Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pokaz podsumowujący drugą turę warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży "Słońce w teatrze".    -   30/8/2012
Słońce po raz drugi
27 sierpnia na Małej Scenie Tarnowskiego Teatru odbył się pokaz podsumowujący drugą turę warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży "Słońce w teatrze". Grupa młodszych dzieci pod opieką aktorów Matyldy Baczyńskiej i Mariusza Szaforza zaprezentowała fragment sztuki "W moim domu z papieru piszę wiersze na płomieniu" Phillippe`a Dorina, nad którą pracowali przez ubiegły tydzień na różnorakie sposoby. Zajęcia polegały zarówno na analizie tekstu, jak i elementach pracy nad głosem i ciałem. Były też momenty, w których dzieci mogły sprawdzić swoje zdolności plastyczne- efekty mogliśmy podziwiać na wystawie w górnym foyer teatru.

Ogloszenie
>

Pokaz grupy, która pracowała pod opieką Eweliny Pietrowiak i Anny Wakulik, bazował na twórczości dzieci- na tym, co same napisały podczas warsztatów i na ulubionych wierszach, których interpretację sceniczną ćwiczyły w ciągu tych kilku dni. Wśród pokazanych etiud znalazły się m.in. sceny na bazie komiksów stworzonych przez uczestników czy monologi ożywionych przedmiotów- jednego z wielu ćwiczeń pomagających ożywiać wyobraźnię dramatopisarza.
W obu grupach uczestnicy zgodnie przyznali, że większość z nich marzy o karierze aktorskiej. - Z pewnością są tu osoby, które powinny kontynuować przygotowania w tym kierunku, osoby wrażliwe, umiejące korzystać ze swoich emocji na scenie. Potrzeba im oczywiście kilku lat, żeby do pewnych rzeczy dojrzeć, ale zdecydowanie mają zadatki na artystów- mówi Ewelina Pietrowiak. - Mile zaskoczyło mnie to, że dzieci potrafią pracować, a przede wszystkim pisać w grupach- mówi Anna Wakulik. -Pisanie na scenę, zwłaszcza w początkowej fazie, odbywa się raczej w samotności, a na warsztatach kilka słów czy haseł potrafiło zainspirować grupy do opowiedzenia własnej, przemyślanej i ciekawej historii stworzonej dosłownie w kilka minut.
Dodatkową atrakcją była wycieczka do radia RDN - dzieci zwiedzały studio radiowe, miały możliwość porozmawiania z profesjonalnymi dziennikarzami, a niektórzy po raz pierwszy w życiu byli gośćmi radia: zostali zaproszeni na wywiad, w którym mieli podzielić się wrażeniami z zajęć.

fot. TOPOL
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947