To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Setne urodziny Pani Genowefy    -   29/6/2012
Wieści z Borzęcina
Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 23 czerwca br. Swoje setne urodziny obchodziła Genowefa Nasiadka - mieszkanka naszej gminy. Z tej to okazji w domu Szanownej Jubilatki w Borzęcinie odbyła się msza święta w której uczestniczyli licznie przybyli na uroczystość goście. Oprócz szerokiej rodziny w spotkaniu wzięły udział władze samorządowe gminy Borzęcin: wójt Janusz Kwaśniak oraz zastępca wójta, Tadeusz Żurek. Powiat brzeski reprezentował starosta Andrzej Potępa oraz radni: Anna Rogóż oraz Jarosław Zachara, bocheński oddział ZUS Aneta Malisz – kierownik Wydziału Rent i Emerytur, sołectwo Borzęcin Górny – Maria Pilarska a borzęciński GOK – dyrektor Piotr Kania. Bukiet 100 róż zafundował Jubilatce doktor Jan Kowalski. Jak to bywa przy okazji urodzin i tutaj nie mogło zabraknąć toastów z życzeniami 200 lat życia!

Ogloszenie

-Dzisiejsza uroczystość to nie tylko święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Borzęcina i gminy. Świętujemy piękny jubileusz wieku życia Pani Genowefy, pełnego pięknych, ale i bolesnych chwil, życia które nie do końca było usłane różami. Z historii tej, wyłania się obraz kobiety silnej, kobiety zdecydowanej, niezłomnej, wiedzącej czego chce; kobiety, która potrafi być ojcem i matką dla swojej rodziny, szczególnie w trudnym okresie II wojny światowej, kiedy jej mąż Jan zostaje aresztowany i osadzony na ponad 4 lata w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu – mówił wójt Janusz Kwaśniak przekazując Jubilatce bukiet kwiatów. -Pan Bóg wynagradza jej za to w długim życiu i w rodzinie, w rodzinie która szczególnie w ostatnich latach, gdy Pani Genowefa nie jest już w pełni sprawna otacza ją szczególną troską i opieką. Nasza Dostojna Jubilatka urodziła 8 dzieci, boleśnie przeżyła śmierć swoich dwóch dorosłych synów. Doczekała 25 wnuków, 47 prawnuków i 19 praprawnuków – podkreślał wójt.

Sędziwego wieku gratulował także Pani Genowefie Prezes Rady Ministrów – Donald Tusk. ”Niech mi zatem będzie wolno tą drogą podziękować Pani w imieniu własnym i całego Rządu Rzeczypospolitej Polskiej za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata” - czytamy we fragmencie przesłanego okolicznościowego listu.
Wojewoda Małopolski – Jerzy Miller wyrażał przekonanie, że niewątpliwe doświadczenie życiowe Jubilatki są dla bliskich źródłem cennych rad i wskazówek. Życzył także pogody ducha i wielu powodów do radości w dalszym życiu.
Wspaniały jubileusz seniorki uczciła również liczna rodzina i zaproszeni goście składając życzenia długich lat w zdrowiu, spokoju i otoczeniu bliskich, życzliwych osób.
(p)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:52:42
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html