Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Relacja nr 3   -   03/12/2004
Po dwudnodniowej przerwie spowodowanej niechybnie przez ruchy tektoniczne na Podhalu, czego skutkiem ubocznym było „plakatowe” trzęsienie ziemi w naszym galicyjskim miasteczku, powracamy na festiwalową Tratwę. Aby wszem i wobec było jasnym co zacz ów plakatowy kataklizm oznacza wyjaśniamy, iż chodzi o Tarnowskie Centrum Kultury, które mocno dzierży monopol na usługi polegające na wyklejaniu różnego rodzaju plakatów, afiszy itp. druków reklamowych w specjalnie do tych celów wyznaczonych punktach miasta.

Ogloszenie
>

Świadczenia owe wykonuje tylko w poniedziałki i czwartki. Otóż zacna ta instytucja przyjęła od nas 40 sztuk plakatów reklamujących nasz Festiwal, za co z góry zapłaciliśmy, prosząc o wyeksponowanie ich przede wszystkim w ścisłym centrum miasta. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy następnego dnia we wtorek zauważyliśmy, że na głównym deptaku miasta, na trasie od D.H. „Świt”, poprzez ul. Krakowską, okolice Kina „Marzenie”/tam odbywać się będą festiwalowe projekcje/ , pl. Sobieskiego, ulice: Wałową i Lwowską – nie ma ani jednego naszego plakatu. Jak później to dokładnie sprawdziliśmy, były, ale przyklejone na bocznych ulicach i placach, w dodatku w mało widocznych miejscach. Dość długo zastanawialiśmy się, czy to przypadek, czy też komuś zależało na tym, aby o „Vitae Valor” tarnowianie dowiedzieli się jak najmniej i najpóźniej. Nie trudno się w tej sytuacji domyśleć, że to my wywołaliśmy małe trzęsienie ziemi w owej usługowej instytucji, skutkiem czego nie mieliśmy głowy i czasu na internetowe żeglowanie na festiwalowej Tratwie.
Ale to nie koniec naszych organizacyjnych perturbacji. Ciekawych odsyłamy do dzisiejszego Dziennika Polskiego, gdzie w obszernym wywiadzie dyr. organizacyjny Festiwalu dzieli się m.in. informacjami na ten frapujący temat.
Za to tarnowskie media sprzyjają nam nadspodziewanie, no może z wyjątkiem pewnego tytułu, którego nazwy przez miłosierdzie nie wymienimy. Od tygodnia jesteśmy na antenach RDN Małopolska i MAKS-a, którym udzieliliśmy obszernych wywiadów, zaś we wtorek będziemy w tarnowskiej „kablówce”. Z gazet, jak na razie tylko Dziennik Polski zamieścił obszerne artykuły na temat „Vitae Valor”, ale mamy nadzieje, że to dopiero początek prasowej kampanii na ten temat.
A propos prasy, to właśnie wczoraj odbyło się w Kawiarni „Tatrzańska” pierwsze kolegium redakcyjne nowo powołanego organu prasowego Festiwalu, który roboczo nazwaliśmy „Echo Tratwy”. Ambitnym założeniem jego twórców jest, aby ukazywało się codziennie przez cały czas trwania Festiwalu, a może i dłużej... Tymczasowy skład redakcji tworzą studenci: Aśka Hyjek, Agata Kowalczyk, Magda Lis, Monika Ratusińska, Piotr Matura, Tomek Nieboga, Rafał Zańczak, oraz dziennikarze: Laura Solakiewicz, Tomasz Habiniak i Ryszard Zaprzałka, który próbuje być kimś w rodzaju redaktora naczelnego. Na tym inauguracyjnym spotkaniu omówiono planowaną treść pierwszego numeru oraz rozdzielono szczegółowe zadania i ustalono sprawy organizacyjne.
W związku z pojawieniem się nowego pisma, niniejszym ogłaszamy otwarty konkurs na jego nazwę. Nagrodą będzie bezpłatny karnet ważny dla dwóch osób na wszystkie festiwalowe projekcje i imprezy. Zgłoszenia przyjmujemy do chwili zamknięcia pierwszego numeru, tj. do środy przyszłego tygodnia. Gorąco zachęcamy do udziału w naszym konkursie, którego stawką może być, kto to wie, przejście do historii prasy polskiej.

organizatorzy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(03-12-2004) M :
Po prostu TCK jest jedną z tych instytucji, gdzie wiele się dzieje, ale działań "odtwórczych" - nie ma za to szeroko rozumianej, przepraszam za wyrażenie "animacji kulturalnej". Gdy ma sie pieniądze, tak jest najłatwiej. Zresztą taka jest przyjęta w Polsce polityka - mamy być niemymi konsumentami tego, co ktoś nazwie kulturą, ślepo zapatrzonymi maślanymi oczami w brazylijski serial polskiego chowu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-12-2004) Patrycja :
Na szczęscie jest jeszcze Mościcika Fundacja Kultury, gdzie - moim zdaniem - dzieje się dużo i bardzo dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl