To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Pokaz podsumowujący drugą turę warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży "Słońce w teatrze".    -   30/8/2012
Słońce po raz drugi
27 sierpnia na Małej Scenie Tarnowskiego Teatru odbył się pokaz podsumowujący drugą turę warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży "Słońce w teatrze". Grupa młodszych dzieci pod opieką aktorów Matyldy Baczyńskiej i Mariusza Szaforza zaprezentowała fragment sztuki "W moim domu z papieru piszę wiersze na płomieniu" Phillippe`a Dorina, nad którą pracowali przez ubiegły tydzień na różnorakie sposoby. Zajęcia polegały zarówno na analizie tekstu, jak i elementach pracy nad głosem i ciałem. Były też momenty, w których dzieci mogły sprawdzić swoje zdolności plastyczne- efekty mogliśmy podziwiać na wystawie w górnym foyer teatru.

Ogloszenie
>

Pokaz grupy, która pracowała pod opieką Eweliny Pietrowiak i Anny Wakulik, bazował na twórczości dzieci- na tym, co same napisały podczas warsztatów i na ulubionych wierszach, których interpretację sceniczną ćwiczyły w ciągu tych kilku dni. Wśród pokazanych etiud znalazły się m.in. sceny na bazie komiksów stworzonych przez uczestników czy monologi ożywionych przedmiotów- jednego z wielu ćwiczeń pomagających ożywiać wyobraźnię dramatopisarza.
W obu grupach uczestnicy zgodnie przyznali, że większość z nich marzy o karierze aktorskiej. - Z pewnością są tu osoby, które powinny kontynuować przygotowania w tym kierunku, osoby wrażliwe, umiejące korzystać ze swoich emocji na scenie. Potrzeba im oczywiście kilku lat, żeby do pewnych rzeczy dojrzeć, ale zdecydowanie mają zadatki na artystów- mówi Ewelina Pietrowiak. - Mile zaskoczyło mnie to, że dzieci potrafią pracować, a przede wszystkim pisać w grupach- mówi Anna Wakulik. -Pisanie na scenę, zwłaszcza w początkowej fazie, odbywa się raczej w samotności, a na warsztatach kilka słów czy haseł potrafiło zainspirować grupy do opowiedzenia własnej, przemyślanej i ciekawej historii stworzonej dosłownie w kilka minut.
Dodatkową atrakcją była wycieczka do radia RDN - dzieci zwiedzały studio radiowe, miały możliwość porozmawiania z profesjonalnymi dziennikarzami, a niektórzy po raz pierwszy w życiu byli gośćmi radia: zostali zaproszeni na wywiad, w którym mieli podzielić się wrażeniami z zajęć.

fot. TOPOL
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 04:37:39
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html