To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa w Muzeum, Msza Święta i uroczystości pod dwoma pomnikami    -   14/8/2012
15 sierpnia w Tarnowie
Wyjątkowo bogaty jest tarnowski program oficjalnych uroczystości związanych z 92. rocznicą Bitwy Warszawskiej w świąteczną środę 15 sierpnia. Program rozpocznie już o godzinie 10:00 otwarcie wystawy "Wincenty Witos - Premier Rządu 1920" w Muzeum Okręgowym. W tym samym czasie rozpocznie się przegląd orkiestr dętych i zbiórka pocztów sztandarowych pod Pomnikiem Wincentego Witosa, gdzie około godziny 11:00 zaplanowano rocznicowe uroczystości. W ich trakcie wręczone zostaną m.in. odznaczenia dla zasłużonych ludowców. Następnie uczestnicy przemaszerują do Bazyliki Katedralnej, gdzie w południe odprawiona zostanie Msza Święta za Ojczyznę. Po Mszy nastąpi przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza. Hymn Państwowy, okolicznościowe wystąpienia, Apel Pamięci i wiązanka pieśni w wykonaniu orkiestry zakończą tam program rocznicowych uroczystości w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Uroczystości organizują: Prezydent Tarnowa, Polskie Stronnictwo Ludowe, Starosta Powiatu Tarnowskiego i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum W.Witosa w Wierzchosławicach.

Bitwa Warszawska jest jedną z najważniejszych bitew w historii Europy. Wzięło w niej udział, jak szacują historycy, nawet pięć tysięcy mieszkańców Tarnowa i najbliższych okolic. "Cud nad Wisłą" 1920 roku połączył Warszawę i Tarnów także z innych powodów – tarnowianin Franciszek Ksawery Latinik, pełnił wtedy urząd gubernatora Warszawy i dowodził I Armią Frontu Północnego, odpierając radzieckie uderzenie. Jest też oczywiście postać pochodzącego z podtarnowskich Wierzchosławic, ówczesnego premiera rządu Wincentego Witosa. Dwie najważniejsze osoby mające wpływ na bieg ówczesnych wydarzeń – jednej z najistotniejszych bitew w historii Europy, związane były z naszym miastem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:33:48
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html