To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Egzotyczne „Muzyczne Tarasy” w CSM    -   24/7/2012
Compagnie TOHONO
26 lipca o godz. 20:00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Tarasy”. Tym razem wystąpią artyści z Togo, Sierra Leone, Angoli, Kamerunu i Kongo. Compagnie „Tohono” w swojej sztuce stosują syntezę, czerpiąc ze źródeł wielu kultur... Cena biletu 25 zł.

Ogloszenie
>

W programie koncertu znajdą się taniec wojowników z RPA - Zulu Dance, a także tańce narodowe Angoli, Togo i pochodzące z regionu Kamerunu/Kongo. Zespół gra muzykę tradycyjną, ale coraz śmielej zapuszcza się też w rejony muzyki współczesnej. Lider zespołu Benoit Le Gros jest tancerzem i choreografem. Z jego inspiracji występy „Tohono" oprócz muzyki, wypełnia ruchu, ekspresja sceniczna i taniec. Kolorytu dodają im tradycyjne, barwne stroje, które zaświadczają o autentyźmie zespołu.
Program „Tohono" pochodzi z inspiracji wierzeniami i legendami Czarnego Lądu. Niektóre z nich np. elementy voodoo mogą wydawać się bardzo egzotyczne.
Obecnie zespół pracuje nad swoim nowym autorskim przedstawieniem teatralnym. W trakcie koncertu prezentowane będą fragmenty, w formie etiud i akrobatycznego show na autentycznych, prymitywnych szczudłach z Sierra Leone oraz pokaz rytuału z ogniem.

Benoit Le Gros mówi, że marzy mu się pokonanie stereotypu Afrykanina, parającego się tylko ulicznym handlem. Jego ambicją jest praca artystyczna, oczywiście zarabianie na chleb, ale równocześnie pokazywanie prawdziwej kultury Afryki, niezafałszowanej i nie na pokaz, ale autentycznej i szczerej.
Zapytani jak czują się w Polsce, muzycy Compagnie Tohono wydają się wręcz zaskoczeni pytaniem. No jak to jak? Przecież wszyscy całym sercem kibicowaliśmy Polakom występującym na Euro 2012. To jest nasz zespół!

Sponsorem koncertu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Fot. Krab Music
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 11:07:27
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html