To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Modernizacja Warsztatów Terapii Zajęciowej za europejskie pieniądze    -   19/6/2012
Zrefundują modernizację WTZ
Urząd Marszałkowski zrefunduje miastu koszty modernizacji budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Klikowskiej. Umowę z przedstawicielami samorządu województwa w tej sprawie podpisali prezydent Ryszard Ścigała, zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz oraz skarbnik Sławomir Kolasiński. Urząd Marszałkowski reprezentowali wicemarszałek Roman Ciepiela oraz członek zarządu Stanisław Sorys. Całkowita wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła ponad 700 tysięcy złotych, dzięki wsparciu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego do miejskiej kasy wróci ok. 400 tysięcy złotych.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, w ramach modernizacji wykonane zostały nowe pomieszczenia, które w zdecydowany sposób polepszyły funkcjonalność oraz standard użytkowania budynku. W ramach inwestycji zmieniono przeznaczenie i układ niektórych pomieszczeń parteru, wykonano schody na poddasze, które przystosowano na cele użytkowe. Natomiast, w dobudowanej części zlokalizowano pracownię rękodzieła i pracownię zajęć plastycznych. Nie zapomniano także o niepełnosprawnych, Dostęp na poddasze, zapewniono przez zastosowanie dźwigu platformowego dostępnego bezpośrednio z holu.

-Efektem działań jest wzbogacenie oferty terapeutycznej warsztatów. Dostosowanie do obowiązujących przepisów i standardów pomieszczeń pozwoliło również na racjonalne wykorzystanie istniejącego obiektu oraz rozszerzenie grup objętych terapią o kolejnych uczestników – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz. Powstające pracownie będą miały za główny cel pomoc w bezpośrednim wsparciu niepełnosprawnym w pozyskiwaniu zatrudnienia na rynku pracy oraz rozszerzenie spektrum rehabilitacji o kolejne zajęcia poprawiające samodzielność uczestników. Częściowe przeprofilowanie i przebudowanie warsztatu pozwala wziąć udział w zajęciach osobom niepełnosprawnym z znacznymi dysfunkcjami w zakresie narządu ruchu, chorób układu nerwowego, które do tej pory z takiej formy rehabilitacji skorzystać nie mogły.

Przypomnijmy, że Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej 190 zostały powołane do życia w 1994 roku jako pierwszy ośrodek tego profilu w byłym woj. tarnowskim. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie powołał je jako kolejny element tworzącego się zintegrowanego systemu rehabilitacji osób niepełnosprawnych , którego zadaniem jest kontynuacja rozwoju społecznego, a docelowo zawodowego podopiecznych SOSW kończących edukację szkolną ,a nie posiadających jeszcze umiejętności psychospołecznych umożliwiających samodzielność w życiu społecznym środowiska lokalnego lub zatrudnienie na chronionym lub wolnym rynku pracy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 16:20:57
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html