To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wykorzystano europejskie fundusze    -   16/7/2012
Doposażono świetlice GOK Borzęcin
Za sprawą zrealizowanego projektu w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" pt.: „Wyposażenie wiejskich świetlic terenowych Gminnego Ośrodka Kultury w Bielczy, Warysiu oraz Borzęcinie Górnym” objętego PROW na lata 2007-2013 wymienione w tytule projektu świetlice GOK, wzbogaciły swoją ofertę poprzez zakup nowego wyposażenia, różnorodnych gier i materiałów plastycznych. Zadanie w ramach wniosku złożonego do Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu” realizował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Całkowita wartość projektu to kwota 32.668,04 zł. Znaczna część zadania została sfinansowana ze środków EFRROW, a wkład własny pokrył samorząd gminy Borzęcin – informuje Kurier Borzęcki.

Ogloszenie

-Funkcjonujące na terenie gminy Borzęcin świetlice wiejskie GOK posiadały w większości wyeksploatowany już sprzęt, który nie nadawał się do użytkowania. Zakup nowego wyposażenia z pewnością poprawi ten stan i uczyni świetlice miejscami, gdzie w komfortowych warunkach każdy miło i aktywnie spędzi czas – zaznacza Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin.

Do świetlicy w Bielczy zakupiono stół do tenisa stołowego wraz z zestawem do tenisa (siatka, piłeczki pingpongowe, rakietki), aparat cyfrowy, telewizor LCD 46", konsolę Play-Station 3, edukacyjne gry planszowe, piłki, kije do gry w bilard.
W podobny sprzęt wyposażono świetlicę w Warysiu, która oprócz wymienionego wyżej sprzętu wzbogaciła się o stół do bilarda wraz z wyposażeniem (kije, bile, kreda).
Świetlica w Borzęcinie Górnym otrzymała nowy stół tenisowy wraz z sprzętem dodatkowym, tj. siatka do stołu tenisowego, ping-pongi i rakietki do tenisa, aparat cyfrowy, konsolę PlayStation 3, gry edukacyjne, piłki do gry, kije do gry w bilard.

-W świetlicach terenowych GOK: w Bielczy - 4 czerwca, w Borzęcinie Górnym - 25 czerwca i w Warysiu - 2 lipca odbyły się specjalne imprezy. Spotkania miały charakter mini - warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy mogli się nauczyć malowania na szkle, składania kwiatów z papieru, dowiedzieć się na czym polega origami modułowe i jak wykonać papierowego łabędzia. Mieli także możliwość zapoznać się z zasadami gry w tenis stołowy i bilard oraz spróbować swoich sił w rozgrywkach. Wielką popularnością cieszyły się też zakupione gry planszowe, m.in. Dixit, Katamino, Jerusalem czy Chicago Express. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci wychodząc po zakończeniu zajęć miały na twarzach nie tylko uśmiechy, ale także motyle, kwiaty, pająki i inne "ozdoby" – komentuje koordynująca projekt Bernadeta Pyrek, instruktor GOK.

Materiały wykorzystane w czasie tych zajęć zakupione zostały w ramach projektu pt.: "Wyposażenie wiejskich świetlic terenowych Gminnego Ośrodka Kultury w Bielczy, Warysiu oraz w Borzęcinie Górnym" realizowanego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Były to głównie materiały plastyczne: kredki do malowania twarzy, bloki kolorowe, farby do malowania na szkle, antyramy i inne. Prace wykonane podczas wspomnianych zajęć zostały wyeksponowane w świetlicach biorących udział w projekcie.
-Imprezy inaugurujące były zakończeniem operacji i miały za zadanie zapoznać społeczność poszczególnych miejscowości z nową ofertą świetlic. Były to zajęcia przeprowadzone poza czasem pracy świetlic w ramach wolontariatu instruktorów GOK – komentuje Piotr Kania.
Zajęcia w poszczególnych świetlicach przeprowadzone zostały przez 6-osobowe zespoły instruktorów. W Bielczy były to Panie: Maria Pyrek, Maria Wójcik, Wioletta Kwaśniak, Katarzyna Żurek, Lucyna Kukiełka i Joanna Świątek. W Borzęcinie Górnym zajęcia przeprowadzone zostały przez Panie: Marię Pyrek, Joannę Świątek, Lucynę Kukiełkę, Karolinę Seidler, Marię Wójcik i Katarzynę Żurek. Również w Warysiu "pracował" zespół 6 - osobowy w składzie: Maria Pyrek, Joanna Świątek, Karolina Seidler, Maria Wójcik, Katarzyna Żurek i Wioletta Kwaśniak.
Wszystkie zakupione w ramach projektu urządzenia i materiały pozwolą na uatrakcyjnienie zajęć w świetlicach, propagowanie efektywnego spędzania wolnego czasu i rozwijanie zainteresowań dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych.

-Waryś jest małą miejscowością a świetlica GOK jedynym miejscem spędzania wolnego czasu i integrowania się mieszkańców. Zakup sprzętu w ramach projektu PROW, pozwala rozwinąć program działalności placówki oraz zwiększyć dostępność wysokiej klasy urządzeń dla dzieci i młodzieży. Wśród mieszkańców są rodziny wielodzietne czy w takiej sytuacji finansowej, że tylko w świetlicy mogą skorzystać z dużego telewizora, konsoli do gier czy stołu do bilard – komentuje Wioletta Kwaśniak, instruktor świetlicy GOK w Warysiu.
Podobnego zdania jest Joanna Świątek, instruktor świetlicy GOK w Bielczy. -Nowe wyposażenie świetlicy sprawiło, że nasza świetlica stała się miejscem częściej odwiedzanym, co było widać chociażby podczas "EURO 2012". Zakupiony z projektu sprzęt sprawił, że duża grupa sympatyków futbolu gromadziła się w świetlicy, żeby wspólnie kibicować, i to nie tylko "biało-czerwonym", którzy jak wiadomo szybko zakończyli rozgrywki. Otrzymaliśmy też różnego rodzaju gry i materiały plastyczne, które sprawiają, że osoby spędzające czas wolny w świetlicy mogą rozwijać zainteresowania i dobrze się bawić. Rzeczywiście z naszej oferty korzysta coraz więcej osób i sądzę, że są usatysfakcjonowani – mówi.
(h)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:53:48
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html