Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Kiermasz w Starostwie   -   07/12/2004
W holu Starostwa Powiatowego przy ul. Narutowicza czynny jest kiermasz świąteczny. Petenci przychodzący do urzędu załatwiać różnego rodzaju sprawy mogą kupić tu piękne ozdoby choinkowe i kartki świąteczne wykonane przez mieszkańców DPS-ów na zajęciach terapii zajęciowej.

Ogloszenie
>

W holu Starostwa swoje prace prezentują Domy Pomocy Społecznej z Nowodworza, Sieradzy i Rzuchowej. Na stoiskach ustawionych po obu stronach wejścia można więc kupić kartki świąteczne, pięknie zdobione bombki, choinkowe stroiki. Są także niewielkich rozmiarów drzewka choinkowe.

- Te wszystkie prace, które tu oferujemy petentom starostwa powiatowego, wykonane zostały ręcznie przez mieszkańców DPS-ów - tłumaczy Marta Śliwińska, terapeutka zajęciowa z Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. - Wykonane zostały ogromnym nakładem pracy przez uczestników terapii zajęciowej, a w ich wykonanie wkładamy przy tym wiele serca.

Na kiermaszu kartki świąteczne kosztują po trzy zł. Są też droższe kartki - po 10 zł, wykonane przez pensjonariuszy DPS-u w Sieradzy. Są one sporo droższe, gdyż zrobione zostały metodą haftu krzyżykowego. Bombki zdobione brokatem i tzw. techniką serwetkową kosztują po pięć zł za komplet czterech lub trzech bombek. Ceny choinek wykonanych z szyszek wahają się od 12 do 30 zł, w zależności od wielkości świątecznego drzewka i ilości zużytego materiału.

Dochody uzyskane ze sprzedaży choinkowych ozdób i świątecznych gadżetów w holu starostwa DPS-y przeznaczą na swoje własne potrzeby. - Pieniądze, które tu zarobimy, przeznaczymy na zakup materiałów do terapii - mówi Marta Śliwińska.

Kiermasz prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej z DPS-ów czynny będzie w holu Starostwa jeszcze do piątku włącznie. Codziennie można tu kupować do godz. 14. (smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947