To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mirosław Poświatowski – w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym    -   20/7/2012
Sztuka dziobania
”Znajome gęsi wygęgały mi, podnosząc klangor, że matka niedawno wyklutej żydowskiej Bimy, znaczy się łabędzica pływająca po stawie w Parku Strzeleckim, ku uciesze i ekscytacji tarnowskiego magistratu, Radia Kraków i Gazety Krakowskiej - eksterminuje pływające tamże, nasze polskie kaczki! I że je bezczelnie dziobie! Nie wypada mi w te rewelacje nie wierzyć, tym bardziej, że zachowana została właściwa hierarchia dziobania: gdy bowiem żydowski łabędź dziobie polską kaczkę – to jest „geszeft”; gdyby zaś polski kaczor dziobnął żydowskiego łabędzia – niechybnie mielibyśmy „holokaust”, byłoby o tym głośno i prezydent Bronisław Komorowski znów musiałby przepraszać naszych „starszych braci w wierze” za nasz „współudział” w mordowaniu Żydów. W gęganie znajomych gęsi o dziobaniu kaczek nie wypada mi nie wierzyć także i z tego powodu, że dopiero co rektor PWSZ w Tarnowie „dziobnął” Jarosława – a jakże - Kaczyńskiego, nieoczekiwanie odmawiając wynajęcia (za pieniądze) auli na spotkanie z prezesem PiS, jak to było pierwotnie ustalone...”

Ogloszenie
>

”Problem powyższy wart jest głębszej analizy - rzecz bowiem w tym, że nieważny jest sam fakt „dziobania”! Bo jedno i to samo dziobanie może być zarówno karygodne, jak też i (w innych okolicznościach) wzniosłe i w pełni uzasadnione. Zależy po prostu, kto, kogo i z jakiej perspektywy dziobie, albowiem jak już pisałem, zgodnie z obowiązującymi prawami „Folwarku Zwierzęcego” - „wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze”. Dzieje się tak na całym świecie, dzieje się tak również w Polsce, co jeszcze przed Orwellem tak cudownie przewidział Henryk Sienkiewicz, pisząc powieść, która pierwotnie zapewne miała się nazywać „W pustyni i w paszczy”, a która w znanej nam, niewątpliwie rasistowskiej postaci, opisuje pewnego bohatera, przedstawianego jako murzyna, dzięki któremu z kolei, do języka polskiego weszło określenie: „mentalność Kalego”. No, ale nie miejmy pretensji do naszego wspaniałego, narodowego pisarza o to, że za jego czasów nie było jeszcze na świecie ani Donalda Tuska, ani Bronisława Komorowskiego, ani innych luminarzy nie tylko z PO, a nowi założyciele „starych rodzin” jeszcze się z matki nie wykluli, by wieść niby przez Morze Czerwone (tyle że bardziej dosłownie niż w Starym Testamencie), naszą politykę zagraniczną - przez co mówimy dziś o „mentalności Kalego”, zamiast mentalność ową obdarzać zgoła innym imieniem... (...)” - pisze Mirosław Poświatowski w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym. Felieton ukaże się na jego łamach w niedzielę (część pierwsza) oraz w poniedziałek (część druga).

Zobacz tutaj: http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/html
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:33:07
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html