Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Jesienny salon z nagrodami   -   03/12/2004
25 artystów zaprezentowało swe prace na tegorocznym „Salonie jesiennym” - dorocznej wystawie tarnowskiego środowiska plastycznego. Organizatorami wystawy są tarnowski oddział Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Miejska. Komisarzem wystawy była w bieżącym roku Renata Stadler - Rawińska.

Ogloszenie

Tradycyjnie pod koniec listopada tarnowska Galeria Miejska BWA oddała swoje pomieszczenia lokalnym artystom na zbiorową wystawę prezentującą dorobek miejscowego środowiska plastycznego. 26 listopada otwarty został kolejny „Salon Jesienny”, w tym roku swoje prace zaprezentowało 25 artystów, członków tarnowskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków, który jest organizatorem ekspozycji. - Cieszymy się z faktu, że na tegorocznych „Salonie” zaprezentowało się więcej artystów niż w latach poprzednich, a jeszcze bardziej cieszy fakt, iż zdecydowana większość prac prezentuje bardzo wyskoki poziom - powiedział otwierając wystawę Jacek Kucaba, prezes tarnowskiego oddziału ZPAP. Słowa prezesa potwierdził również przewodniczący jury Jan Stopczyński, prezes Klubu Malarzy krakowskiego ZPAP. Salon ma bowiem formułę konkursu, a laureatami nagród zostali w tym roku: Aleksandra Zuba - Benn, uhonorowana nagroda prezydenta Tarnowa, Witold Pazera (nagroda Wydziału Kultury UMT), Anna Śliwińska - Kukla (nagroda Galerii Miejskiej BWA), Dorota Bernacka (nagroda wójta gminy Tarnów), Renata Stadler - Rawińska (nagroda starosty tarnowskiego). Ponadto aż trzy nagrody ufundowało w tym roku Centrum Handlowe ECHO. Otrzymali je: Teresa Szafrańska, Jacek Wróbel i Janusz Janczy. Tradycją tarnowskich „Salonów” jest również „Złota Rama”, nagroda honorowa zarządu krakowskiego ZPAP, którą w tym roku otrzymała Anna Śliwińska - Kukla oraz pozakonkursowa nagroda przyznawana przez galerię „Sztyler”. Jej laureatem został Janusz Janczy.

Większa niż w poprzednich latach liczba uczestników wystawy wynika również z faktu, iż szeregi związku przyjęto w tym roku czworo nowych członków, którzy również zaprezentowali swe prace. Nowymi członkami tarnowskiego ZPAP są: Arleta Kocoł, absolwentka wydziału ceramiki i szkła akademii wrocławskiej oraz przyjęci na podstawie dotychczasowego dorobku artystycznego Elżbieta Pazera, Paweł Martynów i Janusz Grysiewicz.

Prace prezentowane na tegorocznej wystawie oglądać będzie można w salach Galerii Miejskiej BWA w pasażu Tertila do połowy grudnia.
P.F.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(04-02-2005) Elżbieta :
Widziałam te wystawę, myślę, żę prace niektórych artystów nie powinny znaleźć się na tej wystawie z powodu marnego ich poziomu. Dziwi mnie, że artysci są aż tak bardzo pozbawieni krytycznego spojrzenia na własną pracę. Znam się dość dobrze na sztuce i twierdzę że właściwie tylko Stadler, Śliwińska, Bernacka i Pazerowie prezentują sztukę przez duże S, to znaczy taką, którą bez zenady mozna pokazać w dowolnej galerii świata, reszta albo przestała się rozwijać jak na przykład Wróbel i Szafranska, albo twrzą prace przecietne i mało oryginalne np. Benn, Chmiel, Janicki, Martynów albo powinni się głęboko nad sensem tworzenia czegokolwiek zastanowić np. Grysiewicz i Kucaba a w szczególności Rączka. Paru nazwisk w ogóle nie wymieniam bo nie warto sobie głowy zawracać czymś co sztuką na pewno nie jest. Salon po raz kolejny udowadnia, że nasi rodzimi artysci to zaledwie kilka nazwisk, reszta powinna zająć się czymś zgoła innym, a przede wszystkim stanąć przed lustrem spojrzec sobie w oczy i szczerze zastanowić się na dalszym sensem udawania, że jest się artystą. Spodobał mi się żart pana Sztylera, który nagrodził żart pana Janczego, chłopaki sobie pożartowali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2005) Yanus :
Pani Elu jest pani zbyt wymagająca, wystawa nie była taka znów zła. Prawdą jest natomiast, że był zbyt duży rozdźwiek, żeby nie powiedzić przepaść pomiedzy poziomem poszczególnych artystów. Nie wiem dlaczego zabrakło na przykład Onaka i starszego Martynowa, może wstydzili się wystawiać w takim towarzystwie? No nie wiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl