To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   5. EDYCJA FESTIWALU „MUZYKA LATA”    -   06/7/2012
Brahms na Zamku
Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza na kolejną edycję Festiwalu „Muzyka Lata”, który tradycyjnie odbędzie się w lipcu i sierpniu na Zamku w Dębnie. Koncert inauguracyjny odbędzie się już 8 lipca o godz. 17:00. W programie – w znakomitym wykonaniu Kwintet fortepianowy f-moll op. 34 Johannesa Brahmsa.

Ogloszenie

W każdą kolejną niedzielę miesiąca o godz. 17 melomani będą mogli posłuchać klasycznych utworów w najlepszym wykonaniu. W programie Festiwalu znajdą się przykłady muzyki kameralnej – znakomite dzieła literatury muzycznej w wykonaniu wybitnych artystów polskich i zagranicznych – solistów oraz zespołów. Połączenie zabytkowych wnętrz, niepowtarzalnego klimatu Zamku w Dębnie i pięknej muzyki to wyjątkowa oferta, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających melomanów.

Organizatorzy Festiwalu serdecznie zapraszają na koncert inauguracyjny, który odbędzie się 8 lipca 2012 (niedziela) o godz. 17 na Zamku w Dębnie. Wystąpi wybitna altowiolistka Ildiko Ludwig, której towarzyszyć będą: Maria Sławek (skrzypce), Zofia Stabrawa (skrzypce), Krzysztof Sadłowski (wiolonczela) i Mirosław Herbowski (fortepian). Na program złoży się wykonanie Kwintetu fortepianowego f-moll op. 34 Johannesa Brahmsa.

Maria SŁAWEK – skrzypaczka. Urodziła się w Gdańsku. W roku 1988, w wieku zaledwie 4 lat, rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. W 2011 ukończyła z najwyższym wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Wiesława Kwaśnego, zaś w zakresie kameralistyki kształciła się przez 4 lata pod kierunkiem prof. Janiny Romańskiej-Werner. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie.
Jako 15-latka zadebiutowała na festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki i zagrała z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej. Jako solistka koncertowała także z Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną, zespołem Camerata Vistula, Orkiestrą Kameralną i Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, pod dyrekcją m.in. R. Zimaka, J. Przybylskiego, P.Przytockiego.
Jej pasją jest muzyka kameralna. Regularnie pojawia się na festiwalach: „Wawel o Zmierzchu” w Krakowie, „Muzyka Lata” w Dębnie, Festiwal Kameralny w Iwoniczu-Zdroju, Festiwal „Sierpień Talentów” w Katowicach, a także na wielu innych w całej Polsce. Stale współpracuje z najwybitniejszymi młodymi polskimi muzykami. Od 2007 tworzy duet z pianistą Piotrem Różańskim. W 2010 ukazała się wydana przez  Akademię Muzyczną w Krakowie płyta „Chopin – aktualność piękna”, na której wraz z Krzysztofem Sadłowskim i Piotrem Kosińskim nagrała Trio fortepianowe op.8 Fryderyka Chopina.
Jako członek nowej orkiestry Nigela Kennedyego „The Orchestra of Life” odbyła w kwietniu 2010 tournée koncertowe po Niemczech. Koncertowała w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, Gewandhaus w Lipsku, Meistersingerhalle w Norymberdze, Konzerthaus w Dortmundzie, Tonhalle w Düsseldorfie, Filharmonii Kolońskiej, Monachijskiej,  Beethovensaal w Stuttgarcie i wielu innych,  a także Royal Festival Hall w Londynie. W listopadzie 2010 orkiestra odbyła też tournée po Wielkiej Brytanii, grając w tak renomowanych miejscach jak: Royal Albert Hall w Londynie, Birmingham Symphony Hall oraz Bridgewater Hall w Manchesterze. Od 2011 jest koncertmistrzem młodej orkiestry CORda Cracovia, która miała już okazję współpracować z tak wybitnymi muzykami jak: Tadeusz Strugała, Daniel Stabrawa, Kaja Danczowska czy Marcin Dylla.
Maria Sławek swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Maxima Vengerova, prof. Wandy Wiłkomirskiej i Dory Schwarzberg. W latach 2003-06 była podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2007 otrzymała nagrodę maestro Jerzego Katlewicza przyznawaną wyróżniającym się studentom krakowskiej Akademii Muzycznej. Od 2009 jest także stypendystką fundacji „Sapere Auso”, a od 2010 stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Krakowa dla Młodych Twórców Kultury oraz stypendium Fundacji „Grazella”.
Jest laureatką prestiżowej nagrody The Georg Solti Foudation.

Maria Zofia STABRAWA – skrzypaczka. Urodziła się w Krakowie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła u swojego ojca, a następnie kontynuowała u Mechthild Kretz i Tomasza Tomaszewskiego w Berlinie. Ukończyła studia muzyczne w Guildhall School of Music and Drama London w klasie K. Smietany i J. Ross, otrzymując dyplom w zakresie gry solowej. W latach 2009-11 była stypendystką Orchesterakademie Berliner Philhahrmoniker, występując w roli koncertmistrza, m.in. z takimi artystami jak Lang Lang czy Simon Rattle. Koncertuje jako solistka i kameralistka, m.in. w Grosse Festspielhaus Salzburg, w Alte Oper Frankfurt, w Helferei Zürich, St. Luke London, Muzeum Żydowskim w Berlinie i w Centrum Judaicum w Krakowie czy Filharmonii Berlińskiej. Występowała na tak prestiżowych festiwalach jak: Zermatt Festival, Bowdoin Festival USA (Lewis Kaplan), Muzyka w Starym Krakowie i Wawel o Zmierzchu. Jako solistka koncertowała w Filharmonii Berlińskiej z utworami Sibeliusa, Beethovena, Ysaye a i Szymanowskiego. W roku 2012 została zaproszona jako solistka do Tokyo Kioi Hall.

Ildiko LUDWIG – altowiolistka. Urodzona w Niemczech, w wieku siedmiu lat rozpoczęła grę na skrzypcach. Szybko odkryła jednak w sobie miłość do altówki i rozpoczęła grę na tym instrumencie w Schloss Belvedere w Weimarze, gdzie studiowała u prof. Kruegera i prof. Lesera. Brała udział w kursach mistrzowskich u Andreasa Willwohla (solo altówka, Radio Sinfonie Orchester Berlin), Wilfrieda Strehle (solo altówka, Berliner Philharmoniker), Roland Glassl, Morten Carlsen i Garth Knox.
Jest aktywna w muzyce kameralnej występując na wielu festiwalach muzycznych z takimi artystami jak: Jan Vogler (Vogler Quartett), Mathias Beyer-Karlshoj, Markus Nyikos, Ib Hausmann i Jose Gallardo. Była również stypendystką Villa Musica i Radio Sinfonieorchester Berlin, członkiem Junge Deutsche Philharmonie i Staatskapelle Dresden.
Współpracuje z takimi zespołami jak: Ensemble Resonanz, Ensemble Kontraste, Ensemble Mini Mahler, Solistenensemble Kaleidoskope i Orchester M 18.
Obecnie przebywa na stypendium w Orchestra of the Age of Enlightment (Wielka Brytania) i rozpoczyna ponowne studia muzyczne, tym razem na instrumentach historycznych, ucząc się u Stephana Maia, Christiana Goosesa i Richarda Gwilta.

Krzysztof SADŁOWSKI – wiolonczelista, student IV roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra Dominika Połońskiego. Jest członkiem Orchestra of Life, założonej przez Nigela Kennedyego, z którą koncertował m.in. w Niemczech, Francji, Anglii i Szwajcarii , w najbardziej prestiżowych salach(filharmonie w Berlinie, Kolonii, Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Royal Festival Hall, Royal Albert Hall). Aktywnie działa jako członek Koła Kameralistów Krakowskiej Akademii Muzycznej, za co w roku 2011 otrzymał nagrodę Rektora. Brał udział w nagraniu wydanej przez swoją uczelnie płyty „Chopin – aktualność piękna” w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Jako kameralista koncertował z wybitnymi muzykami, m.in. Danielem Stabrawą i Piotrem Reichertem. Jest członkiem orkiestry CORda Cracovia mającej w dorobku współpracę m.in. z Kają Danczowską, Tadeuszem Strugałą czy Marcinem Dyllą. Umiejętności wykonawcze doskonalił na licznych kursach solowych i kameralnych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m. in. Kazimierza Michalika, Michaela Flaksmana, Tomasza Strahla, Michała Dmochowskiego, Claudio Bohorqueza, Juliusa Bergera.

Mirosław HERBOWSKI – pianista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył w 1982 otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Studiował w klasie fortepianu prof. Ireny Sijałowej-Vogel, uczennicy H. Neuhausa. Uzupełniał studia na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: R. Buchbindera, I. Klanskyego, F. Raucha, P. Rosena i N. Salzmann. Jest finalistą i laureatem konkursów muzycznych w Warszawie, Rotterdamie i Rzymie.
Od 1982 koncertuje systematycznie w Polsce, niemal całej Europie, Japonii i USA. Brał udział w festiwalach muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Jakobstadt, Helsinkach, Kopenhadze i Salzburgu. Dokonał wielu nagrań telewizyjnych i radiowych dla telewizji polskiej, fińskiej i szwedzkiej. Nagrał kilka płyt CD z utworami m. in. Brahmsa, Francka, Schuberta, Hindemitha i Strawińskiego.
Jeszcze w czasie studiów podjął pracę na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w okresie 1981-89 był asystentem i adiunktem. W latach 1989-97 był wykładowcą i kierownikiem sekcji fortepianu w Konserwatorium w Jakobstadt w Finlandii, a później docentem w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, gdzie prowadził klasę fortepianu do 2000 roku. Od roku 2001 wykłada ponownie na Akademii Muzycznej w Krakowie, w której uzyskał w 2003 tytuł doktora habilitowanego. W latach 1990-2005 prowadził kursy pianistyczne, m. in. w Krakowie, Helsinkach, Jakobstadt i Nowym Jorku. Był członkiem jury kilku konkursów muzycznych.

Bilety w cenie: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia w sekretariacie Pałacu Młodzieży w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 24, tel. 14 622-03-85) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 oraz na godzinę przed koncertem na Zamku w Dębnie. Informacji udziela sekretariat Pałacu Młodzieży.

Kolejne koncerty w lipcu: 15, 22 i 29 oraz w sierpniu: 5, 12 i 19. Będziemy o nich informowali.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Fri, April 26, 2024 04:42:49
IP          : 3.133.141.6
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html