To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trzy niezwykłe sierpniowe koncerty w Kościele pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie - Krzyżu    -   25/7/2012
III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
Już za kilka dni w Tarnowie rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Miejscem trzech festiwalowych koncertów będzie tym razem Kościół Parafialny pw. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie - Krzyżu. 1 sierpnia usłyszymy tu m.in. znakomitego estońskiego barytona Urmasa Pevgonena, 4 sierpnia Izabellę Jakubowską (skrzypce) i Karola Białasa (organy) a 8 sierpnia Swietłanę Biereznayą, czołową rosyjską organistkę. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Portal inTARnet.pl objął patronat nad tym wyjątkowym kulturalnym wydarzeniem.

Ogloszenie
>

LETNIE KONCERTY ORGANOWE I KAMERALNE W TARNOWIE-KRZYŻU

Koncert "Muzyka duszy"
1 sierpnia 2012 roku, godz.19.00
URMAS PEVGONEN (Estonia) – baryton KAROL BIAŁAS – organy

Koncert "Klasyczne brzmienia"
4 sierpnia 2012 roku, godz. 18.30
IZABELLA JAKUBOWSKA – skrzypce
KAROL BIAŁAS – organy

Koncert "Cesar Frank - poprzednicy, współcześni, naśladowcy"
8 sierpnia 2012 roku, godz. 19.00
SWIETŁANA BIEREZNAJA (Rosja) – organy

Przygotowanie organów: Mirosław Jakubowski, prowadzenie koncertów : Wojciech Chruściel.

Miejsce wszystkich koncertów: Kościół Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie-Krzyżu, ul. Krzyska 112.
Wstęp wolny.

Urmas Pevgonen - pochodzący z Estonii solista o niezwykłej barwie głosu (baryton). Koncertował w Austrii , Szwajcarii, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Holandii, Chorwacji, Grecji i Polsce.

Izabella Jakubowska - studentka w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Wojciecha Szlachcikowskiego i as. Piotra Staniszewskiego. Uczestniczka licznych kursów interpretacji w zakresie gry na skrzypcach (w kraju i za granicą) stypendystka prezydenta miasta Gdańska. Od 2011 r. współpracuje z DAS SYNFONIE ORCHESTER BERLIN dając regularne koncerty w Filharmonii Berlińskiej. Rozwija swe umiejętności pod okiem prof. Tomasza Tomaszewskiego (Berlin). W Tarnowie wystąpi nie po raz pierwszy..

Karol Białas to pochodzący z Żabna absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów, uczestnik kursów w zakresie interpretacji i improwizacji organowej w kraju i za granicą. Od 2010r. studiuje improwizację organową na Universiät der Künste w Berlinie w klasie prof. Wolfganga Seifena.

Swietłana Biereznaja - jest zaliczana do grona pięciu najlepszych organistów w Rosji. Więcej informacji o tej artystce znajdziecie tutaj: www.mariinsky.ru/en/company/orchestra/organ/berezhnaya
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 05:08:21
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html