To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zapis video spotkania z Maciejem Gawlikowskim i Mirosławem Lewandowskim (film)   -   02/6/2013
KPN. Między legendą a rozgoryczeniem
W ramach cyklicznych spotkań organizowanych przez Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości i redakcję portalu inTARnet.pl gościliśmy w styczniu br. laureatów nagrody czytelników w konkursie na "Książkę Historyczną roku 2012": Macieja Gawlikowskiego (jednocześnie reżysera prezentowanego wcześniej filmu "Pod prąd") i Mirosława Lewandowskiego. Nagroda przyznana została gościom spotkania za "Gaz na ulicach", dwutomową monografię stanu wojennego w Krakowie. Seans filmu o historii Konfederacji Polski Niepodległej, pierwszej jawnej antykomunistycznej partii politycznej założonej w bloku sowieckim, z którą obaj twórcy są związani, oraz późniejsza rozmowa o książce wywołały bardzo ciekawą, momentami burzliwą, dyskusję o historii zasłużonego dla niepodległości ruchu politycznego i kontrowersjach, związanych m.in. z postawą KPN w czerwcu 1992 r. i oskarżeniami o agenturalną przeszłość Leszka Moczulskiego.

Ogloszenie

Nie zabrakło oczywiście pytań odnoszących się do bieżących tematów, które badają lub znają z autopsji obaj panowie, m.in. o Adama Włodka (męża Wisławy Szymborskiej, którego donosy na przyjaciół do SB odkrył M.Gawlikowski) oraz o Grzegorza Hajdarowicza, obecnego kontrowersyjnego właściciela m.in. "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze", który w latach 80-tych wraz z naszymi gośćmi aktywnie działał w krakowskim KPN.
Odpowiadając na pytanie o ewentualną chęć powrotu do polityki i przyłączenia się do obozu "posmoleńskiego", M. Gawlikowski i M.Lewandowski, mówili o gorzkim rozczarowaniu dzisiejszą sceną polityczną i jałowością sytuacji w kraju.
- Dzisiejszy gigantyczny spór, który podzielił Polskę, jest sporem opartym o podłoże emocjonalne, osobiste i jest sporem jałowym intelektualnie. Natomiast nie jest to spór o kształt Polski - konstatował Mirosław Lewandowski.
Spotkanie prowadził Piotr Dziża (inTARnet.pl).

Zapraszam do obejrzenia filmowej relacji ...
PD

Zobacz/posłuchaj wstępu Macieja Gawlikowskiego (przed seansem filmu "Pod prąd", którego projekcja z powodów technicznych nie została dokończona):

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz/posłuchaj pierwszej części dyskusji z Maciejem Gawlikowskim i Mirosławem Lewandowskim:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz/posłuchaj drugiej części dyskusji z Maciejem Gawlikowskim i Mirosławem Lewandowskim:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz/posłuchaj trzeciej części dyskusji z Maciejem Gawlikowskim i Mirosławem Lewandowskim:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz/posłuchaj finałowej części dyskusji z Maciejem Gawlikowskim i Mirosławem Lewandowskim:

Pobierz wtyczkę Flash Player

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl