Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Posłowie PiS jeszcze raz o odmowie udostępnienia sali przez rektora PWSZ w Tarnowie. Piszą list otwarty do rektora i interpelują w ministerstwie    -   02/8/2012
PWSZ już rządowa, a nie państwowa ?
Na środowej konferencji w biurze okręgowym PIS dowiedzieliśmy się, że poseł Michał Wojtkiewicz napisał List Otwarty do Rektora PWSZ w Tarnowie dotyczący lipcowej odmowy odpłatnego wynajęcia sali na spotkanie społeczności lokalnej z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Zdaniem posła, było to działanie sprzeczne z zasadami otwartości, pluralizmu i misją szkoły wyższej, której szczególnie uczelnia państwowa powinna pozostać wierna. Odwołując się do argumentacji rektora PWSZ prof. Stanisława Komornickiego, zaznaczającego, że uczelnia użycza sali obecnym politykom obozu rządzącego, tak jak chętnie gościła J.Kaczyńskiego gdy ten był ... premierem, poseł prof. Włodzimierz Bernacki nazywa postawę rektora "skrajnie serwilistyczną wobec władzy". Posłowie PiS są taką postawą zszokowani. Takie zachowania nie tylko nie budują prestiżu szkoły, ale bardzo wyraźnie szkodzą wizerunkowi PWSZ, która staje się zamkniętą na dyskusję instytucją rządową - alarmują posłowie PiS.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej - wypowiedzi posła M.Wotkiewicza i W.Bernackiego :

Ogloszenie

W Liście Otwartym posła Wojtkiewicza do Rektora prof. dr hab. Stanisława Komornickiego czytamy m.in. :
Jako były przewodniczący konwentu PWSZ w Tarnowie zawsze byłem i jestem za tym, by uczelnia nie miała wizerunku monolitycznego gmachu wykreowanego przez media, w którym siedzą obrońcy status quo nauki i politycznej poprawności. W rzeczywistości nauka jest znacznie bardziej elastyczna, bo nauka to nie jest status quo, lecz rewolucja. Społeczność, w tym również studenci, przywita nawet intelektualnych obrazoburców, jeśli tylko będą mieli cokolwiek do zaoferowania.
Wydawać by się mogło, że szkoła zawodowa aspirująca do miana akademii otwiera szeroko drzwi m.in. każdemu politykowi, stwarza mu warunki do wypowiedzenia nieskrępowanej myśli, poglądów. Po co? Odpowiedź jest prosta: po to, by młody człowiek czerpał wiedzę o rzeczywistości, szukał prawdy korzystając z wielu źródeł i formułował samodzielne wnioski. Ta umiejętność jest najbardziej cenioną właśnie przez świat nauki. Misja uczelni sprowadza się m.in. do wykształcenia u młodego człowieka nawyku patrzenia, słuchania i wyciągania własnych wniosków. Tak by się wydawało.
Rektor PWSZ w Tarnowie odmówił wypożyczenia auli politykowi. Jakaż to lekcja dla mieszkańców Tarnowa? Ano taka, że wszystko, co powiedziano dotąd studentom na temat demokracji, niezależności uczelni, odwadze i autorytecie naukowców, wolności słowa jest kłamstwem. Pan Rektor odmawiając gościnności w murach uczelni politykowi zaryglował drzwi także przed ludźmi, których zapewniano, zwłaszcza przed rekrutacją, że wyższa szkoła służy miastu.
Ten mały gest Pana Rektora obalił gadaninę o rzekomej „europejskości” władz uczelni, bo gołym okiem widać, że mamy do czynienia ze standardami wschodnimi i poprawnością polityczną" -

napisał oburzony poseł Wojtkiewicz.

Poseł Włodzimierz Bernacki jest tak samo zaskoczony decyzją rektora Komornickiego jak Wojtkiewicz. - Na Uniwersytecie Jagielońskim, gdzie pracuję, taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia - dowodził profesor Bernacki podczas wczorajszej konferencji prasowej. Jednak w związku z odnotowanym w Tarnowie faktem, poseł poinformował o wystosowaniu do ministerstwa edukacji specjalnej interpelacji. - Kluczowe jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy ministerstwo w jakikolwiek sposób inspirowało czy wręcz instruowało w tej sprawie podległe sobie placówki i czy pochwala praktyki stosowane przez władze tarnowskiej uczelni - mówił wczoraj poseł PiS.
Jednocześnie obaj parlamentarzyści zaznaczyli, że nie będą się domagać wyciągania jakichkolwiek konsekwencji służbowych wobec rektora - jak podejrzewają - zastraszonego ogólną sytuacją panującą wokół państwowego szkolnictwa wyższego po ostatnich uregulowaniach prawnych, m.in. w zakresie finansowania uczelni. Posłowie chcą natomiast uzyskać informację, co Pani Minister sądzi o decyzji rektora Komornickiego i czy zaleca podejmowanie podobnych decyzji w innych państwowych szkołach wyższych. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 33)Dodaj komentarz
(02-08-2012) tarnowianin :
(p) OSŁY z Tarnowa partii zwanej ironicznie Prawo i Sprawiedliwość nie widzą jak się błaźnią po raz kolejny, wchodząc bez mydła jego niskości prezesowi. Decyzja Rektora była moim zdaniem słuszna i właściwa. Nie wolno wykorzystywać urzędów publicznych, jak i innych instytucji mających jakiś autorytet do organizacji wieców poparcia dla określonych partii. Dziękuję Panie Rektorze za odwagę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) bipi :
nie ma w tym mieście innych problemów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) Monika :
skąd teza że naciski na Rektora pochodziły z ministerstwa, a nie ze strony ambasady obcego państwa ?? Przecież mieliśmy już w Tarnowie skandaliczny precedens.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) kolo :
Uczelnia nie jest do wiecowania i imprez partyjnych...brawo J.M Rektorze! Gdyby Kaczyński przybył jako dykutant podczas jakiegoś sympozjum czy też z jakimś wykładem do studentów to oki. Ale to był zwykły polityczny wiec!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) wiem :
uczelnia jest przede wszystkim dla ludzi a w sposób szczególny dla ich reprezentantów bo poseł to też funkcja państwowa. lider opozycji i były premier to nawet coś więcej to wręcz instytucja demokratyczna. W tym czasie gdy organizowane było spotkanie nie zabierano miejsca studentom do uczenia się i chciano zapłacić za salę. uczelnia nie tylko powinna pozwalać na spotkania polityków z mieszkańcami ale wrecz zabiegac o to aby takie spotkania odbywały się z jej udziałem bo reprezentuje instytucje państwa. To co zrobił rektor Komorowski to gigantyczny skandal rodem z PRL. Rektorzy na Białorusi mogą brać przykład !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) papa :
Podobno Pan Kras jest w radzie społecznej uczelni. Jeżeli to prawda to wszystko wiemy. Bo o Panu Banachu to w tym wypadku szkoda mówić.Powiat to typowy ,,układ", mam nadzieje ze już niedługo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) ucieszony :
To o was pisowcy. Przegięliście kolejny raz. Jedynie co można odczuwać w takim wypadku to obrzydzenie...........Od redakcji: pozostała część nasyconego wulgaryzmami komentarza została usunięta z powodu rażącego naruszenia netykiety

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) do ucieszonego :
właściwe brak słów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) SMAFIOO :
Ponoć następny koncert skandalistkI Ciccone na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 19-go kwietnia 2013r.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) do SMAFIOO :
pewnie wypada w wielki piątek albo coś koło tego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) obserwator :
obrzydzenie odczuwam na myśl o ucieszonym i jemu podobnych, którym wszystko kojarzy się z pisem a porządnej redakcji intarnetu dziwię się, że pozwala na przekopiowywanie pełnych wulgaryzmów i inwektyw komentarzy z lisowego szmatławca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) do do SMAFIOO :
Nie, nie, to już będzie sporo dni po Wielkim Tygodniu. SMAFIOO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2012) ucieszony :
Nie picuj Poświatowski. Jak cię tak twoja czysta duszyczka boli, to zostaw link. Takie wzbudzacie uczucia w normalnych ludziach i nie ukryjesz tego. Każdy może sobie poczytać na Newsweeku. Komentarz był oczywiscie nie mój.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-08-2012) obserwator :
Dziękuję redakcji portalu za podjecie interwencji. pozostawienie tego co wkleił ucieszony byłoby promocją zła w czystej postaci. dobrze ze przy okazji dowiedzieliśmy się o tym że "normalni ludzie" to dla ucieszonego menel posługujący się językiem marginesu społecznego który gotowe tezy zasłyszane w tefałenie i przeczytane w innym gw-nie "umiał" przerobić na stek najgorszych wyzwisk. Nie miejmy już żadnych wątpliwości z jakiego srodowiska wywodza się "ucieszeni" i co im imponuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-08-2012) do ucieszonych (od posła Wojciechowskiego) :
Ta wasza władza ma w rękach wszystko - policję, ABW, CBA, urzędy skarbowe, do niedawna miała prokuraturę (teraz niby nie ma, chociaż ma). Ta władza ma większość w Sejmie, w Senacie, wasz jest prezydent, wasz premier, wasze są rady, agencje i urzędy. Wszystko jest wasze, cała Polska jest wasza, od gminy po Belweder, od Tatr aż po Bałtyk, od piwnic aż po strych. A wy mi tu pyszczycie na blogu, niedorajdy jedne?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-08-2012) faktycznie :
przynajmniej rektor Komorowski umiał się zastosować do realnej sytuacji w kraju i nie pryszczył na blogu wiedząc że włos mu z głowy spaść w tym systemie nie może

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2012) stanczyk krzysztof :
kupie z "drugiego"obiegu ksiazki BESTIE oraz Z MOCY BEZPRAWIA.MOJ TEL.604875440

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2012) JagaBaba :
Jedno jest pewne, że jeżeli udostępnia się PWSZ dla jednej opcji politycznej to należy to zrobić także dla innych opcji, bez względu na sympatię polityczną rektora. To się nazywa neutralność. Rektor powinien to wiedzieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2012) Laki :
Oszołomy z PO widać tracą nerwy. Fe!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-08-2012) swwert :
Panie Rektorze - gratulacje, wykazał sie Pan oczekiwanym od ludzi na takich stanowiskach rozumem. [Rozumiem, że niezależnie od osoby występującej - Szkoła pobiera odpowiednie opłaty? inaczej wynajem sali byłby pod podejrzeniem o tzw. sprzyjanie] Szkoła winna udostępniać [za opłatą oczywiście!!!] sale na spotkania osób, które maja cos wartościopwego do zakomunikowania, tez i politykom, ale nie politykom agitatorom, tym bardziej z marginecu. Jak by sie czuli tarnowianie, gdyby u Pana wystąpił np. [za przeproszeniem], śp. Lepper?, a Giertych? a Palikot? Niech Pan nadalo broni czci uczelni. Kaczyński Jarosław, jako były polityk - to moze byc ciekawostka, sam przyjde popatrzeć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2012) bezradnyprawnik :
i to jest Polska wlasnie .... gdyby jakis PO-wiec przyjechal to by sala byla - a jakze - jeszcze nieodplatnie. gdzie tu równosc ? wstyd za to co z Polską robia politycy PO :( zaznaczam ze fanem PISu nie jestem. bo zauwazylem ze zwolennicy PO stali sie bardzo agresywni gdy tylko pojawi sie komentarz antyPO - i dla nich takowe pisza tylko PISowcy. ale to nie prawda - mam nadzieje ze powoli Polacy otworza oczy i zaczną myslec SAMODZIELNIE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2012) Mościczanin do bezradnyprawnik :
Zapewniam cie prawniku, że w ostatnich kilku latach Polacy mieli oczy bardzo szeroko otwarte. I własnie dlatego ciągle PiS przegrywa, i tak będzie dalej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2012) zwykły magister :
Czasy są trudne. Jeśli człowiek z Krakowa decyduje się na robotę w Tarnowie to nie będzie ryzykował kopa w profesorski zad`ek a nawet chętnie przypodoba się władzy. Tym bardziej, że nie jest samotną wyspą i wie z której strony chleb jest posmarowany dla niego i dla familii i ferajny. Że to zły przykład dla młodych studentów? Wielu z nich robi od dawna dokładnie to samo. Ci, których wychowano i tak brzydzą takie postępki. W sumie wystarczy odnotować nazwisko pana Stanisława i wrzucić to szufladki z całą resztą, która już tam gnije. Może choć ma motyle w brzuchu na widok lustra. A może i tego już nie ma. W sumie biedny, starzejący się człowiek, który publicznie stracił twarz. I to za sprawą Jarosława, też nie świętoszka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2012) stanczyk krzysztof :
do MOSCICZANIN:zapewnic moge ze jesliby mieli szeroko otwarte oczy to juz dawno odrzucili by rzady PełO.A ze sa slepi to nadal jest jak jest....Prosze zapytac kogos ze znajomych dlaczego na PO głosował to NIE MA ZADNEGO RACJONALNEGO(!!!!!!!)argumetu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2012) bezradnyprawnik :
Mościczanin: dlatego zycze Polakom podatków conajmniej 50%, i oby szly w gore. za swoja glupote w glosowaniu zasluguja na to. PO NIE MA ZADNYCH POMYSLOW NA REFORMY POZA WYCISKANIEM Z OBYWATELI ILE SIE TYLKO DA. a narod glupi i sie na to godzi ... w imie idiotycznego powiedzenia "byle PIS nie doszedl do wladzy"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-08-2012) stanczyk krzysztof :
bardzo dobrze powiedziane(a raczej napisane)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2012) Sprawa jest prosta :
Mamy odpowiedź rektora ""Od początku mojej poprzedniej kadencji, a więc od prawie 5 lat przyjęliśmy zasadę, że nie wynajmujemy pomieszczeń uczelni na żadne publiczne spotkania partii i ugrupowań politycznych. Z odmową wynajęcia pomieszczeń uczelni na takie cele spotkało się już w tym czasie kilka ugrupowań."" A teraz proszę redakcję intarnet.pl o sprawdzenie czy rzeczywiście w ciągu ostatnich 5 lat żaden polityk nie wynajął sali i sprawa się wyjaśni kto ma rację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2012) doc.dr bez hab. :
W tejże szkółce zwanej PWSZ (czytaj: wyższa zawodówka) pracują osoby skompromitowane, a także starzy emeryci, którzy pachną jeszcze Gomółką i Gierkiem. Komuch, komucha popiera. I produkują tzw. absolwentów nazywając ich licencjatami, zamiast licencjuszami. Ot, i cały tarnówek !. I na bezrobocie młodzi absolwenci !. A ledwo wymordowani doktoraci zaraz są szumnie nazywani docentami. Ha,ha,ha.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-08-2012) Podpis :
No ale teraz wyjaśnijmy, bo jest klarowna sytuacja, kto ma rację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) stanczyk krzysztof :
z tego co pamietam to wcale nie tak dawno odbyło sie spotkanie z politykami PJN....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2012) do doc. itd :
No cóż nie wszyscy kończą edukacje na podstawówce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2012) do Krzysztofa :
Jeżeli niedawno odbyło się spotkanie z politykami PJN tzn. że wiemy kto mówi nieprawdę, ale to trzeba sprawdzić teraz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2012) R2D2 :
Uważam, że szkoła by się nie zawaliła gdyby spotkanie z PIS tam się odbyło. Mogli ruscy wykupić lożę prezydecką na narodowym- mogli, bo tutaj chodzi o biznes. Co innego gdyby w PWSZ miało się odbyć coś obscenicznego. Ala bez przesady. Widać rektor ma dużo pieniędzy, więc mam nadzieję że nie będzie podwyżek czesnego itp. Więcej tolerancji ludzie miejcie dla siebie, bo inaczej długo już nie pożyjemy na tej planecie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947