To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Nie ma takiego prawa w Polsce, które zobowiązywałoby kogokolwiek do przeprowadzenia aborcji !". List w obronie życia, przeciw aborcjom eugenicznym w szpitalu E.Szczeklika podpisało już 13 organizacji społecznych z Tarnowa i okolic (film)    -   18/6/2012
Dołączają do KoLibra w obronie życia
W miniony piątek ogólnopolska Fundacja PRO - Prawo do życia, wespół z tarnowskimi wolontariuszami, zainaugurowała przed głównym wejściem tarnowskiego szpitala im. E.Szczeklika pikiety modlitewne w intencji ofiar aborcji eugenicznych przeprowadzanych w tej placówce oraz o opamiętanie aborterów. Pod koniec pikiety w sekretariacie dyrekcji Specjalistycznego Szpitala prezes tarnowskiego oddziału stowarzyszenia KoLiber Piotr Gładysz złożył kolejny list do dyrektora Marcina Kuty, będący reakcją na odpowiedź, jakiej M.Kuta udzielił pod koniec maja (dyrektor przyznawał w niej, że aborcje eugeniczne są w szpitalu dokonywane incydentalnie od kilku lat). Wyrazy poparcia dla działań podjętych przez "KoLibra" i solidarność z treścią listu złożyli już przedstawiciele kilkunastu organizacji społecznych z Tarnowa. - Powstaje też Komitet Poparcia naszego przedsięwzięcia, związanego z walką o życie w tarnowskim szpitalu - informuje w komunikacie prasowym tarnowski KoLiber.

Ogloszenie

Fundacja PRO - Prawo Do Życia jest organizatorem m.in. słynnych wystaw "Wybierz Życie" i inicjatorem ubiegłorocznego obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie ludzkiego życia i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (odrzuconego zaledwie kilku głosami, m.in. głosami tarnowskich posłów PO).
Piątkowa pikieta modlitewna przed szpitalem E.Szczeklika dołączyła do kilkudziesięciu innych, organizowanych już cyklicznie przez Fundację w całym kraju przed klinikami i szpitalami, w których dokonuje się aborcji. W tarnowską pikietę włączyli się m.in. przedstawiciele organizacji, które podpisały się pod treścią listu, jaki prezes tarnowskiego KoLibra Piotr Gładysz przekazał właśnie dyrekcji tarnowskiego szpitala miejskiego.

Zobacz relację z piątkowej pikiety modlitewnej Fundacji PRO i protestu tarnowskiego KoLibra (oprac. RAZEM.TV) :

Oto treść listu otwartego przekazanego w piątek popołudniu dyrektorowi Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie przez szefa tarnowskiej organizacji młodych konserwatywnych liberałów, Piotra Gładysza:

Panie Dyrektorze

Pismo, które przesłał Pan w odpowiedzi na nasz list otwarty, potwierdza najgorsze obawy: w szpitalu, którym Pan kieruje, były i są dokonywane aborcje eugeniczne, czyli uśmiercanie dzieci, u których jest podejrzenie występowania choroby lub obciążenia wadą genetyczną.
W przypadku przesłanki eugenicznej dzieci mogą być uśmiercane do 24 tygodnia życia, a więc nawet wtedy, gdy są zdolne do życia poza organizmem matki. Z literatury medycznej wiadomo, że każda aborcja jest okrutnym morderstwem. Niekiedy dokonywana jest przez rozszarpywanie dziecka w łonie matki, czasami zaś wywołuje się przedwczesny poród, a dzieci, które często rodzą się żywe, porzuca się bez opieki, aby zmarły. Zdarza się także czasem, że po sztucznym przerwaniu ciąży żyją one przez kilkanaście godzin. Nie wiemy w jaki sposób aborcji dokonuje się w Pańskim szpitalu, ponieważ zasłania się Pan tajemnicą lekarską. Nie ma Pan racji, ponieważ tajemnica dotyczy konkretnych przypadków, a nie procedur i statystyk, o które pytamy.

Proceder, który odbywa się w „Starym Szpitalu” usprawiedliwia Pan obowiązującym prawem. Za czasów PRL można było zabijać dzieci przed narodzeniem bez żadnych ograniczeń. Czy wówczas było to słuszne, bo „takie obowiązywało prawo”? W nazistowskich Niemczech zabijano chorych, bo „takie istniało prawo”. W Europie Zachodniej nie rodzą się dzieci z Zespołem Downa, bo „takie obowiązuje prawo”. Oprawcy nazistowscy, podczas procesu norymberskiego zasłaniali się „prawem, które musieli wykonywać”. To usprawiedliwienie nie zostało przyjęte, bo każdy człowiek ma sumienie, które pozwala dostrzec niegodziwe czyny, nawet jeśli są dopuszczane przez prawo stanowione. Czy Pańskim zdaniem lekarze powinni kierować się sumieniem? Czy człowiek sumienia może zabijać chore dzieci? Czy słowa Hipokratesa „nie podam niewieście środka poronnego” nie obowiązują tarnowskich lekarzy w XXI wieku?

Pisze Pan, że przypadki aborcji eugenicznej w Pańskim szpitalu są „właściwie dokumentowane”. Myśli Pan, że ten fakt umniejsza ciężar moralny popełnianych „zabiegów”? Czy sądzi Pan, że „właściwa dokumentacja” prowadzona przez lekarzy w Ravensbruck zmniejszała ich winę i winę tych, którzy zabiegami kierowali?

Wbrew temu co Pan pisze o moim apelu, w którym zwróciłem się do Pana o „zapewnienie niedopuszczenia do podobnych zdarzeń ...”, czego realizacja byłaby - Pana zdaniem - „ewidentnie naruszeniem obowiązującego porządku prawnego”, stwierdzam kategorycznie: nie ma takiego prawa w Polsce, które zobowiązywałoby kogokolwiek do przeprowadzenia aborcji.
Symptomatyczne też, że powołując się na treść obowiązujących norm prawnych, których istnienie miałoby usprawiedliwiać dokonane już akty pozbawienia życia nienarodzonych dzieci w Szpitalu im. E.Szczeklika, nie odnosi się Pan Dyrektor do – przypomnianej przeze mnie w poprzednim liście – treści obowiązującej każdego lekarza przysięgi Hipokratesa.

Wszystko to każe mi postawić pod znakiem zapytania deklarowane przez Pana Dyrektora przywiązanie do zasad programowych mojego Stowarzyszenia. Czytać i realizować można te fundamentalne zasady tylko w całości i pełnym kontekście, a nie wygodnie dopasowując jakiś ich fragment do bieżącej sytuacji zawodowej czy publicznej.

Twierdzi Pan, że „Szpital im. Edwarda Szczeklika ciężko wypracował sobie dobrą, uznaną markę …”. Zapewniam Pana, że zabijanie chorych dzieci tej marki nie buduje, a przeciwnie, niweluje ją. Im szybciej zadeklaruje Pan, że w przyszłości szpital nie będzie dokonywał aborcji eugenicznych, tym mniejsze będą szkody dla marki szpitala wynikające z niegodnych praktyk dotychczas stosowanych.

Podpisy pod treścią następującej deklaracji:

Niniejszym wyrażamy poparcie dla działań podjętych przez Tarnowski oddział Stowarzyszenia KoLiber w Tarnowie, zmierzających do zaprzestania dokonywania w Tarnowie aborcji eugenicznych. W sposób szczególny wyrażamy solidarność z treścią listów prezesa Tarnowskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber Piotra Gładysza do dyrekcji Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika z dnia 28.05.2012 r. i 10.06.2012 r.
złożyli dotychczas zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie oraz szefowie zarządów: Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenia NIE TERAZ a także przedstawiciele innych organizacji społecznych: Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości, Ruchu Społecznego im. Śp. Lecha Kaczyńskiego, Kręgu Starszych Harcerek ZHP, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Klubu „Gazety Polskiej” w Tarnowie, Kół Przyjaciół Radia Maryja i Klubu Odkrywców Historii w Tarnowie.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 16:35:00
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html