    -   11/6/2012
Tygodniowa Kronika Policyjna
Sposoby i metody działania złodziei mieszkaniowych są bardzo różne. Jedni oszukują podając się za wnuczków. Powołując się na kłopoty finansowe dzwonią prosząc o pożyczkę. Nie mogąc przyjść sami, po pieniądze wysyłają znajomego. Inni podszywają się też za pracowników administracji lub spółdzielni – przestrzega tarnowska Policja w swoim komunikacie. W minionym tygodniu funkcjonariusze rozpracowali grupę złodziei działających metodą na „hydraulika”. To jednak nie jedyny wydarzenie kryminalne w naszej Tygodniowej Kronice Policyjnej i nie jedyna ważna informacja...

Ogloszenie

Kradzieże
„Hydraulicy” w rękach tarnowskiej Policji
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu Tarnowskiej Komendy Miejskiej rozpracowali grupę złodziei działających metodą na „hydraulika”. Ich łupem padały pieniądze i biżuteria. Tworzący parę 41-letni mężczyzna i 35-latka oraz ich 34-letnia znajoma, mieszkańcy Krakowa, w nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie śledztwie, usłyszeli zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości blisko 37 tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat pozbawiania wolności. Kradli pieniądze i biżuterię, ich ofiarami podały starsze osoby. Metoda działania była zawsze podobna. Podające się za pracownice administracji krakowianki pukały do drzwi samotnie mieszkających osób. Informując o rzekomej awarii instalacji, prosiły o odkręcenie kurków w łazience. Jedna z kobiet zajmowała ofiarę rozmową, druga dawała znak czekającemu na sygnał mężczyźnie, który kradł kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Trwająca kilka minut wizyta kończyła się często pozbawieniem ofiar oszczędności życia. Działający w ten sposób, na terenie Tarnowa, od marca do września 2009 roku członkowie grupy okradli 6 osób na kwotę blisko 37 tysięcy złotych. Jak ustalono podobnych czynów w przeszłości dopuszczali się także na terenie innych miast.
Nieznani sprawcy dokonali kradzieży około 20 metrów bieżących przewodów elektrycznych 4 i 5 żyłowych z instalacji elektrycznej należącej do ośrodka rekreacyjnego w Podlesiu Dębowym (gm. Żabno). Straty właściciel ośrodka wycenił na 700zł. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców.
Policja przestrzega- uwaga na złodziei
Sposoby i metody działania złodziei mieszkaniowych są bardzo różne. Jedni oszukują podając się za wnuczków. Powołując się na kłopoty finansowe dzwonią prosząc o pożyczkę. Nie mogąc przyjść sami, po pieniądze wysyłają znajomego. Inni podszywają się też za pracowników administracji lub spółdzielni. Pod legendą pozornej awarii instalacji, sprawdzenia drożności przewodów instalacyjnych itp, wpuszczani są do mieszkań, z których kradną pieniądze i wartościowe rzeczy. Niedawno tarnowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę z Krakowa działających metodą na „hydraulika”, którzy okradli mieszkania 6 osób na kwotę blisko 37 tysięcy złotych. W ostatnim czasie na terenie Tarnowa doszło do kilku niepokojących, nowych przypadków kradzieży mieszkaniowych. Ich ofiarami padły mieszkające samotnie osoby starsze. W połowie maja do drzwi jednego z mieszkań przy ul. Pułaskiego zapukało dwóch mężczyzn. Podawali się za pracowników firmy dostarczającej sygnał telewizji cyfrowej. W związku z cyfryzacją telewizji, zaoferowali kobiecie jej montaż. Do zainstalowania usługi konieczne było sprawdzenie warunków technicznych. Krzątali się po mieszkaniu i zagadywali jego właścicielkę. Kiedy wyszli kobieta zorientowała się, że z pudełka w pokoju zniknęła warta 2 tysiące złotych złota biżuteria. Do podobnego przypadku kradzieży doszło kilka dni temu. Wtedy z mieszkania przy ul. Pułaskiego dwóch mężczyzn ukradło telefony komórkowe. Końcem maja w mieszkaniu 70-letniej tarnowianki przy ul. Mościckiego pojawił się mężczyzna. On także podawał się za pracownika firmy oferującej telewizję cyfrową i zaproponował usługę. Starsza pani na ofertę przystała, wpłaciła mężczyźnie pieniądze i podpisała umowę, zgodnie z którą w domu pojawić się mieli monterzy. Jak nie trudno zgadnąć, kobieta nie zobaczyła więcej ani domniemanych monterów ani swoich pieniędzy, zaś pod adresem widniejącym na umowie próżno było szukać jakiejkolwiek firmy. ”Wiemy, że mężczyźni okradający mieszkania mieli około 35-40 lat i około 180 cm wzrostu. Jeden z nich szczupły, miał włosy krótkie koloru blond zaczesane do góry, drugi - ciemnej karnacji i tęgiej budowy ciała. We wszystkich tych sprawach policja prowadzi postępowania. Chcąc jednak zapobiec kolejnym kradzieżom zwracamy się z apelem do mieszkańców miasta, zwłaszcza osób starszych o zachowanie zwiększonej czujności i rozwagi- bądźcie Państwo ostrożni :
-nie wpuszczajcie do mieszkań osób nieznajomych
-zapewnijcie obecność sąsiada lub innej, zaufanej osoby podczas wizyty obcych
-gdy macie jakiekolwiek podejrzenia związane z wizytą osoby podającej się za pracownika instytucji lub firmy, umówcie się na inny termin, podczas którego nie będziecie sami
-w razie jakichkolwiek wątpliwości zadzwońcie do instytucji czy firmy, której pracownikiem jest odwiedzająca nas osoba, by upewnić się czy faktycznie jest osobą za którą się podaje
-sprawdźcie dokument potwierdzający zatrudnienie w danej firmie
W razie zagrożenia lub ujawnienia przestępstwa jak najszybciej zawiadomcie policję –
czytamy w komunikacie tarnowskiej Policji.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 20-letniego mieszkańca Tarnowa, który będąc w stanie nietrzeźwości rozbił gablotę reklamową jednego z przystanków autobusowych przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Starty powstałe w wyniku działania mężczyzny oszacowano na 450 złotych. Jemu samemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Policja zatrzymała sprawców uszkodzenia maszkarona.
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszało czworo tarnowian, którzy zrzucili betonowy monument z cokołu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę przy ul. Wielkie Schody w Tarnowie. Straty na szkodę tarnowskiego magistratu oszacowano na 9 tysięcy złotych. Dzięki intensywnym czynnościom policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością p-ko Mieniu Komisariatu Tarnów-Centrum we wtorek czwórka młodych tarnowian odpowiedzialnych za czyn została zatrzymana. Dwaj 24-latkowie, 26 i 29-latek usłyszeli zarzut uszkodzenia pomnika. Jeden z nich także uszkodzenia witryny w sklepie odzieżowych przy Placu Bema. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. W chwili dokonywania czynu znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Pobicia
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali dwóch braci, mieszkańców Niecieczy, którzy pobili swojego sąsiada. Do zdarzenia doszło około północy w czwartek. Pokrzywdzony doznał urazu nosa i ogólnych potłuczeń ciała. Sprawcom grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

Za kółkiem
4 czerwca w Żabnie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z ul. Rynek kierujący ciężarowym volvo, w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo na zielonym świetle, najechał na kierującego rowerem, 76-letniego mieszkańca Żabna, który w tym czasie jechał z prawej strony pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak wskutek poniesionych obrażeń zmarł. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem 0,0 promila.
W Tarnowie na ul. Zbylitowskiej do kontroli drogowej zatrzymany został poruszający się motorowerem 51-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich. Podczas kontroli policjanci przeprowadzili badanie na trzeźwość, które wykazało iż kierujący miał blisko 1,9 promila.
Nietrzeźwy był również 45-letni mieszkaniec Wietrzychowic zatrzymany w miejscowości Demblin, który poruszał się rowerem mając ponad 3,2 promila w organizmie.
11 czerwca o godz. 17.30 w Zalasowej kierujący oplem, 19-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc z dwojgiem pasażerów (17 i 19-latkiem), na ostrym łuku drogi w lewo utracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu po lewej stronie i uderzył w przepust. Zarówno on jak i pasażerowie zostali zabrani do szpitala, gdzie wskutek poniesionych obrażeń ciała mężczyzna zmarł. Policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności mające wyjaśnić wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Różne
7 czerwca w znajdującym się na terenie prywatnej posesji stawie rybnym w Borowej ujawniono zwłoki 54-letniego mężczyzny, mieszkańca miejscowości. Ciało znalazł brat ofiary. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed śmiercią mężczyzna spożywał alkohol. Pracujący na miejscu śledczy wstępnie wykluczyli udział w tragicznym zdarzeniu osób trzecich.
Telefon Bezpieczeństwa na UEFA EURO 2012
Jak informuje tarnowski magistrat, Telefon Bezpieczeństwa UEFA ERUO 2012 to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki w związku z mistrzostwami w piłce nożnej i spodziewanymi w wielu regionach kraju sporymi grupami kibiców. Celem jest poprawa bezpieczeństwa turystów zagranicznych odwiedzających Polskę, poprzez zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych (kłopoty ze zdrowiem, zaginięcie dokumentów, kradzieże itp.). Mogą oni korzystać z całodobowej bezpłatnej infolinii 800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego telefonu komórkowego 0608 599 999. Infolinia obsługiwana jest przez operatorów w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i włoskim. Po zakończeniu mistrzostw, od 4 lipca do 30 września, operatorzy dyżurować będą w godzinach od 10.00 do 22.00 udzielając informacji w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. Dodajmy, że funkcjonowanie infolinii nadzoruje Komenda Główna Policji, co w nagłych przypadkach znacznie przyspiesza podejmowanie interwencji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:18:44
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html