Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Teatr Nie Teraz na „Vitae Valor”   -   10/12/2004
W sobotę, 11-go grudnia podczas festiwalu „Vitae Valor” obejrzeć będzie można najnowszy, autorski spektakl Teatru Nie Teraz „Liczba Aniołów”. Spektakl, puentujący i domykający pewien etap teatralnych poszukiwań, inspirowany jest twórczością Władysława Hasiora oraz jego zakopiańską Galerią. Jego premiera miała miejsce w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, 29 września b.r.

Ogloszenie

Od tego czasu prezentowany był m.in. w Krakowie, na Gdańskim Festiwalu „Wyjście z cienia” oraz w siedzibie Teatru przy ul. Czerwonych Klonów 12.
„Liczba Aniołów opowiada o opętaniu człowieka przez diabła, porównując je do zakażenia, takiego zwykłego, które pojawia się, gdy skaleczymy się czymś brudnym. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, co w dzisiejszym świecie powoduje owo moralne okaleczenie człowieka i dlaczego nie zauważamy ropiejących i coraz bardziej cuchnących ran. Lekarstwem wydaje się być tylko amputacja chorych obszarów naszej duszy, na to wciąż nie możemy się zdecydować, zresztą „pięknie” i ekumenicznie to uzasadniając.
Czy diabeł to szkaradna istota, występująca już tylko w ludowych podaniach? Czy może raczej przywdział nowy kostium, podążając z duchem „postępu”, który dotknął ostatnio wszelkich obszarów aktywności ludzkiej i przed którymi ugiął się nawet „Kościół Katolicki? - to pytania zadawane przez twórców spektaklu.”


Pokaz: sobota, 11 grudnia, godzina 19-ta, ul. Czerwonych Klonów 12.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl