Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Tomik Lisa   -   03/12/2004
Nakładem firmy marketingowej "Hektor" oraz tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich ukazał się tom wierszy Stanisława Lisa pt. "Filozofia Drogi". Książkę zredagował Zbigniew Mirosławski, oprawą graficzną zajęła się Iwona Surman. Jest to pierwszy tomik wierszy Stanisława Lisa, znanego jako organizator Światowego Forum Mediów Polonijnych a także przewodniczący Rady Fundatorów Tarnowskiej Fundacji Kultury. Lis wcześniej nie wydał swoich wierszy w formie książkowej.

Ogloszenie
>

- Stanisław Lis nigdy nie miał czasu na przygotowanie tomiku wierszy - mówi o niegdysiejszym dyrektorze Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Tarnowie Józef Komarewicz, prezes tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. - Więcej czasu pochłaniała mu organizacja spotkań literackich, konkursów, turniejów jednego wiersza, seminariów Klubu Młodych Twórców i kształtowanie grupy twórczej "Tarnów", o której pisała Ewa Głębicka w książce pt. "Grupy literackie w Polsce w l. 1945 - 1989".

Nie oznacza to, że Stanisław Lis nie publikował wcześniej swoich wierszy w prasie. Ukazywały się w różnego rodzaju almanachach i arkuszach literackich.

Lis pisze poezje, ale - jest wierny zasadzie, że poetą się bywa. - Mimo, że zastrzega w tytułowym utworze, że nie jest poetą, lecz czasem nim bywa, pomieszczone w tomie utwory świadczą o dużej wrażliwości autora i sprawnym warsztacie - uważa Józef Komarewicz. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 



© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947