Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Debata na półmetku kadencji   -   08/12/2004
To już dziś. W środowy wieczór o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich Tarnowian do Sali Lustrzanej, gdzie spotykamy się z tarnowskimi radnymi, Prezydentem Tarnowa i jego zastępcami a także politykami spoza Rady Miasta, w tym parlamentarzystami z okręgu. Pretekstem do publicznej debaty o sprawach miasta, jego sukcesach i porażkach jest mijający właśnie półmetek kadencji Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta.

Ogloszenie

Spotkania podsumowujące kolejne lata pracy tarnowskiego samorządu, rozpoczął tarnowski KoLiber rok temu. Już wówczas uczestnicy pierwszej debaty obiecali sobie kontynuację cyklu. W tym roku w organizację imprezy włączył się również nasz Portal Internetowy inTARnet.pl i Forum Tarnowa (www.forum.tarnow.pl). Sponsorami debaty są : Biuro Podatkowe PRO-FIS, Wytwórnia Szachów i Gier z Drewna GNIADEK, Firma 2m Media, Agencja Informacyjno- Handlowa TAR-NET, Przychodnia Lekarska TRIADA oraz Restauracja PASAŻ. Wśród patronów medialnych przedsięwzięcia, poza naszym portalem i forum, znaleźli się TEMI, TTK, RDN-Małopolska, Radio MAKS, internetowy serwis miejski www.tarnow.pl oraz czasopismo studentów PWSZ "Ad Astra".

Środową debatę, jak przed rokiem, rozpoczną krótkie wystąpienia przedstawicieli wszystkich ugrupowań zasiadających w tarnowskiej Radzie Miasta - Krzysztofa Bazuły z SLD-UP, Marka Ciesielczyka z Uczciwości, Jacka Łabny z Prawego Tarnowa, Zbigniewa Martyki z LPR , przedstawicieli Naszego Domu Tarnów i SDPL oraz wystąpienie Prezydenta Bienia. Każdy z uczestników ma dokonać ogólnego podsumowania 2 lat pracy samorządu i ocenić obecny stan spraw Miasta. Po tym demokratycznym wstępie (na wskazanie największej porażki i największego sukcesu tej kadencji każdy z dyskutantów bedzie miał tylko 1 minutę) zaplanowaliśmy około godzinną dyskusję między radnymi a Zarządem Miasta. W drugiej i zarazem ostatniej godzinie debaty do dyskusji zaproszono również reprezentantów ugrupowań nie zasiadających obecnie w Radzie Miasta a także tarnowskich parlamentarzystów. Swój udział potwierdzili dotychczas: Aleksander Grad - poseł PO, Tomasz Zieliński (UW), Tadeusz Falandysz (PSL) i Wojciech Popiela (UPR). Oczekujemy jednak obecności także innych polityków związanych z Tarnowem.

W trakcie spotkania przeprowadzone zostanie wśród publiczności zgromadzonej na sali głosowanie "Jak dziś zagłosowałbyś w wyborach samorządowych?".
Podczas debaty będzie też można (na karteczce) zadać pytanie tarnowskim politykom. Na pytania pod adresem radnych i Prezydenta, które wykorzystane zostaną podczas dyskusji, czeka też nadal nasza redakcja. Można nadsyłać swoje pytania drogą elektroniczną, na adres: redakcja@intarnet.pl.
Pytania, na które z braku czasu, nie zostaną udzielone odpowiedzi na Sali Lustrzanej postaramy się przekazać adresatom a odpowiedzi pozyskać w formie pisemnej i następnie opublikować w portalu.
Dobrą okazję do zadania pytania Prezydentowi Bieniowi będą mieli też internauci podczas chata, który organizuje serwis miejski www.tarnow.pl w piątek 10 grudnia o 14.30 (Uwaga : nastąpiło przsunięcie pierwotnego terminu chata ze środy na piątek !).

My raz jeszcze zapraszamy do Sali Lustrzanej w środę o godzinie 18.00, licząc na liczne, tym razem nie-wirtualne przybycie inTARnautów.
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 103)Dodaj komentarz
(07-12-2004) M.Wietrzyk :
Mam nadzieję, że pytania nie przeciekną do władz miasta tak jak to miało miejsce w tamtym roku kiedy to prezydenci przyszli "uzbrojeni" w sterty papierów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2004) klekle :
a jakież to pytania można zadać?. Przecież mogą się domyślać i tak przyjść "uzbrojeni". Tak jakby nie byli maglowani co miesiąc na Sesji w stałych i dyżurnych tematach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-12-2004) a :
ale wietrzyk potrafi tyle co napisac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) Jasio Toster :
wietrzyk juz weszy podstep jak caly UPR w zyciu codziennym - takie juz z nich chlopaki z mania przesladowcza...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) gofrownica :
Jasiu tak po prostu było w tamtym roku i każdy kto był na sali o tym wie. Niektórzy nawet sugerują kto dał pytania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) Mak :
Nie wiem o co tu niektórym chodzi. Czy chca "złapać" prezydentów na braku wiedzy o szczegółach - czy chcą porozmawiać o planach - ich realizacji, badź braku ich realizacji, zaniechaniach w sprawach ważnych itp. Czy jednak ma to byc scenariusz o jakim pisze Jasio Toster?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) PH :
no dobrze kolejne spotkanie, dyskusja i gadu gadu gadu - co to wszystko da? Wydaje mi się że dość dobrego podsumowania dokonają przyszłe wybory a jak nie to znowu wyborcy będą narzekać że nie spełniono obietnic kampanijnych i tak w koło macieju. ej......... rzygać się chce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) XXXX :
wiesz co, demokracja i dostęp do informacji o sprawach publicznych nie może być od wyborów do wyborów. Mamy prawo kontrolować w trakcie kadencji tych, których wybraliśmy i przepytywać ich, czy dobrze działają. Wyborcy mają prawo do oceny wybieranych częściej niż raz na 4 lata. Chyba, ze jakoś dziwnie inaczej rozumiesz demokrację

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) flaherty :
parodia a nie debata większośc czasu poświęcono na tarnowski sport ( trzeba się czymś pochwalić) pozostały czas to oświadczenia polityczne. To nie był dialog. Panu prowadzącemu pogratulować doboru pytań :) .Ja mam takie pytanie ile dociekliwych pytań pominął i dlaczego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) Loom :
do flaherty: Dialogu nie było , zgoda. Ale co do pozostałej części oceny to chyba byliśmy na róznych debatach. O sporcie gadano w sumie może z 5 minut, i zagadano w sumie dość istotny problem, zwykle zbywany przez wszystkich. Chwała za to , że ktoś próbował go podnieść choć wyszła z tego parodia. Sam nadsyłałem podobne pytanie do portalu. Po prostu tragedia. Jak Ciesielczyk przystąpił do ataku i poparli go jego zwolennicy na sali, bardzo zmoblizowani trzeba przyznać, było po herbacie, a raczej po debacie. Jak naprawde cenię tego goscia za intelekt to uwazam , że nie umie niczego innego robic jak burzyć, podburzać, jątrzyć. Jak moze udać się dialog z kimś takim ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) wijak :
są już zdjecia ! TUTAJ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2004) bylem sluchalem :
No niestety debata nie moze sie udac kiedy jeden z aktorow wykorzystuje ja do bezpardonowego ataku na reszte. Panie racny dr C. Debata oznacza rozmowe, dialog publiczny. probe analizy stanu faktycznego. A nie wyplakiwanie zali, czesto osobistych. Ja naprawde nie dziwie sie ze jest Pan niepopularny w mediach, skoro sa one dla szanownego pana radnego jedynie kolejnym osrodkiem do przeprowadzania ataku. Moze Pan szanowny radny miec pretensje tylko i wylacznie do siebie. Co do samej debaty - a raczej jej namiastki z powodu wymienionego dr C. - poruszono w sumie wiele waznych tematow - jak bezpieczenstwo, inwestycje, dewaluacja rangi tarnowa, finanse i kasa miasta - niestety wyraznie bylo widac ze narzucone ramy czasowe nie pozwolily na glebsza dyskusje o tych problemach. Niestety, bo momentami bylo ciekawie. Dzieki natomiast Panu C. moglismy sluchac o tak zajmujacych i wazacych na losach kiasta peoblemach jak zwolnienie jednego pracownika, przyjecie innego pracownika itp. Jedyna za co podziwiam tego pana to zdolnosc do mobilizacji falangi poplecznikow, ktorzy przybyli w ilosci pozwalajacej na wypelnienie 60% sali. To tez trzeba umiec, co fakt to fakt. Szkoda ze w przypadku tego Pana na pyskowkach sie generalnie konczy. I nic z tego nie wynika.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
sprobuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
pozdrawiam, moje uwagi do debaty: 1) zapraszać tylko przedstwicieli klubów, nie parlametarzystów, czy politykow spoza Rady Miejskiej, gdyż 5 minut dla kazdego to za malo czasu 2) ograniczyć w ten sposób liczbę dyskutujących do 5:PT,U,LPR,SLD,POPiS (kogo intersują wywody np. p. Zielińskiego z partii pt Unia Wolności, skoro przepadli w wyborach do Rady z kretesem), a ze strony wladz miasta zaprszać jedynie prezydenta i jednego wice, aby proporcje w dyskusji byly zachowane 3) pozwalac zawadać pytania z sali, ale ograniczone do 1 minuty lub nawet 30 sekund, a ludzi , którzy nie stosują się do tych reguł odsuwać od mikrofonu (np. wyłaczać mikrofon) 4) każdy z uczestników (a więc przedstawiciele 5 klubvów - bez SDPL - bo oni nie mają klubu, a poza tym musieliby wynająć jakiegoś rzeczniak prasowego, aby za nich coś powiedział) oraz prezydent i wice powinni mieć w czasie całej debaty 10, a może nawet w sumie 15 minut - np. 3 razy po 5 minut. ------ Co do samego tematu, którego w ciągu 5 minut nie można było rozwinąć: 1) gość powyżej pisze, że mówiłem nie na temat - mam inne zdanie - jako jeden z nielicznych mówiłem na temat, a mój przedmówca pop prostu tego nie słuchał: a) już na samym początku wypinktowałem - jako jedyny - podając dane statystyczne z GUS - że Tarnów jest w każdej prawie dziedzinie gorszy od porównywalnych miast w Małopolsce - np. pod względem udziału inwestycji w budżecie, ilości oddanych mieszkań na 1000 mieszkańców, ilości lekarzy na 1000 mieszkańców, ilości podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców - mój przedmówca - musi być chyba jednym z tych , co to "wiszą na klamce" Bienia, skoro, udaje, że tego nie słyszał b) wypunktowałem bezsadne wydatki Bienia np. na cukierki (!!!), druk i kolportaż swojego zdjęcia (za nasze pieniądze), - jest tego ok. kilkaset tysięcy złotych, a więc suma na remont dłuższego chodnika niż w okolicy domu radnego Babuśki na rogu Wojtarowicza i Słowackiego c) zwróciłem uwagę, iż Bień promuje zasady nepotyzmu zatyrudniając np. brata radnej Anny Mach ze swego ugrupowania (na umowę zlecenie, tak że gość ten nie musi być w uzręzie) d)zwróci8łem uwagę, że tnioe Ciesielczyk, lecz Bień jest człowiekiem, z którym nie można współpracować, przez dwa lata nie zdołał utworzyć koalicji 13 radnych, którzy by popierali jego pomysły, dlatego też w Radzie często nie znajduje poparcia e) wiąże się z tym kilka cech prezydenta, które go dyskwalifikują jako polityka - arogancja (to o czym mówił np. radny Martyka czy też chamskie potraktowanie swojej zwolenniczki z Mościc na ostatniej sesji Rady!!!!), mściwość - złożył donos na własnego kolegę - dyrektora USC, dlatego, że ten był obecny na sesji Rady i bronił się przed zarzutami Bienia. Prezydent "podkablował" do ZUS, gdyż był wtedy dyrektor był formalnier na chorobowym, "podkablował" też tego człowieka,twierdząć, że kilka lat temu nie wystawił mu jakiegoś kwitka, gdy organizawał w Urzędzie Stanu Cywilnego imprezę urodzinową dla swego syna - takie metody dyskwalifikują Bienia To by było na tyle , a w natępnym odcinku napi9szę , jakie są drogi wyjścia z bagna, w którym dzięki Bieniowi między innymi znazazł się Tarnów. Pozdrawiam Marek Ciesielczyk PS A może mój wojowniczy przedmówca internetowy, ma na tyle odwagi, że się podpisze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) intarnauta :
czego Pan spróbuje panie doktorze ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :co to znaczy? co to znaczy? m.ciesielczyk@umt.Tarnow.pl 
Moje uwagi dot.sposobu wyjścia z patowej sytuacji, kiedy praktycznie nieodwaływalny prezydent nie umie porozumieć się z Radą Miejską: 1) Popularność Bienia maleje, o czym mówi nawet sam Prezydent 2) Jednakże przy bardzo małej frewkwencji wyborczej - ok. 30% - jego zwolennicy, którzy stanowią grupę kilku tysięcy ludzi w Tarnowie - członkowie rodziny, znajomi, a przede wszystkim ci, którzy mają konkretny interes, by Bień dalej był prezydentem, mogą sprawić, że Bień znowu wygra wybory - gdy np. na Rojka zagłosuje znowu 20%, na Ciesielczyka - 16%, na Martykę -12%, a na Bazułę 8% tarnowian. 3) Moim zdaniem, trzeba zrobić wszystko, by odsunąć Bienia od władzy, gdyż rujnuje Tarnów - mimo obietnić zadłużenie na konieć 2005 ma stanowić1/3 wartości rocznego budżetu, a sam Bień nie ma żadnych pomysłów na przyciągnięcie poważnych inwestorów (a nie jakieś "płotki", którymi chwali się Sasak). Jedynym sposobem na wygranie wyborów z Bieniem przy niskiej frekwencji - jest koalicja 3 ugrupowań - Prawego Tarnowa, Uczciwości i LPR. JUż w tych wyborach ugrupowania te w sumie uzyskały 13 radnych - czyli większość- dopiero "zdrada" radnego Mundały Z PT, zmieniła ten stan rzeczy (ttrzeba tu zaznaczyć, że córka MUndały pracuje w UM, czyli jest podwładną Bienia). 4) Jeśli nawet Uczciwość, Prawy Tarnów i LPR nie porozumieją się co do współnej listy wyborczej i jednego kandydata na Prezydenta - to nie stanie się wilekie nieszczęście - nawet 3 osobne listy wyborcze będą oznaczały większość w Radzie i to sadzę w okolicy 15 mantadów (myślę, że LPR i UCZCIWOŚĆ zdobędą 1-2 mandatyu więcwej niż 2 lata temu). 5) Jeśli te 3 ugrupowania wystawią swoich kandydatów na Prezydenta, to pierwszą turę mogą oni potraktować jako swego rodzaju prawybory, a w drugiej turze - do której - jak sądzę przejdzie Bień lub jakiś inny kandydat posła GRada (gdyż ten podono obraził się na arogancję Bienia) UCZCIWOŚĆ , Prawy Tarnów I LPR powinny poprzeć jednego spośród swych kandydatów, który dostanie się do tej drugiej tury. I Bień nie ma wtedy szans, nawqet jeśli wiernopoddańcze tarnowskie mass media go masowo poprą. Oczywiście taka koalicja zakkładałaby, że dwaj pozostali kandydaci, którzy6 odpadną w pierwszej turze będą wiceprezydentami. 6) Bień i Grad zrobią wszystko, aby skłócićte 3 ugrupowania, wiedząc doskonale, że tego typu koal;icja oznacza koniec sytuiacji, w której Grad trzyma Tarnów za gardło. Dlatego nie powinniśmy poddać się taktyce grado-bieniowców zwanej po leninowsku "salami" - krojenie po kawałku obecnej opozycji (tak jak w przypadku radnego MUn dały, "odkrojonego" od Prawego Tarnowa"). 7) Jest rzeczą powszechn ie znaną, że wśród zwolenników Prawego Tarnowa jest mnóstwo ludzi, którzy nie są zwolennikami Ciesielczyka, zaś wśród zwolenników Uczciwości - wielu nie lbi Łabno i Rojka, także w LPR są ludzie , którzyt nioe są fanami Ciesielczyka i Łabno i odwrotnie. Chodzi o to, aby im pokazać stan faktyczny - albo Bień albo w/w koalicja i model: Ciesielczyk prezydentem - Łabno i Martyka wiceprezydentemi, albo - Łabno prezydentem - a jego zastępcami Ciesielczyk i Martyka, albo Martyka prezydentem zaś zastępcami - Łabno i Ciesielczyk. 8) A co z lewicą - może ktoś spytać - moim zdaniem lewicy nie powinno się izolować i taka centro-prawicowa koalicja rządząca - Prawy Tarnów-Uczciwość-LPR - powinna współpracoiwać z lewicą - przecież na poziomie samorządu nie rozstrzyga się spraw związanych z np. eutanazją czy aborcją ,lecz z tym czy zlikwidować przedszkole, czy wybudować nową drogę etc. Jeśłi komuś nie podoba się taka wizja - to niech głosuje za Bienie i Gradem - Tak nawiasem mówiąc, nie mogę doczekać się , kiedy Platforma Obywatelska przejmie władzę - gdyż uważam , że skompromituje się znacznie szybciej niż AWS i SLD - powstanie chaos w wyniku sposób PO - Kaczyńscy i mam nadzieję zmieniona zostanie ordynacja wyborcza oraz powstanie w końcu duża normalna pratia chadecka oraz socjaldemokratyczna, a Polska stanie się faktycznie demokracją. To by było na razie na tyle W trzecim odcinku o tym - jak "kupić " dziennikarza i dlaczego w Tarnowie istniej "Białoruś medialna". Ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :czy może mi kto co to znaczy GG m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
Zgodnie z obietnicą - oto część nr 3 (przy okazji spytam, co to znaczy ICQ oraz GG? Jakie znaczenie dla lokalnej polityki ma tarnowska "Białoruś medialna"? 1) Czy zauważyliście w czasie kampnaii wyborczej, kto miał najwięcej reklam w lokalnej telewizji kablowej? Czy zauważyliście , ile czasu antenowego ta telewizja poświęca Bieniowi lub jego współpracownikom (zwolennikom), a ile opozycji, choć ta w Radzie ma teoretycznie większość? Czy jesteście Państwo w stanie podać choćjeden przykład wystąpienia Ciesielczyka w tej telewizji w ciągu ostatnich 2 lat (nie licząc sesji, gdzie pokazuje się ścianę lub plan ogólny sali, gdy mówi Ciesielczyk) ? W ostanich miesiącach Bień podpisał dwa razy umowy z tą telewizją , na mocy których podatnicy tarnowscy płacą tej prywatnej telewizji za realizację samorządowych programów telewizyjnych. Jedna z tych umów zakładała nawet, że na pytania odpowiada albo prezydent albo wiceprezydent. 2) Redaktorem naczelnym TEMI jest Tomasza ŻAk. Stowarzyszenie przez niego prowadzone otrzymało dotację z kasy miasta, czyli z naszej kieszeni. Dziennikarz TEMI p. Noga był swego czasu zatyrudniony na umowę zlecenie przez miasto i otrzymywał z naszej kieszeni ok. 1.000 zł miesięcznie . Ówczesne dyrektor Pałacu Młodzieży ujawniła, na KOmisji Kultury, że red. nacz TEMI Żak został skazany przez Sąd Rejonowy za zniszczenie mienia miejskiego - sali teatralnej w Pałacu Młodzieży - a wyrok prawomocny nie mógł zapaść bo......sprawa uległa przedawnieniu. Czy zauważyliście Państwo, że Bień zmien ił na pozytywny swój stosunek do propozycji spólki FRED budowy supermarketu koło ELEI. Fred jest wydawcą TEMI 3) Bień zatrudnił niedawno p. Biedronia w Urzędzie MIasta . Biedroń dotyczas pracował w Radio Kraków 4) Miasto wsparło finansowy stowarzyszenie dziennikarzy tarnowskich, którego szefem jest Jerzyy Kosiba - kierownik działu tarnowskiego Gazety Krakowskiej (polecam lekturę pracy magisterskiej p. Kosiby , pisanej - o ile mnie pamięć nie myli w końcu lat 80-tych w Instytucie Nauk Politycznych UJ) 5) Bień tuż po wyborach, w których pełnomocnikiem jego komitetu wyborczego była synowa współwłaściciuelki Radia MAKS, zatrudnił na stanowisku dyrektora Wydziały Kultury córkę innego współwłaściciela Radia MAKS, a nieco później - na umowę zlecenie zatrudnił dziennikarza , który przez wiele lat był czołową postacią Radia MAKS. 6) Niejaki Ciesielczyk ujawnił te fakty (nikt ich nie kwestionuje). 7) TElewizja Kablowa wytoczyła Ciesielczykowi proces karny m.in. za to, że powiedział na sesji , że jest nieobiektywna. Ciesielczyk został uznany przez Sąd Rejonowy w Tarnowie za 6-krotnego przestępcę w tym procesie!!!!! A Helsińska Fundacja Praw Człowieka uznała ten wyrok za "groteskę", zaś Transparency International - że pozew telewizji to "próba zamknięcia usta panu Ciesielczykowi". Następnie Ciesielczyk został uniewinniony we wszystkich punkatch przez Sąd Okręgowy, a w jednym - sprawę umorzono warunkowo - a sam Ciesielczyk złożył już wniosek do Rzeczniak Praw Obywatelskich o kasację. 8) Szef Agencji Informacy7jnej Radia MAKS - Kołdras - wytoczył proces karny Ciesielczykowi - m.in. o to, że ten poskarżył się na jego zacjhowanie do Krajowej Rady Radiofonii - Sąd Rejponowy - warunkowo umorzył sprawę , a Sąd Okręgowy w tym punkcie uniewinnił Ciesielczyka, a jeden punkt przekazał do ponownego rozpatrzenia do Sądu Rejonowego. I co się stało - Kołdras bez usprawiedliwienia nie stawił się na sprawie - i przegrał "walkowerem" 9) Spółka FR%ED , wydawca TEMI (wspólwłaścicielm jest słunny ze sprawy TARNOVII Zbigniew Kupiec) wytoczyła proces karny Ciesielczykowi - sprawa w toku! Od dwóch lat Ciesielczyk - choć dostał w 2001 roku w samym Tarnowie 30% głosów w wyborach do SENATU - jako bezpartyjny kandydat - czyli najwięcej ze wszyustkich kandydatów do Sejmu i Senatu w Tarnowie!!!!, a w 2002 - 15% - jako kandydat UCZCIWOŚCI na Prezydenta miasta, nie mógł w ciągu ostatnich 2 lat powiedzieć ani jednego słowa komentarza w żadnym, medium tarnowskim - z wyjątkiem kilka zdań dla Radia MAKS kilka miesięcy temu. To jest demokracja po tyarnowsku. Dl;atego Ciesielczyk próbuje założyć niezależny tygodnik - chcesz współpracować - pisać , być udziałowcem - napisz do mnie. Pozdrawiam Ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Zaściankowiec :
Tacy politycy jacy obywatele, trudno miec pretensje do zachowania władzy jak obywatele zachowują sie jeszcze gorzej ... bydło

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
Jes Pan żałosny panie radny. Opisał się Pan a w sumie możnaby krótko . Zawartość Pana recepty na "wyjście z problemów miasta" to jest ... zagłosowanie na Pana i budowa koalicji "antybieniowej". Żadnych konkretów w zasadniczych dla miasta tematach. Czyli co, mamy odać głos w "ciuciubabkę", na zasadzie dać mu stanowisko bo tak głośno i wyraźnie krzyczy ? Jedyną okazywaną przez Pana kompetencją jest galopujący atak na obecne władze (poprzednie zresztą też, a teraz cce pan z Łabo współpracować ?). Nie ma Pan żadnych konkretnych pomysłów. Stwierdzam to z przykrością, bo jakaś alternatywa by się przydała i debata dwóch wizji miasta. Na razie widać ją tylko ze strony Bienia. A intelekt (moze i wiekszy od obecnego prezydenta) na nic się Panu nie przydaje. Inteligencji i tupetu Panu nie brakuje, ale wyobraźni i owszem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Ulubieniec skazanego :
Niech p.Marek C. w końcu publicznie powie lub napisze z czego się utrzymuje? Z czego płaci alimenty? Z czego finansuje płatne ogłoszenia w prasie? Z kąd bierze pieniądze na wyloty do USA?Z czego kupił prezenty mikołajowe żonie, dzieciom najbliższym? Mozna napisać jeszcze kilkanaście podobnych zapytań. Przecież oświadczenia majątkowe radnych są publikowane na stronach internetowych, a z nich wynika, że p. M.Ciesielczyk żyje tylko z diety, która napewno nie wystarcza na to wszystko. Czyżby jakieś nieudokumentowane dochody. Panie napisz Pan jasno, radny musi czytelny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Marta :
Byłam i przecież nie było 5 minut dla każdego, to znaczy tak było tylko w pierwszej części, później mógł pan Ciesielczyk dyskutować, a jego zwolennicy "buczeć" ile chcieli (buczeć mogli wcześniej gdyż nie zważali na jakiekolwiek zasady a prowadzący organizatorzy nie chceli nikogo wypraszać z sali). A co do czasu to w sumie ci nie z Rady zajęli parę minut (może rzeczywiście pan Grad więcej, ale odpowiadał na pytanie z sali) i to nawet ciekawiej niż radni, ale można by i bez nich. A co do prywatnych mediów to jest faktem że ich relacje nie zawsze oddają rzeczywistość (przemilczenia, itd) ale jedynym wyjściem jest posiadanie swojego medium a nie pomstowanie, że ktoś nie chce o panu Ciesielczyku napisać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
Panie radny Ciesielczyk. Mimo posiadania przez Pana i Pana ugrupowanie afunkcjonalnej skądinąd strony internetowej nie docenia Pan tego medium czyli internetu . Pana pytania o ICQ czy GG są nad wyraz wymowne. Niestety chyba tak jest Pan zajęty uprawianiem swojej polityki, że nie dostrzegł Pan , że już ponad 1/3 Tarnowian ma dostęp do internetu. Jesteśmy na tym tle pionierami w skali kraju (no, ale rozumiem - przygotowywanie się na sesje, przygotowywanie i kolportaż ulotek i paszkwili, wyjazdy do USA, procesy sądowe etc. pochłaniają Pana bez reszty to i skąd ma Pan o tym wiedzieć). Internet to największe już medium w mieście. W sieci nikt ust Panu nie zamknie, chyba, że ewidentnie Pan przekroczy przyjęte normy (netykietę) lub prawo. Tak na marginesie, w 3 cz. swojej tyrady nibezpiecznie się Pan otarł a nawet przekroczył owe zasady.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
odpowiedź na argumenty Piotrka: po prostu nie intersuje się Pan na tyle sprawami miasta, by znać mój program. Jeśli faktycznie to Pana intersuje, to proszę się z nim zapoznać na stronie: www.uczciwosc.org.pl/Ciesielcz yk Zgadzam się z Panem, że Bień jest słaby intelektualnie, lecz mam inne zdanie co do swojej wyobraźni. Jest przeciwnie niż Pan uważa. Chyba mam ją zbyt dużą, dlatego potarfię sobie wyobrazić akcję rozliczenia rządów Bienia - nie tylko tej kadencji, ale i tej pierwszej, potrafię sobie także wyobrazić wspólpracę z Prawym Tarnowem (a nie tylko z Łabno), z LPR, a mnawet z lewicą. Odpowiedź dla "ulibieńca skazanegO' zapewne ku Pana rozpaczy nie zostałem skazany i dlatego nie stracę mandatu. Widzę, że czytał Pan moje płatne ogłoszenie w Gazecie Krakowskiej. Wydawca TEMI też się bardzo martwi, że mam środki finansowe, które pozwalają przełamać cenzurę tarnowskich mediów. W naszym mieście jest ponad 13.000 osób, które oddały na mnie głos w wyborach do Senatu. Wśród nich jest wielu takich, którzy są w stanie sfinansować rózne akkce informacyjne, które prowadze, walcząc z tarnowską "Białorusią medialną". Zdaję sobie sprawę , że cały Wasz bieniowo-gradowy obóz cierpi z tego powodu, że jestem w stanie przełamywać cenzurę. I bardzo się z tego cieszę, że Wy się tak wściekacie, gdy wyjmujecie ze skrzynki pocztowej kolejną moją ulotkę. Także zdajecie sobie sprawę, że zaproponowana przeze mnie recepta na odsunięcie Waszego układu od władzy w Tarnowie może być skuteczna. Swoją drogą - proponuję, aby osoby które ze mną dyskutują - podpisywałay się imieniem i nazwiskiem - tak jak ja to czynię. Sądzę, iż wówczas nie mielibyście tyle "odwagi" , aby obrażać adwersarza. odpowiedź dla Marty - zgoda - wyjściem byłoby nie tyle posiadanie swojego medium, co zbudowanie takie medium, w którym mógłby zabierać głos nie tylko Piotrek, "ulibieniec skazanego", Marta, Bień czy Grad, ale także Ciesielczyk. Przy okazji muszę stwierdzić, że jestem zbudowany niskim poziomem argumentów moich przeciwników - znaczyłoby to, że nie lubią mnie ludzie o małym ilorazie inteligencji. PS Do USA wyjeżdżam za swoje pieniądze (od ponad 20 lat), prezenty dla dzieci i żony też kupuje za swoje pieniądze w przeciwieństwie do niektórych polityków (także tych lokalnych). Pozdrawiam Ciesi elczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Krzychu :
Siła spokoju. Moim zdaniem tym właśnie wygrał prezydent Bień i Sasak wczoraj. W atmosferze nagonki większości radnych z Cieslielczykiem na czele potrafili przekazać kilka ważnych informacji. I okazało się , że tylko oni coś robią . Nie mówią, ale starają się coś robić. Nikt nie dyskutował - dobrze, czy źle . nie doradzał, że mozna inaczej. Dla pana drC i innych wszystko jest źle, nie biorą za nic odpowiedzialności. To po co nam Rada ? wystarczy Prezydent, który np. co miesiąc spotykałby się w ten i inny sposób z mieszkańcami na "konsultacjach" ( nie, nie życzę Panu tak źle p. Bień). Jak ktos słusznie zauważył wyżej opoycyjni radni nie tylko nie ponoszą żadnej odpowiedzialności ale też nie umieją i nie starają się podać żadnych alternatywnych rozwiązań. Nie głosowałem 2 lata temu na Bienia, ale po tej debacie zagłosowałabym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) bylem sluchalem :
Bardzo bym prosil Pana Ciesielczyka co oznacza "wisiec na klamce" u prezydenta Bienia :) (a propo - w zabawie zorganizowanej na sali - owych wyborach glos oddalem na Pania knapik - zeby byla jasnosc - wiec jesli juz to wisze na klamce Pani Knapik - i choc jej rowniez nie widzialem z bliska - jest to zgola przyjemniejsza perspektywa) Otoz przyznam ze piuerwszy raz bylem tak blisko tej osoby - no moze blizej to jak siedzialem 2 metry od telewizora ogladajac sesje rady miasta. Moje zarzuty wzgledem Pana to nie tyle brak merytorycznosci - mimo ograniczonego czasu wyczytal Pan statystyki - moze nawet i prawdziwe (choc powolywanie sie w pewnym momencie na artykul prasowy jako dowod w sprawie ubawilo mnie setnie). Chodzi mi o to ze zamiast rzeczowej dyskusji nad problemem Pan uprawia polityke destrukcji i ataku. Ataku tak slepego ze nie zauwaza Pan radny nawet prob odpowiedzi - tak jest Pan zajety przygotowywaniem kolejnej fali uderzeniowej. Jesli tak ma wygladac praca radnego wg Pana to przykro mi stwierdzic ale moim zdaniem nie zasluguje Pan na ten zaszczyt. Podobne zdanie mam o kilku Pana kolegach z Rady, lecz skupilem sie na Pana szanownej osobie z racji przebiegu debaty, ktora bardziej mozna nazwac mianem "Ciesielczyk Show" niz debata. Niestety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Weredyk_FT :
Coraz tloczniej robi sie w tarnowskim necie. Pan Bazuła, Pan Ciesielczyk. Bardzo dobrze, im wiecej tym lepiej. Piotrek gdyby obecny Prezydent - mgr inz Mieczysław Bien mial tylko takie grzeszki na sumieniu, bylbym rad. Ataki personalne wsrod politykow to najoczywistsza kwestia, jest ona dopuszczalna, nawet w formie bardziej agresywnej nizli zaprezentowal ja Pan Ciesielczyk. Panie Ciesielczyk zapraszam na oficjalne forum miasta Tarnowa - www.forum.tarnow.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Marta :
Rozumiem Pana, ale sam Pan przecież napisał "Ciesielczyk próbuje założyć niezależny tygodnik". Wolno Panu tak jak im wolno o Panu nie pisać chce Pan ich zmusić? Być może tracą ich czytelnicy, ale skoro nadal kupują, słuchają i oglądają... Nieobecność jest też znamienna choć nikt lepiej od Pana nie wie co to znaczy wypłynąć na fali mediów i zniknąć ze świadomości gdy media zamkną drzwi, stąd Pana nerwowość chyba. Co do "niezależności" to będzie zależny od założycieli chyba, prawda? Chyba że chodzi o niezależność od właścicieli obecnych na rynku mediów, ale to całkiem inna rzecz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Wiktor :
Panie Ciesielczyk. Tak, głosowałem na Pana w wyborach do Senatu ! Ale dlatego, ze pan się nie nadajesz do lokalnej polityki. Senator moze sobie coś pokwękać, ma "tytuł", ale nic nie może. Nawet coś inteligentnego by Pan co jakiś czas rzucił w warszawie, bo wiele Pan widzi i dobrze. Ale na bardzo ogólnym poziomie. Jak przychodzi do kokretów to tylko paszkwilanstwo i obstrukcję Pan umie uprawiać, nic więcej. Ale NIC konstruktywnego nigdy nie zrobił dla miasta. Jest Pan zwierzęciem politycznym (w wielu sensach tego określenia), powiedziałbym nawet polityczną bestią. zdaję sobie sprawę, że nie tak łatwo Pana do polityki zniechęcić. Więc przynajmniej , gdyby Pan był senatorem to rzadziej byłby Pan w Tarnowie i nie mógł tak jątrzyć jak teraz. A może nawet cosik wylobbował , wykrzyczał ... Te 13 % Pana zwolenników to nie tylko Pana sympatycy, niech Pan o tym pamieta. Bo motywy politycznego głosowania mogą być różne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
odpoiedź dla Piotrka: zamiast tyle filozofować internetowo, mógłby mi Pan przecież napisać co to jest ICQ i GG Faktycznie nie doceniam jeszcze internetu, ale jestem na dobrej drodze, by zmienić moje nastawiewnie w związku z reakcjami na naszą stronę internetową: www.uczciwosc.org.pl/bez cenzury. Widzę, że nawet Pan - zagorzały mój przeciwnik - wchodzi na tę stronę. Przypomiona to czasy PRL-u, kiedy to wysocy funkcjonariusze partyjni otrzymywali specjalne biuletyny z prawdziwymi informacjami. Widzę, że Pan także chce czasami poczytać o tym co prawdziwe. Swoją drogą, to bardzo łatwo można zidentyfikować w internecie człowieka, który tak jak Pan nie podpisuje się nazwiskiem. Ze sposobu zrgumentacji domyślam się, że : 1) jest Pan człowiekiem związanym z panem Bienm lub Gradem 2) stawiałbym na to, że jest pan Panem Golcem, który chyba mnie bardzo nienawidzi (dla niewtajemniczonych - Golec - nie ten z Golec uorkiestra, lecz rzecznik prasowy presydenta - który nazywa się uczenie Dyrektor Biura Komunikacji Spełecznej). Moja wczorajsza - dość złośliwa krytyka - pana Golca - była także ważnym elementem dyskujsji o tym , co zrobić dla Tarnowa. Szefem promocji nie powinien być tak mało poważny człowiek (nic nie mam do ściętego już kucyka p. Golca) ani do jego kolczyka w uchu, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, mimo dość dużej wyobraźni - by np. jakiś poważny przedsiębiorca z Malezji lub z Kuwejtu dał się namówić panu Golcowi na inwestycję w Tarnowie. PS I jeszcze jedna uwaga: do tego typu wymiany zdań oczywiście nie przywiązuję zbyt dużej wagi po prostu dlatego, iż wbrew temu, co Pan twierdzi, nie jest możliwe, by 1/3 tarnowiam była aktywna internetowo w znaczeniu intersującym dla lokalnego polityka. Nawet jeśli 1/3 ma dostęp dop internetu, to na pewno nie intresuje się tego typu dyskusjami, jakie my tu prowadzimy. Pozostali to głównie zwolennicy tego typu opcji jak UW, PO SLD etc., a więc są to ludzie , których nie można do niczego przekonać niezależnie od siły argumentów. Zwolennicy PO wyleczą się z tej partii już za rok, gdy zacnie rządzić. Gdy u władzy była AWS, ludzie twierdzili, że gorzej być już nie może, gdy teraz jest SLD, udzie twierdzą, że gorzej być już nie może, Znowuy się mylą. Będzie gorzej, gdyż koalicja PO PiS i być może LPR lub PSL urządzi nam znacznie większe bagno niż AWS i SLD razem wzięte. Pozdrawiam Ciesielcz yk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Marcin Golec :
Drogi Panie Marku, na szczescie dla przedsiebiorcy z Malezji - nie będzie on mial ze mna kontaktu. Ot drobnostka - nie tym zajmuje sie prowadzony przeze mnie wydzial. Pan jako Radny powinien sie chyba dosknale orientowac w tym, kto i co robi w urzedzie. To co eufemistycznie nazwal Pan zlosliwa krytyka mojej osoby - bylo wg mnie - dosc niskim intelektualnie wybuchem obraznego infantylnego czlowieka. Nie zywie wobec Pana uczuc, a jakie Pan mnie posadza. Nienawisc to plytkie uczucie. Zastanawiam sie jedynie, jakie Pan uczucie zywi wobec mnie.... te uwagi dotyczace mojego wygladu.... no wie Pan... ja rozumiem swobode obyczajow.... ale... Dla Panskiej wiadomosci prosze takze, by nie obrazal Pan Bogu Ducha winnych internatutow. Na tyle mam odwagi, ze ZAWSZE podpisuje swoje teksty. Pozdrawiam i zycze duuuuuuuuuuzo zdrowia - Pan wie jakiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
moi drodzy, siedzę przed komputerem i odpowiadam, gdyż akurat mam trochę czasu - za godzinę jest Komisja Oświaty na Goldhammer 3 - może ktoś z Was wpadnie , to porozmawiamy bezpośrednio. Ten sposób komunikowania się w przypadku polityka jest nudny, niewirygodny - bo nie znam moich adwersarzy, więc chyba wolę "Ciesielczyk show" Krzychu - głosuja na Bienia - po następnych 4 latach jeszcze bardziej będziemy za innymi miastami Małopolski! odp. dla "bylem sluchalem" - - to wielki dla mnie komplement , że Pan określił wczorajsze spotkanie "Ciesielczyk show" - powiem szczerze, że poniekąd o to mi chodziło, skoro przez rok zamykają mi usta. Marta w ogóle nie rozumiesz , o co mi chodzi - media centralne - np. TVN, POLSAT etc. nie lubią np. Leppera, ale prezentują jego opinie, choć nie muszą - i na tym polega demokracja i wolnośc słowa - polecam Ci dłuższy pobyt na Zachodzie, to zrozumiesz, że w Polsce nie ma ani wdemokracji, ani wolności słowa, ani wolnego rynku. Panie Wiktorze "zwierzę polityczne" czy bestia polityczna to także dla mnie wielki komplement - i to piszę całkiem poważnie , bez ironii. Cieszę się , że Pan to dostrzegł. Zgadzam się z Panem, że byłbym znacznie lepszym politykiem w Warszawie niż w Tarnowie. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy Centralne Biuro Śledcze zamknie wystarczjącą ilość posłów i wybory będę nieco wcześniej, więc liczę na to, że także i tym razem Pan na mnie zagłosuje - mała korekta - uzyskałem w Tarnowie nie 13% , lecz 30% głosów w wyborach do Senatu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
Chcę Pana zmartwić panie Ciesielczyk. Nie jestem panem Golcem, ani tym z UMT ani z Orkiestry. Co więcej PO, PIS, UW nie należą do moich faworytów politycznych.Coraz bardziej utwierdza mnie Pan w przekonaniu, że ma Pan bledziutkie lub żadne pojecie o internetowej społeczności. Tu zresztą na tym forum bardzo czesto się zdarzało i zdarza, że ktoś sensownie stara się bronić Pana (np. w przy sprawie niedoszłego odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego rady). Ale Pan nas olewał i jak czytam nadal nie zamierza doceniać. Nie wiem skąd u Pana tak błędne, doszczętnie mylnie pojęcie o tarnowskich internautach.Nie jestem Pana wrogiem. Parę razy zastanawiałem się (ktoś pisał wyżej o różnych motywach, ja swoich na razie nie zdradzę) czy na Pana nie zagłosować. Nie zrobiłem tego i po wczorajszym wieczorze jestem dalej od takiej decyzji niż kiedykolwiek. Oczekuję , że poważny lokalny polityk, opłacany z naszych podatków nie będzie nas raczył wylącznie frazesami wymieszanymi z atakami na wszelką "obecną władzę" (vide program "Uczciwości") i spektakularnymi, manipulacyjnymi akcjami potępienia rzeczywiście błądzących często włodarzy, tylko mówił wprost i konkretnie, co dla Pana jest alternatywą dla ich działań. np. co innego niż restrukturyzacja zrobiłby na miejscu Prezydenta w sytuacji, gdy z roku na rok ubywa ze szkół tysiące uczniów a szkoły, nauczycieli trzeba przecież utrzymywać i dopłacać do tego z miejskiego budżetu horrendalne kwoty ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
dot.p.Golca miałem jednak rację - strzał w 10. Nawet jeśli nie był to sam pan Golec to bliska mu osoba na tyle, że natychmiast zareagował. Bardzo dobrze , że Pan napisał, czytelnicy będą mogli sami ocenićjaki poziom Pan reprezentuje na podstawie tych sformułowań. Nie wiem jakie zdrowia Pan mi życzy? Osoby które wczoraj Pana widziały, mogły same ocenić, czy się "czepiam" Pana wyglądu, czy też mam rację , jeśłi uważam , iż przynosi Pan po prostu wstyd nie tylko prezydentowi Tarnowa, ale i samemu miastu. Skoro nie dysponuje Pan zdolnościami natury intelektualnej czy choćby organizacyjnej, przynajmnie mógłby Pan jako "Dyrektor" w Urzędzie Miasta zadbać o swój wygłąd, bo jest Pan w końcu rzecznikiem Prezydenta. Tak, jak powiedział wczoraj, powołanie Pana na to stanowisko uważam za jeden 4 największych błędów personalnych prezydenta Bienia, trzy pozostałe: 1) fatalny dyrektor Wydziału Kultury (córka współwłaściciela Radia MAKS) 2) fatalny dyrektor wydziału Edukacji - dotychczasowe pomysły w tej dziedzinie to katastrofa 3) fatalny dyrektor (kierownik?) wydziału, którym został nieco przeobrażóny (i szkoda!), którym kierował - też fatalnie niegdyś p. Sabik. Z jakiego klucza ten człowiek jest dyrektorem? Wśród osób, które nadeślą poprawne odpowiedzi rozlosuję 2 wejściówki na jeden z moich procesów (utajnionych !) , który mi wytoczył tygodnik TEMI. pozdrawiam ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
uzupełnienie - SLD tym bardziej nie mieści się w koszyku moich politycznych sympatii, bo jakoś mi uciekło (po prostu o kim, jak o kim, ale o lewicy to juz w ogóle nie myślę i ... zapominam)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) ciesielczyk :m.ciesielczyk@umt.tarnow.pl 
Panie Piotrku, widzę, że jest Pan strasznie wrażliwy na punkcie internetu. Zgoda - tu jestem ignorantem, ale może się poprawię. Sam Pan widzi jednak, że w tej chwili przynajmnie środowisko internautów to tzw. "inteligencja trzeciego rzutu". Swego czasu w swojej książce "Republika kartoflana" (nie chciałem pisać bananowa o Polsce), przedstawiłem teorię "skundlenia" polskiej inteligencji w ciągu ostatnich 200 lat, a zwłaszcza w ciągu ostatnich 50. Ludzie, którzy się wypowiadają w internecie są dalecy od polskiej rzeczywistości - można by rzec, iż są wiortualną inteligencją. Tacy ludzie swego czasu potępiali Herberta, a dzisiaj w sferze polityki ślinią się na widok Rokity czy Mazowieckiego. Skoro Pan nie z PO, UW - to pewnie z SLD-UP-SDPL lub z UPR. Gdyby prawdą było to ostanie, to byłoby mi bardzo przykro, gdyż od samego początku doceniałem tę partię (nawet chyba kiedyś na nią głosowałem), a w roku 1998 wielu kandydatów na liście wyborczej, którą współtworzyłem - było właśnie z UPR. Do diabła, nie może mi Pan w końcu powiedzić , co to znaczy ICQ i GG ? pozdrawiam ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
żenująca teoria spiskowa z tym strzałem w 10., niegodna takiego umysłu jak ten - nieco zainfekowany jadem, ale mimo wszystko nadal dość sprawny - Pana umysł, panie doktorze. Ale przy okazji widzi Pan ile ludzi , i to na bieżąco, czyta komentarze na tym portalu. Jestem pewny, że zajrzało tu od rana wielokrotnie lub nawet wielunastokrotnie więcej ludzi niż ci, którzy odwiedzili wczoraj Lustrzaną. A przeciez wczoraj na Wałowej byli głównie Pana sympatycy... Jakaż to była reklama i przełamywanie "białorusi medialnej"? Nie czarujmy się. Głównie dla siebie samego Pan krzyczał i zwierał szeregi własnej koterii. A tu w internecie może Pan podyskutować ze znacznie wiekszą ilością osób. A może nawet kogoś do siebie przekonać ? Oczywiście pod warunkiem rzeczowych odpowiedzi, wskazujących konkretne rozwiązania i możliwości wyjścia z miejskich problemów a nie - chybionych- wycieczek personalnych. Przepraszam, ale na kilka godzin też muszę się wyłączyć - bo ja niestety także nie z kilkania żyję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Marcin Golec :
Panie Marku - zdjecie podeslac? Nie wiem czy internauci juz Pana widzieli czy nie - wiem jedno - tez sie ciesze, ze Pan cos napisal - wie Pan dlaczego? Ano dlatego, ze to co Pan pisze - jest dosknalym swiadectwem Panskiej dzialanosci. I kto przynosi wstyd temu Miastu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Marcin Golec :
Piotrek - nie wiem kim jestes - ale przepraszam Cie za insynuacje pana Marka. On na pewno tego nie zrobi - musialby przyznac sie do pomylki - a wszak nieomylnym jest....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
No jeszcze tylko to. ICQ i Gg (gadugadu) to komunikatory internetowe. Bezpłatne programy -narzędzia do rozmowy w sieci w trybie rzeczywistym (on-line). Nie słyszał Pan o gadu gadu ? pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) bylem sluchalem :
Panie Ciesielczyk, do diabla :) To ja Panu odpowiem. ICQ, GG - komunikatory sluzace rozmowie on-line. Takiej na przyklad jak panska na bankiecie z poslem Gradem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) m.ciesielczyk :
pytanie do weredyk_ft nie mogę zalogować się w forum, które inaczej chyba działa. Jeśli Pan może, proszę mi opisać sposób wejścia - by cokolwiek napisać na forum i przeczytac dla p. Piotrka dyskuje z internautami mają oczywiście swe waloryu podobne do tych , jakie się ma oglądając programy typu BAR - można się dużo dowiedzieć o młodych ludziach w Polsce. Np. uczestnicy reality show wybierani spośród kilkunastu tysięcy ludzi, udawadniają, że znaczna część młodzieży na inaczej pofałdowaną korę mózgową, zaś dyskusje z internautami udawadniają, że są to ludzie tchórzliwi (w tym przypadku z wyjątkiem p. Golca, który się podpisał), których nie stać na przedstawienie się. Przeraża mnie ta rzeczywistość internetowa, gdzie panuje anonimowość. Jedyny pożytek to to, że można przedstawić swoje racje i to chyba czasem będę robił. pozdrawiam Ciesielczy k

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) bylem sluchalem :
Panie Ciesielczyk. Pozwole sobie napisac o pewnej sprawie o ktorej Pan wspomnial, poniewaz (jak sam Pan twierdzi) medium jakim jest Internet jest Panu slabo znane. Akurat anonimowosc w internecie to oklepany ale nieprawdziwy frazez. To tylko pozory. A to ze wiekszosc podpisuje sie pseudonimami to uznany od lat standard. Natomiast nawet na tym forum (ktore chyba jest najbardziej liberalne jesli chodzi o swobode wypowiedzi - brak koniecznosci logowania sie itp - a z tym wlasnie ma Pan maly klopot na forum.tarnow.pl) osoby publiczne podpisuja sie swoimi nazwiskami. Wymienmy chocby Pana Popiele, Wietrzyka, Golca czy chocby obecnie Pana. Ale chyba zauwaza Pan roznice miedzy osoba publiczna a wyborca najnizszego szczebla? Owszem, ma Pan pewnie wrazenie ze mowi Pan w proznie. Przypominam tylko ze to co Pan pisze (jak i inni internauci) czytane jest nie tylko przez tych ktorzy aktywnie tu sie udzielaja. Czytane jest przez wielokrotnie wieksza rzesze internautow, ktorzy nie decyduja sie na aktywny udzial. Dlatego naprawdze jedyne co moge Panu doradzic to to zeby Pan nie lekcewazyl Internetu jako nosnika informacji. Ale to zbyt mocno juz odbiega od zasadniczego tematu dyskusji dlatego pozwole sobie na tym skonczyc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Viki :2969691 forum@poczta.okay.pl 
Witam Panie Doktorze Serdecznie zapraszam Pana na Forum Miasta Tarnowa. Bardzo proszę o kontakt na adres : forum@poczta.okay.pl, służę wszelką pomocą. Z poważaniem Administrator Forum Tarnów Online Bernadetta Gielczowska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Weredyk_FT :
Wyslalem Panu mail, w pigulce zawarlem glowne informacje zwiazane z wypelnieniem formularza rejestracyjnego. Swoja droga nie docenia Pan spolecznosci internetowej, choc pewnien znany literat, kiedys pokusil sie o stwierdzenie, ze dopoki nie poznal internetu nie wyobrazal sobie, ze tylu idiotow ten swiat nosi. Ale to nie zmienia stanu zreczy, ze internet jest dobrym medium do wymiany informacji, etc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Piotrek :
no, wie Pan. Ja sobie myślałem do wczoraj podobnie jak Pan, panie doktorze. że rzeczywiście internet to jest takie medium, z którego aktywnie korzysta spora część frustratów, czyli medium niereprezentatywne w pełni dla społeczności jako takiej. Po tym, co zobaczyłem na Sali podczas wczorajszej debaty (to jedno udało się zobaczyć i usłyszeć w pełnej krasie) pozbyłem się tej wątpliwości. To, jak działa i mówi Pan i inni radni, jakiej "argumentacji" używacie , zresztą zarówno Pan, jak i ci, którym chcieliście się na sali przypodobać to jeden wielki skandal ! To była próbka anarchii a nie żadnej cywilizowanej rozmowy , czy demokracji, o którą tak niby tak Pan zabiega (obłudnik z Pana !). Przy jakości "debaty", która Pan i Pana sympatycy sprowokowaliście dyskusja tutaj, na internetowym forum, jest szczytem kultury, dyscypliny i demokracji właśnie. Myślę, że powoli i Pan sie o tym przekonuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Dziś tu gęściej niż wczoraj w Sali Lustrzanej... Choć nieco ciszej. =) Zacznę jednak od podziękowań: Dziękuję bardzo Organizatorom za zaproszenie i możliwość wypowiedzi w czasie spotkania! Jesli chodzi i samo spotkanie to zapewne warto oddzielic kwestie przebiegu spotkania i jego wartości - że tak powiem - merytorycznej. Przebieg, zupełne lekceważenie przez niektórych reguł ustalonych przez organizatorów i w ogóle jakichkolwiek reguł (właścwie przez mieszkańców, władza aż nadto słuchała dzwonka, przerywając zdanie w połowie wyrazu) przywodził na myśl opinię, że szczęśliwie mamy demokrację przedstawicielską a nie zebrania ludowe, bo krew lałaby się strumieniami a trup padałby gęsto. Choć właściwie chodziło zdaje się o zwykłe pokrzyczenie sobie na władzę by jej "dokopać" ewentualnie by władza "dała pracę" - co jak wiadomo w pojedynczym przypadku jest możliwe, ale oznacza, że gdzieś ta praca zniknęła jako że władza może dać nam tylko to, co nam zabierze - pomniejszone o prowizję dla siebie. Jesli chodzi o temat spotkania, to jaka Rada po roku jest, można było mniej wiecej zobaczyć. Pan Prezydent o czym mowiłem nie ma większości. Mowilismy o tym jeszcze przed wyborami... Pomysły władza ma różne - wg nas jedne dobre inne mniej, o czym na bieżąco mówimy przedstawiając nasze zdanie. Nasuwa się tylko taka obserwacja ogólna (w szczegółach może być różnie, odbiór ogólny chyba właśnie taki), że mało kto słuchał i słucha w ogole argumentów. Niemal nikt nie chciał nikogo do niczego (lepszego) przekonać (podobnie jest na sesjach) - każdy wie swoje i nawet nie podejmuje dyskusji na poziomie rozwiązań, wspólnej korzyści czy korzyści miasta, tylko ewnetualnie na poziomie, znacznie(?) przerysowując: "- pan jesteś świnia! -nie, to pan jesteś świnia" i to nie stenogram z "Folwarku zwięrzęcego". Stąd czasem ktoś stojący z boku przytomnie zauważa wkomponowując się w ten styl, że "czas wyjsć z chlewa". Ale może to emocje wypływające z "dobrych chęci", ktorymi jak wiadomo wybrukowane jest piekło. =) Jak zapowiedziałem w głosie kończącym, UPR będzie chciała wystawić własnego kandydata na Prezydenta miasta i listę kandydatów do Rady. Jeśli komuś obecy skład nie przypadł do gustu, miałby w ten sposób to poprawić. Raz jeszcze dziękuję za zaproszenie Organizatorom i - za wyrazy sympatii - licznym Uczestnikom spotkania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) WP :
po roku = po półmetku, oczywiście ; a zdanie przedostatnie miało brzmieć: 'Jeśli komuś obecy skład nie przypadł do gustu, miałby w ten sposób szansę to poprawić'.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) Moby :
tak sie mi coś zdaje, że Pan radny C. nie ma interneciku w domku, tylko w swoim gabineciku w Radzie Miasta. ładnie to tak w godzinach pracy, zamiast o dobroby współmieszkańców zabiegać . Chociaz z drugiej strony może ktoś Panu coś sensownego podpowie, bo sam Pan cieniutko coś z pomysłami, oj cieniutko. W każdym razie punktualnie o godzinie X , jak zawyły syreny fabryk , dyskusje przerwał. ... róg trzymał. Wszystkim się zdawało ... a to echo ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) saracen :saracen@tlen.pl 
Mala uwaga techniczna do "byłem sluchałem": nie wprowadzaj publicznie dezinformacji na temat logowania się na forum.tarnow.pl . Działy miejskie dostępne są dla nieazajejestrowanych użytkownikow a rejestracja może sprawiać problem tylko komuś kto robi coś takiego po raz pierwszy ;) I jeszcze zdanie o debacie: Pomijając gorącą atmosferę sali i głowy p.Ciesielczyka to naprawdę do pupy było prowadzenie. Takiego bezsensownego kłapania nie przeżyłem już dawno. Pierwsze 40 minut to jedno wielkie zagajenie :) i dzwoneczek dzyń, dzyń ... a potem oczywiście brak czasu na meritum.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) M :
A ja podziwiam co niektórych radnych za to, że mieli odwagę pokazać się publicznie jako idioci... Pozostaje tylko zapytać, dlaczego pozostali "zaproszeni goście" olali sobie swoich wyborców...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-12-2004) bylem sluchalem :
saracen -> a coz nazywasz dezinformacja? Owszem, jest mozliwosc na tamtym forum pisania bez logowania. Ale tylko w wybranych dzialach. Aby miec pelen dostep do forum w pelni nalezy sie zarejestrowac (o czym mozna przeczytac na samym wejsciu!), a moja uwaga byla skierowana do Pana Ciesielczyka, ktory jak sam przyznaje jest w temacie internetu noga. Mozliwe ze dla niego samo slowo "logowanie" jest czyms z pogranicza wiedzy druidow celtyckich i patagonskich szamanow. W przeciwienstwie na tym portalu mozna komentowac kazda wiadomosc w sposob wlasciwie nieograniczony. Ma to oczywiscie swoje wady, ale jak widac nawet Pan C. sobie poradzil bez problemu. Nie neguje oczywiscie wartosci forum.tarnow.pl - zreszta mozna bylo uslyszec ze wspolnie organizowali debate jak by nie bylo :) I jako z dawien dawna czytelnik i z rzadka uczestnik tego forum z zalem patrze jak ostatnio posucha na nim panuje - przynajmniej w czesci dzialow. A tak pieknie i tetniaco zyciem bylo tam jakis czas temu. Mam nadzieje ze odbuduja swoja pozycje, a widac ze sie staraja - vide wspolorganizacja debaty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Bazuła :
Mam krótkie pytanie. Czy zostanie zamieszczona obiektywna i rzetelna relacja z tejże debaty? Wydaje mi się, że dopiero po takim reportażu powinna być dyskusja. Póki co dyskutują tylko i wyłącznie osoby będące na debacie. Dla osób nie uczestniczących w spotkaniu (a odwiedzających ten portal) same komentarze to chyba za mało

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Redakcja inTARnet.pl :redakcja@intarnet.pl 
Panie Krzysztofie. Zwykle nie zabieramy oficjalnego głosu w komentarzach.To jest miejsce, które pozostawiamy do wyłącznego zagospodarowania inTARnautom. Ale na Pana pytanie odpowiedzieć nie może nikt inny , zatem ... Zostanie zamieszczony dziś materiał dotyczący debaty. Nie będzie to jednak relacja. Bo nasza nie może być "obiektywna i rzetelna". Ze względu na współorganizację przez nas spotkania nie chcemy być podejrzewani o jakąś stronniczość. Nasz punkt widzenia był po prostu inny. I to nawet w sensie dosłownym ;-) Spróbujemy zebrać głosy kolegów z innych redakcji i umieścić w przeglądzie prasy. Na razie nie ukazało się tego zbyt wiele. Żałujemy, że wiele redakcji nie pojawiło się w środę wieczorem w ogóle ... Będzie też nasz materiał (felieton?) redakcyjny. Z założenia jednak subiektywny, pokazujący nieco od kulis debatę, dopowiadający wątki. Aby coś takiego napisać potrzebny jest pewien dystans czasowy, ale prawdopodobnie pokaże się on na stronie w sobotę. Pozdrawiamy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) ciesielczyk :
Moi drodzy, trochę mnie to wciągnęło (mam na myśli internetową debatę), ale równocześn ie niemiło zaskoczyło, że w tejże debacie bierze udział tylko kilka osób. Gdzie są te rzekome tysiące internautów tarnowskich. Podejrzewam, że szukają sobie partnera lub partnerki albo buszują po stronach pornograficznych, gdyż odcięci są od praktycznej strony tej aktywności człowieka. Teraz już wiem przynajmniej, dlaczego prezydent Bień zatrudnia coraz to nowych ludzi "od internetu". Po tym, gdy dał pracę kolehnemu dziennikarzowi - panu Biedroniowi z Radia Kraków (wcześniej z kasy miasta pieniądze p[obierał pan Robert Noga z TEMI - ok. 1.000 zł miesięcznie), zatrudnił na umowę zlecenie brata radnej Anny Mach, pana Knapika. To że pan Golec zareagował na moje uwagi na tej stronie kilkanście sekund to fakcie, dowodzi, iż ludzie Bienia monitorują na bieżącą to, co się ukazuje na temta Bienia w internecie. Przypomina mi to czasy PRL-u, gdy monitorowana była Wolna Euripa. Dlatego też klub UCzciwość wystąpi z propozycją ograniczenia wydatków na Biuro Komunikacji (sic!) Społecznej - jego budżet to ok. 600.000 zł rocznie i przeznaczenie tych pieniędzy na dodatkowe posiłki ciepłe dla dzieci z ubogich rodzin. Swoją drogą, ci którzy szukają pracy, mogą osiągnąc ten cel dośc łatwo , dając się np. adoptować przez radną Mach. Może jako jej rodzina znajdą pracę w Urzędzie Miasta. Zaś dla tych, którzy chcą by miasto wyremontowało drogę lub chodnik w ich okolicy, mam inną radę: poproście albo wiceprezydenta Sasaka albo ranego Bartłomieja Babuśkę (tego, o którym gazety niedawno pisały, że po pijaku z kolegą z LPR rozbili się ,samochodem o mur w Krakowie), by zameldował się na chwilę w Waszym domu. Wtedy - podejrzewam Bień poleci wyremontować chodnik - podobnie jak to zrobił na roku Słowackiego i Wojtarowicza. Zagadka: czyje nazwisko można znaleźć na tym narożnym domu? - Co do uwag MODY, ten facet nie wie, że radni nie są na żadnym "etacie" wobec czego nie mogę w godzinach pracy pisać tych uwag. Po prostu jestem całkiem dobrowolnie w Urzędzie Miasta w pokoju radnego i odpowiadam na pytania tarnowian. Nikt mi za to nie płaci, a czas który poświęcam jestm moim prywatnym czasem, w którym mógbłym na przykład iść "na piwo" z panem Mody i wypytać go, co go łaczy z panem Bieniem. Ten przykład obrazuje, jacy "ciemni" ludzie zabierają głos w internecie. A ja myślałem, że to krem kremów.!!! Co do uwagi M: na sali nie było żadnego przedstawiciela Socjaldemokracji z bardzo prostej przyczyny. Co nią jest możecie Państwo przekonać się , odwiedzając na dyżurze któregoś z radnych Socjaldemokracji - albo pana Artura Janika albo pana Jacka Nowickiego - po tej rozmowie zrozumiecie, że musieliby znaleźć jakiegoś rzecznika prasowego, by za nich się wypowiadał. Mam pytanie do starych intyernetowych wyjadaczy - czy nie można by było stwqorzyć wspólne forum dyskusyjne - tj. intarnet i Forum, czy są jakieś przeskody? Skoro ktoś napisał, że na Forum jest mały ruch, a przecież tutaj też duyskutuje tylko kilka osób w tym część to ludzie Bienia, którzy "służbowo" próbują zdyskredytować tych, którzy Bienia krytuykują, to czy nie lepiej połączyć siły i stworzyć jedno forum dyskusyjn e dla tyego typu spraw? Pozdrawiam Ciesielczy k

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) ciesielczyk :
w dalszym ciagu nie moge wejsc na Forum, chociaż podobno jestem zalogowany dlaczego nie jest to takie prosate jak w przypadku intarnet? czy ktoś z Forum , mógłby mi umożliwić dostęp do dyskusji tam się toczącej? ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) pankowal :
Coś mi się widzi, że w ostatnim poście ciesielczyka, ktoś się podszył pod pana Ciesielczyka To forum Łokaja nie ma żadnych zabezpieczeń, czasami zniknie jakiś post a niektórzy mogą swoje posty korygować. ---------Są tu równi i równiejsi. ----------- Na spotkaniu w sali lustrzanej nie byłem a chętnie bym usłyszał, o czym tam mówiono. Czy to taka wielka trudność by organizator nagrał to spotkanie i opublikował w internecie. Wnosząc z zamieszczonych zdjęć w tutejszym portalu wnioskuje, że była to akcja reklamowa. ------------ TEMI RDN i ŁOKAJA przechrzczonego na inTarnet.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) PannaNikt :
panie Ciesielczyk cos sie pan tak do internautow przyczepil? Ze tylko kilka osob bierze udzial w dyskusji? A niechze pan sobie wyobrazi, ze zdecydowana wiekszosc tarnowian moze po prostu nie jest ciekawa tego, co Pan ma do powiedzenia? Tym bardziej, ze sa to wciaz te same zarzuty, te same tematy, tlumaczenie idem per idem. Na forum widzialam, ze panskie konto istnieje, jest zarejestrowane, a ze sie pan zalogowac nie daje rady... coz... :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Piotrek :
Dzień dobry, panie Radny ! Jeszcze Pan wiele nt. internetu i dyskusji tutaj nie wie, ale się szybko uczy. Trzeba to docenić.Co do zarzutów o brak większej ilości osób w dyskusji. Szanowny Panie, ja bardzo rzadko zabieram głos w komentarzach na portalu. Nie dlatego , że nie odwiedzam tej strony, bo czynię to regularnie. Po prostu czasem znajduję tu już "swój" głos, mniej lub bardziej udolnie wyrażony przez kogoś innego. Powielanie go przeze mnie byłoby -w zasadzie- biciem piany. A ponadto taka dyskusja "wciąga"(sam Pan to już zauważył) i absorbuje, a nie zawsze mam czas na takie klikanie. 2-3 razy wciagu dnia jednak zerkam jak tam dyskusja się toczy w takim to a takim temacie. Głos zabieram jednak w ostateczności. Takie postępowanie jest powszechne i naturalne w sieci ! Oczywiście nie brakuje pyskaczy. Ale - panie wiceprzewodniczacy - nie liczba komentarzy i komentujących stanowi o jakości dyskusji ... Takiej umiejetności nie miało wielu Pana sympatyków w środę na sali. Wszyscy chcieli mówić , krzyczeli . Podobało sie to Panu ? Tak powinna Pana zdaniem wyglądać debata ? Może Pana zwolennicy by się nauczyli umiejetności poskrramiania emocji i dawania możliwości wypowiadania sie swojemu przedstawicielowi w swoim imieniu , gdyby częściej korzystali z dobrodziejstw internetu... Niech Pan szepnie słówko... Przy okazji zadałem wczoraj jedno, bardzo konkretne pytanie . Był Pan na Komisji Oświaty wczoraj, jak Pan pisał. Zapewne już merytorycznie zabierał Pan głos w kwestiach edukacji. Prosimy o zdradzenie swojej wizji oświaty w Tarnowie. Naprawdę NIGDY jej nie słyszałem , poza "wizja Bienia jest zła". Dlaczego ? Co Pan proponuje zamiast tej wizji (nie zamiast Bienia, bo o tym drugim to pewno godzinami Pan może ..) ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Redakcja inTARnet.pl :
Gwoli króciutkiego uzupełnienia. Bo rzeczywiscie zapomnieliśmy a to bardzo ważne. Oczywiście, dźwiękowa relacja z debaty też będzie niebawem na portalu !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) pankowal :
W międzyczasie pan napisał ja na myśli miałem post - m. ciesielczyk Co do tarnowskiego forum to w skrócie - prywatne niby oficjalne forum tarnowa opanowane zarządzane przez popleczników p.B. Można tam pisać o wszystkim tym, co odpowiada p.B. lub nie za bardzo my szkodzi. Pan panie Ciesielczyk możesz być z góry zabanowany jako niebezpieczny przeciwnik. Jeśli rzeczywiście nie możesz pan pisać po zalogowaniu to ten pana nik i komputer z którego Pan pisze zakorkowano. Proszę spróbować z innego komputera i pod innym nikiem napisać. Ja spróbuję jako niezarejestrowany napisać coś pod pana nazwiskiem. ------- powinno to coś wyjaśnić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Bazuła :
Mój mały komentarz. Nie uczestniczyłem w pyskówce, do której doszło na debacie. Starałem się aby moje komentarze były rzeczowe i obiektywne. W telegraficzny sposób streszczę sens moich wypowiedzi: Od dwóch lat jako Klub Radnych SLD-UP nie jesteśmy ani w koalicji ani w opozycji. Akceptujemy fakt, że wskutek wyborów powszechnych na funkcję Prezydenta naszego miasta został wybrany pan Mieczysław Bień i tak naprawdę to on sprawuje władzę w Tarnowie. Rada Miejska ma inne kompetencje i ramach tych kompetencji, które jako radni posiadamy, staramy się realizować nasz program wyborczy SLD-UP, z którym startowaliśmy do wyborów. Robimy to poprzez pracę w Komisjach i głosując uchwały, których inicjatorem jest, zgodnie z jego kompetencjami, pan Prezydent. Jeżeli w naszej opinii, uchwały są zgodne z założeniami naszego programu wyborczego oraz leżą w interesie miasta i jego mieszkańców, popieramy je. Jeżeli nie - głosujemy przeciw. Faktem jest, że Tarnów jest w bardzo złej kondycji finansowej, wynikającej z zadłużenia oraz nierozwiązanych do tej pory wielu problemów w mieście (m.in. braku dostosowania, szeroko pojętej, oświaty do uwarunkowań wynikających z niżu demograficznego). Taka sytuacja wymaga współdziałania wszystkich ugrupowań zasiadających w Radzie. Konflikty, które obserwujemy na sesjach Rady i pyskówki polityczne niczemu dobremu nie służą. Jesteśmy jako ugrupowanie (ja osobiście również) zdania, że należy wziąć się do rzetelnej i merytorycznej roboty a nie uprawiać prymitywne politykierstwo. Taki pogląd prezentowałem na debacie. Ustosunkowałem się również do zarzutów pana posła Aleksandra GRADA (Platforma Obywatelska), zarzucającemu SLD, że to wskutek działeń ugrupowania, które reprezentuję, następuje degradacja naszego miasta, polegająca m.in. na tym, że wiele instytucji państwowych (w tym ZUS) zostaje "wyprowadzanych" z Tarnowa. Przypomniałem panu GRADOWI, że to w czasie, gdy władzę sprawowała AWS (dzisiejsza Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość) a tenże pan GRAD był w tym czasie Wojewodą Tarnowskim, doszło do reformy administracji, wskutek której Tarnów stracił status miasta wojewódzkiego (złośliwi twierdzą nawet, że pan GRAD "sprzedał" województwo sa stanowisko ministerialne). Już wtedy wiadome było, że struktura urzędów państwowych będzie dopasowana do nowych uwarunkowań administracyjnych. Zatem obarczanie SLD odpowiedzialnością za fakt wyprowadzania instytucji państwowych z Tarnowa jest, delikatnie mówiąc, nadużyciem. Tak na marginesie - podziwiam tupet pana posła GRADA. Zwróciłem mu również uwagę na kilka faktów: Zakłady Azotowe i Zakłady Mechaniczne - największe firmy w mieście, pod koniec kadencji AWS (dzisiejsze PO i PIS) były w sytuacji tragicznej. Obu zakładom groziła upadłość, a w konsekwencji tysiące ludzi wylądowałoby na bruku. Gdy zarządzanie tymi firmami powierzono osobom z rekomendacji SLD, w ciągu trzech lat sytuacja zmieniła się diametralnie. Zakłady Azotowe (będące w układzie) dziś, po raz pierwszy od lat, przynoszą zyski a Zakłady Mechaniczne mają kontrakty zapewniające im front robót na kilka lat. Doszło do tego dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy Zarządów tych firm oraz całej załogi i bardzo znaczącej pomocy lewicowych parlamentarzystów - głównie Krzysztofa Janika. Po raz pierwszy od lat pracownicy Zakładów Azotowych i Mechanicznych otrzymali w tym roku stałe podwyżki. Przypomnę, że kilka lat temu w Mechanicznych wypłacano pensje w ratach. Też dzięki Krzysztofowi Janikowi nie "wywieziono" naszych "Gazów" do Rzeszowa.To on jest ojcem chrzestnym sukcesów tarnowskiego żużla. Uśmiałem się, gdy padło pytanie z sali do posła GRADA, co on zrobił dla Tarnowa. Delikatnie mówiąc, miał kłopoty z odpowiedzią. Są na to świadkowie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich internautów - Krzysztof Bazuła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Chuderski :
pankowal zamilcz Sam osobiście zaprosiłem radnego Ciesielczyka na forum , więc prosze cie pankował przestań chrzanic o jakiejś cenurowaniu czy banowaniu ! Ja zarzadzam tym forum i na P. Bienie nie głosowałem i nie będe równierz głosował następnym razem więc twoje teorie są wzięte z kosmosu Pozdrawiam Krzysztof Chuderski (magik)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Marcin Golec :
Pankowal -banowal cie ktos kiedys na forum? za pogdlady???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) pankowal :
Spróbowałem ale mnie czarny piotruś ubiegł w temacie -----Tarnów nasze miasto/jak się nudzą lekarze---- jest mój próbny post. Ale w tekście poprzedniego postu (tutaj umieszczonego) było napisane gdzie umieszczę ten post.----- Z tego tekstu ta informacja znikła a czarny piotruś na tarnowskim forum zarejestrował się i właśnie w tym temacie wpisał Marek. Internet to medium opanowane przez pewne grupy, które stosują różne sztuki, łącznie ze szpiegowaniem, podsyłaniem robaków internetowych, wirusów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Chuderski :
pankował może jaśniej ? bo jakos cie nie rozumiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) ŁOKAJ :
Że też ci sie pankowal komputer nie zawiesza jak tu wchodzisz :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) antySLD :
Fałszywi świadkowie chyba jak z komisji śledczej bo wszyscy widzieli że Grad po ogólnym wstępie wymieniał jak z nut co załatwiał. Dzięki SLD to pewno także oddychamy co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) antySLD :
Janik umie załatwić niejedno i dzieli się tym z nami. Taki dobry chłopina nie żeby wszystko dla SLD trochę i dla Tarnowa. Strumień pieniędzy popłynął do mało znanej wówczas Semper Polonii. W 2003 r. przychody fundacji się potroiły, aktywa podwoiły, a ilość pieniędzy, które przez nią przeszły wzrosła aż czterokrotnie. Rocznie fundacja obraca sumami rzędu 4,5 mln zł. "Rz" podaje, że rada fundatorów Semper Polonii roi się od nazwisk polityków i przedsiębiorców, których łączy jedno: od lat są związani z Sojuszem. Oprócz wysokich PRL-owskich urzędników jest szef SLD Krzysztof Janik, do niedawna był prezes PKN Orlen Zbigniew Wróbel, a nawet byli współpracownicy podejrzewanego o szpiegostwo dla Rosji Siergieja Gawriłowa. Jest też Jan Widacki, który reprezentuje Jana Kulczyka przed komisją ds. PKN Orlen. Honorowy patronat nad fundacją objął prezydent Aleksander Kwaśniewski. Prezes Semper Polonii Marek Hauszyld podkreśla, że fundacja jest apolityczna. Ale przyznaje, że jej pomysł zrodził się w otoczeniu Kwaśniewskiego. Opowiada, że wymyślili ją biznesmeni i politycy, którzy towarzyszyli prezydentowi w wyjazdach za granicę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Bazuła :
Do: antySLD Do wymienianie jak z nut polegało na tym, że przez kilka minut mówił, że kilkanaście minut zajęłoby mu wyliczanie swoich zasług i że corocznie opracowuje raport z ilości i zakresu swoich wystąpień sejmowych. Przyciśnięty do muru przez osoby z sali powiedział tylko, że jako minister zdrowia załatwił kilkanaście milionów zł do Nowego szpitala na zakup sprzętu do "koronografii" i "jakiegoś sprzętu laserowego" (w cudzysłowiu są cytaty). Tak wyglądała odpowiedź.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Bazuła :
do antySLD. Proszę jeszcze napisać, że za wylęg szrańczy w Afryce i plamy na Słońcu też jest winny SLD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) VIKI :forum@poczta.okay.pl 
Pankowal :) jak napisał Marcin, bana za poglądy reprezentowane na forum nie dostałeś, ale dostaniesz ' korkiem ' jeżeli nie przestaniesz bzdur na temat forum rozpowszechniać. Forum Miasta Tarnowa jest portalem prywatnym, niezależnym i wolnym od jakichkolwiek wpływów i nacisków politycznych. Jako jedno z tarnowskich mediów nie popiera żadnej partii, żadnego ugrupowania politycznego. Na Forum można dyskutować o wszystkim, nie ma tematów zakazanych, właściwych i niewłaściwych. Warunek jest tylko jeden, nie wolno obrażać i wyśmiewać użytkowników z powodu ich podlądów , czy to politycznych czy też religijnych, ani naruszać dóbr osobistych forumowiczów lub osób trzecich. Obrażasz mnie insynuując, że ulegam naciskom UMT. Wcześniej klawisz ' forum close ' nacisnę niż naszą ( piszę naszą Pankowalu bo wiem, że lubisz Forum i dobrze się na nim bawisz :)) ' mównicę ' w niewolę oddam. Pozdrawiam VIKI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) ciesielczyk :
już mogę zabierać głos na forum. Swoją drogą , to ciekawe, co pisze człowiek na temat manipulacji w internecie. Czasem mam wrażenie, że ktoś np. utrudnia dostęp do na szej strony internetowej www.uczciwosc.org.pl Odpowied ź na pytanie Pani NIKT: 1) dalej mnie "wkurza", że nie nie wiem z kim dyskutuję, więc, mam prośbę, jeśli możecie, podpisujcie się nazwiskiem i imieniem (ale oczywiście nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci)). Jednak do rzeczy: na komisji oświaty, o której wspomniałem wczoraj były omawiane projekty likwidacji kolewjnych szkół z wiceprezydentem Tarnowa p. Magdoniem - ksywa "oświatowy terminator". Koncepcja Boenia jest znana - zlikwidować wszystko co się rusza i nie rusza w oświacie - jakby mógł wysłał by wszystkich nauczycieli na Madagaskar. Moje zastrzeżenia: jeśli Bień chce przekształcić np. SP NR 5 przy Słonecznej w szkołę niepubliczną, to za każdego ucznia trzeba by miesięcznie dopłacać ponad 100 zł. Czy wszystkich będzie na to stać . Nie. Można więc zadać pytanie - dlaczego maisto ma dopłacać ok. 30-40 milionów rocznie do oświaty, bo państwo dauje nam za mało. Moim zdaniem gminy w Polsce (i nie tylko) mają obowiązek (wynikający nie tylko zresztą z ustaw) dbać o swych omieszkańców tak dobrze, jak to tylko możliwe, gdyż przeciętna rodzina np.w Tarnowie płaci do kasy miasta ok. 10.000 zł rocznie w formie róznych podatków. Nie jest prawdą że jest za mało pieniezy na oświatę. Te szkoły, które zostały zlikwidowane, stanowią wystarczające kroki w kierunku tzw. restrukturyzacji. Teraz potrzeben jest wykonanie 3 ruchów: 1) Zaprzestanie wydawania pieniędzy na sprawy trzeciorzędne (np. słynne cukierki Golcxa, telewizja kablowa etc) - w tej chwili mogę wskazaś ok. 300.000 zł moim zdaniem zmarnowane w ciągu kilku miesięcy 2) Natychmiastowe połączenie Biura Komunikacji Spełcznej i Wydziały kierowanego przez człowieka SLD/PSL (od przedsaiębiorców) - stworzenie jednego biura promocji i rozwju miasta, znalezienie superdyrektora ("z jajami", a nie z kolczykiem w uchu , jak Goelorkiestara), np. podobnego do niejakiego Ciesielczyka, który sprowadzi tu nie jakieś zblazowane firmy, zatrudniające 20 ludzi, lecz koncerny z Abu Dabi, Chin, Malezji etc. - ale by to zrobić, to trzeba najpierw kupić sobie garnitur, następnie nauczyć się kilku języków obcych i mieć pomysły, pomysły, pomysły.....tzn szuakć kontaktów za granicą. P. Golec i ten drugi od przedsiębiorców, który tak napradę powinien o to zabiegać, potrafią tylko szeptać na uszko pani Borzęckiej na sesji, co ma się ukazać jutro w Gazecie Krakowskiej. 3) Przeanalizować sytuację na rynku pracy w oświacie tarnowskiej i zamiast likwidować szkoły, wymienić dyrektorów w tych szkołach, które nie potrafią być dobre (a które są dobre to każdy uczeń potrafi pokazać ), Zapewne nie ma takiej wiedzy pan wicweprezydent Magdoń ani dyrektor Świerczek - np. I Liceum Ogólnokształcące jest kierowane przez abosolwenta jakiś stuidiów prtac ręcznych (ksywa "Gumiś", który rozłożył tę dobrą szkołę, ale nikogo to nie obchodzi - dyrektorzy nie mogą zatruidniać armii krewnych i znajomych królika, lecz dobrych fachowców. Spróbujcie znaleźć pracę jako nauczyciel w Tarnowie bez znajomości - to jest chore!!!!!! 4) Dać szkołom wolną rękę w zarabianiu pienięzy, a nie konfiskować im dochody własne , przepuszczać przez budzet miejski i nieco oddawać 5) Mianować wiceprezydentem ds oświaty oraz dyrektorem wydz. edukacji także gości "z jajami", a nie ludzi, którzy bładzą jak dziecko we mgle 6) I rzecz zasadnicza - stworzyć większość w Radzie , tak by projekty przechodziły w czasie głosowania, a nie jak w p[rzypadku Bienia - głosowanie było totkiem - jak ten facet nie potrafi się z nikim dogadać tylko z radnym Mundałą (bo jego córka pracuje w Urzędzie), to niech się zajmie czymś innym (jako szef Wyższej Szkoły Biznesu, określany przez niektórych w czasie kampnaii wyborczej "rektor" - doprowadził do takiej sytuacji, że WSB nie płaciła na czas ZUS-u i miła prawie 2 razy mniej studentów niż n p. porównywalna MWSE !!!!!!! Mógłbym napisać habilitację na temat kroków koniecznych w oświacie, ale tego i tak nikt nie weźnie pod uwagę, bo Bień jest już teraz tak znerwicowany, że na samo nazwisko Ciesielczyk dostaje wypieków na twarzy. pozdrawiam Ciesielcz yk PS Część swych poglądów na temat maista opublikowałem na FORUM - temat "Bień złym prezydentem"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Piotrek :
W oczekiwaniu na odpowiedź (jedno pytanie zadałem na razie) pana dr Ciesielczyka witam innego radnego i dyskutanta środowego Pana Bazułę. Jak już napisałem wcześniej SLD nie jest moją faworytą. Niewiele Pan ( i jak Pan pisze z własnej woli) zabierał głosu w debacie. W zasadzie teraz powtórzył Pan w całości to, co padło z Pana ust w środę. Nie będę bił tu jak w bęben w posła Grada, który już wie , ale oczywiscie nie przyznaje wciąż, że zainicjowana kilka lat temu reforma samorządu i administracji w praktyce jest działaniem chybionym i doprowadziła jedynie do rozrostu biurokracji, położenia budżetu państwa oraz nieocenionych strat w utrwalonym już krajobrazie "małych ojczyzn", zintegrowanych już generalnie - z małymi wyjątkami - wokół starych województw. Przekomponowywanie tej geografii to wielki błąd. Przyznaję to dziś z bólem. Bo wówczas, w roku 1997-8, też wierzyłem , że to jest realizacja postulatu jeszcze większej ilości samorządu. To było już ostatni raz , kiedy udało się politykom nabrać mnie. Ale, ale... nie jeden pan Grad i jego konstelacja polityczna popierali zmiany na mapie kilka lat temu. Wśród piewców takiego rozwiązania byli politycy lewicy. Całość była wynikiem politycznego kompromisu. Wspólnie to rozpoczęliście, a w praktykę tego niepotrzebnego a gigantycznie energo- i finansochłonnego procesu SLD spotęgowało. Jeśli (jak Pan sugeruje) SLD dostrzega błąd z r. 1998 to dlaczego nie uczyniło NIC , aby tę destrukcję zatrzymać ? Kto jest, u diabła, u władzy od 3 lat ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Marcin Golec :
Panie Marku setnie ubawil mnie pasni post - zatrudnic kogos takiego jak Pan... brawo - skromnosc;) Mam lepsze recepte - sklonowac i zatrudnic na wszystkich stanowiskach. Swiat byłby wtedy doskonały. Jak Pan, Panie Marku...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) ciesielczyk :
Drogi Panie Marcinie, teraz - nietety dopiero po 2 latch - widzę - czym się Pan - jako DYREKTOR (sic!) tak naprawdę zajmuje. Siedzi Pan całymi dniami przed komputerem i robi Pan "monitoring" tego, co ludzie złego powiedzą o Bieniu. Podatnicypłacą za to Pana siedzenie - chyba ok. 3-4.000 zł miesięcznie. Będę wnioskował, by w projekcie budzetu w ogóle nie przyznano dla Biura Komunikacji Spełcznej ani złotówki! Swoją drogą, jak się Panu chce tak "ślęczeć" przed komputerem całymi dniami. Pozdrawiam ciesielcz yk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Krzysztof Bazuła :
Do Piotrek Rzeczywiście skondensowałem tutaj moją wypowiedź, o czym, zresztą, uprzedziłem. Zrobiłem to dlatego, że nie ma jeszcze relacji z tej debaty. A z komentarzy powyższych wynikałoby, że wszyscy uczestnicy debaty obrzucali się nawzajem inwektywami i pretensjami. Nie należałem do tej grupy rozmówców. Powtórzę jeszcze rez: jestem zwolennikiem rzetelnych i merytorycznych działań ponad podziałami a nie politycznej hucpy. Przypominam, że SLD, gdy wprowadzano reformę administracyjną kraju, było w opozycji. A w owym czasie władztwa AWS obowiązywała zasada realizacji hasła pana Kaczyńskiego (PIS) TKM (Teraz K.... My). Gdy SLD doszło do władzy w 2001 r. było już "po ptokach". Odwrócenie reformy wiązałoby się z równie mega-gigantycznymi kosztami. Przypominam, że SLD przejęło schedę z dziurą budżetową bodajże 90 mld. zł. A jaki jest teraz deficyt? :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) M. Poświatowski :
Proszę o wyrozumiałość - przygotowuję relację dźwiękową z "obrad" w wolnych chwilach i mogę zapewnić, że będzie tak samo rzetelna, jak wypowiedzi niektórych radnych, czyli "z pewnym natężeniem złej woli". Sensownej relacji zrobić się po prostu nie da, bo żadne też sensowne stwierdzenia podczas debaty nie padły - za wyjątkiem nawoływania jednego z widzów, by panowie radni "najpierw dali sobie po pysku", a dopiero potem rozmawiali ze swymi wyborcami. Pokusić się więc można jedynie o stosowny dźwiękowy komentarz. Mógłbym oczywiście dać całość "jak leci", ale plik taki "ważyłby" ponad sto mega, więc niemal nikt by go sobie nie pobrał. Pozostaje więc jedynie zrobić wybór co bardziej reprezentatywnych dla poziomu debaty wypowiedzi i oddać cały klimat. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którym w dobie powszechnej mizerii chce się jeszcze coś czytać, klikać, czymś interesować i zabierać sensowny głos w ważnych sprawach...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) antySLD :
Na słonce na szczescie nie macie wpływu bo tez mogloby zgasnac, zaginac lub zostac pobite przez "nieznanych sprawcow". Prosze włączyć telewizor dowie się Pan coś o Pańskich kolesiach z SLD. Mówią o nich codziennie. A posełopozycji zwyczajnie może mniej załatwić niż szefunio partii rządzącej więc coś w tym takiego, że jak Janik coś chce to go słuchają? Takie bajery to Pan może naiwnym wyborcom wciskać a w sieci ludzie mają trochę więcej w głowie i wiedzą czego się można spodziewać po SLD i jak wygląda wasza druga twarz. Zresztą wie o tym coraz wiecej ludzi już bo się żrecie między sobą a wydawało się że już nikt nie będzie gorszy i głupszy niż AWS. Daliście radę ich pobić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) antySLD :
Tego sie mozna było spodziwewac. Po prostu SLDowcy kłamią w żywe oczy i idą w zaparte. Każdy kto się tym zajmował wie że reformę administracji i kasy chorych przygotowywala SLD tyle ze AWS weszla na wasze miejsce i robiła to samo jak zreszta SLD w 2001 tyle ze zmieniacie ludzi na swoich. To cala zmiana. Jestescie siebie warci z niewielkimi roznicami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) ciesielczyk :
Pragnę uroczyście "odszczekać" wszystko, co powiedziałem złego na temat internetuy. Właśnie brałem udział w czacie z Prezydentem Bienie i proszę sobie wyobrazić, że na honorowym miejscu znalazło się pytanie : jakim prawem Ciesielczyk siedzi w Urzędzie Miasta i używa internetu do prowadzenia wojny z Bienie i to jeszcze za nasze pieniądze. Oni rzeczywiście musieli się przestraszyć, że się uaktywniłem w internecie. Nawiasem mówiąc, faktycznie siedzę w tzw. pokoju radnego i używam tu internet w moim czasie jako radny. Nie tylko nie ma w tym nic złego, wprost przeciwnie, swój prywatny czas poświęcam na publiczną dyskusję. Mało tego wpadła tu też pani Dyrektor Kancelarii Rady Miejskiej pani Słomska Narożańska i mi paluszkiem zaczęła grozić , że ją "tykam". Wydarzenie to miało miejsce kilka minut po tym, gdy napisałem w FORUM w rubryce Bień złym prezydentem na temat powiązań rodzinnych w Urzędzie Miasta. Mąż Pani Słomki to wiceprzewodniczacy Rady Miejskiej czyli jej pośredni szef! Zabawne jest to, że ta Pani "tyknęła" moją żonę, podobnie jak Bień w czasie debaty. Moja odpowiedź była jeszcze bardziej złośłiwa niż w czasie debaty. Na moją odpowiedź , ze żona moja nie pracuje w Kancelarii Rady Miejskiej, pani Słomka zareagowała "A która żona" (była to chyba aluzja do tego, że jestem rozwiedziony). Na to odparłem, iż ile wiem, to jej przypadku też chyba chodzi nie o pierwszą żonę. Opisuje ten przypadek dlatego, by zobrazować metody, jakimi walczy układ władzy ze mną, a przy okazji z moją rodziną. W opisanym przypadku Pani Słomka zagalopowała się tak bardzo, iż "przygadała - jako kocioł - garnkowi ", gdyż faktycznie stanowi podobny przypadek do mojego czy dokładniej mówiąc mojej żony (nie jest mianowicie pierwszą). Swego czasu na sesji Rady Miejskiej członek Zarządu Miasta - Ryszard Skorupa - mówił o mnie publicznie - cytuję , że jestem "nieślubnym dzieckiem komunisty", sugerował że byłem związany z SB etc. Żaden z radnych nie zaprotestował wtedy. Skorupa przegrał później proces karny. Ci którzy zarzucają mi radykalizm ,muszą mieć na uwadze to, jakimi metodami posługuje się układ władzy wobec mnie jako opozycjopnisty. Kilka miesięcy temu zarzucano mi , że wyrzuciłem na bruk 2 ciężarne kobiety i ich rodziny - gdy okazało się, że są one dobrze znane policji tarnowskiej i zostały następnie wyrzucone z domu dla matki z dzieckiem za "tryb życia" jaki prowadziły, nikt już o tym nie wspominał. Wracając do czatu - gdy interweniowałem, że niektóre moje pytania są pomijane - odpowiedź brzmiała - "to jest dyskusja moderowana" - jakie były pytania - proszę sprawdzić - ten czat to wielka lipa - opuszcza się te pytania, które nie odpowiadają prezydentowi. ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Marcin Golec :
Panie Marku, alez obludnik z Pana!... A pan nie siedzi dzis caly czas?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Marcin Golec :
ech Panie Marku - Pan jak zwykle tylko czesc prawdy wyswietla - zrobimy inaczej - pewnie w poniedzialek na stronie miasta bedzie opublikowany zapis czatu. Wyliczymy ile pytan zostalo zadanych i opublikikowanych. Ile z nich bylo Panskiego autorstwa... Moze sie okazac, ze nikt Pana nie krzywdzil... a moze wrecz faworyzowal?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) maja :
Ile ten człowiek pisze i w kółko o tym samym że on ich tak, a oni go tak, a potem on im oddał a oni jemu. Tylko kogo to obchodzi i co z tego dla nas?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) M.Wietrzyk :
Same znane osoby, dlatego z pewną taką nieśmiałością chciałbym poprosić państwa radnych i pracowników UM o to aby (najlepiej w punktach) wypisali swoje osiągnięcia. Takie podsumowanie dwóch ostatnich lat. Jeżeli z przyczyn obiektywnych nie mogli przeforsować swoich pomysłów niech wpiszą także o co zabiegali. Prosiłbym jednak aby były to działania, które podjęli a nie które chcięliby podjąć. Konkrety panowie i panie!Czekam z niecierpliwością.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) klekle :
Radny Ciesielczyk na portalu, radny Ciesielczyk na forum, radny Ciesielczyk na czacie... A może by Pan tak bloga zaczął pisać, panie Marku ? ;-))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Tomek Kmiecik :
a mówił, że Białoruś medialna ... Jak się korzysta z internetu tak jak Pan Ciesielczyk dotychczas to i tylko Białoruś widać ... No, bo ta Pana strona uczciwosc.org.pl to tragedia ! Przy czym nie oceniam zawartości tylko wygląd i funkcjonalność. Panu sie tylko wydawało do tej pory, że z internetu korzystał. U mojego dziadka na wsi, sąsiedzi mówili (to były wczesne lata 70.-te), że mają samochód. Moi rodzice jeszcze długo potem nie mieli. Cóż to miała być za atrakcja dla dziecka ! No i szło się do nich zobaczyć. Stało auto koło stodoły i za ... kurnik robiło. No ale przecież mieli samochód ! Pan tak do tej pory z internetu korzystał. Bez silnika, akumulatora, po pewnym czasie bez kół ... Może Pan dostrzeże, że w Tarnowie nie tylko Białoruś panuje i naprawdę łatwo sie łamie monopole. Boję sie tylko, aby Pan jakiegoś lokalnego "Faktu" nie zaczął wydawać. Jak na razie Pana wypowiedzi sa na poziomie tego dziennika. We wszystkim spisek Pan wietrzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) Moby :
to już bardziej ciesielczykowe "Fakty i mity", a nie "Fakt"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) pankowal :
O o Vikusiu i wyszło szydło z worka.------------- Kto Ci dał prawo oceniania mnie nie u Ciebie piszącego. Popatrz do góry gdzie piszesz, czy aby się nie pomyliłaś kochanie. Czym mnie straszysz – że mnie na forum zabanujesz.------ We gołowie Ci się przewróciło, a może byś za łysoś, garbatość lub za przechodzenie na czerwonym świetle lub za inne widzimisię banowała. Kto Ci dał babino takie prawo, Tsss nie kop.---- Prr Baśka stój trochę mnie chmm ale słusznie no nie, poniosło. To w całości potwierdza moje odczucia, Tarnowskie forum oficjalne forum miasta a porządki nijakie wszystko zależy od widzimisię Magika machającego patykiem z gwiazdą i Ciebie, i kogoś tam. Choć muszę przyznać że nastąpił pewien postęp Magik nie lata z kałachem, i pojawił się (chyba nie sprawdzałem) regulamin.------ Takie odczucie to miałem od pierwszego wejrzenia na to forum ee tam nie to a tamto oficjalne wejście z strony miasta, klik i Magio-forum.------ Wirtualny oficjalny rynek miasta Tarnowa oddany, sprzedany, rządzony przez samozwańczych wszechwładnych wodzów.----- Nie powiem nie zabanowali mnie ale jak widać z tutejszego postu administratorki Magi-forum niejakiej Viki mają zamiar za to że piszę gdzie indziej niż u nich.----- Ludzie uwaga jak tak dalej pójdzie i coś z tym nie zrobimy to, to, to prawdziwe oficjalne forum miasta – radę miasta Tarnowa ktoś nam sprywatyzuje na wzór wirtualnego forum. Nie tak radę a obsługę rady, znajdzie się Supermagik siądzie z boku koszyk z bananami przy nodze i będzie słuchał i słuchał jak coś nie dosłyszy lub radny nie będzie mówił zgodnie i słusznie, ciach skórka ściągnięta i w paszczę delikwenta banan wsadzony - ma się dławić tym bannnnannem do końca sesji lub przeżuwać go do końca kadencji.------ Słusznie pan piszesz Panie Marku Białoruś medialna na Magio-forum zagadnąłem MTK dlaczego nie pokazują pana odpowiedział mi a tam będzie dość jedziemy. Wio Baśka wio Tsss wio tsss wio. Tss psiakrew babinie się we gołowie przewruciło. Tsss Tsss

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2004) VIKI :forum@poczta.okay.pl 
hahahahahahaha, przepraszam Wszystkich bioracych udział w tej dyskucji za ten niestosowny wybuch śmiechu ale Pankowalowe komentarze zawsze na mnie tak działają. Pankowaliku Drogi, chłopino moja kochana :))) gdzie ja bym Cię zbanowała, kiedy Ty mi tyle radości dajesz :) Ja do rączki tylko bacika wezmę i tsss po pupci, tsss a ponieważ wiem, że to lubisz to na dokładkę jeszcze raz tssss :)))) Cosik Ci się do główki przyplątało i w żaden sposób faktów nie pojmujesz ani ich nie widzisz. Możeś Ty przez pomyłkę Baścyne klapki dorożkarskie ubrał? I to by tłumaczyło, dlaczego regulaminu Forum nie widzisz, chociaż on tam w jednym miejscu od wieków wisi. A i nadziwić się nie mogę, co to się stało chłopino moja, żeś się z łukochanym Łokajem przeprosił? Nie gryzie Cię już łon? Wniosek prosty, że dużo czasu potrzebujesz by pojąć proste sprawy. Przyjdzie czas to i tarnowskie forum zrozumiesz;)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2004) M.Wietrzyk :
Rozumiem, że Radni i pracownicy UM nic nie zrobili albo "skończył" im się dostęp do internetu. Dobrze, poczekamy do poniedziałku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2004) netseeker :
Urząd zamknięty- podatnicy oszczędzą na prądzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2004) Weredyk_FT :
Przepraszam, ale dochodzi do kuriozalnej sytuacji - gdy nie bylo notabli na Forum czy tez na Intarnecie to atakowaliscie, ze Was olewaja, teraz gdy sie pojawili, znowu wam to nie w smak, z racji korzystania z komputerow tudziez zwiekszenia sie poboru pradu wza co my biedni podatnicy muismy zaplacic. Bez przesady!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2004) Kenna :
Pozdrowienia dla p. Bazuły.......dawna znajoma :) hmhm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-12-2004) Weiss :
Kto jest bez winy niech pierwszy podniesie kamień i rzuci w Ciesielczyka!!!Panie Ciesielczyk, masz Pan mój głos.Trzeba w końcu zrobić porządek z tym bagnem.Dośc wydawania pieniędzy na "Kawę czy Herbatę".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) ciesielczyk :
odpowiedź dla "MAJA" Otóż normalna demokracja polega na tym , że X, Y i Z prezentują swoje poglądy, a pani MAJA, uważając że poglądy np. X i Y są nieracjonalne , głouje na Z. Poska "demokracja" polega na tym, że w Konstytucji się kłamie, że ordynacja wyborcza jest "proporcjobalna" (faktycznie nie jest - każdy to potwierdzi, kto zna podstwy matematyki). Partie tworzą swoje listy wyborcze z "zawodowcami" - tzn. z ludźmi po zawodówkach (patrz: np. poseł z Samoobrony lub sentaor z PSL. Kandydaci jeżdżą po wioskach i rozdają wódkę z Ukrainy w remizach strażackich lub róże (jak Bień) i zostają posłami, prezydentami. Tak to już trwa od 15 lat. 40.000.000 ludzi w Środkowej Europie można łatwo oszukać z tej prostej przyczynym, iż wg badań międzynarodowych zajmują przedostatnie miejsce (tylko Albańczycy są gorsi) - gdy chodzi o zrozumienie tekstów pisanych. Inne pbadania wykazały że młodzi ludzie w wieku kilkunastu lat w Polsce także bardzo słobo rozumieją teksty pisane. A więc za parę lat pan Sztorc i Curyło oraz Bień mogą liczyć na sukces wyborczy ponownie. Odpowiedź dla Wietrzyk: co do osiągtnięć polecan naszą stronę (tak krytkowaną) www.uczciwosc.org.pl - dział "dziłalność" od 3 lat. W skrócie: moją prawie wyłaczną zasługą jest wprowadzenie w tarnowskiej Radzie zasady głosowania imiennego na wniosek mniejszości - radni boją się wtedy głosować przeciw mieszkańcom - i to jest piękne - jak się patrzy np. jak radna Mach wije się, by jej nie zauważyli nauczyciele, gdy głosuje wbrew ich intersom! To ja rzopocząłem 10 lat temu dyskuję nt uczelni w Tarnowie - wtedy Kutrzuba - rzecznik prezydenta pisał o "alternatywnym bujaniu w chmurach" - a teraz jest kilka uczelni w Tarnowie. To ja od 10 lat głosuję przeciw p[odnoszeniu podatków, to ja zgłosiłem kilkanście poprawek do budzetu, to ja walczę z cenzurą w Tarnowie, to ja zdemaskowałem sprawę supermarketu FREDA - wydawcy TEMI, to ja będę głosował za 3 dni przeciw likwidacji Szkoły Podstawowej NR 5, która została kilka razy w bezczelny sposób oszukana przez Bienia, to ja zgłszam od 10 lat poprawki do budżetu w sprawie ograniczenia wydatk ów na biurokrację o 10-15%, to ja zgłosiłem wniosek o likwidację STraży Miejskiej i przeznaczenie 2 milionów złotych rocznie na dodatkowe etaty dla policji i remonty dróg, to z mojej inicjatywy znieniono uchwałę o lokalnch konsultacjach, w taki sposób że teraz mogą one być autentycznie swego rodzaju referendum., to ja próbowałem sprowadzić do Polski polon9ijnych emrytów (projekt osiedla dla polonusów), ale Bień wolał rozmawiać z Polonią na temat nie realnego p[omnika Chrystusa etc. odpowiedz dla KLEKLE oczywiście , że piszę, właśnie kończę kisiążkę pod tytułem "Przeciw korupcji", w której na pewno znajdzie Pan informacje na temat swoich znajomych polityków. Odpowioedź dla p. Kmiecika: od 2 lat zabiegam o stworzenie w Tarnowie nowego tyugodnika o charakterze "oświeconego FAKTU" Jak takowy będzie już na rynku - to Kupiec (wydawca TEMI) pójdzie z torbami, a pozostałe tarnowskie media przestaną zatrzymywać niektóre informacje. pozdrawiam ciesi elczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) ciesielczyk :
A swoją drogą, ciekawe, że nie tylko media, ale i inetrenetowe fora nie podały wyniku sondy po debacie - chyba dlatego, że wygrał w niej Ciesielczyk, uzyskują pond 50% głosów. Słowo o naszej stronie internetowej, oczywiście mam świadomość, że jest ona prosta, ale muszę powiedzieć, że bardziej mi się podoba niż wszystkie rozbudowane i skomplikowane - nam chodzi wyłącznie o przekazywanie niektórych informacji - sądząc po liczbie procesów , jakie są mi wytaczane z powodu tej strony, spełnia ona swą funkcję - zauważyłem - że bieniowcy strasznie się jej boją. pozdrawiam ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) ciesielczyk :
w internecie można wyniki znaleźć, ale nie w mediach tradycyjnych: ciesielczyk (Uczciwość) 58% Bień (POPiS).............19% Rojek (Prawy Tarnów).....10% Martyka (LPR)............10% Bazuła (SLD)...........7%

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) klekle :
panie ciesielczyk, nie czyta Pan za dużo a jak już czyta to tylko to, co Panu wygodne. Na pewno nie przeczytał Pan tej relacji z relacji , jaką zamieszczono w portalu w piątek choć jest w centralnym miejscu na stronie. Wyniki sondażu są tam też opublikowane. Komentarze to nie jest miejsce to takiej publikacji, wiec tu ich Pan pewnie nie znajdzie. Zaczynam się nie dziwić mediom, że mają (jeśli mają) do Pana taki stosunek. Niezbyt poważnie się Pan prezentuje. Pieniactwo w każdym poście. A więc ... swoją drogą, ciekawe, że nie zauważa Pan tego, co inni widzą bez żadnego trudu. I jeszcze ma gotową teorię na temat dlaczego tak jest (jak nie jest w rzeczywistości). Pogrąża się Pan z każdą kolejną wypowiedzią...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) Moni :
W MAKSie też podali , że pan zwycięzył w sondzie. Czepia się Pan i juz Pana nie lubię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2004) Krzysztof Bazuła :
Procenty wyglądają imponująco. Pytanie brzmi: ile osób brało udział w głosowaniu? 30, 40, 50? Ja osobiście nie zwykłem zabierać rodziny na debaty. Proponuję opublikowanie sondy przeprowadzonej kilkanaście dni temu na łamach Waszego Portalu, w którym brało udział ponad 4500 głosujących.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2004) Krzysztof Bazuła :
Dzięki Kenna za pozdrowienia. Również ciepło Cię pozdrawiam. To "hmhm" było znaczące? ;-))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2004) ciesielczyk :
pytanie dla Moni: czy wiesz, ile sekund poświęciło Radio MAKS w ciagu 2 lat na prezentacje moich pogladow? Odpowiedzć : około 30 sekund? Imponujące. Klekle - chyba nie ma Pan racji - za 2 lata bedzie Pan mogl to stwierdzic. Zobaczymy, ile procent glosow otrzyma Pana ulubieniec, a ile Ciesielczyk. pozdrawiam cies ielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2004) M.Wietrzyk :
Tyle osób się tu wypowiadało a tylko jeden radny napisał czego dokonał (choć odpowiedź nieco rozbudowana bo miała objąć ostatnie 2 lata a nie ostatnie dziesięciolecie).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947