To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwa dni dożynkowych atrakcji, tona lodów, stu sponsorów i koncert Budki Suflera w kilku legendarnych składach !    -   16/8/2012
Dożynki Gminy Tarnów 2012
Koncert Budki Suflera (i to z kilkoma "historycznymi" wokalistami !) będzie główną, choć nie jedyną atrakcją tegorocznych dożynek Gminy Tarnów, które wsparte zostały finansowo przez rekordową ilość blisko stu sponsorów. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend, 18 i 19 sierpnia w Zbylitowskiej Górze a organizatorzy serdecznie zapraszają na nią nie tylko mieszkańców podtarnowskiej gminy, ale i samego Tarnowa oraz okolic. Obrzędy dożynkowe rozpocznie uroczysta niedzielna msza polowa pod przewodnictwem JE Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Ogloszenie
>

Samorządowcy z gminy Tarnów i organizator dożynek – Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informują jednak, że już od godziny 18:00 w sobotę na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze zaplanowano gry, konkursy i zabawy. Jeszcze wcześniej, bo już od piątku zacznie działać czeskie wesołe miasteczko LUNA PARK. W sobotę o 19:00 będzie też miała miejsce zabawa taneczna z zespołem „Venus”.
Główne obchody będą odbywać się w niedzielę, 19 sierpnia. Rozpocznie je polowa msza święta, której przewodniczyć będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Bezpośrednio po Mszy będzie miała miejsce część oficjalna, na którą złożą się: obrzęd dożynkowy, oficjalne wystąpienia i konkurs wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne gminne sołectwa. W finale obrzędu starostowie przekażą chleb upieczony z tegorocznej mąki wójtowi Grzegorzowi Koziołowi z przesłaniem, aby dzielił go sprawiedliwie pomiędzy mieszkańców. Ponieważ gmina Tarnów ma w coraz mniejszym stopniu charakter rolniczy, a coraz więcej na jej terenie działa przedsiębiorstw, w tym roku ten charakter będą odzwierciedlać osoby starostów dożynkowych. Rolników reprezentować będzie Maria Duraczyńska, zaś przedsiębiorców Marek Roleski. Obrzęd dożynkowy tradycyjnie już przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej.
Po części oficjalnej na scenie pojawi się z programem folklorystycznym zespół „Gorce” z Kamienicy. Zagra orkiestra dęta z partnerskiej gminy Csíkszentsimon w Rumunii, wystąpi również kabaret „Weźrzesz”.

Niemałą atrakcją będzie zapewne koncert „Budki Suflera”, która wystąpi ze swoimi legendarnymi wokalistami. Oprócz Krzysztofa Cugowskiego zaśpiewają także Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

Poza tym, co będzie działo się na scenie, organizatorzy przygotowali również sporo innych atrakcji. Wolańskie Koło Gospodyń zaprezentuje swoje sztandarowe atrakcje kulinarne: „siuśpaj” i „wolańską kurę nadziewaną” - potrawy, które w ostatnim czasie zdobyły szereg prestiżowych wyróżnień (m.in. Grand Prix na VIII Małopolskim Festiwalu Smaku). Będzie można także spróbować „prołzioków” - placków z mąki pszenno-razowej zarabianych kwaśnym mlekiem i pieczonych na opalanej drewnem płycie kuchennej. Dla uczestników dożynek zostało przygotowane staropolskie jadło oraz tona gratisowych lodów. Będą czynne tradycyjne stoiska z gastronomią, rękodziełem oraz stoiska sponsorów. Atrakcyjne nagrody czekają też na uczestników loterii fantowej. Przez cały czas czynne będzie też wesołe miasteczko (czynne już od piątku).

- W tradycji naszych ojców dożynki były świętem radości z obfitych plonów. Choć dziś wokół nas coraz mniej rolników, to jednak podtrzymujemy tę tradycję, bo jest ona elementem naszej tożsamości. Zapraszam wszystkich, nie tylko mieszkańców Gminy Tarnów do wspólnego podtrzymywania tej tradycji i wzięcia udziału w dożynkach, podczas których dobra zabawa jest gwarantowana. Chciałbym także serdecznie podziękować sponsorom, których w tym roku jest blisko stu a bez których wsparcia zorganizowanie koncertu tak znakomitego zespołu oraz tak okazałej imprezy nie byłoby możliwe – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

DOŻYNKI GMINY TARNÓW
18-19 sierpnia 2012
ZBYLITOWSKA GÓRA


Teren boiska sportowego LKS „Dunajec” w Zbylitowskiej Górze
Scena Plenerowa

Sobota, 18 sierpnia
18:00 – gry, konkursy, zabawy
19:00 – zabawa taneczna z zespołem VENUS

Niedziela, 19 sierpnia
15:00 – msza święta polowa pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
16:30 – uroczyste rozpoczęcie dożynek
· obrzęd dożynkowy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Rzędzińskiej
· wystąpienia zaproszonych gości
· rozstrzygnięcie konkursu wieńca dożynkowego
17:45 – folkowa estrada – zespół GORCE
18:30 – orkiestra dęta z partnerskiej gminy Csíkszentsimon – Rumunia
19:00 – kabaret WEŹRZESZ
20:00 – loteria fantowa
21:00 – gwiazda wieczoru – BUDKA SUFLERA
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 05:15:33
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html