To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   02/7/2012
Napastnicy złapani
39-latek i 63-latek, bez stałego meldunku zostali w piątkową noc pobici w Tarnowie przez dwóch nietrzeźwych sprawców. Starszy z mężczyzna doznał urazu głowy, natomiast młodszy po uderzeniu butelką urazu głowy i stłuczenia mózgu. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód ustalili i zatrzymali odpowiedzialnych za pobicie braci. 23 i 19-latek, obaj bez stałego miejsca zamieszkania usłyszeli zarzuty pobicia i spowodowania obrażeń ciała., za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawcy zostali doprowadzeni do tarnowskiej Prokuratury, która zastosowała wobec nich policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. W minionym tygodniu doszło także do szeregu, bardzo różnorodnych kradzieży, jak również zdarzeń drogowych; m.in. nie udała się „podmianka”, której próbował dokonać pijany kierowca zamieniając się miejscami z pasażerem i próba ucieczki przed radiowozem.

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
Z jednego ze sklepów przy ul. Narutowicza w Tarnowie złodzieje wynieśli 6 kompletów pościeli i 9 par „japonek” z logiem EURO 2012. Straty oszacowano na 600 złotych. Trwa poszukiwanie sprawców.
W ręce policjantów z KP Tarnów-Zachód trafił także 51-letni tarnowianin. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież wartych ponad 1000 złotych kilkudziesięciu soków, które przez jakiś czas wynosił sukcesywnie z jednego ze sklepów przy ul. Hodowlanej w Tarnowie.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy Wierzchosławice, podejrzaną o kradzież z domu swojej znajomej, wartej kilka tysięcy złotych złotej biżuterii. Kobieta trafiła do trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzut. Grozi jej do 5 lat pozbawiania wolności.
W nocy 28 czerwca z zaparkowanego przy ul. Szujskiego w Tarnowie pojazdu taksówki złodziej ukradł galeryjkę sygnalizacyjną z napisem TAXI, powodując straty w wysokości 400 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
Z terenu parkingu samochodowego przy ul. Langiewicza w Tarnowie zniknęło 30 metrów kwadratowych betonowych płyt ażurowych. Do kradzieży doszło w okresie od 22 czerwca. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 900 złotych. W obu przypadkach policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali w piątek przed północą 23-letniego tarnowianina, który usiłował włamać się do dwóch altanek na terenie ogródków działkowych przy ul. Spytki. Sprawca został zatrzymany w momencie gdy rozbijał szyby w oknach przez które miał dostać się do środka altan.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 25 czerwca wieczorem 28-letniego tarnowianina, który uszkodził elewację przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Tarnowie-Mościcach, malując po niej farbami. Przy mężczyźnie ujawniono cały arsenał farb i rękawiczki. Trwa szacowanie strat powstałych w wyniku jego działania.
Wieczorem 25 czerwca zatrzymany został także 20-latek, podejrzewany o uszkodzenie drzwi jednego z mieszkań w centrum Tarnowa. Kopiąc i uderzając w nie pięściami, spowodował straty w wysokości 300 złotych na szkodę 82-letniej właścicielki mieszkania.

Napady, pobicia
39-latek i 63-latek, bez stałego meldunku zostali w piątkową noc pobici w Tarnowie przez dwóch nietrzeźwych sprawców. Starszy z mężczyzna doznał urazu głowy, natomiast młodszy po uderzeniu butelką urazu głowy i stłuczenia mózgu. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód ustalili i zatrzymali odpowiedzialnych za pobicie braci. 23 i 19-latek, obaj bez stałego miejsca zamieszkania usłyszeli zarzuty pobicia i spowodowania obrażeń ciała., za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawcy zostali doprowadzeni do tarnowskiej Prokuratury, która zastosowała wobec nich policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Za kółkiem
W Tuchowie na ul. Kolejowej kierujący oplem astrą, 22-letni mieszkaniec Lichwina, podczas wykonywania manewru zawracania , nie zachował należytej ostrożności doprowadzając do zderzenia z volkswagenem passatem, kierowanym przez 34-letniego tychowianina. Ten ostatni doznał ogólnych potłuczeń ciała i urazu ręki, kierowca opla- rany ciętej czoła. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.
27 czerwca przed 21:00 na ul. M.B. Fatimskiej w Tarnowie zatrzymano do kontroli drogowej motorowerzystę. Jak ustalono17-latek miał w organizmie ponad promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
W piątek po 16:00 w Wierzchosławicach kierujący fordem mondeo, 40-letni tarnowianin na widok policyjnego radiowozu zatrzymał pojazd w zatoczce parkingowej i zajął miejsce pasażera. Jego miejsce zajął pasażer, 38-latek, który kontynuował dalszą jazdę. Mężczyzna zignorował sygnał policjantów nakazujący zatrzymanie się, a uciekając przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Został zatrzymany kilkaset metrów dalej, w rejonie budowy autostrady A4. Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 38-latek miał 2,6 promila , 40-latek – 2.9 promila. Ten ostatni dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi obu mężczyznom kara pozbawiania wolności do 2 lat.

Narkotyki
26 czerwca wieczorem na ul. Głowackiego w Tarnowie służby kryminalne komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymały 21-latka, przy którym ujawniono 5,13 grama suszu marihuany.

Różne
Jak informowaliśmy obszernie w osobnej wiadomości, tarnowska Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczne wakacje 2012”. Przypomnijmy tylko, że w ramach tej akcji działania prowadzić będzie również „drogówka” - stąd też wszyscy rodzice lub opiekunowie zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem dzieci w trasę proszeni są o telefon z wyprzedzeniem minimum jednego dnia. ”W zgłoszeniu pod numerem (14)628 22 25 (w godzinach urzędowania) lub 997 (całodobowo) prosimy podać dokładny czas odjazdu autobusu. Stały punkt kontroli autobusów wyznaczony został na ul. Bandrowskiego w Tarnowie” - informowała rzecznik KMP Tarnów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:43:43
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html