Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Relacja czwarta   -   06/12/2004
To już czwarta nasza relacja z przygotowań do rozpoczęcia kolejnego IV już Festiwalu „Vitae Walor”. Od czasu ostatniej wydarzyło się całkiem sporo na festiwalowej Tratwie. Spore wrażenie a nawet pozytywny, z naszego punktu widzenia, skandal wywołał piątkowy wywiad dyr. organizacyjnego Festiwalu Ryszarda Zaprzałki udzielony Dziennikowi Polskiemu, w którym nie owijając w bawełnę opowiedział, co w festiwalowej trawie piszczy, na jakie kłopoty napotykają twórcy Festiwalu.

Ogloszenie
>

Przede wszystkim jednak kapituła Nagrody Młodych „Semen” – 2004”, która stanowią studenci organizujący Festiwal, ustaliła i zatwierdziła trzy podstawowe kategorie nagrody. I tak pierwsza z nich to „Semen” przyznawany za dokonania w szeroko pojętej sferze kultury. Druga z nich obejmie osoby lub instytucje działające na rzecz bliźnich, bądź to w formie akcji charytatywnych, bądź to bezpośrednio konkretnym osobom. Trzecia kategoria to „Semen” wyjątkowy, bowiem wręczony on zostanie osobie, której działalność w sposób szczególny oddaje idee Vitae Walor, czyli wartość życia. Warto przy okazji wyjaśnić, iż samo słowo semen oznacza – ziarno, odwieczny symbol życia. Rzucone w glebę winno wydać ewangeliczny stokrotny plon. Takim owocem jest bez wątpienia męczeńska śmierć tarnowskiego kleryka, pochodzącego z Mościć, Roberta Gucwy – zamordowanego na misjach w Afryce. To właśnie jego imieniem nazwano Nagrodę Młodych – Semen 2004”, która po raz pierwszy zostanie wręczona w drugim dniu Festiwalu – tzw. Vitae Valor Młodych. Autorem oryginalnej statuetki nagrody jest znany tarnowski artysta grafik Piotr Barszczewski, autor całej plastycznej koncepcji Festiwalu.
Wydaje nam się, iż cała nasza impreza i to co wokół niej się dzieje jest właśnie owym ewangelicznym zbiorem tamtego ziarna rzuconego w afrykańską ziemię. Obok Nagrody Młodych takim wymiernym owocem tamtego afrykańskiego zasiewu jest także chyba zupełnie pionierska inicjatywa powołania własnego organu prasowego Festiwalu. Roboczo nazwaliśmy go „Echem Tratwy” i mamy ambitne plany wydawania go codziennie przez cały czas trwania „Vitae Valor”. Stałą siedzibą redakcji jest siedziba duszpasterstwa akademickiego „Tratwa” przy ul. Dwernickiego, obok kościoła akademickiego. Sporym mankamentem tego adresu jest brak łącza internetowego i telefonu, ale na szczęście prawie wszyscy nasi dziennikarze posiadają komputery z dostępem do Internetu, tel. komórkowe a nawet aparaty cyfrowe. Gdyby ktoś chciał się z nami skontaktować, do czego gorąco zachęcamy, to podajemy komórkę p.o. red. naczelnego 606 169 890 i jego e-maila: smagaczryszard@poczta.onet.pl.
Na razie zapału ani pomysłów młodym adeptom dziennikarstwa nie brakuje, cały ten studencko dziennikarski team ma, jak to mówi ojciec Jan Góra, głowę robaczywą od pomysłów. Kolegia i narady gonią jedne drugie, bowiem czasu pozostało naprawdę już niewiele. Pierwszy numer „Echa Tratwy” powinien być gotowy w dniu inauguracji Festiwalu. Będzie rozdawany bezpłatnie w Kinie „Marzenie” i kolportowany na terenie tarnowskich wyższych uczelni. W każdym numerze obok bieżących relacji z festiwalowego „tu i teraz”, będą podsumowania dnia poprzedniego i zapowiedzi kolejnego, a także stałe pozycje, m.in. kupon plebiscytu na najlepszy film Festiwalu. Nie ukrywamy, że naszym wzorem jest „Talia”, codzienny biuletyn wydawany w trakcie Festiwalu Komedii w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego.
Na koniec sympatyczna informacja o pozyskaniu kolejnego ważnego sponsora, a raczej przyjaciela „Vitae Valor”. Otóż zgłosiła się do nas znana tarnowska Kwiaciarnia „Hortar”, której właściciele państwo Kopczyńscy, cenieni mecenasi wartościowej kultury, zaoferowali nam serwis kwiatowy. Dzięki czemu będziemy mieli co wręczać naszym gościom, a będzie ich w tym roku niemało. Ale o tym w kolejnym odcinku naszej festiwalowej sagi.

organizatorzy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947