To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szpital Św. Łukasza w Tarnowie: porody bez bólu    -   11/6/2012
Rodzić bez bólu
Nowatorski sposób łagodzenia bólu porodowego stosowany jest w szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. To metoda znieczulenia nazywana TENS, bardzo prosta w obsłudze, nieinwazyjna i bezpieczna dla pacjentek. Szpital wojewódzki jest w bardzo wąskiej grupie placówek, które proponują takie rozwiązania.

Ogloszenie

W Polsce metoda łagodzenia bólu porodowego dopiero przebija się do powszechnej świadomości. Na razie oferują ją tylko nieliczne szpitale, w tym oddział ginekologiczno-położniczy tarnowskiego szpitala wojewódzkiego im. św. Łukasza. Placówka posiada dwa stymulatory TENS, czyli urządzenie wielkości telefonu komórkowego, zasilane baterią, które generują prądy impulsowe o bardzo niskich częstotliwościach blokując w ten sposób ból. –Pacjentka może zażyczyć je sobie po przybyciu do naszego szpitala. Przepływ słabego prądu zwiększa uwalnianie się w organizmie endorfin, czyli hormonów szczęścia, które działają jak naturalny przeciwbólowy narkotyk – zachwalają sprzęt położne z oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala wojewódzkiego w Tarnowie.

Działanie MAMA TENS sprawdziły już pierwsze pacjentki, które są zadowolone z efektów. –Urządzenie jest małe i nie krępuje ruchów, nie przeszkadza w akcji przedporodowej. Zdecydowanie pomaga w łagodzeniu bólów lędźwiowych i krzyżowych – podkreślają szczęśliwe mamy. W krajach zachodniej Europy TENS jest znany i stosowany od lat. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie stosuje się go przy ok. 20 proc. porodów. Wiele szpitalnych oddziałów porodowych ma tam TENS na swoim wyposażeniu, każda położna wie, co to za urządzenie i jak się nim posługiwać. Szkolenie, jak się nim posługiwać i do czego się przydaje przeszły już także położne tarnowskiego szpitala im. św. Łukasza. –Nie było żadnych problemów, TENS jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze – uważają.

Warto zaznaczyć, że w tarnowskim szpitalu wojewódzkim im. św. Łukasza z powodzeniem stosowany jest od kilku miesięcy gaz rozweselający, czyli mieszanka tlenu i podtlenku azotu, który również jest niefarmakologicznym sposobem łagodzenia bólu. Mamy chętnie korzystają z tego podczas porodu - powoduje zmniejszenie bólów i poprawę samopoczucia. Rodząca sama aplikuje sobie dawkę gazu w momencie nasilenia bólu. Poród jest spokojniejszy nie tylko dla rodzącej, ale również dla personelu, gdyż zapewnia lepszy kontakt z pacjentką, która ze spokojem reaguje na polecenia lekarzy i położnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:01:28
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html