To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Konferencja o AIDS w I LO   -   03/12/2004
Dzień Walki z AIDS przypadający 1 grudnia obchodzony był w Tarnowie nie tylko w środę, gdy na ulicach Tarnowa pojawili się członkowie FMS prowadzący akcję informacyjną na temat sposobów unikania choroby. Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbyła się konferencja naukowa poświęcona Aids, zatytułowana "Po drugiej stronie granicy".Wzięli w niej udział lekarze specjaliści zajmujący się tą chorobą.

Ogloszenie

Ciekawostką jest fakt, że konferencję można było na żywo śledzić w internecie.
Konferencję przygotowali uczniowie - członkowie kół ekologicznego i psychologicznego działających przy I LO. - Przez udział w tej konferencji chcemy więcej dowiedzieć się o Aids. Z przeprowadzonej przez nas sondy wynika, że liczba osób, które uważają, że mają wiedzę na temat tej choroby maleje. A przecież dla osób młodych wiedza na ten temat jest szczególnie ważna. Dlatego zaprosiliśmy prelegentów, którzy opowiedzą jak można zabezpieczyć się przed Aids i na czym polega ta choroba - mówi Joanna Boryczko, uczennica klasy III LO, przewodnicząca koła ekologicznego.

W konferencji wzięli udział uczniowie I LO oraz przedstawiciele innych szkół ponadgimnazjalnych z Tarnowa wraz z pedagogami. Konferencja przekazywana była na żywo poprzez Internet. Wśród prelegentów znaleźli się lekarze: Grażyna Zawada-Skrobisz, specjalista chorób zakaźnych; Joanna Piotrowicz, specjalista chorób skóry; Barbara Hycnar, która mówiła o profilaktyce; dr Zbigniew Martyka, który omówił metody leczenia; psychiatra Robert Gubernat oraz Hanna Kozioł z Sanepidu.

- Wirusem HIV można zarazić się prowadząc ryzykowne życie. Wbrew powszechnym opiniom jest to schorzenie przewlekłe, w młodym wieku często przebiega bezobjawowo. Jeśli chcemy pozbyć się obaw przed zakażeniem należy korzystać z rzetelnej, naukowej wiedzy, a nie z zasłyszanych informacji. Wtedy możemy pozbyć się strachu przed tą chorobą - mówiła Joanna Piotrowicz, która opowiedziała także o tym, czym jest wirus HIV, jak przebiega choroba i w jaki sposób zabezpieczać się przed zakażeniem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 9, 2023 11:24:47
IP     : 44.212.94.18
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html